Koliko je nas a koliko njih...zasto,kako dalje...?

Sve o klubu...i fudbalu uopšte...
User avatar
Billy Bright
mučki provokator
Posts: 1746
Joined: Mon Jul 23, 2007 11:56 am

Re: Koliko je nas a koliko njih...zasto,kako dalje...?

Post by Billy Bright »

Booze = Rumunofil :lol: :lol: :lol:

User avatar
Booze Brothers
glavni internet kezualac Srbije...
Posts: 36044
Joined: Wed Sep 07, 2005 3:40 pm
Location: Singidunum 44°48'51.26"N / 20°29'52.15"E
Contact:

Re: Koliko je nas a koliko njih...zasto,kako dalje...?

Post by Booze Brothers »

jeba te djidji bekali...
'63. OFK Beograd-Juventus 2-1
Image
Ofka till I die
Nezvanični sajt OFK Beograda
Sačuvajmo Omladinski stadion!

User avatar
Tar-Andukal
Van Nistelroj
Posts: 2315
Joined: Mon Oct 17, 2005 4:38 pm
Location: Belgrade
Contact:

Re: Koliko je nas a koliko njih...zasto,kako dalje...?

Post by Tar-Andukal »

i sta ja da pisem sada, kada ovaj Buza sprzi 2 puta po 2 eseja na jednoj strani... :D
Naš je samo jedan grad, zove se Beograd,
Mi smo deca njegova, on je naša svetinja.

User avatar
Booze Brothers
glavni internet kezualac Srbije...
Posts: 36044
Joined: Wed Sep 07, 2005 3:40 pm
Location: Singidunum 44°48'51.26"N / 20°29'52.15"E
Contact:

Re: Koliko je nas a koliko njih...zasto,kako dalje...?

Post by Booze Brothers »

evo ovi su se malo igrali pa nekom svojom racunicom ovo iskalkulisali...po meni jedino treba gledati po broju uclanjenih u fan klubovima sto kod nas jos nije zazivelo...

Evropa

Image

Grcka

Image

Turkiamada mi je ovo bezveze,sigurno u Izmiru navijaju za svoje lokalne klubove a da nigde nema Bisiktasovih u vecini je bezveze...

Image
'63. OFK Beograd-Juventus 2-1
Image
Ofka till I die
Nezvanični sajt OFK Beograda
Sačuvajmo Omladinski stadion!

User avatar
poplaveliorgan
junior
junior
Posts: 493
Joined: Wed Jul 18, 2007 4:20 pm

Re: Koliko je nas a koliko njih...zasto,kako dalje...?

Post by poplaveliorgan »

Ja obecavam da cu biti slican baka M :D Milevi!!!

sda nesto ozbiljnije:
Mi Ofkovci tinjamo i uvek smo tu.NAMA JE SAMO POTREBAN ZDRAV KAPITAL,ZDRAVI ODNOSI i GAZDA.MI IMAMO IZA NAS BEOGRADJANE KOJI CE SE SIGURNO POLAKO VRACATI KADA SE NA KARABURMI BUDE IGRAO FUDBAL ZA DUSU FUDBAL ZA TROFEJE.REFLEKOTORI,IGRACI,STRANCI,TERENI ,SPOMZORSKI PULOVI PA I ''cuveni'' SENDVICI I CAJ.....SVE CE TO BITI JEDNOG DANA A PUBLIKA CE DA IZNIKNE IZ NICEGA...VERUJTE 100% SAM SIGURAN I MIRAN U VEZI TOGA.....MI CEMO SIGURNO NACI SVOJE MESTO I BITI PRETDRD ORAH ZA SVE KAO STO SMO UVEK BILI....VRATICE SE I LEGENDE,ISPLIVACE DOBRI LJUDI....PROBACE I ONI LOSI DA SE UVUKU ALI ONDACETE VI UNIONISTI I MI ""ZAPADNJACI"" RECI STA IMAMO U VEZI STEPIJA<PETKA<SANIJA<MILENKA>>>>>>>>

NOZDRVA
senior
senior
Posts: 661
Joined: Mon Aug 27, 2007 4:08 pm

Re: Koliko je nas a koliko njih...zasto,kako dalje...?

