Football planet

Sve o klubu...i fudbalu uopšte...
User avatar
BU Shid
...disem za tebe...
Posts: 1396
Joined: Mon Oct 16, 2006 2:28 pm
Location: ШИД
Contact:

Re: Football planet

Post by BU Shid »

Samo stavi naslov vesti ;) TIM HOWARD AMAZING GOAL!
Image
МАРКО ПАВЛОВСКИ ФАН КЛУБ
ПЛАВА УНИЈА-СЕКЦИЈА ШИД-

User avatar
Unionisti di Shid
junior
junior
Posts: 170
Joined: Fri Feb 18, 2011 10:37 pm

Re: Football planet

Post by Unionisti di Shid »

Image

Garfield
prosto obozavam da gostujem...
Posts: 4160
Joined: Sun Jan 27, 2008 5:08 pm
Location: Tribina stajanje!!!

Re: Football planet

Post by Garfield »

23.februara u Antaliji prijateljska Dinamo Moskva-Partizani
31300

User avatar
BU Shid
...disem za tebe...
Posts: 1396
Joined: Mon Oct 16, 2006 2:28 pm
Location: ШИД
Contact:

Re: Football planet

Post by BU Shid »

Ovi albanski partizani? :D
Image
МАРКО ПАВЛОВСКИ ФАН КЛУБ
ПЛАВА УНИЈА-СЕКЦИЈА ШИД-

User avatar
Booze Brothers
glavni internet kezualac Srbije...
Posts: 36044
Joined: Wed Sep 07, 2005 3:40 pm
Location: Singidunum 44°48'51.26"N / 20°29'52.15"E
Contact:

Re: Football planet

Post by Booze Brothers »

cekam ceo dan da mi odgovore kada dinamo dolazi u Antaliju... izxgleda da dolaze tamo 23. pa taj termin za partizantu mozda i nije tacan... mi se 23. vracamo u Belgrado tako da tesko mozemo da izjurimo da tamo odigramo jos jednu prijateljsku... cekam tacne datume...
'63. OFK Beograd-Juventus 2-1
Image
Ofka till I die
Nezvanični sajt OFK Beograda
Sačuvajmo Omladinski stadion!

User avatar
Booze Brothers
glavni internet kezualac Srbije...
Posts: 36044
Joined: Wed Sep 07, 2005 3:40 pm
Location: Singidunum 44°48'51.26"N / 20°29'52.15"E
Contact:

Re: Football planet

Post by Booze Brothers »

jebiga, to je rizik privatizacije... mora se uzeti u obzir desavanje sa politehnikom i evo sada sa xamaxom... da se napravi pravi zakon o privatizaciji u sportu a ne ovaj koji je kao donet nov, koji nista nije novo doneo.... da se napravi novi zakon, ali da se stavi neki paraf da ako neki majmun sa namerom unisti klub da drzava staje iza kluba i odrzava ga dok se ne nadje novi investitor, a bivseg gazdu iscede sto je vise moguce... ovo sam napisao na brzaka, sta mi je palo na pamet... sigurno se moze to bolje definisati ako se uzmu u obzir iskustva sa sjebanim klubovima... isto kao sto je napisano u zakonu da stadion ne sme menjati svoju namenu, isto tako da se da garancija klubu da ga neki idiot nece unistiti...

Švajcarska policija uhapsila je vlasnika Ksamaksa Bulata Čagajeva, nekoliko sati pošto je klub iz Nojšatela objavio da će bankrotirati.
http://www.mondo.rs/s231999/Sport/Fudba ... maksa.html
'63. OFK Beograd-Juventus 2-1
Image
Ofka till I die
Nezvanični sajt OFK Beograda
Sačuvajmo Omladinski stadion!

User avatar
zoffmann
junior
junior
Posts: 145
Joined: Thu Sep 15, 2011 1:00 am
Location: Opstina Zarkovo

Re: Football planet

Post by zoffmann »

I da ime i grb klub ne moze da menja ko kako oce...ovo ostalo si sve dobro rekao,istu zamisao imam i ja.
Tramvaj 12--Omladinski Stadion

User avatar
Cevopan
junior
junior
Posts: 306
Joined: Sun Sep 11, 2011 2:09 pm
Location: У биртији...

