ONLINE HELP ili POMOC dok ste na liniji...

svakakve priče...
User avatar
forum_admin
OFKovac
OFKovac
Posts: 2114
Joined: Tue Aug 30, 2005 4:36 pm

Post by forum_admin »

BadMan wrote:
forum_admin wrote:
forum_admin wrote:
BadMan wrote:Meni je na windows XP-u nestao language bar.

Postoji on i dalje u donjem levom uglu na task bar-u ali ne mogu da menjam jezike jer je da tako kazem "nevidljiv".

Jezike regularno mogu da menjam na "shift - alt".

Ako neko ima neku ideju da to "opravimo" - bio bi zahvalan. (a da nije re-instal windows-a)
Klasicni problemi kod XP-a...zamolio bih - koji SP (service pack) i koji AV, firewall i ostali "guard" programi su u funkciji ???
Ako si ikada izasao na mrezu bez firewalla- eto problema. Ako nisi, opet mali bagovi...ako se ne vrati za par dana (znam kako cudno zvuci, ali istina je, vrati se samo od sebe) - razmisli o reinstalaciji...

U svakom slucaju, moram da razmislim malo pa da ti dam tacno resenje problema.
Nepar sati...ne dana...(za sledeci odgovor)...
Windows xp profesional SP2, Kasperski AV personal, ad-aware se.
Proslo je vec nekoliko nedelja od toga.
Na drugom user-u (a na istom kompu) je sve ok.
Instalacioni disk u drive, instaliraj PONOVO sve jezike (preko starih, jer vec ih imas i rade) koji ti trebaju i pojavice se ikona...
Ista fora je i kada se izgubi i neka druga ikona iz systemtraya...(graficka, printer,skener, USB modem)...
Ne pomenu mi firewall - POD Obavezno trpaj nesto...ZA, Kerio 2 (nemoj 4 jer je preteran sa opcijama i malo los...)

A ako ni to ne radi (mada ne znam za slucaj da nece)...jbg...javni se pa da jos malo razmisljam...

User avatar
BadMan
lošica
Posts: 1042
Joined: Fri Sep 02, 2005 9:04 am
Location: Belgrade
Contact:

Post by BadMan »

Popravio.
Samo sam ubacio jos jedan jezik, i sve se povratilo na normalu...
Posle sam ga izbacio jer mi nije potreban i sve je ostalo kako treba.
:shock:

User avatar
forum_admin
OFKovac
OFKovac
Posts: 2114
Joined: Tue Aug 30, 2005 4:36 pm

Post by forum_admin »

8) 8) 8) 8) 8)

Idemo dalje...

User avatar
celtic
...chuvam notj od budnih...
Posts: 2937
Joined: Wed Aug 31, 2005 10:32 pm
Location: tamo gde je hladno

Post by celtic »

HP komp sa 1 gb ddr ram-om 250 GB HD + extenal-ni USB Hard Drive od 250 GB.....ne fali mu nishta samo se "faaaaaalim"...ljolj
-Mala shala ...da li moze da se naprave particije na HD bez reinstal-a wina(formaturanja)...naravno i kako...ako moze
-jedan od p[redhodnih postova , neko reche da mu ZA usporava komp..
svaki FW ili AV usporava komp zato probaj da iskljuchish programe koji se dizu prilikom paljenja kompa a da ih ne koristish..
start/run pa ukucas msconfig otvorice se system configuration utility
idi na startup i iskljuchi sve shta ti ne treba ...ALI SAMO NA STRATUP
meni sve radi normalno tako da nema shta da se brigash da nece da radi...

admine ..trebaju mi command prompit komande ...komande koje se ukucavaju npr netstat -an , command i sl i chemu sluze...znam par ali mi treba sve da li znash mozda gde bi mogao samo copy/paste
"Mladiću, smatrajte se opsovanim..."

