(NE)Kulturna deshavanja

svakakve priče...
Post Reply
User avatar
Booze Brothers
glavni internet kezualac Srbije...
Posts: 36044
Joined: Wed Sep 07, 2005 3:40 pm
Location: Singidunum 44°48'51.26"N / 20°29'52.15"E
Contact:

Post by Booze Brothers »

idem...a koja je djunta u pitanju...?
'63. OFK Beograd-Juventus 2-1
Image
Ofka till I die
Nezvanični sajt OFK Beograda
Sačuvajmo Omladinski stadion!

User avatar
Electric Blue
Siledzija Sebes
Posts: 3579
Joined: Wed Aug 31, 2005 11:21 pm

Post by Electric Blue »

Platis cika Elektriku pivce i ulazis za dz. :wink: :D :D :D
dzdzddzdzddzddzdzddzdzdz... 8)
Hc.
ImageImageImageImage

User avatar
zmajevi karaburma
senior
senior
Posts: 728
Joined: Wed Sep 07, 2005 1:28 pm

Post by zmajevi karaburma »

Kako je bilo na Cockney rejects?
Paranormal Division VFC
Sezione Karaburma

User avatar
Booze Brothers
glavni internet kezualac Srbije...
Posts: 36044
Joined: Wed Sep 07, 2005 3:40 pm
Location: Singidunum 44°48'51.26"N / 20°29'52.15"E
Contact:

Post by Booze Brothers »

evo sta kazu firmovcadi...
Brick liman wrote:A kako ce biti? Fucking Hell!!!
Bez preterivanja jebeno najbolji koncert koji sam gledao u zivotu!! Svo vreme svirke sam bio u neverici da upravo gledam Rejectse. Prisetio sam se i jebene crvene BASF kasete na kojoj sam prvi put u zivotu cuo Vol. 1!
Oko 1000 ljudi na svirci od cega minimum 150 iz Novog Sada(2 normalna busa, 1 minibus i mnostvo kola). Naravno, sve navijacke ekipe bile zastupljene i zaista mi je drago da nije pala nijedna sorka sa takvom koncentracijom ljudi. Prisutna i interventna brigada BG policije, a na ulazu gadno obezbedjenje. Vrisak Generacije bio dostojna predgrupa, sjajan nastup - da se pokaze koji grad gazduje punk scenom Srbije 8) A onda...
Izlaze gazde i otvaraju gig sa Fighting In The Streets, masa u delirijumu! Redjaju se hitovi sa Vol. 1,2 i 3, poneka nova i pokoja sa Power And The Glory i Out Of The Gutter. Nove stvari su sam vrh, jedva cekam novi album, mada su svi cekali samo stare stvari. A starci...
Stinky Turner izgleda bolje sada nego 1980. Ceo koncert divljao po bini i radio shado boks kada ne peva. Mick takodje u boks fazonu, veci nego ikad...
Jedan od jacih momenata je bio kada je cela dvorana pevala I'm Forever Blowing Bubbles, sto je stvarno odusevilo Terrible Twins!
Ma ne znam, stvarno sam prepun utisaka... Da mi je neko rekao '92 - '93 da cu gledati Rejectse uzivo, oterao bih ga u pizdu materinu i porucio mu da potrazi psihijatrijsku pomoc...
Cockney Rejects - Fucking Love It!!!
West Ham wrote:Ko god je iole zainteresovan za Punk,Fudbal i ulični život uopšte,ko god o sebi voli da misli kao o samosvesnom,od sistema nezavisnom građaninu,da ne kažem buntovniku,kome god je zajebancija,cuganje i štošta drugo preče od ispraznog životarenja i dokolice,propustio je jedan od ONIH događaja...
Za one kojima nije jasno,to vam je kao finale LŠ na Wembleyu u kome igraju Vojvodina i,recimo,Barcelona.
Grrroarrr!!!
Oi! Liman wrote:aj i ja da bacim izvestaj.
Nalazim se sa drugom u 4 na ddoru i odlazimo do stanice na voz u pet. A tamo nas jedan skins sa limana 1 ceka sa vescu da ce voz kasniti sat vremena. prekracujemo vreme uz pivo i stizemo u bg taman na svirku (oko pola 9). Tu srecemo ostatak pankeraje iz novog sada. Bas mi je drago bilo da vidim toliko poznate marve koja se iscimala za ovo. Vrisak je valjano oprzio, sta da kazem vise, bio sam u transu. odlazim, poeticna, prolazna faca... i za kraj cinjenicna konstatacija. 8) Brzo su krenuli i rejectsi. Svaka cast likovima sto imaju toliko energije u petoj deceniji zivota. join the rejects za kraj. jedino mi je zao sto nisu odsvirali par dobrih pesama (west side boys, we're the firm...).
Kod Minje nije bilo mesta, pa smo krenuli na redovan bus. Nismo stigli na onaj u 12 :x pa smo cekali do 3h na sledeci. Jako bi se smorili da nije dosao izvesni mentol Boris koga smo ubili od tovara. on je beogradski hipi-punker sa crveno-crnom krestom, uskim kariranim pamucnim pantalonama, koznjaku, kapi exploited, veruje u horoskop, voli ljubav, prirodu, zivotinje, ne ide na svirke, a na kraju se ispostavilo da slusa crust, a na stanicu je dosao jer voli da se upoznaje sa ljudima. imali idealnijeg predmeta za zajebavanje?
povratak na liman u 5:30
Mogli bi ovi nashi da bace koji utisak...
Last edited by Booze Brothers on Tue Nov 07, 2006 6:18 pm, edited 1 time in total.
'63. OFK Beograd-Juventus 2-1
Image
Ofka till I die
Nezvanični sajt OFK Beograda
Sačuvajmo Omladinski stadion!