Post by NOZDRVA »

u poslednje vreme sam postao pesimista pa mi malo nerealno deluje ovaj optimisticni stav poplavelog organa...
sto se tice turkie >> sigurno da nije tako kao sto ova budjava mapa kaze. Istina, verovatno da Besiktasovih navijaca tesko da ima puno van Istanbula jer su oni GRADJANI. Ono sto je zanimljivo za Besiktasove navijace je da su daleko verniji od ovih smradova GS i FB i da se cak smatraju za mozda najvernije na svetu i takodje da je ona decibelska skala pokazala da su najgromoglasniji u evropi!
РОМАНТИЧАР ВЕЧНО!

User avatar
Booze Brothers
glavni internet kezualac Srbije...
Posts: 36044
Joined: Wed Sep 07, 2005 3:40 pm
Location: Singidunum 44°48'51.26"N / 20°29'52.15"E
Contact:

Re: Koliko je nas a koliko njih...zasto,kako dalje...?

Post by Booze Brothers »

Gradonačelnik je ukazao da to "nije samo pobeda pobeda KK Partizan i njegovih navijača, već svih onih koji vole svoju zemlju, i zvezdaša i partizanovaca".
http://www.mondo.rs/s165813/Kosarka/_Dj ... liona.html

pu prokletnici...pa igrajte onda ligu samo vi...gadite mi se vi crveni drzavni projekti koji ste ugasili i izbrisali fudbal od pre 1945. Jel samo vi volite Srbiju, jel samo vi postojite...ajde sada spasavajte drugog skota, kk crvenu petokraku...
no dok smo zivi Beograd ce cuvati svoju istoriju...
'63. OFK Beograd-Juventus 2-1
Image
Ofka till I die
Nezvanični sajt OFK Beograda
Sačuvajmo Omladinski stadion!

vojvodina
junior
junior
Posts: 94
Joined: Fri Jan 01, 2010 10:54 pm

Re: Koliko je nas a koliko njih...zasto,kako dalje...?

Post by vojvodina »

Booze moram da kazem da ovaj topic nisam dosad video.Procitao sam ove dve strane i da ja iznesem par cinjenica.Ovde si spominjao Rumune pa da se ja zadrzim na njima.Naveo bih primer Rapida.Zasto???Zato sto je njihova istorija indenticna istoriji BSKa(OFK Beograda).Bili su najtrofejniji i najpopularniji pre komunista,da bi dolaskom crvenih na vlast pocelo sikaniranje Rapida.Cesto su se selili iz prve u drugu ligu i obrnuto.Dok su njihovi rivali komunisticki dvojac iliti Rumunski Zvezda i Partizana Steaua i Dinamo nizali titule.Rapid je osvojio u komunistickoj eri jednu titulu i osvojio dva kupa,i na osnovu ovoga mozemo reci da su imali slican ucinak kao i OFK Beograd.Tu jednu titulu su osvojili 1967. godine i ta titula, taj trofej je izazvao erupciju odusevljenja ne samo u Bukurestu vec u maltene u celoj zemlji.Slavlja navijaca Rapida i Steaue ne mogu se porediti sa gorenavedenim.Rapid je bio i ostao klub koji je vazio za antikomunisticki,za prorumunski u pravom smislu te reci.Rapid je tada bio simbol rumunskog nacionalizma.I ono sto sto je najbitnije u ovoj mojoj prici,i sto zelim da istaknem je to da bez obzira na sve sto im se desavalo oni nikada nisu bili u manjku kad su u pitanju navijaci.I danas imaju najbolju posetu u ligi,stadion im je cesto pun i u domacoj ligi.Dok recimo Steaua koja je ubedljivo najtrofejnija,i cija istorija neodoljivo podseca na Zvezdinu,retko puni stadion cak i u evropskim utakmicama.Sve ovo sto sam naveo za Rapid vazi za OFK Beograd.Samo sa jednom razlikom.Rapida navijaci i narod nikad nisu IZDALI i,uvek su mogli u tom segmentu da se nose sa drzavnim klubovima,dok OFK Beograd(BSK) i kada je bio najaci u periodu od pedesetih pa do sedamdesetih uvek imao osetno i vidljivo manje navijaca nego nasi blizanci.A sada je stanje KATASTOFA!!!Zasto je narod potpuno okrenuo ledja klubu koji je po meni od istorijskog znacaja za ovu drzavu ne znam,ali i to govori koliko su Rumuni navijanjem za Rapid a ne za ONE svesniji svoje istorije i svoje tradicije...

