(NE)Kulturna deshavanja

svakakve priče...
Post Reply
User avatar
BadMan
lošica
Posts: 1042
Joined: Fri Sep 02, 2005 9:04 am
Location: Belgrade
Contact:

(NE)Kulturna deshavanja

Post by BadMan »

Uskoro pocinje FEST.
Informacije na: http://www.fest.org.yu/2006/

promenio sam ime topica zbog davnog zavrshetka FEST-a...a slichni postovi se stavljaju na ovoj temi...

User avatar
Booze Brothers
glavni internet kezualac Srbije...
Posts: 36044
Joined: Wed Sep 07, 2005 3:40 pm
Location: Singidunum 44°48'51.26"N / 20°29'52.15"E
Contact:

Post by Booze Brothers »

FEST 06
KARTE U PRODAJI OD SUTRA

Prodaja ulaznica za Fest 06 koji traje od 24. februara do 5. marta počinje sutra. Karte se mogu kupiti na svim lokacijama na kojima će biti projekcija - u "Sava" centru, Domu omladine i Dvorani kulturnog centra, kao i u Bilet servisu. Od srede će u prodaji biti i kompleti karata, koji će se prodavati do 9. februara sa popustom od 10 odsto. Cene pojedinačnih ulaznica su od 150 do 250 dinara (za otvaranje 350), u zavisnosti od prostora i vremena projekcija.

********************************************************

FRANCUZI NAPADAJU FEST
Čak 38 ostvarenja na ovogodišnjem filmskom festivalu dolazi iz jedne zemlje, organizatori tvrde da Srbi uživaju u francuskim filmovima


Žilijet Binoš

Sudeći prema objavljenom programu predstojećeg Festa, koji će se održati od 24. februara do 5. marta, ove godine nas očekuje prava francuska invazija na Beograd. Naime, od oko 70 premijera koje nas očekuju na Festu, čak 26 filmova nam dolazi iz Francuske, ako uzmemo u obzir i one u kojima je ova zemlja učestvovala kao koproducent.

Povrh toga, u Kinoteci će se tokom Festa prikazivati i filmski klasici, u okviru kojih ćemo gledati još 12 istih koji dolaze iz Francuske! Na pitanje da li je taj potez napravljen zbog popularnosti koje francuski film uživa u Srbiji, ili možda zbog toga što ove godine organizatori nisu bili u mogućnosti da nabave kvalitetne filmove drugih zemalja, izvršni producent Festa Miloš Mogorović naglašava da je ipak u pitanju "ovo prvo".

- Naša publika najviše voli francuske filmove i to je jedan od razloga zbog čega smo se odlučili da ove godine prednost damo njima. Zato smo i stvorili posebnu filmsku celinu na Festu pod imenom "Izvestan pogled na francuski film". Prošle godine smo, na primer, imali deo programa Festa posvećen skandinavskom filmu, što samo pokazuje da nema nikakvog posebnog razloga što su sada Francuzi u prvom planu - objašnjava Mogorović.

Osvrnuvši se na pregovore oko mogućih dolazaka filmskih zvezda poput Vima Vendersa, Mogorović ističe da su oni, nažalost, ostali nerealizovani.
- Trudili smo se da dovedemo što više zvezda poput Žilijet Binoš, Viktorije Abril, Džima Džarmuša ili Atoma Egojana, ali su nas njihovi agenti nažalost, dosad uglavnom odbijali. Ipak, za razliku od prethodnih godina, oni su zaista uzeli u razmatranje naše pozive, što je u neku ruku ohrabrenje što se polako ali sigurno vraćamo u svetske tokove - kaže Mogorović.

(I. Đ.)
'63. OFK Beograd-Juventus 2-1
Image
Ofka till I die
Nezvanični sajt OFK Beograda
Sačuvajmo Omladinski stadion!

