Football planet

Sve o klubu...i fudbalu uopšte...
User avatar
Richard III
sasvim,potpuno sasvim najbolji dasa...
Posts: 1162
Joined: Sun Sep 18, 2005 1:22 pm

Post by Richard III »

..hehe 1-0 za grobare...
Ljudi cim nas vide odma znaju da smo gospoda

User avatar
BSK 1911
Sinovac
Posts: 1919
Joined: Fri Sep 02, 2005 10:55 am
Location: Beogradski hram fudbala

Post by BSK 1911 »

Booze Brothers wrote:Ćurković napu?ta Partizan

Predsednik Fudbalskog kluba Partizan, Ivan Ćurković, potvrdio je da će napustiti kormilo kluba iz Humske po?to ne mo?e da uskladi obaveze u fudbalu i one u Olimpijskom komitetu Srbije i Crne Gore, na čije je čelo do?ao 7. marta.
Ja ipak mislim da je otishao zbog grobosh...IIIIIIIJJJJOOOOOOOOO.
Једини Српски клуб са краљевским титулама
1931,1933,1935,1936,1939...

User avatar
BG Gambo
alkoholni obrok
Posts: 3774
Joined: Sat Oct 01, 2005 9:42 pm
Location: small part of Belgrade
Contact:

Post by BG Gambo »

Odlaze polako jedan po jedan :smt073
Potrcao je u susret tramvaju. Tramvaj ga nije prepoznao.

http://www.slobodanavijacima.com/wp-con ... 511872.jpg

User avatar
Booze Brothers
glavni internet kezualac Srbije...
Posts: 36044
Joined: Wed Sep 07, 2005 3:40 pm
Location: Singidunum 44°48'51.26"N / 20°29'52.15"E
Contact:

Post by Booze Brothers »

Uspešna privredna grana

Ukoliko zakaže izvoz kafe, Brazil ne treba da brine pošto je u 2005. godini izvezao fudbalera u vrednosti od 158 miliona dolara (oko 133 miliona evra).

Ovaj iznos potvrdila je u svom saopštenju Centralna banka Brazila, koja je u ukupnu sumu uračunala transfer 804 brazilska fudbalera.

Najveće transfere iz Brazila u prošloj godini su ostvarili Robinjo, koji je za 25 miliona dolara prešao u Real Madrid, kao i Fred, za koga je Lion izdvojio 18 miliona "zelenih novčanica".
'63. OFK Beograd-Juventus 2-1
Image
Ofka till I die
Nezvanični sajt OFK Beograda
Sačuvajmo Omladinski stadion!

User avatar
Booze Brothers
glavni internet kezualac Srbije...
Posts: 36044
Joined: Wed Sep 07, 2005 3:40 pm
Location: Singidunum 44°48'51.26"N / 20°29'52.15"E
Contact:

Post by Booze Brothers »

MIRKOVIĆ UMESTO ĆURKOVIĆA?
Bivši igrač Partizana jedan od mogućih kandidata za novog predsednika kluba

Imenovanjem na funkciju predsednika Olimpijskog komiteta Srbije i Crne Gore Ivan Ćurković je odlučio da se povuče s mesta predsednika Fudbalskog kluba Partizan. Nekadašnji golman reprezentacije Jugoslavije procenio je da ne može adekvatno da obavlja obe funkcije, što je sasvim logično, ali je ostalo nejasno ko će ga zameniti u predsedničkoj fotelji aktuelnog šampiona.

Sportski direktor kluba Nenad Bjeković i generalni sekretar Žarko Zečević nameću se kao logičan izbor na ovo mesto, s obzirom na to da ovaj dvojac odlučuje o svemu kada je fudbalski klub Partizan u pitanju. Međutim, protivkandidat bi mogao da im bude Zoran Mirković, koji je nedavno završio karijeru.
'63. OFK Beograd-Juventus 2-1
Image
Ofka till I die
Nezvanični sajt OFK Beograda
Sačuvajmo Omladinski stadion!

