Beograd INFO

Sve o klubu...i fudbalu uopšte...
User avatar
Billy Bright
mučki provokator
Posts: 1746
Joined: Mon Jul 23, 2007 11:56 am

Re: Beograd INFO

Post by Billy Bright »

Mislio sam da sam postavio juce, ali nema veze... Citaj, Unijo :wink:

МИХАЈЛО ИВАНОВИЋ, ТРЕНЕР ОФК БЕОГРАДА, ЉУТ НА ФСС ЗБОГ ПОЗИВА ИГЊОВСКОГ У МЛАДУ СЕЛЕКЦИЈУ

Не дам да
униште бисер

Ово је скандалозна одлука, ја сам против тога. Он је у последњих шест месеци играо за чак три селекције, потпуно је истрошен

Спорт у Црној Гори
Сашо Илијоски

Добра атмосфера после победе над Подгоричанима, у среду поподне, донела је увече главобољу тренеру ОФК Београда, Михајлу Ивановићу. Обавештење да је, тек пунолетни, Александар Игњовски (уз голмана Шаранова и кондицооног тренера Јову Почучу) позван да игра за младу селекцију на пријатељском мечу на Кипру (10. фебруара) више је разочарала, него ражестила искусног стручњака.
- Одлука ФС Србије, чија год да је – скандалозна је. Они као раде све ово у интересу фудбала, а одлука да се Игњовски позове у младу селекцију је све само није интерес српског фудбала. Овај момак играо је у последњих шест месеци за кадетску, омладинску и сад младу селекцију, дозирано и за први тим ОФК Београда и он је потпуно истрошен. Због разних болести, па повреда није прошао припремни период две године и кад смо му направили специјални програм, прво оде на турнир у Катар без припрема, а сад га воде и на Кипар. Ја сам против тога, дижем глас не испред ОФК Београда, него као тренер. И не дам да убију то дете, јер они оваквим одлукама о њему и не размишљају – у даху је говорио Ивановић.
Игњовски је у последње три године прележао упалу плућа, па осам месеци паузирао због мононуклеозе, вратио се као Феникс прошлог јануара и постао незаменљив члан кадетске селекције, пете у Европи, али тако крхког здравља мора да има правилан развој. На то циља и Ивановић.
- Његов акумулатор је испражњен и никако да стигнемо да га напунимо. Игњовски је и на турнир у Катар отишао беспотребно. Ми смо после доста разговора пустили три стандардна играча Миленовића, Милића и њега на турнир где с друге стране нису отишли Алексић и Љајић. И играчи су нам се вратили исцеђени. Поготово Игња који је од планиране две, одиграо све три утакмице по 90 минута. И сада, када покушавамо да га припремимо, одједном позив Крчмаревића, а ни он не зна да играча мучи задња ложа и да не тренира пуном снагом. Не ради се о једној утакмици, већ о одсуству шест дана, о испадању из ритма, режима рада.
Ивановић истиче да је ово његово лично мишљење и да о одазиву Игњовског одлучује клуб.
- Искрено, био бих љут и разочаран одлуком клуба да пусти играча, јер одговорно тврдим да је то лоше за играча и српски фудбал. Ако је Игњовски бисер нашег фудбала, а то није већ би то тек требало да постане, онда ФС Србије не размишља о томе и оваквим одлукама без сарадње са клубом свакако иде добрим путем да исти тај бисер уништи. Ја дижем глас, не интересује ме интерес као „српског фудбала“ кад су живот и каријера једног дечка у питању – рафално је завршио Ивановић.

Михајло Ивановић
Александар Игњовски

МИТАР МРКЕЛА

Зар Рајковић није
пример за наук

У току разговора са Ивановићем стигао је и укључио се у дискусију и спортски директор Митар Мркела који дели мишљење тренера.
- Игњовском би у овом моменту штетио прекид специјалног програма који одрађује – истиче Мркела. – Игра за три различите селекције и све ме подсећа на случај Слободана Рајковића који је у 16 година играо за четири тима и због непажње доживео повреду леђа од које се опорављао две године. Морамо бити паметни у вези Аце, заштити га на сваки начин. Зар нам један Рајковић није био пример за наук...