User avatar
BadMan
lošica
Posts: 1042
Joined: Fri Sep 02, 2005 9:04 am
Location: Belgrade
Contact:

Post by BadMan »

Koncert je bio stvarno sjajan, meni mozda najbolji u zivotu.

Uradili smo i intervju sa bendom, pa kada ga okacim na ispred-dragstora, i/ili kada ga prekucamo javicu.

User avatar
marmozet iz dvaestrojke
GSP egzibicionista
Posts: 1288
Joined: Fri Sep 09, 2005 2:45 pm
Location: Nize nego ljudski

Post by marmozet iz dvaestrojke »

BadMan wrote:Koncert je bio stvarno sjajan, meni mozda najbolji u zivotu.

Uradili smo i intervju sa bendom, pa kada ga okacim na ispred-dragstora, i/ili kada ga prekucamo javicu.
Kazem ja nista bez Bad Man-a a vi hocete da ga banujete :lol:
Cuj on Zivorad a cale Marko...valjda bi trebalo da je cale Zivorad a on Marko


Image

User avatar
Booze Brothers
glavni internet kezualac Srbije...
Posts: 36044
Joined: Wed Sep 07, 2005 3:40 pm
Location: Singidunum 44°48'51.26"N / 20°29'52.15"E
Contact:

Post by Booze Brothers »

Ciklus Surovi Brazil u Studentskom gradu
Ponedeljak, 6. novembar 2006. 16:45

Filmski ciklus "Surovi Brazil", koji prikazuje tamniju stranu savremenog brazilskog društva, biće održan od 8. do 12. novembra u Domu kulture "Studentski grad" u Beogradu.

Ciklus obuhvata igrane i dokumentarne filmove koji na angažovan i provokativan način tretiraju problem kriminala, marginalizovanih društvenih grupa u favelama, život i pobune zatvorenika u surovim uslovima brazilskih zatvora i slične teme.

Ciklus će biti otvoren 8. novembra filmom "Božiji grad" Fernanda Meireljesa.

Na programu su i igrani film "Karandiru" Ektora Babenka i dokumentarac "Zatvorenici gvozdenih rešetaka" Paula Sakramenta koji se bave masakrom u najvećem brazilskom zatvoru Karandiru, u državi Sao Paulo, u kojoj se nalazi gotovo polovina od 1.000 zatvora u Brazilu.

Biće prikazani i filmovi "Putovanje" Rikarda Elijasa i "Zemlja za Rozu" Tete Moraesa.

Ciklus je organizovan u saradnji s ambasadom Brazila u Beogradu. Ulaz je besplatan, osim za prvi film iz programa, za koji ulaznice koštaju 80 dinara. Filmovi će biti prikazani s titlovima na engleskom jeziku.
'63. OFK Beograd-Juventus 2-1
Image
Ofka till I die
Nezvanični sajt OFK Beograda
Sačuvajmo Omladinski stadion!

User avatar
BadMan
lošica
Posts: 1042
Joined: Fri Sep 02, 2005 9:04 am
Location: Belgrade
Contact:

Post by BadMan »

marmozet iz shesnaje wrote:
Kazem ja nista bez Bad Man-a a vi hocete da ga banujete :lol:
Mene da banujete?
:smt029

User avatar
Booze Brothers
glavni internet kezualac Srbije...
Posts: 36044
Joined: Wed Sep 07, 2005 3:40 pm
Location: Singidunum 44°48'51.26"N / 20°29'52.15"E
Contact:

Post by Booze Brothers »

:lol: krajnje degutantno...
'63. OFK Beograd-Juventus 2-1
Image
Ofka till I die
Nezvanični sajt OFK Beograda
Sačuvajmo Omladinski stadion!

User avatar
Booze Brothers
glavni internet kezualac Srbije...
Posts: 36044
Joined: Wed Sep 07, 2005 3:40 pm
Location: Singidunum 44°48'51.26"N / 20°29'52.15"E
Contact:

Post by Booze Brothers »

'63. OFK Beograd-Juventus 2-1
Image
Ofka till I die
Nezvanični sajt OFK Beograda
Sačuvajmo Omladinski stadion!

