Robijasi -Zenica

Sa svih ostalih navijačkih meridijana...For fans from all around the world
Post Reply
Columbia
junior
junior
Posts: 82
Joined: Sat Apr 01, 2006 12:02 pm
Location: Zenica

Robijasi -Zenica

Post by Columbia »

Pozdrav !!Evo koja slicica Robije ,trenutno najbolje i najmasovnije grupe u BiH ,posto sam vidio da su se neki "zabeknuli" kad su vidjeli nas stadion :mrgreen:

http://www.robijasi.org/show.php/73_uza ... d.jpg.html


Image


Image



Image



Inace nam koreografije nisu jaca strana ali polako sa vremenom cemo nadomjestiti i taj nedostatak .Zadnje 3-4 godine se borimo za opstanak a prosjek gledalaca po sezoni je 7-8 hiljada ,prosjek u kopu 2500-3000!!
Stadion sa stolicama prima oko 15 800 ljudi ,inace rekord stadiona je bas protiv OFK BG (33 000).Toliko

Pozdrav ![/img]

kasha casuals

Post by kasha casuals »

drago mi je sto si se javio...

Bilo bi lepo kada bi nas informisao posle svake tekme...

Nego, sta se desava sa ekipom Josip Broz Tito?

Columbia
junior
junior
Posts: 82
Joined: Sat Apr 01, 2006 12:02 pm
Location: Zenica

Post by Columbia »

kasha casuals wrote:drago mi je sto si se javio...

Bilo bi lepo kada bi nas informisao posle svake tekme...

Nego, sta se desava sa ekipom Josip Broz Tito?

Ekipa radi punom parom i polako uvodi na tribinu pravi navijacki mentalitet , znaci "tribina bez indijanaca i simpatizera " Organizuje razne akcije uz pomoc ostale raje i podgrupa kako u Zenici tako i dijaspore !!

Proslo kolo smo gostovali u Zepcu ,bez organizovanog prevoza nas je bilo oko 2000 ,doduse nije ni daleko 40 km od Zenice ali imajuci u vidu poziciju na tabeli i brojnost na gostovanjima ostalih navijackih grupa ovo je vise nego dobra cifra !Evo par slicica :

Image
Image
Image


Inace,sljedece nam kolo dolazi Radnik Bn ,ne znam dali ste upoznati , mi nismo nacionalisticke optereceni ,radnicki smo glad ,radnicka klasa , nismo jednonacionalni kako mi tako i ekipa Celika ....


Pozdrav

User avatar
Booze Brothers
glavni internet kezualac Srbije...
Posts: 36044
Joined: Wed Sep 07, 2005 3:40 pm
Location: Singidunum 44°48'51.26"N / 20°29'52.15"E
Contact:

Post by Booze Brothers »

'ajde malo vishe opishi istoriju grupe,neke najzanimljivije stvari sa tekmi kod kuce i na strani,pishi o vashim podgrupama...
i da...kako ste nabavili ognjeve...jel iz Cheshke... :D
'63. OFK Beograd-Juventus 2-1
Image
Ofka till I die
Nezvanični sajt OFK Beograda
Sačuvajmo Omladinski stadion!

User avatar
Booze Brothers
glavni internet kezualac Srbije...
Posts: 36044
Joined: Wed Sep 07, 2005 3:40 pm
Location: Singidunum 44°48'51.26"N / 20°29'52.15"E
Contact:

Post by Booze Brothers »

ognjevi za koreo "uzavreli grad"...
'63. OFK Beograd-Juventus 2-1
Image
Ofka till I die
Nezvanični sajt OFK Beograda
Sačuvajmo Omladinski stadion!

kasha casuals

Post by kasha casuals »

Cinjenica je da Robijasa ima ubedljivo najvise na nekim "malim" tekmama...

A sto se tice gostovanja, respect...s obzirom da u Bosni ekipe slabo idu na gostovanja....