АЛЕКСАНДАР ИГЊОВСКИ

Како клуб одлучи

Игњовски је пре три напунио 18 година, ово су му прве припреме са сениорским тимом. Свашта лепо га је снашло у последњих годину дана, избио је у први план и очекивано је било да његов коментар на ову ситуацију буде спортски:
- Повиноваћу се одлуци клуба. Ја сам само играч...

СЛОБОДАН КРЧМАРЕВИЋ, СЕЛЕКТОР МЛАДЕ РЕПРЕЗЕНТАЦИЈЕ:

Ивановић није
ОФК Београд

Селектор младе селекције Србије, Слободан Крчмаревић, био је веома изненађен ставом тренера ОФК Београда, Михајла Ивановића.
- Прво, морам да напоменем да са Ивановићем имам одличну сарадњу, а чуди ме да се клуб није обратио мени због позива Игњовском. Ипак, ја се само најозбиљније односим према свом послу и увек позивам само најбоље, јер дрес са државним грбом је светиња. Александра је препоручио селектор омладинаца Станојевић, па сам желео да му пружим прилику, јер знам да је велики потенцијал, а самим тим ово је велика част и за ОФК Београд. Не знам зашто се овакав потез гледа другим очима, када се зна да је репрезентација увек била прозор у свет младим играчима – истакао је Крчмаревић.
М. З.

User avatar
Booze Brothers
glavni internet kezualac Srbije...
Posts: 36044
Joined: Wed Sep 07, 2005 3:40 pm
Location: Singidunum 44°48'51.26"N / 20°29'52.15"E
Contact:

Re: Beograd INFO

Post by Booze Brothers »

postavio si ali je ostalo na staroj verziji foruma...to stoji u topiku early days...
sta javlja coravi...jel ima jos nekog novog da trenira sa nama...ko ce da ide...ko je potpisao od ovih sto treniraju sa nama...?
'63. OFK Beograd-Juventus 2-1
Image
Ofka till I die
Nezvanični sajt OFK Beograda
Sačuvajmo Omladinski stadion!

User avatar
Billy Bright
mučki provokator
Posts: 1746
Joined: Mon Jul 23, 2007 11:56 am

Re: Beograd INFO

Post by Billy Bright »

Sport za sutra...

ЗАНИМЉИВА ФУДБАЛСКА СУДБИНА ЈЕДИНОГ РЕПРЕЗЕНТАТИВЦА ОФК БЕОГРАДА

Антић разоткрио Јевтића

Спорт у Будви
Сашо ИЛИЈОСКИ

ОФК Београд има само једног А репрезентативца Александра Јевтића. Али за овог момка из Коцељеве упаљен је аларм тек кад је селектор Радомир Антић у децембру упро прстом у њега. Меч са Пољском у Анталији и ред бираних речи похвале од увек некако конвенционалног Антића да је реч о модерном нападачу који ће, уколико настави да ради и игра као у добром делу јесење сезоне остати у најужем избору за тим „орлова“, променила је опште мишљење о Јевтићу.
-Јесте, свакако – не крије на почетку приче 23-годишњи нападач који је на позајмици из Генчлербирлигија.-Тај одлазак у Анталију, рад са Антићем, сам меч, па његово задовољство осим личне сатисфакције, реално подигао ми је рејтинг. Улио додатну снагу, мотивисао да на пролеће у дресу ОФК БЕограда будем бољи, ефикаснији и ако Антић одлучи – и користан за репрезентацију.
Рече Антић, а стручњаци се слажу да сте један од ретких нападача у нас који игра модерно, брзо, стално тражи „дубину“?
-Увек гледам ка голу и како да што пре стигнем до њега. Тражим простор, одигравам једноставно, не петљам и не измишљам. Добро користим брзину коју поседујем, умем дубински пас да искористим на прави начин. Још мало да поправим реализацију па ћу бити и сам задовољнији.
Антић вас је потпуно разоткрио, а Звезда и Партизан после дан-два забацили“ удицу“?
-Било је неког интересовања, мада ја о томе ништа нисам знао. Све сам прочитао из штампе. Постоји и објективан проблем због чега је мој трансфер међу вечите пропао или је одложен. Ја сам играч Генчлербирлигија позајмљен ОФК Београду на годину дана. Звезда и ПАртизан су могли само да ме откупе од Турака, али први право бирања има ОФК БЕоград. Обзиром да ме на Карабурми цене и желе, сво интересовање се завршило на жељама.
Један сте од многих које је Звезда „добро“ проценила пре пет година и прогласила недовољно квалитетним за црвено-беле?
-Годину дана сам млађи од генерације Басте, Јанковића, Перовића и осталих али сам играо са њима. Били смо прваци Србије и за титулу смо се борили са Будућношћу за коју је играо Бурзановић. Кад су нас разбили на нашем помоћном 4:0 у клубу су одлучили да нас „пометлају“ иако нисмо били излазно годиште. Рекао сам себи да ћу се једном вратити...
И тако је кренуо глобтротер Јевтић по Србији?
-Био сам у Балкану, па у Смедереву, Мачви, Борцу два пута и Генчлербирлигију и сада у ОФК Београду. И нигде се нисам задржао дуже од годину и по.
Разлог у немирном духу или?
-Нисам само ја виновник, колико су околности то налагале. У Смедереву је тешко младом играчу, а и ја се нисам снашао, као и у Турској. У Борцу сам давао голове, добро се осећао као и сада у ОФК Београду, а да ли ћу прекинути ову традицију у каријери видећемо већ на лето.
ОФК БЕоград се пита, мада Турци могу да се предомисле и одлуче да вас не продају?
-Нема шансе, у Генчлербирлиги се не враћам. Није ми легао, не осећам се тамо најбоље, а и ОФК Београд је најавио да ће откупити мој уговор. Сада нисам оптерећен шта ће бити за шест месеци већ само сконцентрисан да се припремим како ваља и одиграм полусезону у којој би требало да се потпуно разоткријем и покажем праву вредност – уверава једини А репрезентативац Србије из редова романтичара.
Јевтић, тајна је у једноставности.

