OFK Beograd - FK Spartak 0-1 (0-0)

Sve stare, glupe i ostale stvari koje ne zaslužuju posebnu pažnju...

.....bice.....

Poll ended at Mon Mar 01, 2010 11:07 am

........pobeda OFK Beograda.......
16
80%
.................nereseno...................
4
20%
...........pobeda Spartaka.............
0
No votes
 
Total votes: 20

dušan
junior
junior
Posts: 114
Joined: Tue Apr 28, 2009 1:35 pm

Re: 28.02.2010. u 13h OFK Beograd - FK Spartak(Su)

Post by dušan »

Archibald Rajs wrote:Milic u kurcu, ostali spori, bez ideje, kada Trivunko nesto ne smisli losi smo, Mijat spor u odbrani, Beljka trcao, ali nista vise. Sarance odbranio penal i jednu stopostotnu sansu, jedini koji je nesto uradio, ostalo jako, jako slabo, kao da se u Antaliji nije nista radilo. Nista idemo dalje, sledece nedelje protiv Jagodine u gostima, moramo da dobijemo, ili kao sto je rekao Buza idemo sve dole, a toga nam je preko glave poslednjih sezona.
дај боже да се варам али буза је можда у праву-са овим тимом тешко ћемо ићи на горе-резултати прелазног рока ће се брзо показати
ДУШАН

vojvodina
junior
junior
Posts: 94
Joined: Fri Jan 01, 2010 10:54 pm

Re: OFK Beograd - FK Spartak 0-1 (0-0)

Post by vojvodina »

Vidim da su komentari u vezi utakmice blago kriticni,pa bi ja dao svoj komentar.Kao i dobar deo Srbije i ja sam preko TV prijemnika pogledao utakmicu na Karaburmi i mogu samo da kazem DNO DNA.Odmah da razjasnim OFK Beograd NE MORA da bude ispred Zvezde,Partizana i Vojvodine ali MORA da bude ispred Spartaka,Jagodine i slicnih.A kao sto smo videli na utakmici u nedelju tesko ce OFK Beograd biti ispred pomenutih timova(treba napomenuti da je i Smederevo bodovno blizu),znajuci kako je OFK Beograd predhodnih godina igrao u drugom delu sezone.Naravno krivce i nije tesko pronaci,mada treba reci da i igraci treba da snose odredjenu odgovornost.Sto se tice Djurdjevica smatram da je najkvalitetniji trener u zemlji,ali on je po meni pre svega trener radnik a ne trener carobnjak.Jer ne moze se pita napraviti od gov..a.Ovaj tim je preslab za neke ozbiljnije ambicije,i nekako mise cini da je osvajanje kupa samo san za plavo bele.Ne zato sto sto je Zvezda(i eventualni protivnik u finalu ) mnogo bolja jer nije,nego zato sto je to tako.Nije merodavan samo teren vec treba biti jak i van njega.Blizanci su najbolji dokaz za to.OFK Beograd ce morati bar 50 % da bude bolji od cigana da bi razmisljao o pobedi inace, ponovice se situacija od jesenas kad su cigani dobili 2-1 a utisak onih koji su bili na stadionu da je OFK Beograd zasluzio bar bod.Ako se pogleda prolost pogleda takvih situacija je bilo mnogo,OFK Beograd je igrao,a Zvezda davala golove(cesto i uz pomoc drugih).Uglavnom da se vratim na ovo sadasnje stanje u klubu,sada se jasno vidi sjajan letnji prelazni rok(ovaj zimski ne zasluzuje ni komentar) kojim su se na sva usta hvalili Mrkela i Minic.Blistali su od zadovoljstva igrama kluba jesenas,tvrdili kako je OFK Beograd hit sampionata i to sve zahvaljujuci njihovom odlicnom odradjenom prelaznom roku.Samo meni nije jasno kako ekipa koja ima sedam pobeda i pet poraza moze da bude hit sampionata,to mi ni je logicno ,jedino ako su smatrali da ce OFK Beograd (opet trecu godinu zaredom) boriti za opstanak,pa je ovo cetvrto mesto stvano iznenadjujuce,toliko da klub nazovu hitom sampionata.Ali to je jos jedna u nizu sarenih lazi gorepomenutog dvojca.Licno moje misljenjeje da je na klupi bio neki od trenera koji su vodili klub u predhodne dve-tri godine (Krunic,Petrovic,Ivanovic i slicni) klub bi bio opet tamo gde bio u predhodna dva prvenstva,a sve je to izbegnuto zahvaljujuci Djurdjevicu koji je podigao tim na visi nivo,ne toliko takticki koliko fizicki tako da klub bude navodni hit sampionata.Jednom recju ovi "pozitivni" rezultati odraz su rada Djurdjevica i da nije bilo njega klub bi opet strepeo do zadnjeg kola.A Mrkela i Minic neka se i dalje hvale odlicno obavljenim prelaznim rokom,sad je vec jasno da nemaju obraza da kazu istinu,koju svi ostali vide ,a to je da je OFK Beograd na najnizim granama od osnivanja, a naravno najgore je to sto najvazniji dogadjaj u istoriji kluba obelezavanje (u ovakvom stanju klub nema razlog da slavi)stogodisnice sve blize ...

