West Ham United...

Sve stare, glupe i ostale stvari koje ne zaslužuju posebnu pažnju...
User avatar
celtic
...chuvam notj od budnih...
Posts: 2937
Joined: Wed Aug 31, 2005 10:32 pm
Location: tamo gde je hladno

Post by celtic »

jok nego na tvoju sliku...naravno na tuchu bre shto kaze tip na kraju "football factory" da li je sve ovo vredelo ...naravno da jeste...
"Mladiću, smatrajte se opsovanim..."

User avatar
Richard III
sasvim,potpuno sasvim najbolji dasa...
Posts: 1162
Joined: Sun Sep 18, 2005 1:22 pm

Post by Richard III »

...offcourse it fuckin worth...
Ljudi cim nas vide odma znaju da smo gospoda

User avatar
celtic
...chuvam notj od budnih...
Posts: 2937
Joined: Wed Aug 31, 2005 10:32 pm
Location: tamo gde je hladno

Post by celtic »

Mozda je vec negde postavljeno ali nije naodmet

West Ham United football club - I'm forever blowing bubbles.mp3

http://www.mytempdir.com/530804
"Mladiću, smatrajte se opsovanim..."

User avatar
Richard III
sasvim,potpuno sasvim najbolji dasa...
Posts: 1162
Joined: Sun Sep 18, 2005 1:22 pm

Post by Richard III »

...pre dva dana man citi-west ham 1-2 u cetvrtfinalu liga kupa...sad ako neko zna s kim smo u polufinalu bio bih zahvalan...
Ljudi cim nas vide odma znaju da smo gospoda

MikriBU
novajlija
novajlija
Posts: 18
Joined: Tue Mar 21, 2006 9:41 pm

Post by MikriBU »

West Ham!!!