Columbia
junior
junior
Posts: 82
Joined: Sat Apr 01, 2006 12:02 pm
Location: Zenica

Post by Columbia »

Iz Rumunije :mrgreen:
Inace koreo "Uzavreli grad" ( da malo pojasnim) je na neki nacin slika stanja i zivljenja u Zenici od njegovih samih "pocetaka" npr :Zeljezara,celicane ,industrija koju je Ze imala i ima tokom svih ovih godina .Sad cvjeta kriminal :lol: .Inace grad ima oko 180 000 -200 000 stanovnika...Usput , "Uzavreli grad" je naziv filma o Zenici !!
.........................................................................................................
Kao i svaka druga historija tako i na?a kao navijača NK Čelik počinje od onog dana kada su se počeli zapisivati neki va?niji datumi i događanja. Vjerovatno su neki događaji propu?teni, neki mo?da uvelicani, ali u svakom slucaju, najbitnije je ostalo, zabilje?eno, preno?eno takoreći s koljena na koljeno, i evo sada uokvireno na ovoj stranici. Naime, navijači zeničkog kluba Čelik, danas jednog od najtrofejnijih bosanskohercegovačkih klubova u BiH, "Robija?i", dobili su ime po Kazneno Popravnom Domu (KPD), koji je na područjima bivče Jugoslavije imao i pridjev najstro?ijeg. Ime "Robija?i" nose od 1988 g. kada su se tada?nje vođe navijača u ugostiteljskom objektu "?adrvan" slo?ile da konačno navijači dobiju jedno prepoznatljivo ime zauvijek.

Na samom početku grupa navijača koja je navijala za Čelik zvala se "Čelikovci", zatim mijenjaju svoje ime u "Smogovci" zbog svima nam poznatog smoga i nezdravih cestica koje je zbog svog neprestalnog rada "?eljezara Zenica" redovno ispu?tala. Poslije "Smogovaca" navijači mijenjaju ime u "Steelers", "HZČ (Huligani Zeničkog Čelika) i "Čelzi" ("i" uvijek pisano u obliku munje, sjetiće se stariji)... Bez obzira na ime, vrijeme i mjesto, navijači zeničkog Čelika su uvijek bili tu za svoj tim, bez obzira koliko on lo?e ili dobro igrao, ?to je predstavljalo i njihovu najbolju karakteristiku, jo? od "onda" (sto bi rekao na? narod...). Kroz historiju, znalo se de?avati da se Čelik bori za ulazak u Prvu ligu, ili cak za opstanak u istoj. I ma koliko da su va?ne utakmice bivale izgubljene, navijači su uvijek ostajali uz svoj tim.

Jedan od zapamćenih datuma u analima navijača NK Čelik, ostaće i 4. oktobar 1972. godine, kada je Čelik na Bilinom Polju pred ne?to vi?e od 30.000 gledalaca savladao, kasnije puno poznatiju, italijansku Fiorentinu sa 1:0 i time osvojio Srednjoevropski Kup. Time zeničcki popularni klub ulazi i u historiju nogometa biv?e Jugoslavije. Na inicijativu "Robija?a" krajem 80-tih, dobili su i svoje mjesto na istočnoj tribini stadiona Bilino Polje. Na tu tribinu se moglo ući sa popustom uz clanske karte. Malo je reći da su bili uz svoj klub samo na domacim utakmicama, jer putovali su i na sva gostovanja koja su bila omogucena. Rijetko je kada bio organizovan prijevoz, uglavnom je to bilo stopiranje auta, pa se uz silna presjedanja nekako dodje na utakmicu i time uveliča taj dogadjaj. Split, Vinkovci, Borovo, Solin, Beograd, Sarajevo su samo neki gradovi u kojima su gostovali Robija?i navijajući za crno-crveni tim... stvarajući tada zajedno sa ostalim navijačima velikih i većih klubova "kulturu navijanja" odnosno taj neki navijački trend tih godina.