ПРОЛЕЋНА ПРОГНОЗА
Биће голова

Дали сте у бројкама мало голова јесенас, али процентуално четвртину погодака ОФК Београда?
-Нисмо били ефикасни јесенас, али то је последица сувише младог тима, као и недостака плејмејкера. Сада смо за шест месеци искуснији, компактнији и уигранији и требало би да се то одрази и на коначан збир голова, као и резултате. Цифра од петнаестак голова задовољила би мој критеријум.
Коначан домет ОФК БЕограда?
-Зависи од четири стартна меча на пролеће, али обзиром на искусну одбрану са Братићем и Јоловићем верујем да је средина табеле наше право место – истиче Александар.

ДАНАС ТРЕЋИ ТЕСТ
Модрича на менију

ОФК Београд ће данас у 14.30 часова на теренима СЦ Јаз код Будве одиграти трећи контролни меч против Модриче, једног од најбољих тимова БиХ.
Тренер Михајло Ивановић ће рачунати на све играче осим на младог Игњовког који још није фит због повреде задње ложе. Романтичари желе хет-трик обзиром да су до сада савладали Сутјеску (1:0) и Будућност (2:1).

(НЕ)УСПЕО ТРЕНИНГ
Ивановић држао буквицу

Јучерашњи преподневни тренинг одвијао се у две фазе. Две трећине времена радило се на одвојено. Ивановић је радио са одбраном, Ђукановић направио занимљив шутерски тренинг са остатком екипе.
Тај део добио је плус, али други је протекао углавном што је Ивановић прекидао акције и држао буквицу (посебно млађим играчима) због начињених грешака.

НА ПОМОЛУ
Ивеља пред Рапидом

Дојучерашњи играч ОФК БЕограда Ђорђе Ивеља налази се пред потписивањем трансфера са румунским Рапидом из Букурешта.
Бившем младом репрезентативцу с почетак године истекао је уговор са романтичарима, није потписао нови и као слободан играч долази у редове једног од најбољих румунски клубова којима се прикључио на припремама у Анталији. Уз њега румуни су заинтересовани и за Милоша Босанчића, везисту Чукаричког Станкома, али је потребно да се договоре са клубом око обештећења.

User avatar
the avetinje
junior
junior
Posts: 131
Joined: Sat Feb 02, 2008 2:05 am
Location: Podgorica

Re: Beograd INFO

Post by the avetinje »

[quote="Billy Bright"]- Били смо прваци Србије и за титулу смо се борили са Будућношћу за коју је играо Бурзановић. Кад су нас разбили на нашем помоћном 4:0[/quote/


Posle oni u seniorima prvaci sa istom ekipom a mi ništa,zamalo da ispanemo iz lige!
PODGORICA PODGORICANIMA

Garfield
prosto obozavam da gostujem...
Posts: 4160
Joined: Sun Jan 27, 2008 5:08 pm
Location: Tribina stajanje!!!