User avatar
Booze Brothers
glavni internet kezualac Srbije...
Posts: 36044
Joined: Wed Sep 07, 2005 3:40 pm
Location: Singidunum 44°48'51.26"N / 20°29'52.15"E
Contact:

Post by Booze Brothers »

DOŽIVOTNA KAZNA
Vukčević će biti drastično kažnjen ako se utvrdi da je nagovorio igrače da napuste teren na meču sa Zetom

Direktor fudbalskog kluba Budućnost Žarko Vukčević mogao bi da bude doživotno suspendovan iz fudbala ukoliko se dokaže da je uticao na svoje fudbalere da napuste teren u utakmici 21. kola Meridian Superlige protiv Zete, najavljuju iz Zajednice superligaša.

Fudbaleri Budućnosti napustili su teren nakon što je sudija Mihajlo Jeknić priznao po njima nepostojeći gol Zeti, a zbog tog postupka očekuje se da utakmica bude registrovana službenim rezultatom 3:0, kao i oduzimanje od tri do devet bodova Podgoričanima.

Povodom prekinute utakmice između Zete i Budućnosti i najava iz Podgorice da će crnogorski superligaš napustiti takmičenja, juče je u Fudbalskom savezu SCG održana konferencija za novinare na kojoj je generalni sekretar Zajednice superligaša Miodrag Janković najavio rigorozne kazne protiv čelnika Budućnosti.

- Situacija je ozbiljna. U slučaju da se dokaže da je predsednik Budućnosti Vukčević podstrekivao svoje fudbalere da napuste teren, mogao bi da se suoči s kaznom od jedne godine do doživotne suspenzije iz fudbala. Zasad su stigli nepotpuni izveštaji zvaničnika, a do srede očekujemo da sve povodom slučaja iz Podgorice bude kompletirano. Nadamo se da će u četvrtak biti doneta konačna odluku o kaznama za aktere ovog susreta - kaže Janković.

- Verujemo da Budućnost neće napustiti takmičenje i da su takve izjave rečene u afektu. Nadam se da će preovladati razum kod čelnika podgoričkog prvoligaša, ali ukoliko njihova odluka bude uistinu takva, onda ćemo i mi preduzeti sve potrebne korake. Niko ne može napustiti takmičenje bez posledica. Mi svakako nećemo prekinuti takmičenje zbog jednog kluba, ali ponavljam da verujem da se tako nešto neće desiti - dodao je Janković.
'63. OFK Beograd-Juventus 2-1
Image
Ofka till I die
Nezvanični sajt OFK Beograda
Sačuvajmo Omladinski stadion!

kasha casuals

Post by kasha casuals »

Sve ovo postaje smejurija...

Fudbal na prvom mestu, a onda Evrovizija...

A sve zbog jebene politike!!! :evil:

User avatar
Booze Brothers
glavni internet kezualac Srbije...
Posts: 36044
Joined: Wed Sep 07, 2005 3:40 pm
Location: Singidunum 44°48'51.26"N / 20°29'52.15"E
Contact:

Post by Booze Brothers »

Budućnost šalje pismo u UEFA
15.03.06. 10:55

Prema najavama iz Podgorice, neslavno završenom utakmicom između Budućnosti i Zete mogli bi da se pozabave i u evropskoj kući fudbala.
'63. OFK Beograd-Juventus 2-1
Image
Ofka till I die
Nezvanični sajt OFK Beograda
Sačuvajmo Omladinski stadion!

User avatar
Booze Brothers
glavni internet kezualac Srbije...
Posts: 36044
Joined: Wed Sep 07, 2005 3:40 pm
Location: Singidunum 44°48'51.26"N / 20°29'52.15"E
Contact:

Post by Booze Brothers »

LOŠE NAMEŠTATE :smt078
Ne nameštam više mečeve u Srbiji, tu imam brojnu konkurenciju

Velibor Džarovski, kralj nameštanja rezultata utakmica u bivšoj SFRJ, tvrdi da je i dalje aktivan, ali ne u Srbiji, u kojoj, kako sam kaže, ima dosta svojih učenika. Popularni Džare kaže da njegovi naslednici nisu baš najbolji u svom poslu! On tvrdi da učenici nisu dobro shvatili njegove lekcije i da je ono što rade isuviše providno da bi dostigli njegovo majstorstvo.