User avatar
Booze Brothers
glavni internet kezualac Srbije...
Posts: 36044
Joined: Wed Sep 07, 2005 3:40 pm
Location: Singidunum 44°48'51.26"N / 20°29'52.15"E
Contact:

Re: OFK Beograd - FK Spartak 0-1 (0-0)

Post by Booze Brothers »

:thumright: tacno tako...samo ne bih se slozio da je stanje isto ili losije u odnosu na proslu i pretproslu sezonu (o onim jos ranijim sezonama ne bih pricao, duboka je tema)...mislim da je to sve daleko ozbiljnije, naravno mislim na fudbalski deo...pocev od strucnog staba, a mislim da su letos dovedena nekoliko sjajnih fudbalera bez dinara sto je zasluga Mrkele i oni sve to i drze...stanje je katastrofa, nema dinara a upravni odbor ce dati bilo kog igraca za bilo koju crkavicu...cak sta vise, dace najvece talente na PROBU pa tek ako zadovolje onda ce da se uzme neki dinar i to samo deo transfera jer pola ide menadzeru...takvo je vreme doslo da se samo preko menadzera mogu prodavati igraci...na zalost, kako stvari stoje na leto nas opet ceka totalna promena igrackog kadra, jer igraci koji su dovedeni za dz ce sigurno preko, a dovesce se isto tako neki igraci koji ce tu biti max. godinu i tako u krug jer nema ni dinara u klubu zbog raznoraznih lopovluka i nefudbalskih ljudi koji su gurali mesto tamo gde ne treba...
u glavnom lako se moze desiti da se opet padne na dno tabele no ipak verujem u Svabu, Krdzalica, Mrkelu...oni se na svu srecu pitaju oko tima (naravno ne i oko prodaje)...drugacije je to nego kada je na primer onaj idiot buljavi sve sam radio i oterao nam nepar dobrih igraca iz tima, bez ikakve nadoknade...Jagodina je bas frka, puni, prepuni su para, politike i uticaja i ako se tamo uzme bod to je na zalost ipak za pohvalu gledajuci realno stanje...ali rad mora da se dobije i tu cemo videti da li cemo gledati dezavi od prethodnih sezona...ipak mislim da necemo...
'63. OFK Beograd-Juventus 2-1
Image
Ofka till I die
Nezvanični sajt OFK Beograda
Sačuvajmo Omladinski stadion!

vojvodina
junior
junior
Posts: 94
Joined: Fri Jan 01, 2010 10:54 pm

Re: OFK Beograd - FK Spartak 0-1 (0-0)

Post by vojvodina »