Re: Beograd INFO

Post by Garfield »

Billy Bright wrote:... Citaj, Unijo :wink:
:8) :8)


Dolaskom u Budvu na 16 dana priprema,OFK Beograd je zakljucio prelazni rok.Novi Romanticari su: :arrow:
:arrow: Vidak Bratic(Vil,Svajcarska)
:arrow: Nikola Jolovic(Cukaricki)
:arrow: Vojislav Stankovic(Dinamo,Vranje)
:arrow: Gojko Zizic(Crvena Stijena)
:arrow: Amer Osmanagic(Teleoptik)
:arrow: Igor Miladinovic(Srem,Jakovo).

:arrow: Bratic I Osmanagic potpisali su ugovore pre polaska u Budvu.
:arrow: Jolovic pred Arbitraznom komisijom ceka raskid ugovora sa Cukarickim,odluka je najavljena za 3 februar.
:arrow: Stankovic,Zizic I Miladinovic su na probi.

Evo sta o igracima I njihovom statusu kaze nas sportski director Mrkela: :arrow:
-Stankovic ce potpisati ugovor I ostace sa prvotimcima.
-Miladinovica cemo od Srema pozajmiti na 6 meseci,jer samo tako mozemo po propisima da ga angazujemo.
-Zizic ce negde na pozajmicu,igra stopera,a trenutno na toj poziciji imamo iskusnije igrace
Svi ce otputovati na jedan dan u Beograd,da zavrse administrativne formalnosti.Odlazak zavisi od Jolovicevog slucaja,nadamo se da ce odluka biti takva da ce I on putovati u Beograd.

Prelazni rok se zavrsava 6 februara, a svi novi fudbaleri plavo-belih trebalo bi dan ranije da otputuju u Bgd zbog potpisivanja ugovora.

:arrow: Nenad Lazarevski,bivsi clan sofijske Slavije,je vec prvog dana na pripremama slomio kost stopala I vratio se u Srbiju bez angazmana u OFK Beogradu.


Todic casuals :salut: :salut:
31300

User avatar
the avetinje
junior
junior
Posts: 131
Joined: Sat Feb 02, 2008 2:05 am
Location: Podgorica

Re: Beograd INFO

Post by the avetinje »

I u Osmanagiću ću ste dobili dobrog igrača,barem ja tako mislim!
Dajte nam Žižića na pozajmicu! :D
PODGORICA PODGORICANIMA

User avatar
BG Gambo
alkoholni obrok
Posts: 3774
Joined: Sat Oct 01, 2005 9:42 pm
Location: small part of Belgrade
Contact:

Re: Beograd INFO

Post by BG Gambo »

ocekujemo evropu ove sezone
Potrcao je u susret tramvaju. Tramvaj ga nije prepoznao.

http://www.slobodanavijacima.com/wp-con ... 511872.jpg

Garfield
prosto obozavam da gostujem...
Posts: 4160
Joined: Sun Jan 27, 2008 5:08 pm
Location: Tribina stajanje!!!

Re: Beograd INFO

Post by Garfield »

BG Gambo wrote:ocekujemo evropu ove sezone
i ja ............. :cheers: .
ocekujem da je iscimamo preko Kup-a.......samo da prodjemo ovaj jebeni Banat......
:scratch:
31300

User avatar
BG Gambo
alkoholni obrok
Posts: 3774
Joined: Sat Oct 01, 2005 9:42 pm
Location: small part of Belgrade
Contact:

Re: Beograd INFO

Post by BG Gambo »

KUP KUP KUP JE NAS

KUP KUP KUP JE NAS
KUP KUP KUP JE NAS
KUP KUP KUP JE NAS
KUP KUP KUP JE NAS
Potrcao je u susret tramvaju. Tramvaj ga nije prepoznao.

http://www.slobodanavijacima.com/wp-con ... 511872.jpg

User avatar
Booze Brothers
glavni internet kezualac Srbije...
Posts: 36044
Joined: Wed Sep 07, 2005 3:40 pm
Location: Singidunum 44°48'51.26"N / 20°29'52.15"E
Contact:

Re: Beograd INFO

Post by Booze Brothers »

garfo hvala na izvestaju i ishodu prelaznog roka...koji je po menibuljarica...
'63. OFK Beograd-Juventus 2-1
Image
Ofka till I die
Nezvanični sajt OFK Beograda
Sačuvajmo Omladinski stadion!

