Pirineji-portugezi i spanci

Sa svih ostalih navijačkih meridijana...For fans from all around the world
User avatar
pistol
junior
junior
Posts: 182
Joined: Thu Apr 27, 2006 8:14 pm
Location: novi beograd

Post by pistol »

Svakoga dana u svakom pogledu sve vise napredujem!

User avatar
pistol
junior
junior
Posts: 182
Joined: Thu Apr 27, 2006 8:14 pm
Location: novi beograd

Post by pistol »

Sevilja - Biris Norte ova sezona:

Image

http://i37.tinypic.com/2a68pl2.jpg
http://i36.tinypic.com/2441o9g.jpg
http://i38.tinypic.com/5wvv9c.jpg

Akcija solidarnosti sa uhapsenim navijacem Marseja Santosom...

Prosle nedelje protiv Rekreativa:

Image
Image

Parola kontra rasizmu...
Svakoga dana u svakom pogledu sve vise napredujem!

User avatar
pistol
junior
junior
Posts: 182
Joined: Thu Apr 27, 2006 8:14 pm
Location: novi beograd

Post by pistol »

Sevilla-Valencia

Biris Norte:

Image

Image
Svakoga dana u svakom pogledu sve vise napredujem!

User avatar
pistol
junior
junior
Posts: 182
Joined: Thu Apr 27, 2006 8:14 pm
Location: novi beograd

Post by pistol »

E dakle ovako…

Svi “znate” sta se desilo u Sevilji,samo sto eto svi dobijamo neke polutacne informacije od Grobara.U Sevilji nije pala 1 nego su PALE 2 zastave.Jedna ''блок 45'' i druga ''фамилија срБских навијача''.Da ne bi mnogo duzio i ovde se raspisivao o tome sta se zaista desilo,reci cu samo da su se spanci dosta potcenjivali na ovim prostorima,da su se neke grupe busale u srpstvo i anti-komunizam (tu pre svega mislim na Grobare) koji sada osudjuju sve navijace koji se podsmevaju njihovom “poduhvatu” na gostovanju u Andaluziji.

Sa foruma srpska tribina:
Jos samo da postavimo pitanje za srpske desno orjentisane navijace,zasto velicaju ovaj kukavicki poduhvat kumunjara iz sevilje?
Gospodo Grobari evo vam vase krpe,pozdrav od komunjara Biris Norte Sevilja…

Image
Svakoga dana u svakom pogledu sve vise napredujem!

User avatar
Booze Brothers
glavni internet kezualac Srbije...
Posts: 36044
Joined: Wed Sep 07, 2005 3:40 pm
Location: Singidunum 44°48'51.26"N / 20°29'52.15"E
Contact:

Post by Booze Brothers »

evo ovako...ako ti i u buduce postovi budu samo da bi kroz navijastvo provlacio crvene stvarno nemas vise sta da trazis ovde...boli me kurac da li si crven,crn ili sta vec ali ako si samo zbog propagiranja jedne ideologije ovde nadji neki drugi forum...ti se ne bi nikada javio da nesto nema veze sa politikom...to vise jednostavno nece moci...ajd ako mozes ponasaj se ako ne....
'63. OFK Beograd-Juventus 2-1
Image
Ofka till I die
Nezvanični sajt OFK Beograda
Sačuvajmo Omladinski stadion!

User avatar
SpongeBob schwammkopf
piće
Posts: 2004
Joined: Fri Sep 02, 2005 3:00 pm

Post by SpongeBob schwammkopf »

Mislim stvarno...Najblaze receno sa takvim tripovima ovde nemas sta da trazis! Ulica je mesto gde mozes da iskazes neslaganje sa desnicom, klerofasistima...etc. Pokazi i onda ces mozda zasluziti necije postovanje! U medjuvremenu ako imas sta konstruktivno da dodas oK...ako ne jeftina antiglobalisticka-antifa-anarho-neomarksisticka sranja prodaj negde drugde. Ovde tome nije mesto!
Image

User avatar
White boy
senior
senior
Posts: 629
Joined: Mon Oct 22, 2007 12:20 am

Post by White boy »


User avatar
pistol
junior
junior
Posts: 182
Joined: Thu Apr 27, 2006 8:14 pm
Location: novi beograd