Fudbalski deo je ozbiljniji zahvaljujuci Djurdjevicu,i kao sto sam vec rekao da klub vodi Krunic ili Ivanovic sad bi se opet pricalo o borbi za opstanak.Djurdjevic cedi suvu drenovinu,izvlaci maksimum od igraca ili nesto sto je priblizno maksimumu.Cinjenica je da je glavni problem neplanska prodaja najtalentovanijih i najboljih igraca, plus to sto ih prodaju za smesne pare.U poslednjih par godina OFK Beograd je jedino za Rajkovica uzeo veliki pare,ako se ne varam preko pet miliona evra,dok su ostali prodati za neki sitnis,mada nekad mi se cini da su to zvanicne cifre ,a da je obestecenje vece, samo sto taj ostatak zavrsi u privatnom dzepovima.Secam se da je Kolarov prodat Laciju uoci Evropskog prvenstva za 800.000 E a da je posle sjajnih igara na istom njegova cena narasla na 2 500 000 E koliko su klubovi bili spremni u tom trenutkuda ga plate.Ali bilo je prekasno, dogovor sa Lacijom je vec bio ozvanicen.Ta razlika od 1 700 000 E je veca od godisnjeg budzeta kluba i vec tada je neko morao da snosi odgovornost zbog toga.Evo sada skoro tri godine kasnije moze da se kaze kako je na jednom od najboljih levih bekova evrope pa i sveta OFK Beograd zaradio samo 800 000 E.To je samo po sebi razocaravajuce,da prodas takav potencijal za tako smesne pare.On nije bio nedokazani klinac od 17-18 godina za koga nije bilo sigurno da li uspeti ili ne, vec standarni mladi reprezetativac koji je tog leta sa reprezetacijom bio vicesampion evrope!!!! U zadnje dve godine prodati su Krsticic i Ignjovski koji su trebali da budu oslonac novog uspesnog OFK Beograda.I oni su prodati(poklonjeni) za male pare koje mogu na kratak period da obezbede funkcionisanje kluba.Tu ima jos jedan lako vidljiv problem,a to su navijaci.Ono sto je svakom gledaocu u nedelju bilo vidljivo je ocajan fudbal i mizeran broj gledalaca.To je veliki problem koji ima dublje korene.U izvestajima iz Zurnala i Sporta redovno sam citao kako beogradski drugoligasi Bezanija i Vozdovac imaju bolju posetu nego OFK Beograd.Lepo je to sto za klub navijaju takvi velikani kao sto su to na primer Dobrica Cosic,Ljubisa Samardzic i mnogi drugi , ali klubu treba obicna raja koja ce redovno dolaziti na utakmice,a to vec OFK Beograd godinama nema.I u nekim drugim zemljama postoje klubovi koji su nekad bili znacajni,ne samo u svojoj drzavi vec i sire ,a sada su daleko od tih visina,pa opet imaju svoje navijace koji su ostali verni klubu.Jednostavno nije isto igrati pred 200 gledalaca ili pred 3 000.Naravno delom su krivi i oni koji su vodili klub u proteklih desetak godina,jer su svojim postupcima i izjavama potpuno srozali rejting kluba.Pa najbolji su primer blizanci.Lukic je za ovih 7-8 meseci koliko je na celu Zvezde bar sto puta ponovio kako je Zvezda veliki klub i kako je ona simbol srpstva zajedno sa crkvom i SANUom.To je naravno laz, ali to vise nije bitno jer sto puta izgovorena laz momentalno postaje istina.To se naziva besplatna reklama,mada nazalost stanje je takvo da Zvezdi reklame nisu potrebne.A kad je neko iz OFK Beograda nesto slicno izjavio,na primer istakao kako je OFK Beograd vazan za istoriju Srbije(a kao naslednik BSKa svakako da jeste),ili da je OFK Beograd(BSK) klub kraljevske, i antikomunisticke proslosti,i samim time ima milion puta vise razloga da bude simbol srpstva nego Crvena Zvezda.Sve su sto na izgled ne toliko bitne stvari,ali samo naizgled.Mislim da klub vise nema ponos,svoje JA zahvaljujuci jajarama koji vode klub.Verovatno ste culi ili procitali u medijima kako se Jagodinci zale da su pokradeni na stadionu Zvezde.Time su dokazali da ne daju sebe i da im je istinski stalo do njihovog kluba,i da nece dozvoliti da ih neke nazovi insitucije podkradaju.Siguran sam da kad bi se nesto slicno desilo OFK Beogradu, Minicev komentar bi bio da on zna gde je "njegovom klubu" mesto i da nemaju pravo da se zameraju gigantu iz komsiluka.Onda bi ponovio kako OFK Beograd dodje kao neka skola u kojoj njegovi igraci steknu obrazovanje, i zatim budu prodati(poklonjeni) najvecim srpskim brendovima, i to naravno sve u korist srpskog fudbala.Naravno sa vremena na vreme klub bi prodao nekog igraca u inostranstvo tek toliko da moze da prezivi.Ovako se moze u nedogled,toliko je negativnih stvari,ali mislim da je dosta ovo. I za kraj kao sto sam vec u ranijim postovima napomenuo slavljenje stogodisnjice je idealna sansa da klub pokaze svoju slavnu istoriju, izadje iz medijskog i rezultatskog mraka i da konacno se izbori za svoje mesto pod suncem pored "giganta" sa Topcidera...

dušan
junior
junior
Posts: 114
Joined: Tue Apr 28, 2009 1:35 pm

Re: OFK Beograd - FK Spartak 0-1 (0-0)