Re: Football planet

Post by Cevopan »

1911. године основан је један клуб,који ће у наредном периоду исписати најлепше странице српског фудбала,тај клуб живи и дан данас. . .

User avatar
Booze Brothers
glavni internet kezualac Srbije...
Posts: 36044
Joined: Wed Sep 07, 2005 3:40 pm
Location: Singidunum 44°48'51.26"N / 20°29'52.15"E
Contact:

Re: Football planet

Post by Booze Brothers »

zemljo zambijo, tooooooooooooo!

Prvi put u istoriji, reprezentacija zambije postala šampion Afrike! U finalu pobedila Obalu Slonovače posle penala 8:7! Drogba promašio penal u regularnom vremenu.
http://www.mondo.rs/s233863/Sport/Fudba ... mbiju.html
'63. OFK Beograd-Juventus 2-1
Image
Ofka till I die
Nezvanični sajt OFK Beograda
Sačuvajmo Omladinski stadion!

User avatar
voja 10
terijer
Posts: 1902
Joined: Mon Oct 31, 2005 10:47 am
Location: divlji zapad

Re: Football planet

Post by voja 10 »

+!+ http://sport.blic.rs/Fudbal/Evropski-fu ... o-pecatima
Uprave namestile rezultat meča i overile to pečatima
"un poco con la cabeza de Maradona y otro poco con la mano de Dios"

User avatar
Booze Brothers
glavni internet kezualac Srbije...
Posts: 36044
Joined: Wed Sep 07, 2005 3:40 pm
Location: Singidunum 44°48'51.26"N / 20°29'52.15"E
Contact:

Re: Football planet

Post by Booze Brothers »

[QUOTE=Moravo mutna vodo;88867241]Iz neke autobiografije Ibrahimovica:

Први клуб у којем је играо звао се МБИ. Касније је прешао у тим ФК Балкан гдје га је тренирао тренер из БиХ.
"У МБИ Малме шведски очеви гледају утакмицу и вичу: Хајмо момци. Добро је! У ФБК Балкан очеви су вичу: Јебаћу ти матер у п...! Мислио сам: "Одлично, баш као код куће. Овде ми је добро!"


http://www.rts.rs/page/sport/ci/story/3 ... 1%87+.html[/QUOTE]
'63. OFK Beograd-Juventus 2-1
Image
Ofka till I die
Nezvanični sajt OFK Beograda
Sačuvajmo Omladinski stadion!

User avatar
Unionisti di Shid
junior
junior
Posts: 170
Joined: Fri Feb 18, 2011 10:37 pm

Re: Football planet

Post by Unionisti di Shid »

http://youtu.be/O4tVtfDTqJs
vetar postigao gol:)
Image

NekoIzMase
junior
junior
Posts: 488
Joined: Thu Sep 01, 2005 7:24 pm

Re: Football planet

Post by NekoIzMase »

Svabica nam sutra debituje na klupi Pakhtakora, igraju ligu sampiona protiv Al Itihada

User avatar
voja 10
terijer
Posts: 1902
Joined: Mon Oct 31, 2005 10:47 am
Location: divlji zapad

Re: Football planet

Post by voja 10 »

DEŽULOVIĆEVA BRAVUROZA
Definicija balkanskog fudbala i južno-američke rinfuze koja ovde trči za loptom