Post by pistol »

SpongeBob schwammkopf wrote:Mislim stvarno...Najblaze receno sa takvim tripovima ovde nemas sta da trazis! Ulica je mesto gde mozes da iskazes neslaganje sa desnicom, klerofasistima...etc. Pokazi i onda ces mozda zasluziti necije postovanje! U medjuvremenu ako imas sta konstruktivno da dodas oK...ako ne jeftina antiglobalisticka-antifa-anarho-neomarksisticka sranja prodaj negde drugde. Ovde tome nije mesto!
Tako je ja sam neaktivni drkadzija,a sto se tice postovanja,pa ja da ne izlazim na ulicu kako bi znao da su ПИНГВИН БОЈСИ bili u NS-u prosle godine sa B&H Serbia.Kako da ne vidim te prasece glave koje sam vidjao non stop na tribini sredinom 90-ih,a i danas ponekad navrate(kao pre par kola na Karburmi,mislim da je Napredak bio u pitanju).Postovanje od nacista mi ne treba! :oops:


@Booze_Brothers

Imam samo jedno pitanje za tebe:

Jel ovde bio problem moj komentar ili slika?

Umesto sto mi spocitavas neke stvari za koje si da da kazem delimicno u pravu,mogao si da kazes BRAVO pistol pale su 2 zastave,dobro je sto si raskrinkao Grobare da lazu.Inace komentar je bila samo parodija na svo to isticanje politike od strane Grobara...Obrisi komentar ako ti smeta,a ostavi sliku.

I ajmo dalje sa Spancima:

Drugoligasi Celtarras navijacko jezgro oko 300 ljudi.Poznati po jakoj skinhead sceni,jebeni Galicijanski camarada Oi! na tribini Asterix i Obalix... :lol: SELECCION NACIONAL NA GALIZA! IN-DE-PEN-DEN-CIA NA GALIZA!

http://www.youtube.com/watch?v=-pKBjYMCEvw
Svakoga dana u svakom pogledu sve vise napredujem!

User avatar
White boy
senior
senior
Posts: 629
Joined: Mon Oct 22, 2007 12:20 am

Post by White boy »

BRAVO pistol pale su 2 zastave,dobro je sto si raskrinkao Grobare da lazu.
Tu prichu oko tih zastava si mogao da vidish na raznim forumima i pre tvog posta ovde tako da teshko da si ih ti raskrinkao. :P

User avatar
White boy
senior
senior
Posts: 629
Joined: Mon Oct 22, 2007 12:20 am

Post by White boy »

hool ekipa Biris-a

Image

galerija

http://www.magiconervion.com/fotos.html

User avatar
White boy
senior
senior
Posts: 629
Joined: Mon Oct 22, 2007 12:20 am

Post by White boy »

Porto - Arsenal

Image
Image
Image
Image
Image

User avatar
pistol
junior
junior
Posts: 182
Joined: Thu Apr 27, 2006 8:14 pm
Location: novi beograd

Post by pistol »

White boy wrote:
BRAVO pistol pale su 2 zastave,dobro je sto si raskrinkao Grobare da lazu.
Tu prichu oko tih zastava si mogao da vidish na raznim forumima i pre tvog posta ovde tako da teshko da si ih ti raskrinkao. :P
Ne ja sam sliku dobio od jednog Birisa na mejl posto imam kontakte sa ljudima.Slika se verovatno nalazi na nekim forumima,ja to ne znam.Poenta je bila uopste postaviti sliku i reci da su pale 2 zastave posto ovu "familija srpskih navijaca" niko nije ni pominjao kod nas u Srbiji.Pa reko ajd kad niko nista ne pominje da ja budem taj koji ce da kaze da je prica sranje i da slika govori dosta toga.
Svakoga dana u svakom pogledu sve vise napredujem!

User avatar
pistol
junior
junior
Posts: 182
Joined: Thu Apr 27, 2006 8:14 pm
Location: novi beograd

Post by pistol »

Preuzeto sa jednog foruma...(jebiga kad sam dosao u situaciju da se pravdam odakle nabavljam slike i kopiram tekstove)...