Post by dušan »

vojvodina wrote:Vidim da su komentari u vezi utakmice blago kriticni,pa bi ja dao svoj komentar.Kao i dobar deo Srbije i ja sam preko TV prijemnika pogledao utakmicu na Karaburmi i mogu samo da kazem DNO DNA.Odmah da razjasnim OFK Beograd NE MORA da bude ispred Zvezde,Partizana i Vojvodine ali MORA da bude ispred Spartaka,Jagodine i slicnih.A kao sto smo videli na utakmici u nedelju tesko ce OFK Beograd biti ispred pomenutih timova(treba napomenuti da je i Smederevo bodovno blizu),znajuci kako je OFK Beograd predhodnih godina igrao u drugom delu sezone.Naravno krivce i nije tesko pronaci,mada treba reci da i igraci treba da snose odredjenu odgovornost.Sto se tice Djurdjevica smatram da je najkvalitetniji trener u zemlji,ali on je po meni pre svega trener radnik a ne trener carobnjak.Jer ne moze se pita napraviti od gov..a.Ovaj tim je preslab za neke ozbiljnije ambicije,i nekako mise cini da je osvajanje kupa samo san za plavo bele.Ne zato sto sto je Zvezda(i eventualni protivnik u finalu ) mnogo bolja jer nije,nego zato sto je to tako.Nije merodavan samo teren vec treba biti jak i van njega.Blizanci su najbolji dokaz za to.OFK Beograd ce morati bar 50 % da bude bolji od cigana da bi razmisljao o pobedi inace, ponovice se situacija od jesenas kad su cigani dobili 2-1 a utisak onih koji su bili na stadionu da je OFK Beograd zasluzio bar bod.Ako se pogleda prolost pogleda takvih situacija je bilo mnogo,OFK Beograd je igrao,a Zvezda davala golove(cesto i uz pomoc drugih).Uglavnom da se vratim na ovo sadasnje stanje u klubu,sada se jasno vidi sjajan letnji prelazni rok(ovaj zimski ne zasluzuje ni komentar) kojim su se na sva usta hvalili Mrkela i Minic.Blistali su od zadovoljstva igrama kluba jesenas,tvrdili kako je OFK Beograd hit sampionata i to sve zahvaljujuci njihovom odlicnom odradjenom prelaznom roku.Samo meni nije jasno kako ekipa koja ima sedam pobeda i pet poraza moze da bude hit sampionata,to mi ni je logicno ,jedino ako su smatrali da ce OFK Beograd (opet trecu godinu zaredom) boriti za opstanak,pa je ovo cetvrto mesto stvano iznenadjujuce,toliko da klub nazovu hitom sampionata.Ali to je jos jedna u nizu sarenih lazi gorepomenutog dvojca.Licno moje misljenjeje da je na klupi bio neki od trenera koji su vodili klub u predhodne dve-tri godine (Krunic,Petrovic,Ivanovic i slicni) klub bi bio opet tamo gde bio u predhodna dva prvenstva,a sve je to izbegnuto zahvaljujuci Djurdjevicu koji je podigao tim na visi nivo,ne toliko takticki koliko fizicki tako da klub bude navodni hit sampionata.Jednom recju ovi "pozitivni" rezultati odraz su rada Djurdjevica i da nije bilo njega klub bi opet strepeo do zadnjeg kola.A Mrkela i Minic neka se i dalje hvale odlicno obavljenim prelaznim rokom,sad je vec jasno da nemaju obraza da kazu istinu,koju svi ostali vide ,a to je da je OFK Beograd na najnizim granama od osnivanja, a naravno najgore je to sto najvazniji dogadjaj u istoriji kluba obelezavanje (u ovakvom stanju klub nema razlog da slavi)stogodisnice sve blize ...
пријатељу, немам замерке на твој коментар ни 1%-све си у праву,слажем се са тобом од речи до речи
ДУШАН

dušan
junior
junior
Posts: 114
Joined: Tue Apr 28, 2009 1:35 pm

Re: OFK Beograd - FK Spartak 0-1 (0-0)

Post by dušan »

