boban krcmarevic odrza filozofije kluba

Sve stare, glupe i ostale stvari koje ne zaslužuju posebnu pažnju...
Post Reply
Guest

boban krcmarevic odrza filozofije kluba

Post by Guest »

covek je na sos kanalu izjavio da je sansa ofk beograda da izadje u evropu zbog trenutne situacije na tabeli u meridijan ligi

njemu se kup neosvaja

bravo

User avatar
Booze Brothers
glavni internet kezualac Srbije...
Posts: 36044
Joined: Wed Sep 07, 2005 3:40 pm
Location: Singidunum 44°48'51.26"N / 20°29'52.15"E
Contact:

Post by Booze Brothers »

brate Mili...ne morash za svaku stvar koju primetish na nekom mediju da otvarash novi topic...arhiva...i daj brate imash li ti neshto pozitivno da kazesh ovde...ni ja nisam zadovoljan stanjem na tabeli i igri...ali bre... :roll:
'63. OFK Beograd-Juventus 2-1
Image
Ofka till I die
Nezvanični sajt OFK Beograda
Sačuvajmo Omladinski stadion!

User avatar
BG Gambo
alkoholni obrok
Posts: 3774
Joined: Sat Oct 01, 2005 9:42 pm
Location: small part of Belgrade
Contact:

Post by BG Gambo »

niko nije zadovoljan stanjem na tabeli,svi bi mi voleli da smo prvi normalno ali kao sto kaze buza nadji nesto pozitivno u svemu tome
Potrcao je u susret tramvaju. Tramvaj ga nije prepoznao.

http://www.slobodanavijacima.com/wp-con ... 511872.jpg

Guest

Post by Guest »

kada neko nije lazno pozitivan onda je to pozitivno
treba biti realista
ja samo iznosim svoje misljenje i to je moje pravo jer sam 25 god ofkovac.
nemam nameru da se nikom udvaram ako mi nesto smeta ja cu to da kazem-dakle postojim
vama ako je lepo to je takodje vasa stvar.
mi se slazemo oko jednog ,plava boja nam je u srcu i to je pozitivno i lepo
ali nas klub moramo malo i da kritikujemo da bi ga gurali napred u bolje sutra.-to je ispravan STAV
a iz ispravnog stava stize i pozitiva

User avatar
Booze Brothers
glavni internet kezualac Srbije...
Posts: 36044
Joined: Wed Sep 07, 2005 3:40 pm
Location: Singidunum 44°48'51.26"N / 20°29'52.15"E
Contact:

Post by Booze Brothers »

OK...mozda nisi dovoljno upucen u problematiku kluba...mi imamo redovne sastanke i sa igrachima,i sa upravom...zato se prvo nama obrati...a ne da sve shto prochitash prihvatash zdravo za gotovo...poshtujem prave Ofkovce i trebali bi da saradjujemo...
'63. OFK Beograd-Juventus 2-1
Image
Ofka till I die
Nezvanični sajt OFK Beograda
Sačuvajmo Omladinski stadion!

Guest

Post by Guest »

ok

sutra se vidimo kod naseg OFKOVOG WC na poluvremenu

User avatar
PLAVA FAMILIJA
Plumber
Posts: 1195
Joined: Sun Apr 30, 2006 3:38 pm
Location: Jakov!!!

Post by PLAVA FAMILIJA »

