Preporucujemo...

svakakve priče...
User avatar
forum_admin
OFKovac
OFKovac
Posts: 2114
Joined: Tue Aug 30, 2005 4:36 pm

Preporucujemo...

Post by forum_admin »

Kako sto je poznato Unija je kao cuvar tradicije Beograda takodje i cest gost u kafanama...grupno ili pojedinacno nebitno ali fakat je da volimo da sedimo u pravim kafanama...ne kaficima, tavernama, pizzerijama...Eventualno neki pravi BAR ako ima ali KAFANA je prava stvar...

Ljubitelja pihtija, slatkog kupusa, rasola, skembica, nogica u kupusu i ostalih kafanskih djakonija kao i kelnerica u "borosanama" ima Blue Union u skoro svakom clanu...

Tako da je red da, posto se nama preporucuje meni i picence, da i mi medjusobno preporucimo jedni drugima neko "mesto"...

Evo ja cu mesto koje sam juce popodne posetio :

Kafana "Sokolac" u Maksima Gorkog (svi znate gde je - na onom cosku) :

Teleca corbica - blago nakisela od pavlake - lek za mamurluk - ako zelite, ocat i sirce su tu za jos...porcija - muska + 2 parceta panje = 130 kinti...mesa unutra ko u sarmi...

Pasulj - za RESPECT !....rebarca, slan'nica...ma sve u porciji koja prevazilazi velikodusnost...

E sada...kako ide 'ladno vreme ja preporucujem blago zapostavljeni bircuz - "Brioni" prekoputa Pravno-Birotehnicke u Lole Ribara (sadasnji naziv - ????)...keva kada izvadi neke pi'tije ko da je za decu pravila a ne za goste kafane...plus kiseo kupus u kombinaciji sa alevom paprikom i malo bibera...a uglavnom ima oba...samo da krene 'ladno...

User avatar
BG Gambo
alkoholni obrok
Posts: 3774
Joined: Sat Oct 01, 2005 9:42 pm
Location: small part of Belgrade
Contact:

Post by BG Gambo »

Свима препоручујем кафану "Поштар" код Пионира на оним теренчићима поред.Сада имају и клопу и багатела је буквално порције су обилне и крећу се од 150 - 250 дин и не препоручујем никоме да наручи више од једне гарантујем да је неће појести.Пиво је 65 динара
Potrcao je u susret tramvaju. Tramvaj ga nije prepoznao.

http://www.slobodanavijacima.com/wp-con ... 511872.jpg

User avatar
Booze Brothers
glavni internet kezualac Srbije...
Posts: 36044
Joined: Wed Sep 07, 2005 3:40 pm
Location: Singidunum 44°48'51.26"N / 20°29'52.15"E
Contact:

Re: Preporucujemo...

Post by Booze Brothers »

forum_admin wrote: E sada...kako ide 'ladno vreme ja preporucujem blago zapostavljeni bircuz - "Brioni" prekoputa Pravno-Birotehnicke u Lole Ribara (sadasnji naziv - ????)...keva kada izvadi neke pi'tije ko da je za decu pravila a ne za goste kafane...plus kiseo kupus u kombinaciji sa alevom paprikom i malo bibera...a uglavnom ima oba...samo da krene 'ladno...
bio sam skoro...tocheni vajfert koji je kiselo grozan 65 djunti...
'63. OFK Beograd-Juventus 2-1
Image
Ofka till I die
Nezvanični sajt OFK Beograda
Sačuvajmo Omladinski stadion!

User avatar
voja 10
terijer
Posts: 1902
Joined: Mon Oct 31, 2005 10:47 am
Location: divlji zapad

Post by voja 10 »

Da,da..u?asno pivo (ba? smo blue ink i ja komentarisali), ali prijatno mesto, samo sranje ?to radi samo do 22.
Ima jedna anegdota za ''Brione''. Slobodan Aligrudić, glumac Ateljea 212, svojevremeno je bio redovni gost ''Briona'', a kada ga je stolica ?uljala, kada ga je neko smarao, ili prosto, kada je samo ?eleo da promeni kafanu, uzimao je taksi ne bi li iz svog bifea, pre?ao preko puta ulice u drugu kafanu ??Boka?, koja kao i mnoge stare dobre kafane vi?e ne postoji.

Jel zna neko ?ta se de?ava sa Manje?om...?ta će tamo da otvore i da li ima ?anse da ponovo bude kafana?

User avatar
CIRILICA
junior
junior
Posts: 147
Joined: Sun Sep 04, 2005 10:04 am
Contact:

Post by CIRILICA »

Нисам сигуран да ли се зове три или четири ветра на ибарској магистрали, прафа шоферска кафана.

User avatar
forum_admin
OFKovac
OFKovac
Posts: 2114
Joined: Tue Aug 30, 2005 4:36 pm

Post by forum_admin »

CIRILICA wrote:Нисам сигуран да ли се зове три или четири ветра на ибарској магистрали, прафа шоферска кафана.
Pa...za tebe nagradno pitanje :

koliko osnovnih "strana" ima svet ???

Mi ucismo 4...

Znaci - cuvenih "4 vetra"..

