ONLINE HELP ili POMOC dok ste na liniji...

svakakve priče...
User avatar
forum_admin
OFKovac
OFKovac
Posts: 2114
Joined: Tue Aug 30, 2005 4:36 pm

Post by forum_admin »

i josh neshto FF ima novu verziju za linux 1.5 , kako da je instaliram jer pojma ne znam o linuxu????

Koliko ja znam gosn. Celtic-e u delu Kanade u kom VI zivite je ENGLESKO govorno podrucje...zar ne...?

Pa pise - ako ne na site-u onda u readme file-u...mada pise i na site-u...

A sam postupak instalacije je jednostavan : install (yes/no) >> yes...i sve em kaze gde ce i sta ce em sam uradi...

Kao i kod Windows-a

Koji Linux koristis...???? (interesuje me...)

User avatar
forum_admin
OFKovac
OFKovac
Posts: 2114
Joined: Tue Aug 30, 2005 4:36 pm

Post by forum_admin »

Sad se tek dozvah pameti...

Pa sto koristis FF kada sam Linux ima minimum 3 strasna browsera u sebi...npr. Conqueror je bruka lici na Netscape stari.

User avatar
celtic
...chuvam notj od budnih...
Posts: 2937
Joined: Wed Aug 31, 2005 10:32 pm
Location: tamo gde je hladno

Post by celtic »

Rekoh da ga josh provaljujem , na zalost kad chitam bilo kakav help vishe me zbuni nego napamet da radim ali aj...koristim fedoru ,,,,FC4

hteo sam redhat 9 da instaliram ali me zeznuli pre nego sam skinuo oni postavili cenu...
"Mladiću, smatrajte se opsovanim..."

User avatar
Electric Blue
Siledzija Sebes
Posts: 3579
Joined: Wed Aug 31, 2005 11:21 pm

Post by Electric Blue »

kasha casuals wrote:Gde i kako da nabavim Javu?
Ma uzmi moto-guzzija....ssssssssssss
ImageImageImageImage

Underworld
junior
junior
Posts: 137
Joined: Tue Sep 06, 2005 9:12 pm

Post by Underworld »

Opet problem sa kompom.

Instalirao sam igricu half-life 2 (koju sam preshao) i javio se problem.
Pochetak igrice secka.Ne secam se da je bilo ovakvih problema ranije.
Seckanje je nenormalno i bukvalno 1 sekunda na normalnom kompu je kod
mene izdeljena na 4 delova.Graficka je fx 5200,amd-ov procesor od 1800
megaherca. Kada prodje prvi deo igre (deo sa vozom),sve ide normalno,kao
da problema nije ni bilo.I tako narednih sat vremena,dok ne dodje deo
sa teleportom i sve izpochetka.Seckanje do besvesti.NE znam shta da radim,
nadam se vi imate reshenje.pozz

User avatar
forum_admin
OFKovac
OFKovac
Posts: 2114
Joined: Tue Aug 30, 2005 4:36 pm

Post by forum_admin »

E 'vako...

Pretostavljam da imas AMD 1800 procesor pa kazes, da je na 1.8 GHz, ako mu je ta oznaka - NIJE na 1.8 GHz (1800 Hz = 1.8 GHz) nego je na maksimum 1.5 GHz...OSNOVNA ZABUNA kod AMD procesora i njihovih oznaka. 1.8 GHz su procesori tek sa oznakom 2200 ili 2200+...

Ali to je nebitno, bitnija je grafika koja je koliko mi se cini potpuno OK...!

Posto je pretpostavljam prosao odredjeni vremenski period izmedju igranja iste igre tj. njenog boravka na masini, u tom preiodu doslo je do, recimo, "zabune" medju drajverima (koja je cesta kod Win OS-a) tako da...

Problemi koji tebe more resivi su na sledece nacine :

Prvo "skini" igricu sa masine.

2. Skini sa mreze neku noviju verziju drajvera za svoju graficku i instaliraj ih preko starih.

3. Ponovo instaliraj igru.

Ako nece tako...onda :

1. Skini igru sa masine

2. Ponovo instaliraj AGP drajvere - nalaze se na CD-u koji dolazi uz maticnu plocu. (postoji vise vrsta drajvera, bitni su ti samo oni za AGP SLOT...)

3. Ponovo instaliraj drajvere za graficku

4. Instaliraj igru.

Underworld
junior
junior
Posts: 137
Joined: Tue Sep 06, 2005 9:12 pm

Post by Underworld »

Oznaka Amd procesora je 2400+,tako da je 1800 megaherca...Inache shto
se tiche ove igre kochi samo kod nekih delova,ali pretpostravljam da je neki
zaglup do kompa.
Da ne znash mozda link za najnoviji driver za grafichku.Bio sam na nvidionom sajtu,medjutim tamo nema nishta.

User avatar
11
atleticar
Posts: 163
Joined: Tue Sep 13, 2005 4:10 pm

Post by 11 »

Sve sto ti treba mozes skinuti na sajtu www.guru3d.com!
Ja ti predlazem da prvo skines, sem drajvera, i "driver cleaner", a to je programcic koji koristis tako sto prvo aninstaliras drajver, zatim restart,pa udjes u sefe mod pa pokrenes program paocistis...(ima detaljno uputstvo uz program!)
Ovo predlazem jer cesto ima problema kada se samo instalira drajver preko postojeceg,ili i posle uninstala...
Naravno,reinstaliraj i celu igru, nezaboravi takodje da stavis optimalna podesavanja posto ti grafika nije bas.(bez uvrede! :) ) Obavezno iskljuci u drajverima "wait for vertical sync", a ako iskljucis ili smanjis neka druga podesavanja u drajverima,tacnije ne stavis ih na "application preference" onda ako u igri stavis tu opciju na jacu nego u drajveru igra ce ipak raditi sa ovom slabijom opcijom iz drajvera...
Naravno, ako ni ovo ne pomogne, uradi kako admin kaze, reinstal svega zivog i mrtvog!
Raspisah se!
Napisi sta si uradio!