“Brigadas Amarillas”-а (Жуте Бригаде – ФК Кадиз)

Image

Прича о Бригадама почиње тамо негде касних 70-их,када су момци из школе Сан Фелипе Неријем одлучили да оснују навијачку групу око које би се окупили верни навијачи Кадиза.На сва та догађања утицала је појава енглеских хулигана,односно појава ултра покрета у Италији.Одлука је пала,а сличне навијачке групе су почеле да се формирају у самом Кадизу.Прво језгро Бригада оформљено је 1980 године.

Ове мале навијачке групације биле су смештене испод торња олимпијског стадиона ''Carranza'' где се појављује и прва застава на огради ''Напред Кадиз''.Почињу да се израђују и остале заставе,а навијачи мотивишу тим на начин који град Кадиз досад још није видео.

Тифози су тих година направили неколико бакљада и кореографија што је утицало на пораст броја чланова,мада не у оној размери колико се очекивало.Следеће године навијачка група мења име у ''Barra Ultra'' и под тим именом путује у Хуелву,Маирену,Севиљу...итд.Почео је да се ствара и навијачки фонд за следећу годину,што је било и очекивано с обзиром на то да су гостовања изискивала доста новца,па се морао наћи начин како би путовања у други град била што приступачнија за џеп обичног навијача.

Оно што треба напоменути је да су се тих првих година појавиле слике са нашег стадиона на насловним странама новина,где су били смештени тифози иза ударне заставе.Одлазак на утакмице је био сталан извор забаве,а кампања коју смо водили требала је да подстакне даљи успон фудбалског клуба и пробој до прве лиге.Наравно навијачка група је поврх свега испољавала мржњу према челницима ФК Севиља као и према њеним навијачима.

У сезони 1982 окачена је чувена застава ''Brigadas Amarillas'' на јужној трибини чија је израда изфинансирана на основу прикупљених празних боца пива.Назив ''Жута Бригада'' је осмишљен по угледу на италијанску навијачку групу из Вероне ''Brigate Gialoblu''.С обзиром на то да би превод био и сувише дугачак,одустало се од назива ''Плаво-жута бригада'',тако да је у називу остало само ''Жута бригада'' – ''Brigadas Amarillas''.

На овој застави још увек је постојао размак између речи,који је требао да буде попуњен црвеном звездом,али људи код којих смо израдили заставу нису се усуђивали да је ставе,јер су веровали да смо били део политичке организације G.R.A.P.O.,левичарске групе која се борила против система.

Од најранијих дана оно што је карактерисало идентитет групе био је лик Че Геваре,који се налазио на заставама навијача Кадиза.Сви оснивачи навијачке групе били су присталице левих идеологија и припадници радничке класе.Ове карактеристике су задржане све до данас.

Исте године (а ради се о 1982) забележен је пораст чланова прве екипе што се види и на фотографијама навијачке групе.Организована су гостовања у Севиљи и Малаги,где су се догодили и први инциденти.То је био сам почетак ултра покрета у држави,а експанзија се такође дешава у целом свету.

У тим првим годинама па све до 1987,догодила су се многа расељавања што је имало утицаја и на тифозе.Број чланова у навијачкој групи је почео да расте свакодневно,на трибинама је било тифоза различитих националности и боје коже,што је била последица имиграције.Име Бригаде постаје аутентично и више нико није равнодушан у самом граду.Ван фудбалских догађања чланови групе су били радно ангажовани на бродоградилишту,а било је ту и јако образованих људи.Међу самим члановима подстицане су идеје о радикалној борби што је условљавало многе инциденте након утакмица како код куће тако и у гостима.

У сезони 1987 управа клуба почиње са ангажовањем људи из приватних безбедносних фирми,који имају задатак да се инфилтрирају у Бригаде и спрече евентуалне инциденте.Ово су биле тешке године са много инцидената,где су се туче између навијача и обезбеђења нон стоп дешавале како на самом стадиону тако и ван њега.

Број чланова се смањио за неких 20-30 људи услед хапшења,мада су упркос томе навијачи били јединствени.Видевши да никако не могу да се обрачунају са нама,оставили су нас на миру.Ми као група смо издали саопшетење да упркос свему нећемо престати да бодримо свој тим,а заплењен нам је и први навијачки билтен,чувени ''Ultra Cadiz'' који је пар година касније поново почео да излази.