User avatar
Booze Brothers
glavni internet kezualac Srbije...
Posts: 36044
Joined: Wed Sep 07, 2005 3:40 pm
Location: Singidunum 44°48'51.26"N / 20°29'52.15"E
Contact:

Re: Koliko je nas a koliko njih...zasto,kako dalje...?

Post by Booze Brothers »

zanimljiva i poucna prica! ali ja uvidjam jednu veliku razliku...Rapid kako sam skapirao nije bio ukinut kao sto je to bio BSK...tesko da ce ostati ljudi uz metalac...
'63. OFK Beograd-Juventus 2-1
Image
Ofka till I die
Nezvanični sajt OFK Beograda
Sačuvajmo Omladinski stadion!

vojvodina
junior
junior
Posts: 94
Joined: Fri Jan 01, 2010 10:54 pm

Re: Koliko je nas a koliko njih...zasto,kako dalje...?

Post by vojvodina »

Cinjenica da Rapid nije bio ukinut.Ali ono najbitnije. sto sam hteo da kazem je to da je OFK Beograd(kao i Rapid u Rumuniji)trebao da bude tradicionalan srpski klub,i samim tim je trebao da bude privlacan obicnom narodu i onima koji ne vole tadasnji rezim.E sad cinjenica je da OFK Beograd posle rata nije smeo da se poistovecuje sa Beogradskim Sportskim Klubom,bar zvanicno sve do raspada velike Juge.Cak i kad se pedesetih vratilo ime BSK,i kada je nekoliko velikih predratnih asova(Mosa,Skoba,Djordje) bilo aktivno u klubu nikom nije palo na pamet da se klub predstavi kao naslednik BSKa,mada je nekako to bilo ocigledno bar za onog ko je dobro poznavao fudbal.A legendarni Aca Obradovic poznatiji kao doktor O je izjavio da je kojim slucajem komunisticka vlast dozvolila funkcionisanje BSKa da bi na startu oni imali uz sebe imali bar polovinu navijaca.Ostatak bi podelili ostale ekipe na celu sa blizancima...

User avatar
Familijarac
junior
junior
Posts: 211
Joined: Wed Dec 24, 2008 1:57 pm

Re: Koliko je nas a koliko njih...zasto,kako dalje...?

Post by Familijarac »

nas narod voli pobednike,takav nam je mentalitet, i tu je prici kraj.
jos smo tu! B.F.

NOZDRVA
senior
senior
Posts: 661
Joined: Mon Aug 27, 2007 4:08 pm

Re: Koliko je nas a koliko njih...zasto,kako dalje...?

Post by NOZDRVA »

retko koji klub na svetu je pretrpeo ne samo ukidanje vec i zabranu postojanja a mi smo mozda i jedini koji smo uprkos rezimu i svemu opstali do dana danasnjeg (bar ja ne znam ni jedan klub sa ovakvom istorijom). A zamislite da je Dedijer ili Mosha ili bilo ko drugi od nasih ljudi te 50-te godine kad su se stvari koliko toliko slegle javno rekao - mi smo ona stara "plava masina", mi smo isti klub kao sto smo i bili dok vi komunjare niste dosle na vlast - pa to bi automatski znacilo ponovno ukidanje! Zato bolje sto su se stvari ovako odvile i svaka cast svim tim ljudima koji su pricu izgurali, ipak je trebalo ici uz vetar protiv celog sistema koji se tada (pogotovo 70ih) mnogima cinio dobrim pa verovatno otuda i tolika podrska crvenim blizancima u narodu.
I dan danas poznajem ljude koji se kunu u tita i partiju i kazu da im nikada nije bilo bolje nego 70ih a mislim da i to ima veze jer smo upravo u tom periodu izgubili dosta publike
РОМАНТИЧАР ВЕЧНО!

NOZDRVA
senior
senior
Posts: 661
Joined: Mon Aug 27, 2007 4:08 pm

Re: Koliko je nas a koliko njih...zasto,kako dalje...?

Post by NOZDRVA »

nas narod voli pobednike,takav nam je mentalitet
i u ovome ima mnogo istine. Setite se samo primera Obilica koji je za kratko vreme pridobio odredjenu populaciju cigana i grobsa cim je "osvojio" titulu
РОМАНТИЧАР ВЕЧНО!

vojvodina
junior
junior
Posts: 94
Joined: Fri Jan 01, 2010 10:54 pm

Re: Koliko je nas a koliko njih...zasto,kako dalje...?

