Robijasi -Zenica

Sa svih ostalih navijačkih meridijana...For fans from all around the world
User avatar
Booze Brothers
glavni internet kezualac Srbije...
Posts: 36044
Joined: Wed Sep 07, 2005 3:40 pm
Location: Singidunum 44°48'51.26"N / 20°29'52.15"E
Contact:

Post by Booze Brothers »

kao i 90 % navijacha tada...
'63. OFK Beograd-Juventus 2-1
Image
Ofka till I die
Nezvanični sajt OFK Beograda
Sačuvajmo Omladinski stadion!

Ludilo
novajlija
novajlija
Posts: 42
Joined: Thu Oct 26, 2006 6:28 am

ROBIJASI

Post by Ludilo »

Ma sta 90% svako ko je imo fajerku okreto je naopako :D znaci 100%

Novi sad:Vojvodina-Celik 1990

Od kosarkaske uprave kluba smo dobili 2 busa za gostovanje u Novom Sadu.Tako da je brzo napunjeno 2 busa i to sve budala do budale.neko ko je bio malo normalan kad je vidio spisak putnika brzo je prepustao mjesto nekoj budali.Sve je to islo tako spontano da kad smo se okupili na zbornom mjestu pred polazak i vidjeli ekipu bili smo prezadovoljni vidjenim.A i ljudi iz uprave su ubrzo shvatili da na spisku nema nijednog normalnog i prikacili su nam u svaki bus po jednog agenta.U mom busu se nadje najgori koji je mogao da se nadje u cijeloj zenici zvali su ga Sone a i jest bio opak i lud vazda dolazio po mene na adresu kad bi izbijali navijacki neredi u Zenici jednom posle kamenovanja konvoja navijaca Zelje posle tog dogadjaja kad god dodje po mene ja nisam bio kuci i nadje me covjek sa skolom na izletu izvan Zenice :shock: eto kako je bio uporan a i kad dodjes na razgovor kod njega ne pita te prvo mokrim novinama tuce po koljenu zaveze te za radijator ma znao debil maltretirat i gotovo.Tema nije kamenovanje konvoja TM nego novi sad.Dakle u busu Robijasi sofer i agent Sone.Sve je bilo lijepo put je prolazio bez problema dok Sone nije htjeo da pojaca radio u Busu i tu nastaje nezadovoljstvo i prozivanje doticnog pjevalo se West hem totehem rijamu dalabu,Svima nama sone sone kurac pusio propjevace propjevace svi kada nama sone kurac popusi i tako od Doboja do Sida je covjek to trpio i odjednom mi vidimo da nismo na autoputu nego da smo usli u neki krug gdje je zid oko nas i skontasmo da smo u zatvoru :shock: .Sone uz pomoc kolega iz Sida uspjeva da trojicu najglasnijih ostavi u Sidu i tako mi nastavljamo put ali prozivke nisu izostale na racun agenta da je on pokusavao silom nesto da rijesi ali epilog je polupan prozor na busu i tako dolazimo u Novi sad i ulazimo u dvoranu.Tu pocinje standardna zajebancija na racun novosadjana Firme kako se sjecam nije ni bilo na toj tekmi u dvorani na poluvremenu neka manja frka izmedju nas i murije i sve se dobro zavrsava uz pomoc Soneta :lol: .Kaze nama Sone sad ste me osramotili pred kolegama i ovo ono tamo vamo i covjeku ne preosta nisat nego da prihvati nasu zajebancju i doceka kraj tekme.Iako je bio dogovor da cemo posle tekme malo razgledat Novi Sad o tome nije bilo govora nego smo iz dvorane sprovedeni u buseve i pravac Zenica.U povratku pokupismo 3 druga koji su ostali valjda ovi strazari rekli agentima kako su mogli ovako fine momke da ostave u muriji kaze cijelo su vrijeme u celiji pjevali pjesme o celiku i Zenici vidi se da vole svoj klub i grad rekose im strazari na rastanku a i mi smo mrtvi umorni pijani zaspali ko jagnjad tako da od Sida do Zenice nije bilo nikakvih problema
ROBIJA MI SMO
NEMAMO LOVE
AL IMAMO SRCE
I GRAD NAM SE ZOVE
NICAZE NICAZE NICAZE NICAZE

