OFK BEOGRAD ILI BSK...

Sve o klubu...i fudbalu uopšte...

BSK ili OFK Beograd

BSK
41
28%
OFK Beograd
87
60%
ne mogu da se odluchim
16
11%
 
Total votes: 144

User avatar
Bačkista
novajlija
novajlija
Posts: 15
Joined: Wed Jul 07, 2010 1:38 pm

Re: OFK BEOGRAD ILI BSK...

Post by Bačkista »

Image

User avatar
Booze Brothers
glavni internet kezualac Srbije...
Posts: 36044
Joined: Wed Sep 07, 2005 3:40 pm
Location: Singidunum 44°48'51.26"N / 20°29'52.15"E
Contact:

Re: OFK BEOGRAD ILI BSK...

Post by Booze Brothers »

odlicno...moz\e li neki opis...kad, sta, gde...?
'63. OFK Beograd-Juventus 2-1
Image
Ofka till I die
Nezvanični sajt OFK Beograda
Sačuvajmo Omladinski stadion!

User avatar
Booze Brothers
glavni internet kezualac Srbije...
Posts: 36044
Joined: Wed Sep 07, 2005 3:40 pm
Location: Singidunum 44°48'51.26"N / 20°29'52.15"E
Contact:

Re: OFK BEOGRAD ILI BSK...

Post by Booze Brothers »

Bačkista wrote:Image

Reprezentacija Subotice-BSK tridesetih godina na igralištu Bačke
aha, ok to je to...
'63. OFK Beograd-Juventus 2-1
Image
Ofka till I die
Nezvanični sajt OFK Beograda
Sačuvajmo Omladinski stadion!

User avatar
Booze Brothers
glavni internet kezualac Srbije...
Posts: 36044
Joined: Wed Sep 07, 2005 3:40 pm
Location: Singidunum 44°48'51.26"N / 20°29'52.15"E
Contact:

Re: OFK BEOGRAD ILI BSK...

Post by Booze Brothers »

Image
'63. OFK Beograd-Juventus 2-1
Image
Ofka till I die
Nezvanični sajt OFK Beograda
Sačuvajmo Omladinski stadion!

obelix

Re: OFK BEOGRAD ILI BSK...

Post by obelix »

BSK

Garfield
prosto obozavam da gostujem...
Posts: 4160
Joined: Sun Jan 27, 2008 5:08 pm
Location: Tribina stajanje!!!

Re: OFK BEOGRAD ILI BSK...

Post by Garfield »

Cekaj,ti si za BSK poceo da navijas ili za OFK?......od kada sam poceo da pratim OFK Beograd,tada sam saznao i o starom BSK-u...i da se razumemo,ponosim se njegovim imenom,tradicijom,svime...ali.....OFK Beograd je sadasnjost i realnost..promenom imena mislis da bi dobio na popularnosti?nikad....

nek se javi ko je prvi saznao za BSK pa potom dosao na OFK Beograd eto jer je taj klub naslednik starog BSK-a....odgovor je nema takvog...bez uvrede..ako ima nek me odmah demantuje....
31300

User avatar
Booze Brothers
glavni internet kezualac Srbije...
Posts: 36044
Joined: Wed Sep 07, 2005 3:40 pm
Location: Singidunum 44°48'51.26"N / 20°29'52.15"E
Contact:

Re: OFK BEOGRAD ILI BSK...

