OFK BEOGRAD ILI BSK...

Sve o klubu...i fudbalu uopšte...
Post Reply

BSK ili OFK Beograd

BSK
41
28%
OFK Beograd
87
60%
ne mogu da se odluchim
16
11%
 
Total votes: 144

suburb 011

OFK BEOGRAD ILI BSK...

Post by suburb 011 »

Sto se mene licno tice ja nikada nebih menjao naziv OFK Beograd iz cistog razloga od kad znam za sebe znam i za OFK Beograd.BSK je ime koje je bilo aktuelno jos dok se nisam rodio tako da me ne vezuje mnogo toga za to ime,a i nebi voleo da menjamo grb i boju kluba.

User avatar
BSK 1911
Sinovac
Posts: 1919
Joined: Fri Sep 02, 2005 10:55 am
Location: Beogradski hram fudbala

Post by BSK 1911 »

Ja se licno ne bi slozio sa tobom,Ipak nas klub pod nazivom "Beogradski Sport Klub" je dosta toga osvojio i u ona vremena bio strah i trepet za sve klubove tadasnje Jugoslavije...Naravno da nemam nista protiv imena OFK Beograd ali smatram da su nam komunisticki sljamovi uzeli klupsku slavu odmah nakon rata (1945) i osnovali rezimske klubove (tako nam pokupili publiku odnosno navijace).1950 godine se klubu vraca ime BSK ali opsta politika prema tom klubu jednostavno ne moze da nam vrati slavu od pre rata...Mogao bih ovako do sutra nesto da piskaram o tome jednostavno sve je napisano u monografiji kluba povodom 90-ogodisnjice...
Једини Српски клуб са краљевским титулама
1931,1933,1935,1936,1939...

User avatar
Booze Brothers
glavni internet kezualac Srbije...
Posts: 36044
Joined: Wed Sep 07, 2005 3:40 pm
Location: Singidunum 44°48'51.26"N / 20°29'52.15"E
Contact:

Post by Booze Brothers »

Odlichna tema...stavio sam glasanje...o ovome cu vishe sutra,prekosutra...
'63. OFK Beograd-Juventus 2-1
Image
Ofka till I die
Nezvanični sajt OFK Beograda
Sačuvajmo Omladinski stadion!

User avatar
celtic
...chuvam notj od budnih...
Posts: 2937
Joined: Wed Aug 31, 2005 10:32 pm
Location: tamo gde je hladno

Post by celtic »

Ne mogu da se odluchim...OFK - sve me veze za to ime...BSK zbog tradicije ...nekako ponosno zvuchi BSK ....ima istoriju......ne znam breee kud postavi ovu temu : ))))
"Mladiću, smatrajte se opsovanim..."

User avatar
PLAVA FAMILIJA
Plumber
Posts: 1195
Joined: Sun Apr 30, 2006 3:38 pm
Location: Jakov!!!

Post by PLAVA FAMILIJA »

Ja sam za OFK Beograd od kada znam za sebe znam i za OFK Beograd kao klub a ne BSK mozda je to dobro zbog tradicije ali OFK Beograd je OFK Beeograd. :wink:
Napred OFKa, razbij sve bez milosti i znaj da ce Tvoji UNIONISTI na bedemu grada vecno stajati, Tvoje ime braniti!

http://www.youtube.com/watch?v=OfOACVCOJsM

User avatar
Usamljeni hashishar
ken vi touk abaut d biznis...
Posts: 6179
Joined: Tue Dec 27, 2005 2:10 am
Location: Kasha
Contact:

Post by Usamljeni hashishar »

OFK BEOGRAD...mislim da ne moram da objasnjavam...
Mi smo kao BSK osnovani 1911 godine i to svi znamo...kako i na koji nacin je promenjeno ime nije bitno. To je nas klub i to je dovoljno...mislim da bi se spustili jako nisko kada bi sada ponovo menjali ime! kao sto to politicari rade sa ulicama svake godine!