KOPAČKOM ZA KRUHOM

Da ja radim dokumentarac o Hrvatskoj, počinjao bi kadrovima sirotinjskih predgrađa São Gonçala u saveznoj državi Rio de Janeiro.
Sve je tu kako već u dokumentarcima izgleda siromašna brazilska favela: mršave propalice u prljavim kanotjerama što besposleno domišljaju kako se domoći par reala za bocu jeftine cachaçe, njihove debele žene odavno odustale od života, i krda bučne djece što ledinom ganjaju probušenu loptu s logotipom svjetskog prvenstva 2014, zamišljajući da su Neymar da Silva Santos.
Malo dalje, na gajbi pred kućom sjedi žena s malim djetetom u krilu i tupo bulji u jednu točku.
- Jel bio poštar? - trgnu je u to ženski glas.
- Aha – odsutno će ona.
- I opet ništa?
- Ništa.
- Sestro – konačno će onaj ženski glas.
- Do kad ćeš živjeti u toj fantaziji? Probudi se, imam vijest za tebe: Célio nije nogometaš. Nikad nije ni bio. Zajebava te. Mulja i petlja. Ovog časa, dok ti čuvaš to nesretno dijete, on pije s nekim kurvama po Tiradantesu. Svi u kvartu to vide osim tebe!
Tu upoznajemo gospođu Conceição: mlada djevojka prerano ugaslih očiju ima sina od dvije godine i muža koji ju je uvjerio da je poznati nogometaš. Kad su se uzeli, Célio joj je pričao bajke: igrao je u Ronaldinhovom Flamengu, gdje nisu prepoznali njegov talent, nakon čega su po njega došli menadžeri iz Europe. Mogao je Célio odmah u Barceloni grijati klupu, ali on je radije mudro izabrao da odigra sezonu-dvije u nekoj manjoj ligi, nametne se skautima velikih klubova i nakon toga potpiše ugovor snova. Tako je otišao u... jebiga, kako se zove onaj grad gdje Célio igra...
- Croacia – podsjetila ju je prijateljica.
- I to nije grad, nego država. Pitala sam muža, on se razumije u nogomet i kaže da si ti budala ako vjeruješ da Célio igra u Hrvatskoj. Hrvatska je jedna od deset najboljih reprezentacija svijeta, jednom je bila treća na Mundijalu. Brazil drugi, a Hrvatska treća! Sin one kurvetine Morene iz Alcântare igra u jebenoj Moldaviji i šalje joj petsto dolara svaki mjesec. Kaže moj muž: ako Célio igra u Hrvatskoj, ja sam Cristiano Ronaldo!

Eh da, tužna je to priča. Došao je jednog dana u društvu nekog tipa s čačkalicom u ustima i staklenog pogleda objasnio ženi da je potpisao ugovor u Europi. Pravi, pravcati profesionalni ugovor za prvoligaški klub u... kako ono?

- Croaciji.

Da, u Hrvatskoj. Gotovo je s bijedom i siromaštvom, govorio je, od sada će sve biti drugačije. Za koji mjesec vratit će se po nju i sina, i velikim ih automobilom odvesti u novu, veliku kuću u Europi. Poslat će joj avionsku kartu da je pokaže svim ljubomornim, zavidnim luzerima u São Gonçalu.

I ona je povjerovala. Vjerovala mu je cijeli prvi mjesec, vjerovala mu je cijeli drugi mjesec, vjerovala mu je svaki put kad bi je telefonom uvjeravao da je trenutačno u Europi mala kriza i da još nisu dobili plaću, ali da će od prve love kupiti razglednicu i poslati joj kao dokaz da je zaista u Europi, sad mora prekinuti jer zove s konobarovog mobitela, neka poljubi malog. Konačno, peti je mjesec prvi put kod prijateljice oprezno provjerila na internetu postoji li uopće ta... ta...

- Croacia.

Da. I što? Zaista postoji Croacia, i u njoj profesionalna nogometna liga, u toj ligi nogometni klub Karlovac, i u njemu neki Conceição. Da, postoji.

Photo: s5.mojalbum.com
Kao što neki Conceição postoji i u grčkom PAOK-u. I u Portu, i u St. Gallenu, i u nekom švedskom drugoligašu. Kao što nema u Europi lige, i u njoj kluba u kojemu ne igra neki Brazilac Conceição. Od tada, nikad više nije provjeravala, niti se raspitivala. Po cijele dane sjedi s malim sinčićem u naručju i tupo pilji u onu točku.

Tako bih ja, eto, započeo priču kad bih snimao dokumentarac o životu u Hrvatskoj.
Onda bi nas kamera preselila preko oceana, hiljade milja na istok, u Europu. Ima tamo mala zemlja Croacia, nije ona ljubiteljima nogometa posve nepoznata, među deset je najboljih na svijetu, jednom je bila treća na Mundijalu. U toj Hrvatskoj, eto, ima profesionalna nogometna liga, u toj ligi NK Karlovac, i u tom klubu tamnoputi brazilski fantasista lijena koraka, lakog driblinga i prerano ugaslih očiju.