Године 1990 ствари су се промениле.Нови људи долазе у групу,момци који виде фудбал на неки други начин,а заједно са њима достиже се и врхунац кроз огроман број чланова,кроз акције итд...На утакмице почиње да се долази све редовније,које постају празник за ФК Кадиз.Атмосфера на стадиону постаје феноменална.

У тим годинама је потребно истаћи незаборавне утакмице плеј-офа и касније оних у првој лиги против Малаге,Сарагосе,Ваљадолида,Барселоне...где је Жута Бригада оставила свој траг и иза себе многе ултра групе,а ФК Кадиз је придобио симпатије из целога света.

Након ових успешних година за клуб,долазе црни дани.Клуб испада у нижи ранг такмичења (2.лига),а затим у 2.Б лигу следеће сезоне.Без обзира на све недаће навијачка група наставља да функционише,навијачи остају верни клубу,праве се и даље кореографије,а сама група већ има доста искустава иза себе.Та година је била година борбе која нас је ујединила као целину.Организовали смо демонстрације у више наврата,исписивали графите,бодрили Кадиз и били уз њега.Ставили смо јасно до знања бизнисменима без скрупула (Gil,Grupo Zita…) да ћемо се супротставити сваком покушају гашења фудбалског клуба.

Упркос томе што је тим био прикован за дно 2.Б лиге,Бригада је давала све од себе,напредовавши више него икад.Аутобуси приликом гостовања су били препуни.Путовало се у Тарагон,Барселону,Амурио,Мадрид...Укратко,све лоше што се десило није оставило последице на групу која је пратила клуб свуда,не пропустивши нити један минут утакмице.

И на крају клуб се помера са дна 2.Б лиге у спектакуларној сезони где Бригада не само да бодри момке на сваком кораку,већ путује на свако гостовање у великом броју.У тренуцима успона клуба важно је нагласити да смо имали стварно фантастична гостовања : 4000 тифоза у Барселони,1000 у Логроњу,2500 Лас Палмас...То су велики успеси с обзиром да су дотична места јако удаљена од нашег града.

После сваке победе у граду су организоване прославе које су трајале по три дана.То није ништа чудно с обзиром да је клуб прошао кроз девет година патње,које ниједан навијач не би пожелео.Тих девет година су учиниле да стекнемо искуство,а то је био прави тест за нас као групу.

Постоји безброј анегдота везаних за Бригаде и верујем да не би имали довољно простора све да их наведемо.Све о свему ово је прича о историји групе,кроз коју је прошло мноштво људи.Иако је ово само један мали траг о нашој групи,важно је да буде записано све оно око чега смо се трудили свих ових година.

Живела слобода,живео Кадиз!
Svakoga dana u svakom pogledu sve vise napredujem!

Garfield
prosto obozavam da gostujem...
Posts: 4160
Joined: Sun Jan 27, 2008 5:08 pm
Location: Tribina stajanje!!!

Post by Garfield »

daj iskopaj jos nesto o njima...toliko tekstova o Englezima,Rusima,Polljacima..daaj malo da upoznamo i Spanjolce,istrebljivace drevnih naroda Juzne i Srednje Amerike.... :!: :!: :!: :!:
31300

User avatar
pistol
junior
junior
Posts: 182
Joined: Thu Apr 27, 2006 8:14 pm
Location: novi beograd

Post by pistol »

Nemam vremena stvarno,sto je mnogo mnogo je…Povlacim se sa foruma iako imam brdo tekstove o spanskoj sceni Celtarras,Indar Gorri,Bukaneros,Herri Norte...itd.Jebiga necu vise da provociram ljude svojim prisustvom Booze_Brothers me milion puta opominje(u pravu je covek),a imam i pametnija posla.Vidis sta se desava u Grckoj bice neke akcije i u Srbiji : upadi u samoposluge,besplatno deljenje hrane gladnima od strane anarhista,revolucionarna previranja...pa treba se organizovati sa ljudima.

Obavestenje ovde: http://inicijativa.org/tiki/tiki-read_a ... cleId=2326

I zapamtite da drug pistol dosta zna,ali drug pistol nije drukara! Drug pistol je covek sa omladinskog stadiona! Zbogom! :wink:
Svakoga dana u svakom pogledu sve vise napredujem!

Post Reply