User avatar
Richard III
sasvim,potpuno sasvim najbolji dasa...
Posts: 1162
Joined: Sun Sep 18, 2005 1:22 pm

Post by Richard III »

...uopste ne mislim da bi se spustili vracanjem ponosnog imena BSK...nas klub je skoro 50 godina nosio ime BSK a ko ne zna kako je ime promenjeno ja cu napisati...naime dolaskom udbasa Srdana Andrejevica u klub menja se ime u OFK Beograd,u skladu sa komunistickom politikom FNR Jugoslavije a pod izgovorom popularizacije kluba...u stvari pravi razlog je brisanje poslednjeg simbola i uspomene predratne Kraljevine...
...druga stvar po cemu je BSK ispred OFK Beograda su uspesi kluba..kao BSK smo osvojili 5 titula kraljevine i dva kupa republike a kao OFK Beograd samo 2 kupa...tavorili smo po drugim ligama a pored toga da nije bilo Terze OFK bi danas bio paliluac b...sve mi se cini da je komunisticko ime predodredjeno za neuspehe...
...sto se tice toga da smo svi mi rodjeni kasnije i da smo navikli na ime OFK ja mislim da bi se veoma lako navikli na vracanje starog imena a za recimo 20 godina ime OFK bi bilo samo uspomena na taman komunisticki period nase drzave...
...ipak i ja sam nisam nacisto sa menjanjem imena,nisam 100% siguran ali kao i sve znacajne odluke u zivotu i ova ce biti teska...treba razmotriti sve cinjenice sve prednosti i nedostatke...nekad su najbolja resenja najbolnija,ali treba gledati celokupnu sliku sa odredjene vremenske distance a ne iz licnog subjektivnog ugla...
Ljudi cim nas vide odma znaju da smo gospoda

User avatar
marmozet iz dvaestrojke
GSP egzibicionista
Posts: 1288
Joined: Fri Sep 09, 2005 2:45 pm
Location: Nize nego ljudski

Post by marmozet iz dvaestrojke »

Odlicna tema ++++za suburb-a

Moje misljenje je da je OFK Beograd ime za koje smo svi prvi culi pod tim imenom zavoleli ovaj klub i da ga ne treba menjati.To ne znaci ni u kom slucaju da treba nipodastavati sveto ime BSK,naprotiv to su koreni i kao sto rece Richard ime pod kojim smo imali najvece uspehe i zarili i palili kraljevinom.
Cuj on Zivorad a cale Marko...valjda bi trebalo da je cale Zivorad a on Marko


Image

User avatar
BG Gambo
alkoholni obrok
Posts: 3774
Joined: Sat Oct 01, 2005 9:42 pm
Location: small part of Belgrade
Contact:

Post by BG Gambo »

OFK BEOGRAD kao sto je neko vec rekao svi smo mi poceli da navijamo za OFK BEOGRAD tako ga ne treba menjati briga me sto su ga prljave komunjare promenile sa BSK na OFK BEOGRAD ja navijam za OFK-u i uvek cu navijati
Potrcao je u susret tramvaju. Tramvaj ga nije prepoznao.

http://www.slobodanavijacima.com/wp-con ... 511872.jpg

User avatar
marmozet iz dvaestrojke
GSP egzibicionista
Posts: 1288
Joined: Fri Sep 09, 2005 2:45 pm
Location: Nize nego ljudski

Post by marmozet iz dvaestrojke »

ex hooligan wrote:OFK BEOGRAD kao sto je neko vec rekao svi smo mi poceli da navijamo za OFK BEOGRAD tako ga ne treba menjati briga me sto su ga prljave komunjare promenile sa BSK na OFK BEOGRAD ja navijam za OFK-u i uvek cu navijati
Jaoj exeru ne baljezgaj BSK je SVETO IME i ne moze da te boli kurac sto je ono promenjeno!Razmisli pa pisi,sad ce BSK 1911 da se vrati umoran sa sljake pa kad vidi ove tvoje baljezgarije jebo si jeza u ledja
Cuj on Zivorad a cale Marko...valjda bi trebalo da je cale Zivorad a on Marko


Image

User avatar
BG Gambo
alkoholni obrok
Posts: 3774
Joined: Sat Oct 01, 2005 9:42 pm
Location: small part of Belgrade
Contact:

Post by BG Gambo »

Ne osporavam ja ime BSK vec kazem da sam ja poceo da navijam za OFK a ne za BSK uz svo duzno postovanje prema tom imenu ja cu ga uvek postovati i ceniti mi najvise titula i imamo pod tim imenom ali sto bih ga sada menali posle ovoliko vremena
Potrcao je u susret tramvaju. Tramvaj ga nije prepoznao.

http://www.slobodanavijacima.com/wp-con ... 511872.jpg

User avatar
SpongeBob schwammkopf
piće
Posts: 2004
Joined: Fri Sep 02, 2005 3:00 pm

Post by SpongeBob schwammkopf »

E ova tema je odavno trebala da bude otvorena...Pa sad, ovo definitivno nije laka odluka. Sa jedne strane i pod imenom BSK-a stoje najslavniji trenutci naseg kluba i tradicija koje bi u nekom buducem vremenu trebala da bude osnov za povratak na vrh srpskog fudbala ali sa druge ne treba odbacivati i zasluge sadasnjeg imena kluba. Ne treba zaboraviti da su upravo pod ovim imenom vecina (ali ne i SVI) navijaci zavoleli nas klub. Pa jos ako imamo u vidu i reputaciju nenametljivog beogradskog kluba koji je privukao elitni deo beogreadske (a i shire) omladine u svojim zvezdanim trenutcima...pa jos da je odlazak na omladinski stadion smatran gotovo boemskom pricom (imajuci u vidu sve predstavnike kulturne elite koji su se smatrali i smatraju navijacima nasheg kluba).
Teska odluka svakako...ali i sjajna tema za diskusiju...
Image

User avatar
SpongeBob schwammkopf
piće
Posts: 2004
Joined: Fri Sep 02, 2005 3:00 pm

Post by SpongeBob schwammkopf »

Mozda bi polazna osnova bio eventualni redizajn grba koji bi obuhvatio i znamenja Bsk-a Primer (ali svakako los) bi bio pokusaj redizajna (doduse neuspesan, ali to je vec druga prica) grba Dinama za vreme dok je tim nastupao pod imenom Kroacije kada je grb obuhvatio i onaj HasK Gradjanskog, Dinama kao i kroacije...primer je dat cisto u vidu likovnog resenja...mada imajuci da bi svaka novotarija i meni prvom smetala verovatno se ne treba ni upustati u ovakve pokusaje...neeeee....u principu da....ali ne :wink:
Image

User avatar
BSK 1911
Sinovac
Posts: 1919
Joined: Fri Sep 02, 2005 10:55 am
Location: Beogradski hram fudbala

Post by BSK 1911 »

marmozet iz shesnaje wrote:
ex hooligan wrote:OFK BEOGRAD kao sto je neko vec rekao svi smo mi poceli da navijamo za OFK BEOGRAD tako ga ne treba menjati briga me sto su ga prljave komunjare promenile sa BSK na OFK BEOGRAD ja navijam za OFK-u i uvek cu navijati
Jaoj exeru ne baljezgaj BSK je SVETO IME i ne moze da te boli kurac sto je ono promenjeno!Razmisli pa pisi,sad ce BSK 1911 da se vrati umoran sa sljake pa kad vidi ove tvoje baljezgarije jebo si jeza u ledja
Eee moj hooliganu,to je isto kao kad bi rekao da te boli kurac za tvog pokojnog pradedu iz DALMACIJE...i u fazonu koga jebe...No dobro ispravio si se vec sledecim postom...

Inace 100% se slazem sa konstatacijom Richarda....
Једини Српски клуб са краљевским титулама
1931,1933,1935,1936,1939...

User avatar
Usamljeni hashishar
ken vi touk abaut d biznis...
Posts: 6179
Joined: Tue Dec 27, 2005 2:10 am
Location: Kasha
Contact:

Post by Usamljeni hashishar »

Lepo ste napisali SVETO ime BSK...svaki nas navijac mora da postuje BSK ali menjanje grba ili njegov "redizajn"...mislim da to nije dobra ideja...sada smo OFKB i tako bi trebalo da ostane!

Post Reply