User avatar
SpongeBob schwammkopf
piće
Posts: 2004
Joined: Fri Sep 02, 2005 3:00 pm

Post by SpongeBob schwammkopf »

Deo repertoara mozemo pretpremijerno da odgledamo kod mene....DIVX RULeZ!!!!
Image

User avatar
Booze Brothers
glavni internet kezualac Srbije...
Posts: 36044
Joined: Wed Sep 07, 2005 3:40 pm
Location: Singidunum 44°48'51.26"N / 20°29'52.15"E
Contact:

Post by Booze Brothers »

pa bila je jedna ekipa sa Mirijeva Pirati...posecivali su nash stadion negde 90. godine...zastava sa narandzastom pozadinom i belim slovima... :D
'63. OFK Beograd-Juventus 2-1
Image
Ofka till I die
Nezvanični sajt OFK Beograda
Sačuvajmo Omladinski stadion!

User avatar
Electric Blue
Siledzija Sebes
Posts: 3579
Joined: Wed Aug 31, 2005 11:21 pm

Post by Electric Blue »

.........2-3 puta jeftinije.......i neuporedivo puta bolje......... :wink:

http://www.kinoteka.org.yu/indexc.htm
ImageImageImageImage

User avatar
Booze Brothers
glavni internet kezualac Srbije...
Posts: 36044
Joined: Wed Sep 07, 2005 3:40 pm
Location: Singidunum 44°48'51.26"N / 20°29'52.15"E
Contact:

Post by Booze Brothers »

Na Festu 82.637 prodatih ulaznica
Rukovodstvo beogradskog filmskog festivala je objavilo kako je ove godine za Fest vladalo interesovanje koje u ciframa izgleda ovako: 55% više u odnosu na 2003: 1% u više odnosu na 2004. i 12% u odnosu više u odnosu na prošlu godinu.
Fest je imao tačno 82.637 prodatih ulaznica, što je rekordna cifra u skoro poslednje dve decenije!
Uz besplatne sponzorske i protokolarne ulaznice, kao i posebno organizovane brojne projekcije na FDU, programe proteklog Festa je tako videlo više od 100.000 ljudi!
'63. OFK Beograd-Juventus 2-1
Image
Ofka till I die
Nezvanični sajt OFK Beograda
Sačuvajmo Omladinski stadion!

User avatar
Tar-Andukal
Van Nistelroj
Posts: 2315
Joined: Mon Oct 17, 2005 4:38 pm
Location: Belgrade
Contact:

Post by Tar-Andukal »

Znaci sledeci put kada budem isao na FEST prvo cu da se raspitam o radnji filma pa cu da ga gledam...Karte za FEST sam dobio za Dz ali kako sam se proveo govori podatak da sam izasao sa 2 od 3 filma...STRASNO
Naš je samo jedan grad, zove se Beograd,
Mi smo deca njegova, on je naša svetinja.

User avatar
Tar-Andukal
Van Nistelroj
Posts: 2315
Joined: Mon Oct 17, 2005 4:38 pm
Location: Belgrade
Contact:

Post by Tar-Andukal »

DAN PRVI:

Neki ruski film, zove se "CETIRI" ili "4"....u svakom slucaju pocetak i jos dobrih pola filma uzasan smor( smor tipa utakmica obilic-bjelo polje) nista se ne dogadja i onda odjednom pocinje prica kako su Rusi klonirali ljude jos pre 5 decenija(nije nego)....i taman pomislih jebote nesto se dogodi i dogodi se...radnja filma se bez ikakve naznake seli iz centra Moskve u neko selo na groblje gde gomila ali gomila babuskera kuka dobrih 20 minuta filma! Odjednom sledeca scena neki lik se obesio u stali. Sledeca scena one iste babe sede za velikim stolom jedu rukama masno meso i locu votku kao da je rakija ili pivo. Sledeca scena sve babe ustaju i pocinju da se skidaju i polivaju alkoholom...nocna mora....sve se smeju onako krezave a sise im lete na sve strane.....e to mi je bilo dovoljno da potrcim ka izlazu, ko zna sta je sledece....mozda neke dede...usput cuh "...mlad je decko ne razume se u umetnost..." Ma gospodjo serem ti se na ovu umetnost i uvrnute Ruse...pomislih u sebi...
Jedva se povratih....jebeni ruski klasici!!!!!!!!!!!
Naš je samo jedan grad, zove se Beograd,
Mi smo deca njegova, on je naša svetinja.