User avatar
Velja
junior
junior
Posts: 111
Joined: Wed Dec 07, 2005 1:55 am
Location: Bgd

pa ovaj topic je strava...

Post by Velja »

jel mogu moji problemi sa ISDN-om???

1. skoro sam uzeo ISDN, zadovoljan sam . Ali me nervira jedan problem? Da li i kako mogu da namestim isdn da zove drugi broj(na modem-obican)? .To jest. ISDN nece da zove niti da primi poziv dok sam u igrici-multiplayer...Kako se to namesta, posto u upustvu nisam nasao.


2.Imam bezzicni panasonic kx-t4040bx, ali nece ono da mi prebacuje flash 1, flash 2 , vec jednostano prilikom pritiska na dugme flash, mi AUTOMATSKI prekine vezu na liniji 1 i prebaci na liniju 2? moze li telefon da radi kako treba?
Hvala
Mi ne trazimo nista novo samo Carstvo Dusanovo!!!

kasha casuals

Post by kasha casuals »

E, ajd sad da te vidim pametnjakovicu! :lol:

User avatar
forum_admin
OFKovac
OFKovac
Posts: 2114
Joined: Tue Aug 30, 2005 4:36 pm

Post by forum_admin »

kasha casuals wrote:E, ajd sad da te vidim pametnjakovicu! :lol:
Ko se zadnji smeje nasladje se smeje...


@Velja

Odgovor je stize za par sati...maksimum do veceras...

User avatar
forum_admin
OFKovac
OFKovac
Posts: 2114
Joined: Tue Aug 30, 2005 4:36 pm

Re: pa ovaj topic je strava...

Post by forum_admin »

Velja wrote:jel mogu moji problemi sa ISDN-om???

1. skoro sam uzeo ISDN, zadovoljan sam . Ali me nervira jedan problem? Da li i kako mogu da namestim isdn da zove drugi broj(na modem-obican)? .To jest. ISDN nece da zove niti da primi poziv dok sam u igrici-multiplayer...Kako se to namesta, posto u upustvu nisam nasao.


2.Imam bezzicni panasonic kx-t4040bx, ali nece ono da mi prebacuje flash 1, flash 2 , vec jednostano prilikom pritiska na dugme flash, mi AUTOMATSKI prekine vezu na liniji 1 i prebaci na liniju 2? moze li telefon da radi kako treba?
Hvala
Answer No2 : To oko fiksnih telefona, to ne znam, ali stvarno...

A za ISDN moram prvo da te pitam :

Da li imas USB modem na koji je nakacen ISDN (tj. da li ti centrala ima poseban izlaz za internet) ili samo 2 izlaza, sto ce reci 2 razdvojene linije ???

No dobro, evo obe situacije :

Ako koristis varijantu da su ti samo razdvojene linije tj. jedan dzek u komp drugi u telefon onda nema sanse da zoves jos jedan broj za internet (iako modem ima dva ulaza, to je iz nekih drugih razloga) osim onog preko kojeg si na mrezi...Mozes da telefoniras ali komp ne moze odjednom da bude na dve konekcije...

Ako imas USB modem iz ISDN u komp ni tada ne mozes da zivkas sa kompa ili da primas konekciju jer su home-masine napravljene 1 - linija = 1 - internet konekcija u datom momentu...

Ako ovo cita user 11 neka se javne, mozda ima nesto da doda...

User avatar
Velja
junior
junior
Posts: 111
Joined: Wed Dec 07, 2005 1:55 am
Location: Bgd

Post by Velja »

"Ako imas USB modem iz ISDN u komp ni tada ne mozes da zivkas sa kompa ili da primas konekciju jer su home-masine napravljene 1 - linija = 1 - internet konekcija u datom momentu... "


modem je u ISDN-u.
ISDN je prikacen za komp preko USB-a!
E sada, kada sam imao obican dail up modem , jednostano iz igrice zovem na drugi fiksni i prikacimo se , i to sve bez neta.... Samo opcija multiplayer, pa modem, pa tel.number...

A sada me zbunjuje, kako mogu da okrenem provajdera za net, na obican fiksni i da se prikaci na net, a nece da zove bilo koji drugi fiksni telefon...Bar da prijavi nesto, nego nista, kao da nisam nijedan broj zvao sa ISDN-a!
Mi ne trazimo nista novo samo Carstvo Dusanovo!!!

User avatar
Velja
junior
junior
Posts: 111
Joined: Wed Dec 07, 2005 1:55 am
Location: Bgd

Post by Velja »

e a probao sam i preko IP adrese da probam da igram igricu i nece, iako sam na netu i nije direktno modem.
A ostali sa dail up, modemom igraju bez problema, iako sam ja tehnicki savrseniji, pa mi je trulo, da ovo moje cudo nece da radi... :D
Mi ne trazimo nista novo samo Carstvo Dusanovo!!!

kasha casuals

Post by kasha casuals »

Al ti ga je opravio svaka mu cast!! :lol: :lol: :lol:

Post Reply