Post by Booze Brothers »

To nema veze, zamena teza... Ako vec hoces da vratis istoriju, onda i trebamo da budemo za to da se vrati izvorno ime! Drugo je to sto smo mi navikli na sadasnje ime... to novo ime su nam dali najgori crveni olosi koji su nam usli u klub 1957. godine prethodno isterani iz Partizana od vojnog krila! Da se tada nije menjalo ime BSK-a, sada nikom ne bi na pamet palo da nam osporava istoriju koja traje jos od 1911. godine... Slicno je imala i Vojvodina koju su posle rata nazvali Sloga, bilo predloga da se zove i Traktor ili tako nesto (nas su tada nazvali Metalac), da bi joj kasnije vratili ime u Vojvodina isto kao i nama 1950. godine u BSK...e onda nam u klub udjose udbasi i preimenovase nas u OFK Beograd...to svaki nas navijac mora da zna i da tako sagledava celu sutuaciju... Dakle nas klub je BSK, a drugo je to sto se vodimo emocijama i navikom da smo OFK Beograd... i ja sam naucio OFK Beograd, ali... Dakle kao sto sam ranije rekao - mozak kaze BSK, a srce OFK Beograd...
Tradicija je meni iznad svega! Ne odricem se niti jednog igraca, niti jednog gola koji smo postigli! Kao sto znam licno ko sam i sta sam tako znam i istorijat mog kluba... Moze mene da preimenuje neki pol pot u Micu Micica i da mi kaze da sam rodjen ove godine, ali ja znam ko sam i sta sam...i to uvek svim sredstvima moramo da branimo!
I ovo sto si napisao - nek se javi ko je prvi saznao za BSK pa potom dosao na OFK Beograd eto jer je taj klub naslednik starog BSK-a....odgovor je nema takvog...bez uvrede..ako ima nek me odmah demantuje.... - takvog sada verovatno nema, ali ih je posle posle rata bilo! Koliko je samo ljudi bilo koji su nas klub i posle preimenovanja 1957. i dalje zvali BSK.... sada ih je na zalost malo jer izumiremo! Komunisti su svakako pobedili za vijek i vijekova jer ce se Srbi kleti u imena klubova koji nose crvene krilatice...a sa druge strane na nasoj tribini imas ljude koje su njihovi dedovi nacucili da navijaju za OFK jer su predratni i posleratni Bskovci!
Znam da je tesko mladjima sve ovo objasniti da bi razumeli, ali to je jednostavno zbog toga sto dosta malo znaju o nasoj istoriji i ne gledaju na ceo problem iz jednog drugog ugla...Mi smo jedini ostali koji ce se boriti da se decenijska nepravda ispravi, ako to ne shvatimo dobro za nas veliki klub nece biti...
'63. OFK Beograd-Juventus 2-1
Image
Ofka till I die
Nezvanični sajt OFK Beograda
Sačuvajmo Omladinski stadion!

User avatar
celtic
...chuvam notj od budnih...
Posts: 2937
Joined: Wed Aug 31, 2005 10:32 pm
Location: tamo gde je hladno

Re: OFK BEOGRAD ILI BSK...

Post by celtic »

Garfo, nema takvog jer su svi koji su na nashoj tribini rodjeni posle promene imena, za tako neshto treba pitati one mnogo-mnogo starije... josh kao klinac bilo mi je chudno kad stariji ljudi (moj deda & co :) ) kazhu BSK a pricaju o OFK-i .. da budem iskren kad sam doshao na OFK nisam razmishljao o tome sve dok se nije ovde postavilo pitanje ...a u potpunosti se slazhem sa ovim
ponosim se njegovim imenom,tradicijom,svime...ali.....OFK Beograd je sadasnjost i realnost..promenom imena mislis da bi dobio na popularnosti?nikad....
"Mladiću, smatrajte se opsovanim..."

User avatar
Booze Brothers
glavni internet kezualac Srbije...
Posts: 36044
Joined: Wed Sep 07, 2005 3:40 pm
Location: Singidunum 44°48'51.26"N / 20°29'52.15"E
Contact:

Re: OFK BEOGRAD ILI BSK...

Post by Booze Brothers »

to veze nema sa popularnosti...
'63. OFK Beograd-Juventus 2-1
Image
Ofka till I die
Nezvanični sajt OFK Beograda
Sačuvajmo Omladinski stadion!

Post Reply