User avatar
Tar-Andukal
Van Nistelroj
Posts: 2315
Joined: Mon Oct 17, 2005 4:38 pm
Location: Belgrade
Contact:

Post by Tar-Andukal »

DAN DRUGI:

Povucen iskustvom iz predhodnog dana nisam isao na neku RUSKO-GRUZISKU proekciju vec na sledecu…neki francuski film pa rekoh francuska kinematografija je dobra, prave Francuzi dobre filmove, valjda ce biti O.K. samo da nema golih ruskih baba.
Nego film se zove “Ostatak zivota” i film pocinje potresnom vescu gde doctor saopstava glavnom liku da ima rak i da ce ubrzo umreti…i naravno sada se ocekuje kako ce taj baja da provede to malo zivota sto mu je ostalo, na pamet mi odmah padaju alkohol, kurve, drustvo….kad ono lik me iznenadjuje, ulazi u WC posmrce linije izlazi pocinje da se skida i hvata ortaka koji igra play station i poce da ga guzi….kada tad nisam povratio…
Krenuh odmah ka izlazu sa jos 2/3 sale a unutra ostadose penzioneri, devojke i pokoja pedercina…
Naš je samo jedan grad, zove se Beograd,
Mi smo deca njegova, on je naša svetinja.

User avatar
Tar-Andukal
Van Nistelroj
Posts: 2315
Joined: Mon Oct 17, 2005 4:38 pm
Location: Belgrade
Contact:

Post by Tar-Andukal »

TAKODjE DAN DRUGI:


Ostao je jos jedan film, na koji nisam ni mislio da odem ali pomislih gori od ona dva ne moze da bude....
Neki danski film, ne znam kako se zvao...uglavnom prica je o dva lika, najbolja drugara - prvi je debeljko koji se od pocetka filma lozi da bude fudbalski sudija a drugi je besposlicar koji nista u zivotu nije radio nego samo crta neke grafite za pare...
Film nema neku posebnu radnju, debeljko se od pocetka przi na neku pekarku ali nema hrabrosti da joj kaze i sa tim smara ovog drugog lika koji istu tu pekarku krese ceo film drugaru iza ledja....kakav podlac...








P.S. Debeli nije postao sudija
Naš je samo jedan grad, zove se Beograd,
Mi smo deca njegova, on je naša svetinja.

User avatar
Electric Blue
Siledzija Sebes
Posts: 3579
Joined: Wed Aug 31, 2005 11:21 pm

Post by Electric Blue »

Народни музеј у сарадњи са Гете институтом, Француским културним центром, Италијанским институтом за културу, Институтом Сервантес, Руским домом, Амбасадом Белгије, Амбасадом Швајцарске, Амбасадом Исламске Републике Ирана и Амбасадом Републике Кипар организује VII Међународну смотру археолошког филма, која ће се одржати од 10. до 19. марта у атријуму Народног музеја. На овогодишњој Смотри биће приказано 27 филмова из 10 земаља.
ImageImageImageImage

User avatar
Booze Brothers
glavni internet kezualac Srbije...
Posts: 36044
Joined: Wed Sep 07, 2005 3:40 pm
Location: Singidunum 44°48'51.26"N / 20°29'52.15"E
Contact:

Post by Booze Brothers »

jel to onaj fazon shto smo gledali pre neku godinu...
'63. OFK Beograd-Juventus 2-1
Image
Ofka till I die
Nezvanični sajt OFK Beograda
Sačuvajmo Omladinski stadion!

User avatar
Electric Blue
Siledzija Sebes
Posts: 3579
Joined: Wed Aug 31, 2005 11:21 pm

Post by Electric Blue »

http://www.narodnimuzej.org.yu/index.php?RL=
Program....................................
ImageImageImageImage

User avatar
Electric Blue
Siledzija Sebes
Posts: 3579
Joined: Wed Aug 31, 2005 11:21 pm

Post by Electric Blue »

Jest'...........
ImageImageImageImage

User avatar
Booze Brothers
glavni internet kezualac Srbije...
Posts: 36044
Joined: Wed Sep 07, 2005 3:40 pm
Location: Singidunum 44°48'51.26"N / 20°29'52.15"E
Contact:

Post by Booze Brothers »

ondak moze...
'63. OFK Beograd-Juventus 2-1
Image
Ofka till I die
Nezvanični sajt OFK Beograda
Sačuvajmo Omladinski stadion!

Post Reply