vojvodina wrote:Fudbalski deo je ozbiljniji zahvaljujuci Djurdjevicu,i kao sto sam vec rekao da klub vodi Krunic ili Ivanovic sad bi se opet pricalo o borbi za opstanak.Djurdjevic cedi suvu drenovinu,izvlaci maksimum od igraca ili nesto sto je priblizno maksimumu.Cinjenica je da je glavni problem neplanska prodaja najtalentovanijih i najboljih igraca, plus to sto ih prodaju za smesne pare.U poslednjih par godina OFK Beograd je jedino za Rajkovica uzeo veliki pare,ako se ne varam preko pet miliona evra,dok su ostali prodati za neki sitnis,mada nekad mi se cini da su to zvanicne cifre ,a da je obestecenje vece, samo sto taj ostatak zavrsi u privatnom dzepovima.Secam se da je Kolarov prodat Laciju uoci Evropskog prvenstva za 800.000 E a da je posle sjajnih igara na istom njegova cena narasla na 2 500 000 E koliko su klubovi bili spremni u tom trenutkuda ga plate.Ali bilo je prekasno, dogovor sa Lacijom je vec bio ozvanicen.Ta razlika od 1 700 000 E je veca od godisnjeg budzeta kluba i vec tada je neko morao da snosi odgovornost zbog toga.Evo sada skoro tri godine kasnije moze da se kaze kako je na jednom od najboljih levih bekova evrope pa i sveta OFK Beograd zaradio samo 800 000 E.To je samo po sebi razocaravajuce,da prodas takav potencijal za tako smesne pare.On nije bio nedokazani klinac od 17-18 godina za koga nije bilo sigurno da li uspeti ili ne, vec standarni mladi reprezetativac koji je tog leta sa reprezetacijom bio vicesampion evrope!!!! U zadnje dve godine prodati su Krsticic i Ignjovski koji su trebali da budu oslonac novog uspesnog OFK Beograda.I oni su prodati(poklonjeni) za male pare koje mogu na kratak period da obezbede funkcionisanje kluba.Tu ima jos jedan lako vidljiv problem,a to su navijaci.Ono sto je svakom gledaocu u nedelju bilo vidljivo je ocajan fudbal i mizeran broj gledalaca.To je veliki problem koji ima dublje korene.U izvestajima iz Zurnala i Sporta redovno sam citao kako beogradski drugoligasi Bezanija i Vozdovac imaju bolju posetu nego OFK Beograd.Lepo je to sto za klub navijaju takvi velikani kao sto su to na primer Dobrica Cosic,Ljubisa Samardzic i mnogi drugi , ali klubu treba obicna raja koja ce redovno dolaziti na utakmice,a to vec OFK Beograd godinama nema.I u nekim drugim zemljama postoje klubovi koji su nekad bili znacajni,ne samo u svojoj drzavi vec i sire ,a sada su daleko od tih visina,pa opet imaju svoje navijace koji su ostali verni klubu.Jednostavno nije isto igrati pred 200 gledalaca ili pred 3 000.Naravno delom su krivi i oni koji su vodili klub u proteklih desetak godina,jer su svojim postupcima i izjavama potpuno srozali rejting kluba.Pa najbolji su primer blizanci.Lukic je za ovih 7-8 meseci koliko je na celu Zvezde bar sto puta ponovio kako je Zvezda veliki klub i kako je ona simbol srpstva zajedno sa crkvom i SANUom.To je naravno laz, ali to vise nije bitno jer sto puta izgovorena laz momentalno postaje istina.To se naziva besplatna reklama,mada nazalost stanje je takvo da Zvezdi reklame nisu potrebne.A kad je neko iz OFK Beograda nesto slicno izjavio,na primer istakao kako je OFK Beograd vazan za istoriju Srbije(a kao naslednik BSKa svakako da jeste),ili da je OFK Beograd(BSK) klub kraljevske, i antikomunisticke proslosti,i samim time ima milion puta vise razloga da bude simbol srpstva nego Crvena Zvezda.Sve su sto na izgled ne toliko bitne stvari,ali samo naizgled.Mislim da klub vise nema ponos,svoje JA zahvaljujuci jajarama koji vode klub.Verovatno ste culi ili procitali u medijima kako se Jagodinci zale da su pokradeni na stadionu Zvezde.Time su dokazali da ne daju sebe i da im je istinski stalo do njihovog kluba,i da nece dozvoliti da ih neke nazovi insitucije podkradaju.Siguran sam da kad bi se nesto slicno desilo OFK Beogradu, Minicev komentar bi bio da on zna gde je "njegovom klubu" mesto i da nemaju pravo da se zameraju gigantu iz komsiluka.Onda bi ponovio kako OFK Beograd dodje kao neka skola u kojoj njegovi igraci steknu obrazovanje, i zatim budu prodati(poklonjeni) najvecim srpskim brendovima, i to naravno sve u korist srpskog fudbala.Naravno sa vremena na vreme klub bi prodao nekog igraca u inostranstvo tek toliko da moze da prezivi.Ovako se moze u nedogled,toliko je negativnih stvari,ali mislim da je dosta ovo. I za kraj kao sto sam vec u ranijim postovima napomenuo slavljenje stogodisnjice je idealna sansa da klub pokaze svoju slavnu istoriju, izadje iz medijskog i rezultatskog mraka i da konacno se izbori za svoje mesto pod suncem pored "giganta" sa Topcidera...
замерке су ти у потпуности на месту-мома и његова компанија неће да се замерују звезди и партизану и то је очигледно свакоме ко и површно прати овај наш изрежиран шампионат о чему причам све време а наравно и куп-и ко да дође на стадион кад се све већ унапред зна.данашњи "спорт"3.3.2009.-о томе најбоље сведочи.шта причати кад је мома својевремено био у скупштини партизана-ја већ одавно утакмице са звездом и партизаном не гледам-зар да гледам звезду која је укинула после рата бск(свашта)-то су речи нашег старог ракија аранђеловића-и када се резултат мање више зна(па и слепа кока неко зрно набоде у задњих 10 година.те утакмице нека гледа мома и његова свита пријатеља из партизана,пошто је њима до навијача стало као до лањског снега.какву су они акцију спровели да привуку већи број навијача? њима је да само да се увуку у дупе звездашима и партизановцима за неку ситну лову која их задовољава.
мора да се стари бск-овци у гробу преврћу када са оног света виде ко их представља-срамота.
ДУШАН