User avatar
BSK 1911
Sinovac
Posts: 1919
Joined: Fri Sep 02, 2005 10:55 am
Location: Beogradski hram fudbala

Post by BSK 1911 »

Kakva je tada bila nacionalna struktura robijasa,jel se osecala podela pred rat ili se to medju robijasima nikada nije dogodilo...
Jel ides i danas na utakmice odnosno gostovanja...Jel ste otisli nekad u Split,Zagreb?
Једини Српски клуб са краљевским титулама
1931,1933,1935,1936,1939...

Ludilo
novajlija
novajlija
Posts: 42
Joined: Thu Oct 26, 2006 6:28 am

ROBIJASI ZENICA

Post by Ludilo »

Sto se tice tog nacionalnog problema ja sam jako ponosan na svoj grad i ROBIJASE na svoje drugove i nikad nisam imao problema sto sam Srbin prije rata a i posle rata sam vodio navijanje i to nije nikada predstavljao problem.Cak sta vise mislim da sam jako omiljen medju ROBIJASIMA.Prije rata nas je bilo svih vjeroispovjesti a takodje i posle rata.I dan danas sam aktivan na tribini ali nisam svaku utakmicu dole zbog toga sto sam u Holandiji ali nikad ne propustim vazne utakmice Celika kad osjetim da sam potreban dole i kad osjetim potrebu da odem ja sjednem u avion samo radi te utakmice i vratim se nazad u Holandiju.

Dinamo Zg-CELIK 1988

Put u Zg nismo planirali nego se to desilo spontano sjedeci u jednom kaficu dogovor je pao da odradimo i Zagreb.Onako iz zajebancije napaljeni imali smo cijeli dan da skontamo nesto para i isli smo po prodavnicama krali sve i svasta za sta smo mogli dobiti koji dinar i nije nam islo lose brzo se skupilo para za puta i krenuli smo vozom uz pomoc ferijalnog saveza :lol: .Dosta alkohola i dobro raspolozenje nije izostajalo.Put je protekao bez problema uz zajebanciju na svakoj stanici izbacivali smo glave kroz prozor i zajebavali skretnicare prasinare putnike koji su izlazili iz voza.U putu nam se nas Beno zavjetovo ako celik pobjedi da ce u povratku cijeli put isturene glave kroz prozor navijati do Zenice :lol: .Dolazak u Zagreb u jutarnjim satima imali smo vremena da obidjemo grad trg bana Jelacica malo na cevape zajebancije do pocetka tekme.Mene zajebase u cevabdjinici ja trazio da mi dadnu veliku porciju cevapa pita mene konobarica hoces somun reko necu somun hocu cevape bez somuna i donijela ona meni samo meso nigdje lepine reko gdje vam je lepina kad ce ona pa reko si da neces somun i tada sam naucio da je somun u stvari lepina a ja mislio neki sos dodatak ili sta je vec :lol: .Prolazak kroz maksimirsku sumu ispisivanje grafita u onoj kapelici maloj HZC CELIK ZENICA CELZI tada nismo imali ime Robijasi.Na stadion smo usli bez problema i zajebancija uz odusevljenje Celik je tada pobjedio 0-2 golom Nestorovica.Kraj tekme smo docekali uz pjesmu ostatak dana smo bez problema proveli u Zg do polaska voza.Jos samo podatak da je beno odrzao obecanje i s glavom isturenom kroz prozor cijeli put je navijao a kakav je bio narednih dana ne trebam opisivati nije ga bilo tih dana napolju covjek se razbolio :(
ROBIJA MI SMO
NEMAMO LOVE
AL IMAMO SRCE
I GRAD NAM SE ZOVE
NICAZE NICAZE NICAZE NICAZE

User avatar
BSK 1911
Sinovac
Posts: 1919
Joined: Fri Sep 02, 2005 10:55 am
Location: Beogradski hram fudbala

Post by BSK 1911 »

:lol: Znaci Beno dobio zapaljenje mozga :lol:

A ono sto kazes u jednom od prethodnih tekstova da fudbalski klub nisu carape pa da se menja svaki dan,svaka cast sto si posle svog tog sranja oko rata i nacionalizma ostao veran Celiku sa kojim si toliko toga prosao 8)

Jel pratis neki fudbalski klub u Holandiji :?:
Једини Српски клуб са краљевским титулама
1931,1933,1935,1936,1939...