Columbia
junior
junior
Posts: 82
Joined: Sat Apr 01, 2006 12:02 pm
Location: Zenica

Post by Columbia »

Da upravu si to za "manje tekme" , mi volimo svoj klub i svejedno nam je protiv koga igramo ,samo je stvar u naboju i vaznosti utakmice ali i vaznosti "pobjede" na tribinama !!

Zaboravih napisati ,sjetit ce se stariji ,mnogi su Celik zvali i " Yu-Chelsea" , sto zbog imena sto "podsjeca" na engleski klub sto zbog stadiona koji je pravljen po uzoru na Engleske ,bez atletske staze i blizine tribina terenu ....

User avatar
Booze Brothers
glavni internet kezualac Srbije...
Posts: 36044
Joined: Wed Sep 07, 2005 3:40 pm
Location: Singidunum 44°48'51.26"N / 20°29'52.15"E
Contact:

Post by Booze Brothers »

he,he...Richard sa nasheg foruma je zaoamtio robiju kada je gostovala kod nas krajem 80-ih...uvek mi rado preprichava tu prichu...secam se da su Robijashi u onom cao tifu uvek dizali Groboshe...
a Celik i Ofka su se u tom periodu uvek borili za goli zivot u prvoj ligi...
secam se vashih Nestorovica,Vrapca...
'63. OFK Beograd-Juventus 2-1
Image
Ofka till I die
Nezvanični sajt OFK Beograda
Sačuvajmo Omladinski stadion!

User avatar
Eric Cartman
exbanovani starmali Raja
Posts: 5183
Joined: Wed Mar 08, 2006 10:37 am
Location: Beograd
Contact:

Post by Eric Cartman »

Extra fotke,svaka cast!!!
Χριστός Ανέστη εκ νεκρών

BIP
junior
junior
Posts: 56
Joined: Wed Apr 26, 2006 10:31 pm
Location: N/A
Contact:

Post by BIP »

Pozdrav Kolumbiji. Secam se, kako da ne Celika... Radovic, Golubica, Milidrag, Kuhinja, Nestorovic...

Zenicani su poznati po tome sto su teska industrija, nikad dovoljno posla ni za vreme bivse YU. I bas tada, a i sada su ostali uz Celik.

Gledao sam slike Manijaka, ali brate Robijasi su nesto neverovatno. Vi i Red Army iz Mostara ste trenutno najorganizovanija grupa. Mostarci su u Kaknju imali cifru od 3.000 ljudi. O cemu mnogi prvoligasi u nasem prvenstvu mogu samo da sanjaju.

O vama slike sve govore, a odred Josip Broz Tito takodje... Jeste da je kod vas za vreme rata bilo sranja i da je veliki broj Arapa dosao da zivi u Zenicu, ali to nema veze sa politikom kluba.

Secam se kada ste Piksija gadjali kod korner zastavice... Samo nastavi da kacis slike... Vidim da ste u zoni za ispadanje, ali ono sto je veoma impresivno jeste brojnost. Nema stagnacije... Uvek je pun stadion, na gostovanja se takodje ide...

Mozda bi nam ti mogao pribliziti, onaj incident kada je nesrecni Aner Kasapovic ubijen u Zenici od strane undura(drotova).... Meni i svima onima koji smo samo culi pricu TM, a nikada vasu... Pozdrav!
Nema, nema niko kao on, samo Vanja Grubac moze dati gol!

User avatar
hugh hefner
junior
junior
Posts: 181
Joined: Mon Sep 05, 2005 7:14 pm
Location: Senjak

Post by hugh hefner »

Au bre vi Bosanci ste se pretplatili na nas sajt.Slike su do jaja svaka cast.Mozda naprave jednog dana ligu kao jadransku pa se sretnemo.Jos uvek mi nije jasno zasto su ti "veliki" klubovi iza kojih stoje citavi gradovi i ogromna preduzeca posrnuli.
ROxaNE you don't have to put on a red light!!!

