Beograd INFO

Sve o klubu...i fudbalu uopšte...
User avatar
Booze Brothers
glavni internet kezualac Srbije...
Posts: 36044
Joined: Wed Sep 07, 2005 3:40 pm
Location: Singidunum 44°48'51.26"N / 20°29'52.15"E
Contact:

Re: Beograd INFO

Post by Booze Brothers »


Romantičari nastavili “Operaciju Rad”
Autor S. I. | 24 februar 2009 22:51
Živo je juče bilo na Karaburmi. Gužva na parkingu kao da se igra meč sa večitima, a ne da je običan utorak! Vratili su se romantičari posle 26 dana priprema u Budvi, ali gužvu nisu napravili samo oni, već više treneri koji su na pomoćnom terenu sa veštačkom travom imali kurs u trenerskoj školi FSS.

Šef struke Mihajlo Ivanović bio je zadovoljan kako napreduje rasčišćavanje snega na glavnom terenu, pa je u društvu upravnika stadiona Vlade Lečića prvo obišao poprište subotnjeg duela sa Radom. Važnije od terena je da su svi igrači zdravi i orni za početak sezone. Pocrneli u licu od kratkotrajnog sunca na crnogorskom primorju, odradili su trening na svojoj veštačkoj travi koja je nekoliko generacija starija (i lošijeg kvaliteta) od one koju su imali na Jazu.

- Sve ide po planu, malo se navikavamo na našu travu, ali nemamo problema sa povređenim igračima i to je suština. Bratić je imao manjih problema sa bolom u leđima, ali sve je u najboljem redu. I on nesmetano trenira – raportira kratko trener Dragan Đukanović.

Romantičari su licencirali 23 igrača za prolećni deo sezone, kvartet novajlija je dobio svoje brojeve: Vojislav Stanković 3, Vidak Bratić 6, Nikola Jolović 15 a Amer Osmanagić 22. Posle odlaska dr. Đorđevića, rešen je i problem novog doktora. Dugogodišnji lekar romantičara Miško Petrović prihvatio se stare dužnosti, a obzirom da se nedavno vratio i fizioterapeut Milan Radovanović uigran tandem čak iz stare Jugoslavije ponovo je na delu.

NEIZVESNOST TRAJE
Todorović u Kini

Gotovo dve nedelje prošlo je od odlaska štopera Nenada Todorovića sa priprema u Budvi. Krenuo je na probu u Kinu, ali se sam odlazak prvo prolongirao tako da ni pred sam početak naastavka šampionata u klubu još ne znaju mogu li na njega da računaju ili ne.
-Todorović je u Kini, videćemo u narednih nekoliko dana ishod njegovog boravaka – nije imao konkretan odgovor sportski direktor Mitar Mrkela.
'63. OFK Beograd-Juventus 2-1
Image
Ofka till I die
Nezvanični sajt OFK Beograda
Sačuvajmo Omladinski stadion!

User avatar
Booze Brothers
glavni internet kezualac Srbije...
Posts: 36044
Joined: Wed Sep 07, 2005 3:40 pm
Location: Singidunum 44°48'51.26"N / 20°29'52.15"E
Contact:

Re: Beograd INFO

Post by Booze Brothers »

Teren je ociscen,jeste Kaljari ali eto bar znamo da ce se igrati...

Image
'63. OFK Beograd-Juventus 2-1
Image
Ofka till I die
Nezvanični sajt OFK Beograda
Sačuvajmo Omladinski stadion!

NOZDRVA
senior
senior
Posts: 661
Joined: Mon Aug 27, 2007 4:08 pm

Re: Beograd INFO

Post by NOZDRVA »

aaaauuuu kakav krompirfild nema ni t od trave na njemu
РОМАНТИЧАР ВЕЧНО!

Garfield
prosto obozavam da gostujem...
Posts: 4160
Joined: Sun Jan 27, 2008 5:08 pm
Location: Tribina stajanje!!!