Ludilo
novajlija
novajlija
Posts: 42
Joined: Thu Oct 26, 2006 6:28 am

ROBIJASI

Post by Ludilo »

BSK 1911 wrote::lol: Znaci Beno dobio zapaljenje mozga :lol:

A ono sto kazes u jednom od prethodnih tekstova da fudbalski klub nisu carape pa da se menja svaki dan,svaka cast sto si posle svog tog sranja oko rata i nacionalizma ostao veran Celiku sa kojim si toliko toga prosao 8)

Jel pratis neki fudbalski klub u Holandiji :?:
Vidi uvijek sam to isticao kada nisam imao nista otac radio u zeljezari nas 5 u kuci mati sila i plela nadopunjavala kucni budjet i sada kada sam postao biznismen :P nisam se promijenio ta je ljubav prema klubu djetinjstvo koje sam proveo bodreci svoj klub su najljepse godine moga zivota i nikakve pare mi nemogu to zamijeniti i kad bi birao opet bi izabrao ovako kako jest ne zalim se.
Sto se tice tekmi u Holandiji dobar sam prijatelj sa vodjom navijaca feyenoorda i odem pogledat Ajax-feyenoord ali nikad nisam u kopu s njima nemoze srce da navija za drugi klub jbga takav sam :?
ROBIJA MI SMO
NEMAMO LOVE
AL IMAMO SRCE
I GRAD NAM SE ZOVE
NICAZE NICAZE NICAZE NICAZE

smrtfasizmu
junior
junior
Posts: 200
Joined: Tue May 02, 2006 7:39 pm

Post by smrtfasizmu »

Ma mi smo grad ciji se nacionalni sastav inace nije mjenjo previse,tako da nije ni sastav navijacke grupe(hvala Bogu bili smo udaljeni od prve linije pa nije raja ni imala previse potrebe da bjezi,sem onih sto su pobjeli od gladi al kako glad ne bira tako da su bjezali ljudi svih vjera,pa se ni to nije previse odazilo na strukturu stanovnistva)
Tako su danas medju najpoznatijim Robijasima Boris,Asim,Rade,Haris,Vladan,Bernard,Miki,Mirza...ko sto vidite,svega i svacega...to nam je i najveci ponos nase navijacke grupe,zato nam i smet kad poneko zapjeva neku nacionalisticku,al sta ces,uvijek ima budala
A Ludilo ko ti kaze da si omiljen medju Robijom :D :D :D

Ludilo
novajlija
novajlija
Posts: 42
Joined: Thu Oct 26, 2006 6:28 am

robijasi

Post by Ludilo »

smrtfasizmu wrote:Ma mi smo grad ciji se nacionalni sastav inace nije mjenjo previse,tako da nije ni sastav navijacke grupe(hvala Bogu bili smo udaljeni od prve linije pa nije raja ni imala previse potrebe da bjezi,sem onih sto su pobjeli od gladi al kako glad ne bira tako da su bjezali ljudi svih vjera,pa se ni to nije previse odazilo na strukturu stanovnistva)
Tako su danas medju najpoznatijim Robijasima Boris,Asim,Rade,Haris,Vladan,Bernard,Miki,Mirza...ko sto vidite,svega i svacega...to nam je i najveci ponos nase navijacke grupe,zato nam i smet kad poneko zapjeva neku nacionalisticku,al sta ces,uvijek ima budala
A Ludilo ko ti kaze da si omiljen medju Robijom :D :D :D

Nije valjda da me vi iz JBC ne volite :oops:
ROBIJA MI SMO
NEMAMO LOVE
AL IMAMO SRCE
I GRAD NAM SE ZOVE
NICAZE NICAZE NICAZE NICAZE