Nakon slavlja Chelsea (osvojili titulu i liga kup), Liverpoola (postali prvaci Evrope peti put) i Arsenala (osvojili FA kup), prvog dana juna i istocni London je imao razloga za slavlje... West Ham se nakon dve godine vratio u premijer ligu. Proslava je trajala vi?e od nedelju dana. Sve je pocelo ulaskom "cekicara" u bara?, koji je obezbeden bukvalno u poslednjem kolu, potom se slavio plasman u finale nakon pobede nad Ipswichem, da bi sve kulminiralo pobedom West Hama nad Preston minimalnim rezultatom, u velikom finalu koje je odigrano pred skoro osamdeset hiljada navijaca u glavnom gradu Velsa. Iz istocnog Londona put Kardifa krenuo je veliki konvoj autobusa i automobila. Da su svi i?li u koloni, bez problema bi spojili London sa Velsom. West Ham je tog dana bodrilo preko cetrdeset hiljada fanova, ?to je jo? interesantnije njihov stadion ima kapacitet od desetak hiljada mesta manje. Dan kasnije igracima je prireden spektakularan docek i proslava na ulicama oko stadiona u istocnom Londonu.
"Imao sam utisak kao da su svi koji su ikada navijali za West Ham do?li na finalnu utakmicu u Kardif", pocinje pricu jedan od ocevidaca, cetrdesetosmogodi?nji fan "cekicara" Steve, koji je bio u dru?tvu sina Trevora i njegovih prijatelja. Inace Trevor je momak na polovini trece decenije ?ivota kojeg je na West Ham navukao cale, naravno: "West Ham mi je sve u ?ivotu. Ne propu?tam ni jednu utakmicu vec deset godina. Pro?ao sam sva?ta, od padanja na godinu u ?koli, do batina, hap?enja... Nije mi ?ao, naprotiv... ambijent iz Kardifa pamticu dok sam ?iv. Otac je imao tu srecu da je ?iveo u vreme najvecih uspeha kluba tokom ?ezdesetih, a potom i pocetkom osmadesetih. Valjda ce se i meni desiti ne?to slicno u ?ivotu."
West Ham je osnovan daleke 1895. godine pod imenom Thames Ironworks. Osnovali su ga radnici istoimene fabrike koja se nalazila na dokovima Temze. Otud i ne cudi ?to su u grbu ukr?teni cekici. Pet godina kasnije klub se transformi?e i menja naziv u West Ham United. Potom je usledila i selidba sa dokova u srce East Enda, tako da klub ubrzo postaje za?titni znak citavog kraja. West Ham se udru?io sa lokalnim amaterskim timom Boleyn Castle FC, a od 1904. godine svoje utakmice igra na novoizgradenom stadionu Boleyn Ground. Boleyn Ground je otvoren u septembru 1904. utakmicom protiv Millwalla, koji se preselio sa dokova u ju?ni London. Prisustvovalo je 12 hiljada gledalaca, i vec na toj utakmici moglo se naslutiti da ce svaki naredni okr?aj "cekicara" i "lavova" biti pravi rat, po?to je utakmica u vi?e navrata bila prekidana zbog uletanja navijaca oba tima u teren. Tokom narednih petnaestak godina West Ham se postepeno penjao iz ranga u rang, da bi 1923. konacno prvi put u?ao u prvu ligu.
CKM: Od kada ide? na utakmice i po cemu ce? pamtiti prve godine provedene na stadionu?
Steve: "Otac i stric su me prvi put odveli na West Ham 1964, u sezoni kada je klub osvojio prvi trofej. Bio sam klinac. Imao sam samo osam godina. Secam se da sam cesto zbog gu?ve sedeo ocu na ramenima za vratom. To je bilo vreme kada su stadioni bili puni i kada su se ljudi radovali svakom odlasku na utakmicu. West Ham je osvojio kup kao i kup kupova. Engleska je postala prvak sveta, i u celoj zemlji je vladala op?ta fudbalska histerija. Igraci su poredeni sa bogom. Niko u Engleskoj nije bio sretniji od navijaca West Hama. Na?a tri igraca su odigrala najznacajniju ulogu u osvajanju tog jedinog velikog pehara. U finalu je pobedena Nemacka sa 4-2. Centarfor West Hama Hurst je postigao het trik, strelac je bio i jo? jedan na? igrac Peters, dok je pehar urucen na?em kapitenu Bobby Mooreu. Mi, navijaci West Hama smo tu nacionlnu pobedu 1966. godine prisvojili kao trijumf West Hama. Bio sam na stadionu i 1970. kada je prodato preko 40 hiljada karata protiv Tottenhama. Bilo je vi?e ljudi nego ?to je stadion mogao da primi. Chicken Run je izgledao kao kutija sardine. Utakmica je u nekoliko navrata bila prekidana, po?to su ljudi padali u nesvest od gu?ve. Takode to je bilo i vreme prvih masovnih odlazaka na gostovanja sa klubom kao i prvih ozbiljnijih nereda na stadionima."
CKM: Da li si vec tada bio svedok masovnih tuca navijaca?
Steve: " U maju 1967. godine na na?em stadionu gostovao je Manchester United. Trebala im je pobeda za titulu. Na stadion sam krenuo sa ocem, stricem i njihovim dru?tvom. Oni su uvek i?li na tribinu Chicken Run. Tamo su vodili i nas klince, ali su ovaj put odlucili da nas po?alju iza gola na domacu tribinu, po?to je Chicken Run bio odmah uz gostujuce navijace, a sve je nagove?tavalo da ce biti velikih nereda. Cale je mislio da smo ja i dva drugara bezbedniji ako budemo na velikoj severnoj tribini. Kako smo se pribli?avali stadionu sve vi?e sam sticao utisak da je West Ham u toj utakmici bio gost a ne domacin. Navijaci Manchestera su okupirali istocni London, i pona?ali su se prilicno bahato. Ocu nije bilo sve jedno, pa je odlucio da mene i dva moja drugara otprati nazad na autobus. Nama se i?lo na utakmicu, tako da smo si?li na prvoj stanici i vratili se sami nazad do stadiona. Imao sam bordo plavi ?al oko vrata. Na putu ka stadionu bili smo izlo?eni pravoj torturi od strane navijaca Manchestera. Ostao sam bez ?ala. Blo ih je previ?e, a nas trojica smo imali tek po deset-dvanaest godina. Secam se da su mnogi navijaci Manchestera imali West Hamove ?alove, koje su kao i nama oteli drugim fanovima West Hama. Uspeli smo da se probijemo do severne tribine. Pomislio sam tada, spaseni smo, ali kada smo u?li unutra prizor je bio zastra?ujuci. Navijaci Manchestera su okupirali celu tribinu. Pomerili smo se u kraj i popeli na zid iznad tribine sa kojeg smo imali sjajan pogled, a opet smo koliko toliko bili bezbedni. Narednih dva sata prizor je bio zastra?ujuci. Oko dve hiljade ljudi konstantno se tuklo ispod nas. Neredi su se odvijali i na Chicken Runu, gde su bili otac i stric. Oni su se sukobili sa navijacima Uniteda koji su preplavili i ju?nu tribinu. Mislim da nikada posle toga nijednih navijaca nije bilo na na?em stadionu kao njih tada. Sve cetiri tribine su ucestvovale u neredima. Na sve strane su letele fla?e, kamenice, zapaljene zgu?vane novine. Video sam na desetine razbijenih glava, stotine ljudi u modricama, veliki broj uhap?enih. Kada sam stigao kuci, oca jo? dugo nije bilo. Pojavio se tek nakon tri sata. Obe ruke su mu bile krvave, zglobovi pesnica rastureni, usna rasecena. Pona?ao sam se kao da nisam bio na utakmici. Pitao sam ga kako je bilo. Odgovorio mi je: "sjajno sine, bilo je velicanstveno. Pokazali smo severnjackim govnima da nema zezanja u East Endu." I kakav onda mo?e da bude sin pored takvog oca?"
CKM: Koliko je to sve uticalo na tebe da krene? putem kojim si krenuo?
Steve: " Ja za sebe ne mogu reci da sam bio voda huligana. Ja sam oduvek bio samo West Hamovac do sr?i. Za klub sam uvek u stanju da poginem. I?ao sam na sve utakmice redovno od 1968, a na sva gostovanja godinu, dve kasnije. Gde god su se pojavili gostujuci navijaci bilo je nereda. To je jednostavno bio nacin ?ivota i odrastanja generacije tinejd?era tog vremena. Nasilja je bilo svuda, kako na stadionima, tako i na koncertima, u disko klubovima, ?kolskim dvori?tima... Jednostavno, nisi mogao izbeci da se ne potuce?. Ja nikada nisam bio od onih koji su izazivali, prvi se zaletali i napadali protivnike, ali u vecini situacija nije bilo izbora. Retko kada sam uspeo da izbegnem incidente. Jedna masnica ti jo? ne prode, a vec zaradi? novu!"
CKM: Da li si bio aktivan i u vreme nastanka huliganske ekipe West Hamovih navijaca poznatije pod nazivom Inter City Firm, koja je dugo godina va?ila za jednu od najorganizovanijih na ostrvu?
Steve: "To je bilo pocetkom osamdesetih. Rano sam se o?enio, a tada mi se rodio i sin Trevor. I?ao sam redovno na utakmice, i poznavao vecinu momaka koji su osnovali Inter City Firm (ICF), ali su oni bili ekipa za sebe. Moje vreme je bio period od 1967. do 1980, kada smo osvojili kup protiv Arsenala. Na gostovanjima sam delio njihovu sudbinu. U Sunderlandu i Leedsu su me uhapsili. Sa par likova sam i danas dobar prijatelj. Oni mene smatraju za svog, ali da budem iskren nikada nisam bio u toj prici. Vecina ih je mlada od mene. Kada je pre par godina ICF organizovao reunion i odlazak na gostovanje na Old Trafford, dobio sam poziv od sina Trevora koji je danas vi?e u svemu tome od mene. Nakon gotovo dve decenije ponovo sam sreo mnoge likove koji su davno prestali da idu na utakmice."
CKM: Poznat je rivalitet West Hama sa Millwallom. Ko su vam jo? neprijatelji?
Steve: Millwall pod jedan. Sa njima smo se cesto sretali posebno u moje vreme. To su bili okr?aji na ?ivot i smrt. Isto je bilo i u vreme mog oca i dede. Mr?nja sa Millwallom datira jo? od vremena kada smo i mi i oni bili dokerski klubovi. Ja sam imao tu nesrecu da se nakon ?enidbe preselim sa porodicom u Bromley, kraj u ju?nom Londonu koji je pun navijaca Millwalla. Moram vam priznati da sam prvih par godina skrivao klupsku pripadnost. U par navrata su mi razbili prozore na kuci. ?eni nije bilo sve jedno da se parkom pro?eta sa bebom u kolicima. Danas u Bromlyeu ima dosta nas koji navijamo za West Ham. Mrzim i Manchester United, zbog toga ?to su mi uzeli ?al 1967. West Ham je uvek bio mali klub u poredenju sa njima, ali su zato navijaci West Hama cesto uspevali da odnesu pobedu. Manchester mrze svi osim njegovih navijaca, i to je normalno. Mrzim i jebeni Tottenham, kao i Chelsea. Oni su nam uz Millwall glavni rivali u Londonu. Chelsea je bio izuzetno jak tokom sedamdesetih, mo?da i najjaci u zemlji."
CKM: Ko ti je najbolji fudbaler koji je nosio dres West Hama?
Steve: "Kao klinac sam obo?avao Bobby Moorea. Potom mi je idol bio Alan Devonshire. U poslednje vreme Italijan Di Canio je bio najbolji. Ipak jedan igrac ce mi uvek biti ispred svih. To je Trevor Brooking. Njega sam pratio od pocetka karijere do kraja. Znao sam ?ta doruckuje, sa kim se vida, gde izlazi. Bio sam opsednut njime. Mislim da nikada nisam video kompletnijeg fudbalera West Hama. On je imao sve, od stava i pona?anja na terenu do driblinga, ?uta, udarca glavom. Po njemu sam i sinu dao ime. West Ham je uvek imao dobru ?kolu fudbala. Pogledajte samo danas premijer ligu. Joe Cole i Frank Lampard su udarne igle Chelsea, Michael Carrick je nezamenjiv u Tottenhamu, a Jermaine Defoe prvi strelac tima, Rio Ferdinand je najbolji odbrambeni igrac u zemlji. Svi oni su ponikli u West Hamovoj ?koli fubala. Da je klub malo bolje organizovan i finansijski jaci ti igraci bi danas igrali za West Ham. Mada ne bojim se za buducnost kluba. Riov brat Antoan, kao i mladi Nobble su vec sada veliki igraci."