Učenik sad učitelj

Na talasu povrataka koji su obele?ili leto za nama, na Karaburmu je opet stigao i Slobodan Krčmarević. Nekada neuhvatljivi, vihorni "levi napadač" OFK Beograda i Partizana, re?io je da posle devet pečalbarskih godina skine breme profesionalnog fudbala s pleća i uhvati se u ko?tac s nimalo lakim poslom trenera mlađih kategorija. Boban je ovog leta u na?em klubu preuzeo generaciju rođenu 1987. godine i počeo da prenosi akumulirano znanje na budućnost fudbalske romantike Karabrume.
Za početak, kako ste do?li do veoma te?ke odluke da ka?ete zbogom aktivnom igranju?
- Jednostavno, osetio sam da je dosta... Imam 36 godina i re?io sam da prekinem - ka?e Boban Krčmarević. - Istina, mogao sam na Kipru ili u Grčkoj da ostanem jo? dve godine, u dobroj sam snazi, ali vodio sam računa o porodici. Deca imaju 11 i 9 godina i čitav ?ivot pohađali su engleske ?kole. Uz to, treniraju fudbal i ?elim da im bude usađeno ne?to na?e, ono specifično ?to nosi jugoslovenska ?kola.
I onda, iz belog sveta pravac Karaburma...


Knjiga miliona
Iako je, kako sam ka?e, trenerski početnik, Boban ima ?ta da prenese na decu OFK Beograda. Ne samo zato ?to je bio veliki fudbaler...
- Mladi treneri ponekad izmi?ljaju nove filozofije o radu i to je uistinu sme?no. Treba iskoristiti iskustva starijih i vremenom ih uklapati u ne?to lično. Ja sam imao sreću da kroz karijeru radim sa sve samim fudbalskim vukovima: Petkovićem, ?ivadinovićem, Zecom, Osimom čiji sam svaki trening zapisivao i danas imam knjigu vrednu milione. Na sve sam dodao ?arm i ne?to posebno iz rada velikog stručnjaka LJubi?e Tumbakovića - otkriva dobitnu trenersku kombinaciju Boban Krčmarević.
- Verujte, sme?ne su priče da se bilo ko otima o trenere početnike. Jednostavno, do?ao sam kod direktora Terzića, druga iz igračkih dana i rekao: "Hoću da radim kod tebe". I tako je počelo, Terza mi je nagovestio da se uklapam u klupsku ideju o podmlađivanju stručnog kadra, stigli su i Cica Stevović i Dejan Đurđević, uz Zorana Lončara koji je već izvesno vreme rukovodilac ?kole, naravno i Galića i Kuljanina.
Otkrio je zatim Slobodan Krčmaerivć da postoji bitna podudarnost između njegova dva dolaska na Karaburmu: onog igračkog, i danas, trenerskog.
- Kada sam na početku karijere uvideo da za mene nema mesta u Partizanu, do?ao sam u OFK Beograd i potpuno se afirmisao. Ovaj klub mi je pomogao kada je bilo najte?e, proveo sam četiri predivne godine, igrao sa sjajnim fudbalerima i ljudima: Mirkovićem, Petrićem,Terzom i ostalima... OFK Beograd je u stvari osnov mog uzleta, jer sam s Karaburme na velika vrata drugi put u?ao u Partizan, bio standardan prvotimac i kod Osima i kod Tumbakovića i konačno 1992. debitovao za reprezentaciju i na?ao se među 22 putnika na Evropsko prvenstvo u ?vedskoj, odakle smo, kao ?to je poznato, vraćeni uoči samog početka takmičenja zbog sankcija - priseća se Krčmarević. - Sada, kada sam re?io da počnem trenerski put, ?elim da učim i rastem s ovim klincima na Karaburmi.
Prihvatili ste veliku obavezu...
- Odmah kada sam do?ao, Terzić i Lončar su mi pokazali sve selekcije i dali lične ocene njihovog kvaliteta. Mnogi su tada rekli da je ba? 1987. godi?te proma?ena generacija... Međutim, bio sam siguran da nije tako i po?to sam po prirodi fanatik i kroz karijeru i ?ivot uvek sam i?ao obilaznicama, rekao sam da hoću ba? njih: da testiram i sebe i dečake. Verujte, znam da nisam pogre?io.
Čvrsti su temelji Va?eg optimizma?
- Video sam kroz ova dva-tri meseca rada mnogo pozitivnog, odlično se treniralo na pripremama u Kladovu, a i rezultati na samom startu prvenstva su dobri: tri pobede i jedan poraz i to od Partizana (2:4). Već sada je jasno da se ne radi o lo?oj generaciji, uz neke promene i selekciju koju ću napraviti, verujem da će biti pobednička... Vidim tu mo?da i četiri-pet budućih prvotimaca OFK Beograda, a da li će to i postati najvi?e zavisi od njihovog rada i truda. Ipak su oni sada u nezgodnim godinama, pubertet zna da odmogne, a uz to oni su igrački manje - vi?e formirani. Potrebno je jo? mnogo rada i samopouzdanja.
Da li ćete ovu generaciju izvesti do kraja, kroz kadetsku i omladinsku konkurenciju?
- Prvo, kada sam stigao ?eleo sam da uzmem najmlađe i da s njima krenem od početka, da ih učim i naravno izguram do kraja. Sada, kad sam uzeo 87. godi?te, takođe bih voleo da budem uz njih do izlaska iz omladinske ?kole. Česte promene trenera nisu dobre za decu koja se razvijaju... Mo?da su se ovi dečaci upravo tu izgubili. Ni?ta nije tako dobro kao kontinuitet, da deca naviknu na stil rada, treninga, igru i da se uostalom na kraju vidi sposobnost nas trenera. Upravo zato potenciram da sada rezultat nije primaran, daleko od toga... Takmičarski fudbal u ovom uzrastu je na marginama, kvalitet rada trenera i generacije koju vodi meri se brojem fudbalera koje prvom timu mo?e? da ponudi? kada oni po godinama stasaju za vrhunski fudbal.