User avatar
celtic
...chuvam notj od budnih...
Posts: 2937
Joined: Wed Aug 31, 2005 10:32 pm
Location: tamo gde je hladno

Post by celtic »

[quote="

A ono sto kazes u jednom od prethodnih tekstova da fudbalski klub nisu carape pa da se menja svaki dan,....:[/quote]

pa sad...ako posle vishe godina navijanja za jedan klub shvatish da si u zabludi i promenish boje ..zbog svega ..prvo zbog ljudi koji te okruzuju na stadionu , odnosa starijjih prema mladjima ...poznatih prema anonimcima ..ili kao moj sluchaj shto sam celog zivota bio ponosan shto sam iz Beograda i shto sam imao srecu da upoznam (bez preterivanja) predivne ljude na Karaburmi ...vredi promeniti klub...ja sam ponosan na moju promenu
ponosan sam shto sam iz Beograda i shto volim klub koji nosi ime mog grada
Zenica ima jedan veliki klub i "red" bi bio da svi zive za taj klub..dok Beograd ima vishe takvih klubova ali samo jedan nosi ime grada...

Ovo ne znachi da nosim jedne charape od 1995... :lol: :lol: :lol: ali volim samo jedan klub

Ludilo , svaka chast ........
"Mladiću, smatrajte se opsovanim..."

User avatar
Booze Brothers
glavni internet kezualac Srbije...
Posts: 36044
Joined: Wed Sep 07, 2005 3:40 pm
Location: Singidunum 44°48'51.26"N / 20°29'52.15"E
Contact:

Post by Booze Brothers »

boli nas kurac za rezultate,
mismo se dosli samo zajebavat...
Fukare u Zenici... :lol: ima li ovde legendarnog Sulje...

http://www.youtube.com/watch?v=StCjqld9y4s
'63. OFK Beograd-Juventus 2-1
Image
Ofka till I die
Nezvanični sajt OFK Beograda
Sačuvajmo Omladinski stadion!

smrtfasizmu
junior
junior
Posts: 200
Joined: Tue May 02, 2006 7:39 pm

Re: robijasi

Post by smrtfasizmu »

Ludilo wrote:
smrtfasizmu wrote:Ma mi smo grad ciji se nacionalni sastav inace nije mjenjo previse,tako da nije ni sastav navijacke grupe(hvala Bogu bili smo udaljeni od prve linije pa nije raja ni imala previse potrebe da bjezi,sem onih sto su pobjeli od gladi al kako glad ne bira tako da su bjezali ljudi svih vjera,pa se ni to nije previse odazilo na strukturu stanovnistva)
Tako su danas medju najpoznatijim Robijasima Boris,Asim,Rade,Haris,Vladan,Bernard,Miki,Mirza...ko sto vidite,svega i svacega...to nam je i najveci ponos nase navijacke grupe,zato nam i smet kad poneko zapjeva neku nacionalisticku,al sta ces,uvijek ima budala
A Ludilo ko ti kaze da si omiljen medju Robijom :D :D :D

Nije valjda da me vi iz JBC ne volite :oops:
Onako :D :D :D

Ludilo
novajlija
novajlija
Posts: 42
Joined: Thu Oct 26, 2006 6:28 am

robijasi

Post by Ludilo »

Booze Brothers wrote:boli nas kurac za rezultate,
mismo se dosli samo zajebavat...
Fukare u Zenici... :lol: ima li ovde legendarnog Sulje...

http://www.youtube.com/watch?v=StCjqld9y4s
:lol: :lol: Fali im drugi dio pjesme

Boli nas kurac kakvo je vrijeme mi smo vam dosli praviti probleme ale ale ale ale alealeleale

Nema sulje na snimku :lol:
ROBIJA MI SMO
NEMAMO LOVE
AL IMAMO SRCE
I GRAD NAM SE ZOVE
NICAZE NICAZE NICAZE NICAZE