Post by vojvodina »

Booze ima jos jedna stvar kod koje se u potpunosti slazemo a zaboravio sam juce da spomenem!!!To je naravno stav bivsih asova,tj legendi kluba!!! Iskreno i mene to najvise nervira i boli,ta nezainteresovanost za svoj klub.Recimo kad je Vojvodina u pitanju jedino je Aca Ivos glasno protestovao protiv uprave,nazvao ih pravim imenom.Od ostalih ni rec!!! Tu mislim na Pantelica,Trivica,Radosava itd.Oni su u NSu i itekako su upuceni u desavanja u klubu. Recimo Boskov zivi u Djenovi,pa i nije bas upucen u desavanja u klubu.A i godine su stigle,tako da ne mozemo nesto mnogo da ocekujemo.A voleo bih da dodje u Novi Sad i da rastera bandu na celu sa Batom i njegovim dupelizcem Rabrenom!!!Sto se tice OFK Beograda situacija je maltene indenticna.Od najvecih legendi jedino je Santarac u klubu,a kao da nije!!!Ocigledno se nista ne pita,izgleda su bitniji neki drugi, a ne on koji je za klub da vise stotina golova.A ostali pokazuju svoju ljubav tako sto cute.Ili mi navijaci smo samo paranoicni pa smo umislili da nas klub prezivljava najteze dane,i da pojedinci koji ga vode iz dana u dan,iz nedelje u nedelju,iz meseca u mesec iz godine u godinu kaljaju njegovo ime koje su decenijama ranije generacije ljudi mukotrpno gradili.Jednostavno moja logika je takva da je njima stalo do kluba oni bi itekako imali sta da kazu protiv sadasnjih uprava!!!

PS. Sto se tice Stepanovica,veliki broj puta sam cuo od drugih da se on izjasnjava kao cigan.I to nekoliko puta i od navijaca Vojvodine,dok je bio kod nas trener.Evo ja mogu da kazem da sam dva puta ga gledao na televiziji,gde je iskljucivo pricao o svojoj karijeri.I kad se pricalo o navijackim opredeljenjima on je za sebe govorio da je ofkovac.Nekoliko puta je pocinjao recenicu sa "mi ofkovci".Nikad nisam cuo ni procitao da je rekao nesto na osnovu cega bi covek zakljucio da je naklonjen Zvezdi.Toliko...

User avatar
Booze Brothers
glavni internet kezualac Srbije...
Posts: 36044
Joined: Wed Sep 07, 2005 3:40 pm
Location: Singidunum 44°48'51.26"N / 20°29'52.15"E
Contact:

Re: Koliko je nas a koliko njih...zasto,kako dalje...?

Post by Booze Brothers »

da, slazem se...a sto se tice santraca on je mnogo razocarao prosle sezone kada smo ispadali za malo u drugu ligu a on otisao u kinu...bez obzira sto se on tu nista ne pita, to je sramota....potpredsednik kluba...jeste ziva legenda ali mi mu to necemo zaboraviti...
sto se tice stepija on je klasican primer anti reklame kluba...on ce reci da ja sam ofkovac ali kao da je to nesto simpaticno, malo, a zna se ko su veliki klubovi u Srpskom fudbalu...i hiljadu puta je izjavio da je cigan...nije to samo njegovo misljenje nego skoro svih tih nasih legendi jer je vecina dosla van Beograda (ne pada mi na pamet da nekog vredjam sto nije iz Beograda) i ne znaju istorije klubova....pa koliko je puta i sam taj terzic izjavljivao da navija za zvezdu i kako ja posle nekom omladincu da dokazem da nije bas sve to kako se predstavlja po medijima...
npr. na skupstini kluba imamo sekciju veterane...kao oni su za odbranu kluba od ovih skotova koji su nam skoro unistili klub a na sednici skupstine se utrkuju ko ce glasnije da podrzi vladajucu garnituru...no od toga nema nista, oni su vec starci od svojih 70-ak leta i tu bleje samo iz licnih sujeta i viska slobodnog vremena...
no najveci je problem sto svako za sebe misli da ne moze nista da mu se zameri jer su zaduzili klub...e pa moze...istorija i naredna desavanja ce pokazati kome je stalo do kluba...pravi primer je Raki Arandjelovic!
'63. OFK Beograd-Juventus 2-1
Image
Ofka till I die
Nezvanični sajt OFK Beograda
Sačuvajmo Omladinski stadion!

Post Reply