Re: Beograd INFO

Post by Garfield »

Rodja Marjanovic je opet prikljucen prvom timu.......posto se javno izvinio buljavom i saigracima........ :!:
31300

User avatar
Booze Brothers
glavni internet kezualac Srbije...
Posts: 36044
Joined: Wed Sep 07, 2005 3:40 pm
Location: Singidunum 44°48'51.26"N / 20°29'52.15"E
Contact:

Re: Beograd INFO

Post by Booze Brothers »

Štoper romantičara Jolović: Igraću protiv Vojvodine
Autor S. Ilijoski | 01 mart 2009 22:53

Sreća u nesreći. Tako je nekako teklo popodne romantičara na Karaburmi u meču sa Radom. Mnogi propusti u igri od 30 minuta, minus na poluvremenu, pa povreda Nikole Jolovića, nesmotren potez i isključenje Branka Lazarevića, bili su crna strana medalje, a ona bela su osvojen bod u poslednjim sekundama,mnogo više rendgentski snimak povređenog štopera.
- Snimak pokazuje da nije došlo do oštećenja Ahilove tetive desne noge, niti mišića – sa puno optimizma kazuje Nikola Jolović. - Otok jeste veliki, ne mogu na nogu da stanem, ali već sam počeo sa terapijama, mažem konjsku mast, neko lekovito blato i još neke medikamente pa ako Bog da eto me u subotu na terenu protiv Vojvodine. Situacija u kojoj se nalazimo, pogotovo u poslednjoj liniji, zahteva maksimum od svih nas, a ja neću da se izležavam dok saigrači muku muče. Bitno je da ništa nije puklo, a ja ću da stisnem zube i igraću u Novom Sadu.

Potvrđuje Nikola da mu se svet okrenuo kad je od bola pao u 47. minutu, da se dobrano zamislio kad je posle desetak minuta video u svlačionici i Lazarevića, ali da je bol umanjio konačan rezultat.
- Provukli smo se, Rad je igrao bolje, imao u drugom poluvremenu šansu da nas dokusuri, ali naša želja i taj pozitivan pristup doveo nas je do boda. Imali smo mi dobre šanse u prvom delu, da smo otvorili utakmicu ko zna kako bi se stvari odvijale na kraju. U svakom slučaju, Rad nije zaslužio da bude na poziciji na tabeli na kojoj je obzirom da ima veći kvalitet, a mi smo ostali dužni publici i navijačima jer nismo prikazali mnogo od vrednosti koju posedujemo. Očekujem da ćemo već naredne subote biti na niovu – ističe Jolović nadajući se da će uspeti da se oporavi.

LAZEREVIĆ PRVI PUT ISKLjUČEN
Svima se izvinjavam

Naseo je Branko Lazarević na provokaciju Todorovskog u 55. minutu i posle samo četiri minuta provedenih na terenu zaradio isključenje. Prvo u karijeri, ali toliko bolno da je hteo dres da izgrize do puta u svlačionicu.
- Kajem se, grize me savest, izvinjavam se svima. I saigračima, klubu, navijačima, publici, čak i rivalu koji me je isprovocirao da reagujem nesportski. Hvala Sinđiću i saigračima što su osvojili bod, bar mi doneli malo radosti u danu koji ću dugo pamptiti zbog gluposti koju sam napravio – pokajnički kaže Lazarević.

Moraće štoper romantičara da pronađem način i sebi da se izvini, jer sam sebi najviše štete naneo. A, kaznu će mu već odrezati, kako disciplinac tako i klub.
'63. OFK Beograd-Juventus 2-1
Image
Ofka till I die
Nezvanični sajt OFK Beograda
Sačuvajmo Omladinski stadion!

User avatar
Booze Brothers
glavni internet kezualac Srbije...
Posts: 36044
Joined: Wed Sep 07, 2005 3:40 pm
Location: Singidunum 44°48'51.26"N / 20°29'52.15"E
Contact:

Re: Beograd INFO

Post by Booze Brothers »

Nikola Beljić najavljuje bolje dane OFK Beograda
http://www.sport.novosti.rs/index.php?o ... Itemid=122

vratio se Todor,Jefta povredjen,...
'63. OFK Beograd-Juventus 2-1
Image
Ofka till I die
Nezvanični sajt OFK Beograda
Sačuvajmo Omladinski stadion!