S tim u vezi, Džarovski im preporučuje dopunsku nastavu kod njega u Skoplju. U intervju za Kurir Džarovski se osvrnuo na prošla vremena kao i na aktuelnu situaciju u srpsko-crnogorskom fudbalu.

U poslednje vreme podigla se velika prašina u SCG u vezi s nameštanjem utakmica. Da li vi imate udela u tome?
- Slušajte, da vam kažem, ti vaši nemaju pojma o nameštanju. Ja sam u Srbiji ostavio mnogo svojih učenika, ali oni veoma loše rade svoj posao. Suviše su providni i kad nameštaju, za to zna ceo svet. Ja sam se iz Srbije povukao, ali poručujem svojim učenicima da dođu kod mene u Skoplje, gde imam međunarodnu agenciju "Tipe", koja služi za dopunsku nastavu za nameštaljke.

Predsednik Zete Radojica Božović u intervjuu za Večernje novosti priznao je da je namestio utakmicu pre 10 godina. Da li je on vaš učenik?
- Čuo sam za tog čoveka, ali ga ne poznajem. On nije moj učenik, a ja ne volim da pričam o nečemu što ne znam. Znate, tu kod vas je sve po principu "tresla se gora, rodio se miš". Svi vole da mnogo pričaju, a malo da rade.

Možete li nam reći ko su vaši učenici?
- Dragan Desnica je moja desna ruka u Srbiji. To je onaj čovek koji je zastupao Bobana u sporu protiv policajca. On je moj najbolji "učenik" u Srbiji. Toliko vam je dosta, a vi istražite dalje sami - kaže makedonski kralj nameštaljki.

Da li još uvek "radite"?
- I dalje se bavim nameštanjem utakmica, ali ne kao pre. Nekada sam nameštao svake nedelje, a sad to radim najviše petnaestak puta u sezoni. Moj sektor su Hrvatska, Slovenija, Grčka, ali i belgijska druga liga. Od Srbije sam odavno digao ruke jer je velika konkurencija.

Da li vodite neki klub u Makedoniji?
- Batalio sam taj posao jer sam pokazao da sam najbolji na svetu. Tri godine sam bio predsednik Sloge i sva tri puta bio šampion Makedonije. To je velika stvar, isto kao kad bi kod vas Borac iz Čačka tri puta zaredom uzeo titulu.



Desnica: Džare radio uvek sam

Poznati beogradski advokat Dragan Desnica demantovao je navode Velibora Džarovskog, koji ga je naveo kao glavnog organizatora nameštanja u srpskom fudbalu.
- Džarina izjava je deplasirana, pošto uvek kada se obraća, koristi hiperbole. Njemu nikad u nameštanju utakmica nije bio potreban pomoćnik, jer je sve radio sam. Ja sam mu bio pravni zastupnik i savetnik u svim njegovim aferama. Džare je bio toliko moćan i neuhvatljiv da je 1988. godine namestio celo poslednje kolo, koje je poništio Slavko Šajber. Išao je toliko daleko u svom zezanju namestivši i konačne rezultate, čak i golove utakmica na kojima su igrali Crvena zvezda i Partizan - izjavio je Dragan Desnica.
'63. OFK Beograd-Juventus 2-1
Image
Ofka till I die
Nezvanični sajt OFK Beograda
Sačuvajmo Omladinski stadion!

User avatar
Booze Brothers
glavni internet kezualac Srbije...
Posts: 36044
Joined: Wed Sep 07, 2005 3:40 pm
Location: Singidunum 44°48'51.26"N / 20°29'52.15"E
Contact:

Post by Booze Brothers »

NIKOM NIŠTA?!
Nijedan organ FSSCG neće se baviti izjavom Radojice Božovića da je učestvovao u nameštanju meča 1997. Mladost Lučani - Budućnost

Zvanični fudbalski organi u Srbiji i Crnoj Gori nemaju odgovor na izjave predsednika Zete Radojice Božovića da je bio svedok nameštanja rezultata utakmice između Mladosti iz Lučana i Budućnosti od 28. maja 1997. godine. U Fudbalskom savezu Srbije i Crne Gore tvrde da nemaju nikakvu nadležnost za takmičenja u prvenstvu, dok su u Zajednici prvoligaša veoma šturim izjavama vešto izvrdali davanje odgovora, prebacujući nadležnost na Upravni odbor, čiji je potpredsednik baš Radojica Božović.