BIP
junior
junior
Posts: 56
Joined: Wed Apr 26, 2006 10:31 pm
Location: N/A
Contact:

Post by BIP »

U Bosni oni i Red Army su daleko dve najgotivnije i najorganizovanije grupe po meni... Stvarno ih bije vernost, pevaju i kada im klubu ne ide. Znaci vidi se da na tribini vlada drugarstvo... Kao i kod nas...
Nema, nema niko kao on, samo Vanja Grubac moze dati gol!

Columbia
junior
junior
Posts: 82
Joined: Sat Apr 01, 2006 12:02 pm
Location: Zenica

Post by Columbia »

BIP wrote:Pozdrav Kolumbiji. Secam se, kako da ne Celika... Radovic, Golubica, Milidrag, Kuhinja, Nestorovic...

Zenicani su poznati po tome sto su teska industrija, nikad dovoljno posla ni za vreme bivse YU. I bas tada, a i sada su ostali uz Celik.

Gledao sam slike Manijaka, ali brate Robijasi su nesto neverovatno. Vi i Red Army iz Mostara ste trenutno najorganizovanija grupa. Mostarci su u Kaknju imali cifru od 3.000 ljudi. O cemu mnogi prvoligasi u nasem prvenstvu mogu samo da sanjaju.

O vama slike sve govore, a odred Josip Broz Tito takodje... Jeste da je kod vas za vreme rata bilo sranja i da je veliki broj Arapa dosao da zivi u Zenicu, ali to nema veze sa politikom kluba.







Secam se kada ste Piksija gadjali kod korner zastavice... Samo nastavi da kacis slike... Vidim da ste u zoni za ispadanje, ali ono sto je veoma impresivno jeste brojnost. Nema stagnacije... Uvek je pun stadion, na gostovanja se takodje ide...

Mozda bi nam ti mogao pribliziti, onaj incident kada je nesrecni Aner Kasapovic ubijen u Zenici od strane undura(drotova).... Meni i svima onima koji smo samo culi pricu TM, a nikada vasu... Pozdrav!


Drug,vidis to za Arape malo da ti pojasnim : Oni su imali garnizon u Zenici tokom rata ,nikada (bio sam citav rat u BiH) ih ljudi nisu smatrali za legalnu vojsku niti su imali simpatije kod prosjecnog covjeka,njih vise nema a Zenica nikada nije bila "djamahirliski grad" to vam je sve patka ...necemo vise o politici :?



Ja sam clan JBC i trudimo se uz pomoc ostalih ljudi da dovedemo tribinu ured ,napredka ima to je evidentno al opet trebamo jos uvijek da radimo na izgledu tribine ,ogromnu masu imamo jos malo da ustimamo neke stvari i to ce biti ko bombona !!

User avatar
BSK 1911
Sinovac
Posts: 1919
Joined: Fri Sep 02, 2005 10:55 am
Location: Beogradski hram fudbala

Post by BSK 1911 »

Zamolio bi da politiku skroz batalimo....
Nego stvarno slike sa stadiona vam izgledaju perfektno...
Kao klinac sam chak sta vise simpatisao FK Celik zato sto je uvek bio izmedju prve i druge lige,stadion Celika mi se oduvek svidjao,a i klupske boje su veoma retke kod nas(mislim na ex yu,samo vi i Vardar)...
Mene zanima da li su na vasoj ultra tribini samo ultra navijaci ili su svi pomesani,mislim na simpatizere,starije ljude,zene itd
Koliko po tebi postoji pravih ultrasa medju robijasima koji bi zbog kluba isli i na kraj sveta...
Ultra pozdrav...
Једини Српски клуб са краљевским титулама
1931,1933,1935,1936,1939...

Post Reply