Ludilo
novajlija
novajlija
Posts: 42
Joined: Thu Oct 26, 2006 6:28 am

Re: robijasi

Post by Ludilo »

smrtfasizmu wrote:
Ludilo wrote:
smrtfasizmu wrote:Ma mi smo grad ciji se nacionalni sastav inace nije mjenjo previse,tako da nije ni sastav navijacke grupe(hvala Bogu bili smo udaljeni od prve linije pa nije raja ni imala previse potrebe da bjezi,sem onih sto su pobjeli od gladi al kako glad ne bira tako da su bjezali ljudi svih vjera,pa se ni to nije previse odazilo na strukturu stanovnistva)
Tako su danas medju najpoznatijim Robijasima Boris,Asim,Rade,Haris,Vladan,Bernard,Miki,Mirza...ko sto vidite,svega i svacega...to nam je i najveci ponos nase navijacke grupe,zato nam i smet kad poneko zapjeva neku nacionalisticku,al sta ces,uvijek ima budala
A Ludilo ko ti kaze da si omiljen medju Robijom :D :D :D

Nije valjda da me vi iz JBC ne volite :oops:
Onako :D :D :D

Znao sam :cry: :cry:
ROBIJA MI SMO
NEMAMO LOVE
AL IMAMO SRCE
I GRAD NAM SE ZOVE
NICAZE NICAZE NICAZE NICAZE

smrtfasizmu
junior
junior
Posts: 200
Joined: Tue May 02, 2006 7:39 pm

Re: robijasi

Post by smrtfasizmu »

Ludilo wrote:
smrtfasizmu wrote:
Ludilo wrote:
smrtfasizmu wrote:Ma mi smo grad ciji se nacionalni sastav inace nije mjenjo previse,tako da nije ni sastav navijacke grupe(hvala Bogu bili smo udaljeni od prve linije pa nije raja ni imala previse potrebe da bjezi,sem onih sto su pobjeli od gladi al kako glad ne bira tako da su bjezali ljudi svih vjera,pa se ni to nije previse odazilo na strukturu stanovnistva)
Tako su danas medju najpoznatijim Robijasima Boris,Asim,Rade,Haris,Vladan,Bernard,Miki,Mirza...ko sto vidite,svega i svacega...to nam je i najveci ponos nase navijacke grupe,zato nam i smet kad poneko zapjeva neku nacionalisticku,al sta ces,uvijek ima budala
A Ludilo ko ti kaze da si omiljen medju Robijom :D :D :D

Nije valjda da me vi iz JBC ne volite :oops:
Onako :D :D :D

Znao sam :cry: :cry:
Valjal mi potpis? :D
VOLIM BABU ABDICA

Ludilo
novajlija
novajlija
Posts: 42
Joined: Thu Oct 26, 2006 6:28 am

Re: robijasi

Post by Ludilo »

smrtfasizmu wrote:
Ludilo wrote:
smrtfasizmu wrote:
Ludilo wrote:
smrtfasizmu wrote:Ma mi smo grad ciji se nacionalni sastav inace nije mjenjo previse,tako da nije ni sastav navijacke grupe(hvala Bogu bili smo udaljeni od prve linije pa nije raja ni imala previse potrebe da bjezi,sem onih sto su pobjeli od gladi al kako glad ne bira tako da su bjezali ljudi svih vjera,pa se ni to nije previse odazilo na strukturu stanovnistva)
Tako su danas medju najpoznatijim Robijasima Boris,Asim,Rade,Haris,Vladan,Bernard,Miki,Mirza...ko sto vidite,svega i svacega...to nam je i najveci ponos nase navijacke grupe,zato nam i smet kad poneko zapjeva neku nacionalisticku,al sta ces,uvijek ima budala
A Ludilo ko ti kaze da si omiljen medju Robijom :D :D :D

Nije valjda da me vi iz JBC ne volite :oops:
Onako :D :D :D

Znao sam :cry: :cry:
Valjal mi potpis? :D

Jestel to glasali sinoc na diznilendu :lol:
ROBIJA MI SMO
NEMAMO LOVE
AL IMAMO SRCE
I GRAD NAM SE ZOVE
NICAZE NICAZE NICAZE NICAZE

Post Reply