CKM: Da li je tvoja porodica ikada morala da trpi zbog West Hama, i ?ta na sve ka?e tvoja supruga?
Steve: " Mnogo puta me nije bilo kuci na bitnim porodicnim proslavama, ali to je tako. ?ena se odavno pomirila sa tim. Zajedno smo skoro trideset godina. Jednom mi je prebacila ?to me tri dana nije bilo kuci kada sam sa dru?tvom slavio povratak u prvu ligu 1977. Te godine jo? nismo bili vencani, ali smo ?iveli zajedno. Drugom prilikom se umalo nismo razveli kada je ona bez mog znanja rezervisala aran?man za letovanje u avgustu 1985. Bila nam je godi?njica braka, izveo sam je na veceru a ona mi je pokazala vaucere za put u ?paniju. Taj dan je obavljeno izvlacenje parova za novu sezonu. Zbog jebenog puta u ?paniju ja sam trebao da propustim prva tri kola nove sezone. Nije bilo ?anse. To je bio poslednji put da je uradila ne?to slicno. Danas joj raspored prvenstva visi prikacen na fri?ider. Nema razloga da idemo na letovanje u avgustu, ako vec tokom juna i jula nema fudbala."
CKM: Da li prati? reprenzetaciju?
Steve: "Naravno. Veliki sam patriota. Cesto sam i?ao i izvan zemlje da bih gledao Englesku. Za svakog pravog fudbalskog fana to je obaveza. Bio sam na svetskim prvenstvima u ?paniji, Italiji, Francuskoj, na evropskim u ?vedskoj i Belgiji. Gledao sam Englesku po Evropi pedesetak puta. To je sjajan osecaj. Na tim gostovanjima oseca? se kao ambasador svoje zemlje. Imao sam srece da sam dosta puta i?ao i sa West Hamom po Evropi tokom sedamdesetih i osamdesetih, a bio sam i u Mecu kada smo igrali Inter toto kup pre par godina.
CKM: Nakon godina zati?ja, reklo bi se da su huligani sve aktivniji u poslednje vreme. Kakva je situacija na West Hamu?
Steve: "Vecina mojih prijatelja poput mene ima sinove. Oni cine tu mladu West Hamovu gardu. Trevor nije klinac da bih mu ja sad obja?njavao ?ta treba da radi a ?ta ne. On voli West Ham kao i ja. Svako ko stvarno voli tim za koji navija, spreman je i da snosi posledice. Mi mo?emo sada raspravljati o fudbalu i ti mo?e? navijati i za Millwall ako treba. Mo?emo se i posvadati, ali nemoj da bi mi rekao da je West Ham sranje. Razbio bih ti nos bez razmi?ljanja. I danas je medu mladim navijacima mnogo slicnih meni, samo ja mislim da vi?e ni?ta nije isto kao pre. Prica mi Trevor da su se nedavno dogovorili sa navijacima Leicestera da se nadu negde daleko od stadiona. Bilo ih je 20 na 20, pobili su se, a potom je svako oti?ao na svoju stranu. Nije to to. Mislim da vi?e nema ?anse da se dogodi da se cela tribina maklja, da Green Streetom tece krv u potocima niti da grupa od 800 navijaca West Hama juri?a na duplo brojnije navijace Arsenala. Ne mogu opisati kako je nekada bilo uzbudljivo ici na fudbal. U?ivao sam na West Hamu iz nedelje u nedelju. To mi je bilo sve u ?ivotu. Volecu West Ham istim intezitetom do smrti, iako je danas potpuno drugacija prica."
Trevor: "West Ham ima odlicnu ekipu. Stari ICF se vratio na scenu, tako da mislim da bi te?ko neko mogao da izade na kraj sa nama. Velik je pritisak na navijace danas. Snimaju nas kamere non stop. Zbog psovke ili prekog pogleda mogu da te izbace napolje pa cak i uhapse. Velika se buka podigla oko susreta sa Millwallom pro?le sezone, ali je policije bilo toliko da jednostavno nisi mogao da trepne?. Do?lo je do manje carke sa pandurima. Dok smo se mi iz prvih redova gurali sa njima, poku?avajuci da probijemo kordon klinci su ih iz pozadine gadali fla?ama. Bilo je zanimljivo. Manja frka je bila i protiv Chelsea u liga kupu, ali ni?ta spektakularno."
CKM: Koliko je fudbal danas drugaciji od onog od pre 20-30 godina?
Steve: "Ogromne su pare u fudbalu, tako da je on pre svega veliki biznis. Naravno, jo? uvek ima dosta zaludenika kojima je klub svetinja i ispred svih tih mocnika koji manipuli?u i dr?e konce u svojim rukama. Atmosfera ne mo?e da se poredi sa periodom kada su tribine bile bez stolica, i kada si jedva cekao narednu utakmicu da ide? da navija? dok ne podere? grlo. Secam se da Trevor Brooking nije hteo da krene sa centra u Southamptonu dok svi navijaci West Hama ne udu na tribine. Danas je malo igraca kojima je stalo do nas. Ovaj masovni odlazak navijaca West Hama u Kardif na finale bara?a, malo me podsetio na stara vremena. Stvarno je bilo spektakularno. Dva dana smo pevali, pili na ulicama i u pabovima. Na stadionu je atmosfera bila sjajna. Ne pamtim kada je poslednji put 40 hiljada ljudi pevalo himnu "I am forever blowing bubbles". I sada se naje?im dok mi se u glavi motaju sve?e slike utakmice protiv Prestona. I na kraju pobeda i povratak u premijer ligu. Slavlje na stadionu, ulicama, pa sutradan repriza u istocnom Londonu. Zbog takvih stvari vredi ?iveti!"