Pravi put
OFK Beograd nekad i sad...
- Svesno sam izabrao OFK Beograd za klub trenerske afirmacije i verujte, promene su me zaista zadivile. ?ta je sve za kratko vreme napravio Zvezdan Terzić sa mesta direktora stvarno je fantastično... Pre svega, imamo uslove za rad i stvaranje budućih asova. Uz to, OFK Beograd je klub koji je oduvek imao poseban ?mek, a sada ima i ne?to sasvim novo i očigledno ide pravim putem - istakao je Krčmarević.
A, kada stignu do prvog tima obično im se desi da trener radi potpuno drugačije od onoga koji ih je vodio kroz mlađe kategoriji, da se preko noći promeni stil i formacija u kojoj igraju... Upravo da se takva spoticanja ne bi de?avala, OFK Beograd je na klupskom nivou odredio moderan i zahtevan sistem 4-4-2 gde prolaze samo dobri tehničari, potkovani igrači koji stalno koriste glavu, ali ne (samo) za puko udaranje lopte...
- To je mo?da i najbolje od svega... Da, to ?to je klub postavio formaciju 4-4-2 kao zajedničku za sve selekcije. Jednostavno, od prvih koraka deca se uče da igraju tako, s četiri defanzivca u liniji i tako će igrati i kada stasaju za prvi tim. Neće biti potrebe da im tada neko ne?to pokazuje i obja?njava već će biti spremni za najveća isku?enja. ?to se samog sistema 4-4-2 tiče, smatram da je pravi izbor modernog OFK Beograda. Tako igra 70 odsto fudbalskog sveta, gde posebno mislim na najjače lige. Naravno da sistem zavisi i od igrača koje ima? na raspolaganju i ba? zato dobro je učiti ih odmalena kako bi se prilagodili i najzahtevnijim varijantama taktike. OFK Beograd tome ne samo da te?i već je počeo i da čini - zaključuje trener Slobodan Krčmarević.



Krcma za Romantik Semptembar 2001
Napred OFKa, razbij sve bez milosti i znaj da ce Tvoji UNIONISTI na bedemu grada vecno stajati, Tvoje ime braniti!

http://www.youtube.com/watch?v=OfOACVCOJsM

Post Reply