Fudbalski savez Srbije i Crne Gore po statutu nema nadležnost nad regularnošću takmičenja, pa je portparol Aleksandar Bošković na insistiranje novinara pozvao generalnog sekretara Zajednice prvoligaša Miodraga Jankovića da pojasni kakve će korake preduzeti ova organizacija povodom ovog nesvakidašnjeg događaja.

- Pročitao sam u novinama Božovićevu izjavu. Mislim da bi bilo dobro da Božović Zajednici prvoligaša zvanično objasni šta je u suštini mislio. Ovako mi nemamo apsolutno nikakve informacije i ne možemo da donosimo nikakav sud - rekao je Janković.

Na pitanje novinara ko bi trebalo da ispita ceo slučaj, Janković je prebacio odgovornost na disciplinsku komisiju i Upravni odbor Zajednice prvoligaša.
- Mi nemamo pravo da vodimo istragu. Zna se koji organi su zaduženi za to. Naš posao je da zatražimo od njega da dostavi zvaničnu potvrdu za to što je rekao. Međutim, taj slučaj o kome Božović priča dogodio se pre devet godina i samim tim je zastareo - kaže Janković.

U Jankovićevom izlaganju moglo se zaključiti da nadležni nisu preterano zainteresovani da stvari isteraju na čistac, kao i to da bi ceo slučaj imao drugačiju konotaciju da se radi o nekom drugom predsedniku kluba, koji nije član Zajednice prvoligaša.



Slučaj zastareo

Zoran Jakovljević, zamenik II OJT, kaže da tužilaštvo mora da reaguje kada sazna za neko krivično delo, ali da se u konkretnom slučaju barata s malo informacija.
- Uzimajući u obzir važeće propise, kada tužilaštvo sazna za neko krivično delo, dužno je da reaguje i na osnovu informacija donese odluku o daljim potezima. Međutim, u konkretnom slučaju postoje samo šture informacije, pa se postavlja pitanje nadležnosti i kvalifikacije krivičnog dela. Na osnovu toga ceni se i zastarelost krivičnog dela. U zavisnosti od toga gde su se dogovarali o nameštanju utakmice, ako ga je uopšte bilo, moglo bi da reaguje tužilaštvo u Podgorici ili u Lučanima, pa čak i u Beogradu. Zato bi trebalo da se utvrde detalji - gde su se sastajali, koliko novca je bilo u igri... - rekao je Jakovljević.

(P. G.)

Celo kolo puno sumnjivih rezultata

Pomenuta utakmica koju je Radojica Božović navodno namestio u korist svog gradskog rivala odigrala se u Lučanima 28. maja 1997. godine, kada su gosti slavili rezultatom 1:0. Budućnost je u tom pretposlednjem kolu šampionata SRJ osvojila dragocene bodove, zahvaljujući kojima je uspela da izbori baraž, a potom u duelima protiv Loznice i status prvoligaša. Inače, te sezone dogodilo se dosta sumnjivih rezultata. U istom tom kolu Partizan je u Humskoj remizirao sa Čukaričkim (1:1), koji je u poslednjem kolu na Banovom brdu bio bolji od Crvene zvezde (4:1), a crno-beli su na Banjici poraženi od Rada (1:0). Partizanu je to bio prvi poraz u sezoni, a "građevinari" su, baš kao i ekipa Čukaričkog, tim trijumfima uspeli da obezbede prvoligaški status.
'63. OFK Beograd-Juventus 2-1
Image
Ofka till I die
Nezvanični sajt OFK Beograda
Sačuvajmo Omladinski stadion!

User avatar
Booze Brothers
glavni internet kezualac Srbije...
Posts: 36044
Joined: Wed Sep 07, 2005 3:40 pm
Location: Singidunum 44°48'51.26"N / 20°29'52.15"E
Contact:

Post by Booze Brothers »

BOŽOVIĆ: SAMO SAM POMAGAO

Izjavom da je pre devet godina namestio utakmicu Mladost Lučani - Budućnost kako Podgoričani ne bi ispali iz lige, Radojica Božović, prvi čovek Fudbalskog kluba Zeta, otvorio je novo poglavlje u aferi nameštanja mečeva. Međutim, samo dan kasnije potpredsednik Zajednice prvoligaša preinačio je svoju izjavu.