Garfield
prosto obozavam da gostujem...
Posts: 4160
Joined: Sun Jan 27, 2008 5:08 pm
Location: Tribina stajanje!!!

Re: Beograd INFO

Post by Garfield »

Disciplinski sudija odredio kaznu od 2 meca suspenzije za Lazarevica....znaci preskace Vojvodinu i ganiju......
31300

User avatar
Familijarac
junior
junior
Posts: 211
Joined: Wed Dec 24, 2008 1:57 pm

Re: Beograd INFO

Post by Familijarac »

Nedeljna utakmica biće 100. susret ovih rivala u prvoj ligi. OFK Beograd je pobeđivao 35 puta, Vojvodina 31, a 33 meča završena su nerešeno. i po statistici je ovo veliki derbi!
jos smo tu! B.F.

User avatar
Tar-Andukal
Van Nistelroj
Posts: 2315
Joined: Mon Oct 17, 2005 4:38 pm
Location: Belgrade
Contact:

Re: Beograd INFO

Post by Tar-Andukal »

Familijarac wrote:Nedeljna utakmica biće 100. susret ovih rivala u prvoj ligi. OFK Beograd je pobeđivao 35 puta, Vojvodina 31, a 33 meča završena su nerešeno. i po statistici je ovo veliki derbi!
ovo nisam znao, odlican podatak! :thumright:
svi na derbi!
Naš je samo jedan grad, zove se Beograd,
Mi smo deca njegova, on je naša svetinja.

User avatar
Rambo
junior
junior
Posts: 142
Joined: Mon Oct 16, 2006 9:09 pm

Re: Beograd INFO

Post by Rambo »

RTS2 ce prenositi tekmu

13:25 Фудбал - Јелен супер лига: Војводина - ОФК Београд, пренос

http://www.rts.rs/page/tv/ci/broadcast/ ... 2009&day=8&

User avatar
United_Miners
novajlija
novajlija
Posts: 49
Joined: Sat Aug 16, 2008 12:27 pm
Location: Pljevlja_Montenegro

Re: Beograd INFO

Post by United_Miners »

Tv prenos- pa morate se pokazati u sto vecem broju i boljem svijetlu...
Gleda vas veliki brat :lol: :lol:
PONOS $EVERA CG

User avatar
Booze Brothers
glavni internet kezualac Srbije...
Posts: 36044
Joined: Wed Sep 07, 2005 3:40 pm
Location: Singidunum 44°48'51.26"N / 20°29'52.15"E
Contact:

Re: Beograd INFO

Post by Booze Brothers »

OFK Beograd sve rešava u nadoknadi vremena.
Autor S. I. | 09 mart 2009 22:58

OFK Beograd je opet šokirao Vojvodinu, posle Bekvalca jesenas, “smenio” i Ljupka Petrovića na pragu proleća. Mladi Ignjovski je postigao gol prvenac, častio je viskijem, a jedini kome nije bilo mnogo do priče bio je kapitenna ovom meču, golman Bojan Šaranov.

Mrđa nije bio oprezan u 70. minutu, kramponi su se zarili golmanu u predelu kolena.
- Završio sam nedelju u bolnici na ušivanju. Razederotina je bila velika, stalno je krvarila pa sam zaradio tri kopče. Ne mogu da se oslonim na nogu i ne znam zaista hoću li se oporaviti za meč sa Zvezdom – u nedoumici je Šaranov, ali mu je osmeh izmamila čestitka saigrača Jolovića na dobrim odbranama. - Bili smo na rubu poraza, a da nismo bili nadigrani. Vojvodina je imala inicijativu, Popović je zaista majstoriski izveo slobodnjak, ali kad se sabere sve na kraju je remi ipak najpravedniji. Ovaj bod nam puno znači jer nam donosi mir i više samopouzdanja pred gostovanje Zvezde.