dušan
junior
junior
Posts: 114
Joined: Tue Apr 28, 2009 1:35 pm

Re: OFK Beograd - FK Spartak 0-1 (0-0)

Post by dušan »

dušan wrote:
vojvodina wrote:Fudbalski deo je ozbiljniji zahvaljujuci Djurdjevicu,i kao sto sam vec rekao da klub vodi Krunic ili Ivanovic sad bi se opet pricalo o borbi za opstanak.Djurdjevic cedi suvu drenovinu,izvlaci maksimum od igraca ili nesto sto je priblizno maksimumu.Cinjenica je da je glavni problem neplanska prodaja najtalentovanijih i najboljih igraca, plus to sto ih prodaju za smesne pare.U poslednjih par godina OFK Beograd je jedino za Rajkovica uzeo veliki pare,ako se ne varam preko pet miliona evra,dok su ostali prodati za neki sitnis,mada nekad mi se cini da su to zvanicne cifre ,a da je obestecenje vece, samo sto taj ostatak zavrsi u privatnom dzepovima.Secam se da je Kolarov prodat Laciju uoci Evropskog prvenstva za 800.000 E a da je posle sjajnih igara na istom njegova cena narasla na 2 500 000 E koliko su klubovi bili spremni u tom trenutkuda ga plate.Ali bilo je prekasno, dogovor sa Lacijom je vec bio ozvanicen.Ta razlika od 1 700 000 E je veca od godisnjeg budzeta kluba i vec tada je neko morao da snosi odgovornost zbog toga.Evo sada skoro tri godine kasnije moze da se kaze kako je na jednom od najboljih levih bekova evrope pa i sveta OFK Beograd zaradio samo 800 000 E.To je samo po sebi razocaravajuce,da prodas takav potencijal za tako smesne pare.On nije bio nedokazani klinac od 17-18 godina za koga nije bilo sigurno da li uspeti ili ne, vec standarni mladi reprezetativac koji je tog leta sa reprezetacijom bio vicesampion evrope!!!! U zadnje dve godine prodati su Krsticic i Ignjovski koji su trebali da budu oslonac novog uspesnog OFK Beograda.I oni su prodati(poklonjeni) za male pare koje mogu na kratak period da obezbede funkcionisanje kluba.Tu ima jos jedan lako vidljiv problem,a to su navijaci.Ono sto je svakom gledaocu u nedelju bilo vidljivo je ocajan fudbal i mizeran broj gledalaca.To je veliki problem koji ima dublje korene.U izvestajima iz Zurnala i Sporta redovno sam citao kako beogradski drugoligasi Bezanija i Vozdovac imaju bolju posetu nego OFK Beograd.Lepo je to sto za klub navijaju takvi velikani kao sto su to na primer Dobrica Cosic,Ljubisa Samardzic i mnogi drugi , ali klubu treba obicna raja koja ce redovno dolaziti na utakmice,a to vec OFK Beograd godinama nema.I u nekim drugim zemljama postoje klubovi koji su nekad bili znacajni,ne samo u svojoj drzavi vec i sire ,a sada su daleko od tih visina,pa opet imaju svoje navijace koji su ostali verni klubu.Jednostavno nije isto igrati pred 200 gledalaca ili pred 3 000.Naravno delom su krivi i oni koji su vodili klub u proteklih desetak godina,jer su svojim postupcima i izjavama potpuno srozali rejting kluba.Pa najbolji su primer blizanci.Lukic je za ovih 7-8 meseci koliko je na celu Zvezde bar sto puta ponovio kako je Zvezda veliki klub i kako je ona simbol srpstva zajedno sa crkvom i SANUom.To je naravno laz, ali to vise nije bitno jer sto puta izgovorena laz momentalno postaje istina.To se naziva besplatna reklama,mada nazalost stanje je takvo da Zvezdi reklame nisu potrebne.A kad je neko iz OFK Beograda nesto slicno izjavio,na primer istakao kako je OFK Beograd vazan za