User avatar
forum_admin
OFKovac
OFKovac
Posts: 2114
Joined: Tue Aug 30, 2005 4:36 pm

Post by forum_admin »

-Mala shala ...da li moze da se naprave particije na HD bez reinstal-a wina(formaturanja)...naravno i kako...ako moze

Paaa...sta da ti kazem...ne znam za slucaj, znaci - NE...ne mora Win da se instalira na, recimo, novu particiju ali ona da bi radila tj. da bi postojala kao tzv. fizicki drive mora da bude formatirana po nekom (do sada koriscenom sa MS) standardu - FAT32 ili NTFS...

Malo da rasirim pricu, kada bi hteo i Linux da instaliras na svoju masinu - on ti trazi cak tri particije (koje su prakticno kao jedna jer su pod Linuxom) koje on natenane formatira...ili na novu tek formatiranu particiju hoces da stavis Linux - on tu particiju podeli na tri dela - u setupu sve lepo pita pre nego sto bilo sta uradi...

Nadam se da znas za managment iz samog Windowsa sa particijama settings > control panel > administrative tools > computer managment > disk managemant...sve ostalo pise tamo gde treba...

admine ..trebaju mi command prompit komande ...komande koje se ukucavaju npr netstat -an , command i sl i chemu sluze...znam par ali mi treba sve da li znash mozda gde bi mogao samo copy/paste

Ooooo....MS DOS komande se jos uvek nalaze u kompletu kada otkucas HELP odmah pored C:\> primer : c:\>help pa enter i izlaze ali bas SVE komande koje MS DOS u tom trenutku sadrzi...sa sve opisom sa strane za sta sluze...

Ako te interesuje detaljnije komanda po komanda onda radis sledece primer : e:\>himem/? izlazi pomoc sa opisom delatnosti te komande...

c:\>, d:\> itd - su imena drajvova...

copy /paste u dosu ne postoji (bar ne onakvo kakvo ti treba ili kakvo si mislio da mozda ima)

Sve komande su prakticno sistemske jer je Windows napravljen na MS DOS bazi...tako ti je npr. copy/paste opcija bazirana na COPY komandi, refresh opcija na CLS komandi itd...itd...pogledaj help, prelistaj par komandi pa ces vec provaliti...

User avatar
BadMan
lošica
Posts: 1042
Joined: Fri Sep 02, 2005 9:04 am
Location: Belgrade
Contact:

Post by BadMan »

celtic wrote:HP komp sa 1 gb ddr ram-om 250 GB HD + extenal-ni USB Hard Drive od 250 GB.....ne fali mu nishta samo se "faaaaaalim"...ljolj
-Mala shala ...da li moze da se naprave particije na HD bez reinstal-a wina(formaturanja)...naravno i kako...ako moze
-jedan od p[redhodnih postova , neko reche da mu ZA usporava komp..
svaki FW ili AV usporava komp zato probaj da iskljuchish programe koji se dizu prilikom paljenja kompa a da ih ne koristish..
start/run pa ukucas msconfig otvorice se system configuration utility
idi na startup i iskljuchi sve shta ti ne treba ...ALI SAMO NA STRATUP
meni sve radi normalno tako da nema shta da se brigash da nece da radi...

admine ..trebaju mi command prompit komande ...komande koje se ukucavaju npr netstat -an , command i sl i chemu sluze...znam par ali mi treba sve da li znash mozda gde bi mogao samo copy/paste
Program "partition magic" sluzi za pravljenje particija, probaj sa njim...

User avatar
forum_admin
OFKovac
OFKovac
Posts: 2114
Joined: Tue Aug 30, 2005 4:36 pm

Post by forum_admin »

Info za sve vas koji postavljate slike, klipove, pesme itd...

Ako vas zraci putfile.com, rapidshare.com, imageshack.us itd...tj. gomila uploadfile - servera, predlazem vam daleko lakse opcije...