- Nisam rekao da sam namestio utakmicu, već da sam u nekoliko navrata pomagao Fudbalskom klubu Budućnost kada im je to bilo potrebno. Nije istina da mrzim Budućnost i da nameštam mečeve kako bi oni ispali iz lige. Oni takvim izjavama pokušavaju da opravdaju sebe za lošu politiku koju vode - kaže Radojica Božović.

Na koji ste način pomagali gradskom rivalu, ako se to ne ogleda u nameštanju mečeva?
- Pomogao sam im više puta, a vi sami tumačite to na način na koji hoćete. Uvek smo se trudili da protiv ekipa sa kojima su se oni borili odigramo maksimalno i time im olakšamo posao. Nudio sam im da napravimo jedan veliki zajednički klub, ali su oni sve to odbijali. Posle svega toga oni mene optužuju da sam namestio utakmice protiv njih. Pa to je glupo - ističe Božović.



Ne mogu da se sete

U vreme odigravanja pomenute utakmice na čelu ekipe Mladosti iz Lučana bio je Radoš Milovanović, čiji je sin Nenad tada bio kapiten tima. Radoš je u međuvremenu napustio klub i posvetio se obavezama u preduzeću "Milan Blagojević", a Nenad je preuzeo njegovu funkciju u klubu.
- Igrao sam te sezone, ali ne mogu da se setim da li sam bio u timu baš na tom susretu. Koliko znam, meč smo izgubili rezultatom 1:0, a gol smo primili iz jedanaesterca, ako se dobro sećam. Međutim, ni onda nisam imao informaciju da je meč bio namešten, kao što ni sada to ne mogu da kažem - ističe Milovanović.
'63. OFK Beograd-Juventus 2-1
Image
Ofka till I die
Nezvanični sajt OFK Beograda
Sačuvajmo Omladinski stadion!

User avatar
Booze Brothers
glavni internet kezualac Srbije...
Posts: 36044
Joined: Wed Sep 07, 2005 3:40 pm
Location: Singidunum 44°48'51.26"N / 20°29'52.15"E
Contact:

Post by Booze Brothers »

:smt078 :smt078 :smt078
'63. OFK Beograd-Juventus 2-1
Image
Ofka till I die
Nezvanični sajt OFK Beograda
Sačuvajmo Omladinski stadion!

User avatar
Booze Brothers
glavni internet kezualac Srbije...
Posts: 36044
Joined: Wed Sep 07, 2005 3:40 pm
Location: Singidunum 44°48'51.26"N / 20°29'52.15"E
Contact:

Post by Booze Brothers »

Sneg odložio naredno kolo Meridian Super lige
Sreda, 15. mart 2006. 14:56

Komesar za takmičenja i rukovodstvo Zajednice Super lige odložilo je zbog visokog snežnog pokrivača naredno, 22. kolo fudbalskog prvenstva Srbije i Crne Gore.

Prema ovoj odluci sve utakmice narednog kola neće se igrati narednog vikenda, kako je planirano rasporedom takmičenja, već će prvoligaški timovi na teren istrčati u utorak, 21. marta.

Tog dana će se sastati: Obilić - Crvena zvezda, Partizan - Zeta, Smederevo - Vojvodina, Rad - Voždovac, Jedinstvo (BP) - OFK Beograd, Javor - Zemun, Budućnost (PG) - Hajduk, Budućnost (BD) - Borac.

Istovremeno, odloženi su i mečevi polufinala Kupa Srbije i Crne Gore. Polufinalni okršaji domaćeg kupa igraće se, po novoj odluci, 12. aprila.
'63. OFK Beograd-Juventus 2-1
Image
Ofka till I die
Nezvanični sajt OFK Beograda
Sačuvajmo Omladinski stadion!