Ovde nije trip o tome da li birtija soferska ili fensi - nego :

Sta, koliko i da li kosta + usluga + blagi osvrt na ambijent ako je pozitiva...ako neko uziva da na Ibarskoj maze pevaljki lastex carape pecenjem pa da posle lize sa istih kada se popnu na sto "mocu" - izvol'te...

Ovde je vise za hedonisticku sezione...

User avatar
BG Gambo
alkoholni obrok
Posts: 3774
Joined: Sat Oct 01, 2005 9:42 pm
Location: small part of Belgrade
Contact:

Post by BG Gambo »

Препоручио бих свима да сврате у Србију на ибарској некад је била кафана а сада је преуређена у ресторан са све чуварем паркинга (чувени шериф) Порције су огромне али одговарају и ценама није прескупо али је јебено добра клопа тако да бих свима препоручио да оду тамо.Иначе од клопе бих препоручио ћевапе са кајмаком они су негде око 500 дина али вреде гаантујем да нико не може сам да поједе порцију и да не заборавим све что не можете да поједете они вам лепо упакују
Potrcao je u susret tramvaju. Tramvaj ga nije prepoznao.

http://www.slobodanavijacima.com/wp-con ... 511872.jpg

User avatar
marmozet iz dvaestrojke
GSP egzibicionista
Posts: 1288
Joined: Fri Sep 09, 2005 2:45 pm
Location: Nize nego ljudski

Post by marmozet iz dvaestrojke »

ex hooligan wrote:Препоручио бих свима да сврате у Србију на ибарској некад је била кафана а сада је преуређена у ресторан са све чуварем паркинга (чувени шериф) Порције су огромне али одговарају и ценама није прескупо али је јебено добра клопа тако да бих свима препоручио да оду тамо.Иначе од клопе бих препоручио ћевапе са кајмаком они су негде око 500 дина али вреде гаантујем да нико не може сам да поједе порцију и да не заборавим све что не можете да поједете они вам лепо упакују
Jebem ti cevap za 500 dinara u Galebu na Zemunskom keju za te pare mozes da se odvalis od mesanog mesa
Cuj on Zivorad a cale Marko...valjda bi trebalo da je cale Zivorad a on Marko


Image

User avatar
BG Gambo
alkoholni obrok
Posts: 3774
Joined: Sat Oct 01, 2005 9:42 pm
Location: small part of Belgrade
Contact:

Post by BG Gambo »

Е па ова порција ћевапа ти је као једна порција мешаног меса (количински)
Potrcao je u susret tramvaju. Tramvaj ga nije prepoznao.

http://www.slobodanavijacima.com/wp-con ... 511872.jpg

User avatar
CIRILICA
junior
junior
Posts: 147
Joined: Sun Sep 04, 2005 10:04 am
Contact:

Post by CIRILICA »

У Србији јесте мало скупље али обзиром на количину која се добија у порцији није скупо. Тако например карађорђева шницла прелази дужину овалног тањира и врло је тешко да је поједе одрасла гладна особа. Ту је још и обилан прилог, а кад се све сабере једна порција је довољна за двоје.

User avatar
forum_admin
OFKovac
OFKovac
Posts: 2114
Joined: Tue Aug 30, 2005 4:36 pm

Post by forum_admin »

Od OVOLIKOG grada, vi ste nasli da jedete i pijete po kojekakvim vukojebinama po Ibarskoj...

Dajte nesto gde je pozivni 011...

Kurac, ima kafana i rupa po selendrama koliko hocete ali trip ovde je da se radi o BEOGRADU i njegovim (nazalost - umirucim) KAFANAMA...

User avatar
BG Gambo
alkoholni obrok
Posts: 3774
Joined: Sat Oct 01, 2005 9:42 pm
Location: small part of Belgrade
Contact:

Post by BG Gambo »

Па ако баш хоћеш нешто у Београду преко пута палате правде има кафана Раомантика мешано месо је око 500-600 динара и нису лоше порције
Potrcao je u susret tramvaju. Tramvaj ga nije prepoznao.

http://www.slobodanavijacima.com/wp-con ... 511872.jpg

User avatar
voja 10
terijer
Posts: 1902
Joined: Mon Oct 31, 2005 10:47 am
Location: divlji zapad

Post by voja 10 »

Bravo za Admina i ja sam samo za 011
Preporučujem kafanu ''Crvenog krsta'' ili popularni CK na uglu Dobračine i Simine, srednje cene za klopu i vi?e vrsta domaćeg i stranog piva 60-80 din
+ legendarni Bife Herceg Novi u nastavku Skadarlije iznad 29 novembra sa stalnom postavkom u koju su uključeni stariji gradskih probisveti, prevaranti, i nekolicina pisaca srednje generacije i uneverzitetskih profesora...

User avatar
Eric Cartman
exbanovani starmali Raja
Posts: 5183
Joined: Wed Mar 08, 2006 10:37 am
Location: Beograd
Contact:

Post by Eric Cartman »

Ama bre,DUNAV!!!
Χριστός Ανέστη εκ νεκρών

User avatar
voja 10
terijer
Posts: 1902
Joined: Mon Oct 31, 2005 10:47 am
Location: divlji zapad

Post by voja 10 »

Da li neko zna ?ta je sa ''Domovinom'', da li su je otvorili, a ako nisu da li uop?te imaju nameru?

inače ono za CK 60-80din se odnosi na domaća piva

Post Reply