West Ham United je mo?da i najpopularniji engleski klub u Srbiji, pogotovo medu ljubiteljima pank muzike. Za to su najzaslu?niji stari pank bendovi poput Cockney Rejects, Cock Sparrer i The Business. Sva tri benda su u svojoj bogatoj muzickoj karijeri ponosno isticali privr?enost bordo plavim bojama. Cockney Rejects je uoci finala kupa protiv Arsenala 1980. izdao singl na kojoj se nalazila klupska himna "Forever Blowing Bubbles". Nakon pobede u tom finalu bend je odr?ao koncert u The Garage klubu, koji se i danas nalazi u srcu svernog Londona u kojem svi navijaju za Arsenal. Sa Cockeny Rejects na koncert je stigla i grupa od oko 200 navijaca West Hama mahom pripadnika ICF. Neredi su bili neizbe?ni. Cock Sparrer je u spotu za pesmu "We Love You" koristio snimke sa utakmica voljenog tima, a na omotima albuma "Running Riot" kao i ploci sa raritetnim pesmama nalaze se fotografije clanova benda uslikane na stadionu West Hama, kao i scene nasilja sa Upton Parka. Mickey Fitz, pevac benda The Business takode je veliki fan "cekicara". grb mu je istetoviran na ramenu, a cesto je nastupao u klupskom dresu. Osim toga bend je snimio pesmu posvecenu legendi kluba Bobby Mooreu.
Od muzicara koji navijaju za West Ham a nemaju veze sa pankom pomenucemo jo? Steve Harrisa, clana hevi metal benda Iron Maiden, potom pop pevaca Davida Essexa, kao i Billya Braga.