User avatar
Richard III
sasvim,potpuno sasvim najbolji dasa...
Posts: 1162
Joined: Sun Sep 18, 2005 1:22 pm

Post by Richard III »

Booze Brothers wrote:LO?E NAME?TATE :smt078
Ne name?tam vi?e mečeve u Srbiji, tu imam brojnu konkurenciju

Velibor D?arovski, kralj name?tanja rezultata utakmica u biv?oj SFRJ, tvrdi da je i dalje aktivan, ali ne u Srbiji, u kojoj, kako sam ka?e, ima dosta svojih učenika. Popularni D?are ka?e da njegovi naslednici nisu ba? najbolji u svom poslu! On tvrdi da učenici nisu dobro shvatili njegove lekcije i da je ono ?to rade isuvi?e providno da bi dostigli njegovo majstorstvo.

S tim u vezi, D?arovski im preporučuje dopunsku nastavu kod njega u Skoplju. U intervju za Kurir D?arovski se osvrnuo na pro?la vremena kao i na aktuelnu situaciju u srpsko-crnogorskom fudbalu.

U poslednje vreme podigla se velika pra?ina u SCG u vezi s name?tanjem utakmica. Da li vi imate udela u tome?
- Slu?ajte, da vam ka?em, ti va?i nemaju pojma o name?tanju. Ja sam u Srbiji ostavio mnogo svojih učenika, ali oni veoma lo?e rade svoj posao. Suvi?e su providni i kad name?taju, za to zna ceo svet. Ja sam se iz Srbije povukao, ali poručujem svojim učenicima da dođu kod mene u Skoplje, gde imam međunarodnu agenciju "Tipe", koja slu?i za dopunsku nastavu za name?taljke.

Predsednik Zete Radojica Bo?ović u intervjuu za Večernje novosti priznao je da je namestio utakmicu pre 10 godina. Da li je on va? učenik?
- Čuo sam za tog čoveka, ali ga ne poznajem. On nije moj učenik, a ja ne volim da pričam o nečemu ?to ne znam. Znate, tu kod vas je sve po principu "tresla se gora, rodio se mi?". Svi vole da mnogo pričaju, a malo da rade.

Mo?ete li nam reći ko su va?i učenici?
- Dragan Desnica je moja desna ruka u Srbiji. To je onaj čovek koji je zastupao Bobana u sporu protiv policajca. On je moj najbolji "učenik" u Srbiji. Toliko vam je dosta, a vi istra?ite dalje sami - ka?e makedonski kralj name?taljki.

Da li jo? uvek "radite"?
- I dalje se bavim name?tanjem utakmica, ali ne kao pre. Nekada sam name?tao svake nedelje, a sad to radim najvi?e petnaestak puta u sezoni. Moj sektor su Hrvatska, Slovenija, Grčka, ali i belgijska druga liga. Od Srbije sam odavno digao ruke jer je velika konkurencija.

Da li vodite neki klub u Makedoniji?
- Batalio sam taj posao jer sam pokazao da sam najbolji na svetu. Tri godine sam bio predsednik Sloge i sva tri puta bio ?ampion Makedonije. To je velika stvar, isto kao kad bi kod vas Borac iz Čačka tri puta zaredom uzeo titulu.



Desnica: D?are radio uvek sam

Poznati beogradski advokat Dragan Desnica demantovao je navode Velibora D?arovskog, koji ga je naveo kao glavnog organizatora name?tanja u srpskom fudbalu.
- D?arina izjava je deplasirana, po?to uvek kada se obraća, koristi hiperbole. Njemu nikad u name?tanju utakmica nije bio potreban pomoćnik, jer je sve radio sam. Ja sam mu bio pravni zastupnik i savetnik u svim njegovim aferama. D?are je bio toliko moćan i neuhvatljiv da je 1988. godine namestio celo poslednje kolo, koje je poni?tio Slavko ?ajber. I?ao je toliko daleko u svom zezanju namestiv?i i konačne rezultate, čak i golove utakmica na kojima su igrali Crvena zvezda i Partizan - izjavio je Dragan Desnica.
hehehe vrh...
Ljudi cim nas vide odma znaju da smo gospoda

kasha casuals

Post by kasha casuals »

Dzare legenda!!! :lol:

Post Reply