User avatar
Booze Brothers
glavni internet kezualac Srbije...
Posts: 36044
Joined: Wed Sep 07, 2005 3:40 pm
Location: Singidunum 44°48'51.26"N / 20°29'52.15"E
Contact:

Post by Booze Brothers »

Japanski film u Kinoteci
U Muzeju Jugoslovenske kinoteke sutra počinje ciklus japanskog filma, u kome će do 19. novembra biti prikazano 11 filmove iz te slavne kinematografioje – od dela Kurosave do aktuelnog Takeši Kitanoa.
Prvi na programu biće film Kikuđirovo leto (na slici) iz 1999. godine. Iz Kurosavinog opusa odabrani su Zli mirno spavaju iz 1960. i Jodžimbo iz 1961, a u oba je glavnu ulogu igrao legendarni glumac Toširo Mifune.
Japanska kinematografija se već godinama nalazi u svetskom vrhu, a proteklih godina doživljava novi procvat.
Zato je, u okviru Dana japanske kulture, ambasada te zemlje, uz podršku Japanske fondacije i u tradicionalno dobroj saradnji s Kinotekom, organizovala festival u čast japanskom filmu, kao omaž velikanima prošlosti i zvezdama sadašnjice, navedeno je u najavi.

http://www.kinoteka.org.yu/indexc.htm
'63. OFK Beograd-Juventus 2-1
Image
Ofka till I die
Nezvanični sajt OFK Beograda
Sačuvajmo Omladinski stadion!

User avatar
Booze Brothers
glavni internet kezualac Srbije...
Posts: 36044
Joined: Wed Sep 07, 2005 3:40 pm
Location: Singidunum 44°48'51.26"N / 20°29'52.15"E
Contact:

Post by Booze Brothers »

:roll:

Ko sve nastupa za Novu godinu na Trgu
Cetvrtak, 16. novembar 2006. 14:47

Na trgovima glavnog grada Srbije u novogodišnjoj noći nastupiće brojni domaći izvodjači, ali ovog puta samo na dve bine, prenosi dnevnik "Blic".

Kao i prethodnih godina, desetine hiljada gradjana proslaviće "najludju noć" na Trgu Republike i ispred Savezne skupštine, mada još uvek nije precizirano da li će biti montirana još jedna bina negde u gradu.

"Za jedno dve nedelje imaćemo tačan plan koji se tiče broja bina, kao i tačan spisak izvodjača. Za doček 2007. godine planiramo da dovedemo i neka strana imena, a ne samo domaće muzičare" rekao je za "Blic" gradski menadžer Bojan Stanojević.

Za sada su nastupe potvrdili Sergej Ćetković, Lajko Feliks, orkestar Bobana Markovića, Marčelo i Beogradski Sindikat. "Šuška" se da će u najludjoj noći goste zabavljati i Partibrejkersi i Flamingosi.

Iz gradskog budžeta izdvojeno je oko 20 miliona dinara za doček na gradskim trgovima.

Prošle godine, oko 100.000 "domaćina" i turista provelo je novogodišnju noć na beogradskim ulicama, a glavni grad i ove godine očekuje dobar odziv gostiju iz inostranstva, medju kojima su proteklih godina najveseliji bili Slovenci.
'63. OFK Beograd-Juventus 2-1
Image
Ofka till I die
Nezvanični sajt OFK Beograda
Sačuvajmo Omladinski stadion!

User avatar
BadMan
lošica
Posts: 1042
Joined: Fri Sep 02, 2005 9:04 am
Location: Belgrade
Contact:

Post by BadMan »

U Flamingosi...
:smt049

User avatar
Booze Brothers
glavni internet kezualac Srbije...
Posts: 36044
Joined: Wed Sep 07, 2005 3:40 pm
Location: Singidunum 44°48'51.26"N / 20°29'52.15"E
Contact:

Post by Booze Brothers »

Doček na starom mestu
17.11.06. 12:55

Odbojkaški savez Srbije saopštio je da će doček naših bronzanih odbojkašica biti organizovan u subotu, u 15.00h ispred Skupštine grada.

Naše bronzane reprezentativke dobiće tako priliku da izađu na balkon Starog dvora, na kome su proslavljane mnoge medalje koje je naša zemlja osvojila na prethodnim takmičenjima.

S obzirom da je reč o suboti, kao ida je najavljen još jedan lep dan u Beogradu, verujemo da će veliki broj Beograđana doći da pozdravi naše odbojkašice.
'63. OFK Beograd-Juventus 2-1
Image
Ofka till I die
Nezvanični sajt OFK Beograda
Sačuvajmo Omladinski stadion!


Post Reply