Huliganska ekipa West Hama nastala pocetkom osamdesetih godina pro?log veka zvala se Inter City Firm. U to vreme policija je za odlaske navijaca na gostovanja organizovala specijalne vozove kako bi ih dr?ali pod kontrolom. West Hamovi huligani su zato odlucili da na putovanja idu u sopstvenoj re?iji Inter City vozovima kako bi izbegli policijsku pratnju. Odatle i naziv Inter City Firm. Ne?to kasnije je osnovana i ekipa Under Fives, koju su cinili uglavnom mladi momci. Po uzoru na Inter City Firm navijaci novosadske Vojvodine su 1989. godine osnovali svoju grupu nazvav?i je Red Firm, a za obele?je grupe su uzeli West Hamove cekice.

West Ham United je osvojio tri FA kupa: 1964, 1975. i 1980. kada su kao drugoliga?i u finalu pobedili favorizovani Arsenal. Titulu nikada nisu osvajali, a najbolji plasman ostvaren je 1986. godine kada su sa cetiri boda zaostatka za prvoplasiranim Liverpoolom zauzeli trece mesto. U evropskim takmicenjima "cekicari" su osvojili kup pobednika kupova 1965. godine.

Rekordna poseta na stadionu West Hama zabele?ena je u oktobru 1970. godine u susretu protiv Tottenhama. Utakmici je prodato 42.322 ulaznica. 1936. godine na drugoliga?koj utakmici izmedu West Hama i Charltona prisustvovalo je 43.582 gledalaca, ali je tokom Drugog svetskog rata jedan deo dokumentacije West Hama izgoreo tako da je taj podatak nezvanican. Rekorder po broju nastupa u bordo plavom dresu je Billy Bonds, koji je boje kluba iz istocnog Londona branio na 663 utakmice, punih dvadeset sezona (1967-1988). Najbolji sterlac u istoriji kluba je Vic Watson koji je u periodu 1920-1935. postigao 298 golova. Najskuplje placeni igrac je Toma? Repka ciji je transfer iz Fiorentine u West Ham 2001. godine iznosio 5.5 miliona funti, dok je najskuplje prodat Rio Ferdinand. Za njega je Leeds platio cak 18 miliona funti.
_________________