Zdravstvena situacija nma Karaburmi je sve bolja. Štoper Nikola Jolović se oporavio od povrede Ahilove tetive, napadač Aleksandar Jevtić je igrao 20 minuta u Novom Sadu, pa će ih Ivanović obojicu imati na raspolaganju. Za Zvezdu se vraća kapiten Miloš Adamović koji ej odrdaio kartone, a jedina dvojica na koje stručni štab ne može da računa su štoper Lazarević (odrađuje poslednji meč kazne) i “požuteli” Uroš Sinđić.
'63. OFK Beograd-Juventus 2-1
Image
Ofka till I die
Nezvanični sajt OFK Beograda
Sačuvajmo Omladinski stadion!

NOZDRVA
senior
senior
Posts: 661
Joined: Mon Aug 27, 2007 4:08 pm

Re: Beograd INFO

Post by NOZDRVA »

jos jednom svaka cast saranovu sto je izdrzao celu tekmu protiv voshe
РОМАНТИЧАР ВЕЧНО!

Garfield
prosto obozavam da gostujem...
Posts: 4160
Joined: Sun Jan 27, 2008 5:08 pm
Location: Tribina stajanje!!!

Re: Beograd INFO

Post by Garfield »

...protiv Javora nece igrati Zoran Milovac,a u bonusu sa kartonima je opet Milos Adamovic.......
..kaznu zbog zutih kartona odradio je Uros Sindjic,a Branku Lazarevicu je istekla suspenzija zbog crvenog kartona protiv Rada.........


..e sad..ne znam kako je stanje oko ovih nasih povredjenih golmana....... :scratch:
31300

User avatar
Booze Brothers
glavni internet kezualac Srbije...
Posts: 36044
Joined: Wed Sep 07, 2005 3:40 pm
Location: Singidunum 44°48'51.26"N / 20°29'52.15"E
Contact:

Re: Beograd INFO

Post by Booze Brothers »

Sa trećim centarforom, OFK Beograd uvek stizao do pobede

Zbog izostanka udarnoig napadačkog tandema Jevtić-Milić, trener OFK Beograda Mihajlo Ivanović protiv Čukaričkog morao je u vatru da ubaci svoj treći i poslednji izbor - Petra Jelića. Da se samo malo prisetio, mogao je da se opkladi da će romantičari pobediti 2:0. Zašto, odgovara Jelić.

- U ovoj sezoni sam počeo tri utakmice i sve tri smo pobedili 2:0. Postigao sam oba gola protiv Sinđelića u Kupu, namestio jedan protiv Hajduka iz Kule u 13. kolu i postigao prvenac u sezoni protiv Čukaričkog. Bila mi je ovo prva utakmica u poslednje dve godine gde sam na terenu proveo svih 90 minuta što je svakako tema sama za sebe – istakao je Jelić, koji je još u tri navrata dobijao šansu ove sezone po petnaestak minuta.

Neće Jelić da priča zašto je tako malo šansi dobijao prepuštajući tu temu stručnom štabu već ističe odličnu atmosferu u ekipi, klubu i svakako mnogo manji pritisak koji će najmlađa ekipa u ligi imati u trećem krugu.
-Ekstremno bitna tri boda koja su nas dovela na šesto mesto i mnogo bolji raspored do kraja šampionata obzirom da igramo meč više kod kuće. Mini pauza nam dolazi u pravo vreme da predahnemo, napunimo baterije i sa manjim pritiskom do kraja sezone napravimo i bolje rezultate. Nadam se da ću i ja nekim golom doprineti što boljem plasmanu – zaključuje skromni momak koji će svakako do kraja sezone dobijati i veću minutažu.

SLOBODNA TRI DANA
Pripreme u Krsmanovači

Pobeda nad Čukaričkim donela je igračima romantičara čak tri slobodna dana. Ekipa se okuplja u sredu i odmah odlazi na mini pripreme u Krsmanovaču kod Šapca gde će ostati do ponedeljka.

Romantičari u narednom kolu dočekuju Hajduk iz Kule na Karaburmi.
'63. OFK Beograd-Juventus 2-1
Image
Ofka till I die
Nezvanični sajt OFK Beograda
Sačuvajmo Omladinski stadion!

Post Reply