Garfield
prosto obozavam da gostujem...
Posts: 4160
Joined: Sun Jan 27, 2008 5:08 pm
Location: Tribina stajanje!!!

Re: Beograd INFO

Post by Garfield »

sta uradise danas sa Modricom........Billy cepaj............. :lol:

vreme je da nekom damo 3 gola ,bar na pripremama :lol: ...evo celu jesen preko 2 nikako da prebacimo.. :cry:
31300

User avatar
Billy Bright
mučki provokator
Posts: 1746
Joined: Mon Jul 23, 2007 11:56 am

Re: Beograd INFO

Post by Billy Bright »

2-2 sa Modricom, izvestaj ce biti oko 21 :wink:

User avatar
Billy Bright
mučki provokator
Posts: 1746
Joined: Mon Jul 23, 2007 11:56 am

Re: Beograd INFO

Post by Billy Bright »

Malo kasnimo, ali bolje ikad nego nikad...

ОФК БЕОГРАД 2
МОДРИЧА 2

Стрелци: 1:0 Јелић (из једанаестерца) у 4, 1:1 Васић у 10, 1:2 Стајић у 35, 2:2 Јевтић у 78. минуту. Терени СЦ: Јаз. Гледалаца: 50. Судија: Калуђеровић (Цетиње).
ОФК БЕОГРАД: Шаранов, Лазаревић, Жижић, Тодоровић, Станкoвић, Бељић, Игњовски, Мишан, Миладиновић, Јелић, Банда. Играли су још: Матек, Скопљак, Братић, Јоловић, Миленовић, Миловац, Адамовић, Синђић, Османагић, Марјановић, Јевтић.
МОДРИЧА: Хаџиђулбић, Васић, Јоловић, Богичевић, Васиљевић, Савић, Стајић, Миљковић, Зафировић, Стокић, Кујунџић. Играли су још: Петковић, Цекиновић, Јоксимовић, Мишић, Радуловић, Кузмановић, Бојић, Матовић.
Пошто је Васиљевић срушио Бељића у шеснаестерцу, а Јелић матирао Хаџибулића, ОФК Београд је диктирао ритам све док у 10. минуту Станковић није заборавио Васића на десном крилу, а овај лепим ударцем савладао Шаранова.
Први голман ОФК Београда успео је да заустави три пута “један на један” нападаче Модриче, али није успео да се спаси од бомбе Стајића. Са 25 метара је прелепим голом донео заслужену предност тиму из БиХ на полувремену.
Кад је Ивановић у наставку на терен извео јачу поставу, ОФК Београд је доминирао. Миловац је опробао ударац са дистанце, голман одбио, а Јевтић био на правом месту. Романтичари наредни меч играју против Грбља 4. фебруара.
С. И.

User avatar
Booze Brothers
glavni internet kezualac Srbije...
Posts: 36044
Joined: Wed Sep 07, 2005 3:40 pm
Location: Singidunum 44°48'51.26"N / 20°29'52.15"E
Contact:

Re: Beograd INFO

Post by Booze Brothers »

Jelic je poznat po tome da su mu u Modrici namestali da daje golove iz penala...tradicija se nastavlja...
'63. OFK Beograd-Juventus 2-1
Image
Ofka till I die
Nezvanični sajt OFK Beograda
Sačuvajmo Omladinski stadion!

Garfield
prosto obozavam da gostujem...
Posts: 4160
Joined: Sun Jan 27, 2008 5:08 pm
Location: Tribina stajanje!!!

Re: Beograd INFO

Post by Garfield »

Otkazan mec sa Cacanima

U planu utakmica tokom priprema u Budvi ,OFK Beograd je za danas imao zakazan mec protiv cacanskog Borca.
Utakmica je otkazana na zahtev trenera plavo-belih,Mihajla Ivanovica,koji smatra Da ce Romanticarima biti previse da za 4 dana igraju 3 meca.

Sledecu utakmicu OFK Beograd ce igrati sutra protiv Grblja.
31300

Post Reply