MikriBU
novajlija
novajlija
Posts: 18
Joined: Tue Mar 21, 2006 9:41 pm

Post by MikriBU »

posto vidm da ste pisali o WHU,evo malo i o ICF!!
tu ima dosta da se nadje informacija o ovoj firmi...
ako nekog zanima nesto odredjeno,neka pita....

User avatar
Richard III
sasvim,potpuno sasvim najbolji dasa...
Posts: 1162
Joined: Sun Sep 18, 2005 1:22 pm

Post by Richard III »

...ovaj tekst je izasao u CKMu pre nepar meseci...u svakom slucaju ko nije citao nek cita...btw Wigan Athletics-West Ham United 1-2 proslo kolo...na na na na na na
Ljudi cim nas vide odma znaju da smo gospoda

MikriBU
novajlija
novajlija
Posts: 18
Joined: Tue Mar 21, 2006 9:41 pm

Post by MikriBU »

Richard III wrote:...ovaj tekst je izasao u CKMu pre nepar meseci...u svakom slucaju ko nije citao nek cita...btw Wigan Athletics-West Ham United 1-2 proslo kolo...na na na na na na
upravu si :wink: meni je poslao ortak koj radi tamo...

User avatar
Booze Brothers
glavni internet kezualac Srbije...
Posts: 36044
Joined: Wed Sep 07, 2005 3:40 pm
Location: Singidunum 44°48'51.26"N / 20°29'52.15"E
Contact:

Post by Booze Brothers »

e pa onda mogao bi da malo obogatish sekciju cica mace... :wink:
'63. OFK Beograd-Juventus 2-1
Image
Ofka till I die
Nezvanični sajt OFK Beograda
Sačuvajmo Omladinski stadion!

User avatar
Richard III
sasvim,potpuno sasvim najbolji dasa...
Posts: 1162
Joined: Sun Sep 18, 2005 1:22 pm

Post by Richard III »

Man U-WHU 1-0...
Ljudi cim nas vide odma znaju da smo gospoda

User avatar
Richard III
sasvim,potpuno sasvim najbolji dasa...
Posts: 1162
Joined: Sun Sep 18, 2005 1:22 pm

Post by Richard III »

...west ham -charlton 0-0...boring...zaspao sam na pola...
Ljudi cim nas vide odma znaju da smo gospoda

MikriBU
novajlija
novajlija
Posts: 18
Joined: Tue Mar 21, 2006 9:41 pm

Post by MikriBU »

@BB

nema frke :wink:

User avatar
marmozet iz dvaestrojke
GSP egzibicionista
Posts: 1288
Joined: Fri Sep 09, 2005 2:45 pm
Location: Nize nego ljudski

Post by marmozet iz dvaestrojke »

Cuveni John Hartson i njegovi tanani zivci

http://www.ave-it.net/jonhartson.avi
Cuj on Zivorad a cale Marko...valjda bi trebalo da je cale Zivorad a on Marko


Image

User avatar
Richard III
sasvim,potpuno sasvim najbolji dasa...
Posts: 1162
Joined: Sun Sep 18, 2005 1:22 pm

Post by Richard III »

...hehe ovo kad je raspalio onog jevreja berkovica...posle toga su ga prodali picke...extra sam ga gotivio dok je igrao za west ham...mada gotivim ga i sada...
Ljudi cim nas vide odma znaju da smo gospoda

User avatar
SoulRebeL
novajlija
novajlija
Posts: 17
Joined: Fri Mar 31, 2006 4:41 pm
Location: BorchaZoo
Contact:

Post by SoulRebeL »

Mrzim West Ham! to je sve...

Post Reply