istoriju Srbije(a kao naslednik BSKa svakako da jeste),ili da je OFK Beograd(BSK) klub kraljevske, i antikomunisticke proslosti,i samim time ima milion puta vise razloga da bude simbol srpstva nego Crvena Zvezda.Sve su sto na izgled ne toliko bitne stvari,ali samo naizgled.Mislim da klub vise nema ponos,svoje JA zahvaljujuci jajarama koji vode klub.Verovatno ste culi ili procitali u medijima kako se Jagodinci zale da su pokradeni na stadionu Zvezde.Time su dokazali da ne daju sebe i da im je istinski stalo do njihovog kluba,i da nece dozvoliti da ih neke nazovi insitucije podkradaju.Siguran sam da kad bi se nesto slicno desilo OFK Beogradu, Minicev komentar bi bio da on zna gde je "njegovom klubu" mesto i da nemaju pravo da se zameraju gigantu iz komsiluka.Onda bi ponovio kako OFK Beograd dodje kao neka skola u kojoj njegovi igraci steknu obrazovanje, i zatim budu prodati(poklonjeni) najvecim srpskim brendovima, i to naravno sve u korist srpskog fudbala.Naravno sa vremena na vreme klub bi prodao nekog igraca u inostranstvo tek toliko da moze da prezivi.Ovako se moze u nedogled,toliko je negativnih stvari,ali mislim da je dosta ovo. I za kraj kao sto sam vec u ranijim postovima napomenuo slavljenje stogodisnjice je idealna sansa da klub pokaze svoju slavnu istoriju, izadje iz medijskog i rezultatskog mraka i da konacno se izbori za svoje mesto pod suncem pored "giganta" sa Topcidera...
замерке су ти у потпуности на месту-мома и његова компанија неће да се замерују звезди и партизану и то је очигледно свакоме ко и површно прати овај наш изрежиран шампионат о чему причам све време а наравно и куп-и ко да дође на стадион кад се све већ унапред зна.данашњи "спорт"3.3.2009.-о томе најбоље сведочи.шта причати кад је мома својевремено био у скупштини партизана-ја већ одавно утакмице са звездом и партизаном не гледам-зар да гледам звезду која је укинула после рата бск(свашта)-то су речи нашег старог ракија аранђеловића-и када се резултат мање више зна(па и слепа кока неко зрно набоде у задњих 10 година.те утакмице нека гледа мома и његова свита пријатеља из партизана,пошто је њима до навијача стало као до лањског снега.какву су они акцију спровели да привуку већи број навијача? њима је да само да се увуку у дупе звездашима и партизановцима за неку ситну лову која их задовољава.
мора да се стари бск-овци у гробу преврћу када са оног света виде ко их представља-срамота.
и шта значе речи моме минића"нама је град уступио стадион на 50 година и крај".да ли ћемо се на крају и напустити омладински стадион.главно да звезда и партизан имају своје власништво,нама су те исте комуњаре наш одузеле(бск) али немојмо се опет замерати" великима",то страшно боли.
ДУШАН

NOZDRVA
senior
senior
Posts: 661
Joined: Mon Aug 27, 2007 4:08 pm

Re: OFK Beograd - FK Spartak 0-1 (0-0)

Post by NOZDRVA »

ljudi, nemojte da mlatite praznu slamu sto bi nas narod rekao jer to do cega je stalo Momi Minicu&co i to da je on kao i vecina u klubu potpuno nesposobna, bezidejna i bez ikakvih pokusaja da se problemi rese znaju i mala deca.
Samo konkretni predlozi kako da mi doprinesemo da oni ne ostanu na tim funkcijama i da klub potpuno ne izgubi svoju cast do skore(nadam se sto skorije) privatizacije su od pomoci
РОМАНТИЧАР ВЕЧНО!