Tu upoznajemo Célija da Conceiçãoa Júniora, nogometaša iz dalekog São Gonçala u saveznoj državi Rio de Janeiro. Potekao je u slavnom Flamengu, završio u Karlovcu, i ima najtužniju od svih priča iz Hrvatske, zemlje tužnih priča.
Probudi se, ženska glavo!

– Zapišite mi, molim vas, internetsku adresu na kojoj će izaći ovaj razgovor. Pa meni nitko u Brazilu ne vjeruje! - kaže tako nesretni Célio novinaru Sportala, koji je ovih dana prenio njegovu ispovijest.

- Imam ženu i dvogodišnjeg sina, oca, majku i brata, te mnogo prijatelja. Pričam im u kakvim uvjetima igramo, a oni misle da lažem! Supruga mi kaže: igraš nogomet u Europi, u Hrvatskoj čija je reprezentacija jedna od najboljih u svijetu, a tvoj klub igra u prvoj profesionalnoj ligi: kako je moguće da nisi zaradio baš ništa!?

A nesretni Célio dijeli sudbinu kolega nadničara u NK Karlovcu, trenira na stadionu na kojemu nema struje i ne rade tuševi, igra pred praznim tribinama i nije dobio plaću još otkako je onomad pun svoje i ženine nade stigao u Hrvatsku.

Sve što mu je od te nade preostalo jest malo nesigurne vjere da negdje u saveznoj državi Rio de Janeiro ima netko tko nekim čudom zna hrvatski, i tko će njegovoj ženi znati prevesti intervju s interneta, pa da se konačno uvjeri kako je ne vara i ne laže, kako ne pije i ne kurva se po Tiradantesu, nego zaista u Europi igra profesionalni nogomet.

- Bože, nemoj mi reći da mu stvarno vjeruješ?! - trgao ju je prijateljičin glas dok je na ekranu buljila u tekst na nekom smiješnom jeziku i sliku svog muža na nekom malom stadionu.

Photo: photos8.com
- Mali Cesar te za pet minuta na kompjuteru može napraviti kraljicom sambe! Probudi se, ženska glavo!

Tako završava priča o Hrvatskoj. Poslije potresne ispovijesti na Sportalu nitko više nije čuo za Célija da Conceiçãoa Júniora.

Jedni kažu kako je platio nekom Bugarinu da ga na tankeru prošverca kući u Brazil, i završio kao kopač u rudnicima dijamanata u Siera Leoneu. Drugi tvrde da negdje u Cantagalu radi kao raznosač pizza, treći se kunu da su ga vidjeli kako s bocom cachaçe spava na klupi u Tiradantesu.

Žena mu za to vrijeme po cijele dane pilji u onu točku, a sin ledinom ganja probušenu plastičnu loptu s logotipom Mundijala 2014: dok svi klinci u São Gonçalu zamišljaju da su Neymar, on zamišlja da je Conceição Júnior, škaricama zabija odlučujući gol u posljednjem kolu i s Karlovcem postaje prvak Hrvatske, pa u velikom bijelom automobilu dolazi po ženu i sina. Onda se svi smiju, zajebavaju ga i viču za njim: “Croacia! Croacia!”
"un poco con la cabeza de Maradona y otro poco con la mano de Dios"

User avatar
voja 10
terijer
Posts: 1902
Joined: Mon Oct 31, 2005 10:47 am
Location: divlji zapad

Re: Football planet

Post by voja 10 »

Nakon meča između ekipe Tigre i Boke Juniors odigranom u subotu veče desio se incident na pakingu kada su se trener i fudbaleri Boke fizički obračunali sa navijačima protivničkog tima.
Nakon poraza njegove ekipe od 2:1, trener Cezar Falkoni je na konferenciji za medije optužio sudiju da je pokrao njegov tim, a potom isprovociran dobacivanjima navijača domaćeg tima izleteo iz klupskog autobusa i krenuo u fizički obračun.
Ubzo su se tuči pridružili i kapiten Boke Santjago „Tenk“ Silva, zatim Rolando Skijavi i Franko Sosa koji su uleteli u opštu tuču sa navijačima ekipe Tigre.
"un poco con la cabeza de Maradona y otro poco con la mano de Dios"

Post Reply