User avatar
Booze Brothers
glavni internet kezualac Srbije...
Posts: 36044
Joined: Wed Sep 07, 2005 3:40 pm
Location: Singidunum 44°48'51.26"N / 20°29'52.15"E
Contact:

Re: OFK Beograd - FK Spartak 0-1 (0-0)

Post by Booze Brothers »

Opa, bravo Nozdrva, bravo...
'63. OFK Beograd-Juventus 2-1
Image
Ofka till I die
Nezvanični sajt OFK Beograda
Sačuvajmo Omladinski stadion!

Garfield
prosto obozavam da gostujem...
Posts: 4160
Joined: Sun Jan 27, 2008 5:08 pm
Location: Tribina stajanje!!!

Re: OFK Beograd - FK Spartak 0-1 (0-0)

Post by Garfield »

Napadac OFK Beograda tvrdi da je stoper Spartaka Vidak Bratic igrao rukom

Injac:A penal za nas?

U OFK Beogradu nikako da prezale poraz od Spartak.Odbranjen penal Bojana Saranova,gol napadaca Suboticana Voje Ubiparipa iz peterca I viktorija pred golom gostiju u poslednjih pola sata meca,jos uvek su teme na Staroj Karaburmi.
-Tezak teren nas je omeo da se prikazemo u boljem svetlu.Utakmica je bila ravnopravna,ali smo neozbiljno primili gol,taman kad smo uspostavili dominaciju.U pravu je trener Djurdjevic sto nas kritikuje,nedopustivo je da nam protivnik zatrese mrezu posle prekida,jos iz peterca.Moramo pod hitno da ispravimo taj vazan segment igre-kaze Nenad Injac,novajlija Romanticara.
Visoki napadac sa iskustvom igranja u Rusiji,u Amkaru I Volgi,dobio je priliku u drugih 45 min.Zameni je povredjenog desnog beka Petra Planica,maksimalno se trudio ali nije dosao ni u priliku da debi zacini pogotkom.
-Ocekivao sam vise.Trudim se na treninzima,dajem sve od sebe I verujem d ace mi se to vratiti.U spicu je I najveca konkurencija,za mec sa Jagodinom u konkurenciji ce biti I Jelic I Oumaru.Ne brinem,bice golova,mora neko da plati ceh.
Nenad Injac iznosi zanimljiv detalj iz 89.minuta susreta sa Spartakom:
-Posle centarsuta Markovica sa desne strane,stopper gostiju Vidak Bratic je udario loptu rukom.Bio sam metar ipo udaljen od mesta dogadjaja,spremao sam se da sutiram.Skocio sam I podigao ruku signalizirajuci najstrozju kaznu ali se pistaljka sudije nije oglasila.
U najmanju ruku- sporni moment.Pogotovo kad se uzme u obzir da je arbiter Slobodan Veselinovic iz Valjeva u 20.minutu dosudio penal za Spartak zbog igranja rukom levog beka Danila Nikolica.

e moj prijatelju pa gde da svira penal protiv tima predsednika FSS. :wink: ...pa ne bi ga vise bilo na sudijskoj listi :salut:
31300

User avatar
poplaveliorgan
junior
junior
Posts: 493
Joined: Wed Jul 18, 2007 4:20 pm

Re: OFK Beograd - FK Spartak 0-1 (0-0)

Post by poplaveliorgan »

Gorka pilula za navijace OFK BEOGRADA.Jos teze nam pada taj TV prenos i stvarno slaba igra.I kako rece ''Vojvodina'' Ofk Beograd prozivljava najteze dane...ali ne zahvaljujuci navijacima i nekom drugom vec ljudima koji ga vec 10 -tak godina vode u ponor.''Ljudima'',lopinama,provinciskim mangupima,budalama,Ne-ofkovcima.....
Ne mozemo da ocekujemo od tih anonimnih klinaca od 20 tak godina trofeje,pobede,evrope.....ne mogu neiskusni klinci da naprave klub i da pomocu magija i bajki nama donose prva mesta .Ofk beograd mora da se promeni sustinki .Ofk beograd mora biti privatni klub gde ce svoje akcije imati ljudi sa tribina,navijaci,zaljubljenici u beograd,radnici,djaci,intelektualci,gospoda....ofk beograd mora da krene od 0 na zdravim nogama.Kada ce se to desiti niko ne zna, ali je jedno sigurno da OFK nikada nece nestati i da je ideja o stvaranju OFK BEOGRADA vecna...to niko ne moze da uzme....a sad dali ce mo biti 4, 6 ili 8 nije toliko bitno.Koncepcijija naseg kluba je cisti FAKE zato i ne treba sve shvatati kao LICNU TRAGEDIJU .Treba biti tu i siriti ideju BEOGRADA inaseg kluba na svakom koraku i svakom mestu......

Post Reply