Na lycos.co.uk ili freewebs.com ili ko zna koliko ih jos ima (servera koji nude poddomene) - "unajmite" 50 MB prostora na serveru (po mogucstvu, nekoliko njih /npr. freewebs.com/sekcija01/ i freewebs.com/sekcija02/ /) i imate 100 MB sopstvenog prostora na serverima. Preko FTP programa mozete da radite sa fajlovima koje zelite da pokazujete, postavljate na server ili pak, da vam samo stoje "u mrezi" - mozete da radite STA HOCETE...nece vam nestati posle 15 dana, server na kome su ce u 99% slucajeva biti "dostupan" itd...

kasha casuals

Post by kasha casuals »

Gde i kako da nabavim Javu?

User avatar
celtic
...chuvam notj od budnih...
Posts: 2937
Joined: Wed Aug 31, 2005 10:32 pm
Location: tamo gde je hladno

Post by celtic »

kasha casuals wrote:Gde i kako da nabavim Javu?

Ne znam da li vishe na kioscima ima "marti misterija" ali potrazi taj strip ...nakbolji prijatelj i "saborac" Marti M. je JAVA..neandertalac koga je ovaj nashao....itd Napisao sam ti na PM ..admine sorry , ne uzimam ti lebac iz usta
inache ja na linuxu imam problem sa javom...ne znam da je sredim :(
"Mladiću, smatrajte se opsovanim..."

User avatar
forum_admin
OFKovac
OFKovac
Posts: 2114
Joined: Tue Aug 30, 2005 4:36 pm

Post by forum_admin »

kasha casuals wrote:Gde i kako da nabavim Javu?
Pitanje br. 1 - sta ti treba od JAVE ??? RunTime Environment ili ti treba da programiras ??? :D

Pitanje br. 2 - koji program ti je trazio JAVU RTE???

JAVA RTE koji pretpostavljam da vama treba se nalazi na adresi :

http://java.sun.com/

Pa skinite neki RTE iz download-a

ISTO VAZI I ZA LINUX KORISNIKE !

User avatar
Booze Brothers
glavni internet kezualac Srbije...
Posts: 36044
Joined: Wed Sep 07, 2005 3:40 pm
Location: Singidunum 44°48'51.26"N / 20°29'52.15"E
Contact:

Post by Booze Brothers »

'63. OFK Beograd-Juventus 2-1
Image
Ofka till I die
Nezvanični sajt OFK Beograda
Sačuvajmo Omladinski stadion!

kasha casuals

Post by kasha casuals »

celtic wrote:
kasha casuals wrote:Gde i kako da nabavim Javu?

Ne znam da li vishe na kioscima ima "marti misterija" ali potrazi taj strip ...nakbolji prijatelj i "saborac" Marti M. je JAVA..neandertalac koga je ovaj nashao....itd Napisao sam ti na PM ..admine sorry , ne uzimam ti lebac iz usta
inache ja na linuxu imam problem sa javom...ne znam da je sredim :(
Ha.....Ha.....Ha..... :smt014

Blago meni sa ovakvim prijateljima!
Pitanje br. 1 - sta ti treba od JAVE ??? RunTime Environment ili ti treba da programiras ???
A i ti si neki duhovit! :evil:


Preko explorera mi sve normalno radi ali preko Opere ne radi!

User avatar
forum_admin
OFKovac
OFKovac
Posts: 2114
Joined: Tue Aug 30, 2005 4:36 pm

Post by forum_admin »

Sta ti radi u Exploreru a sta ne radi u Operi ???
Bitno je da objasnis STA ???

Igrice, klipovi, pop-up prozori...sta...???

U svakom slucaju, idi na adresu koju sam dao za JAVU, instaliraj i proveri da li radi...ako ne - javi se ovde...

User avatar
celtic
...chuvam notj od budnih...
Posts: 2937
Joined: Wed Aug 31, 2005 10:32 pm
Location: tamo gde je hladno

Post by celtic »

treba mu za java chat..bar kako on kaze ne moze da udje a shto se tiche linuxa meni treba java ..npr ne mogu da vidim na portalu ono shto ide za ofkine utakmice na vrhu...na onom drugom forumu ...neki znaju kom ..podeshavali smo neke video klipove nisam mogao da ih vidim ..normalno treba mi java ..e sad da li zavisi koji procesor koristim i koji browser da bi uchitao javu..ili mogu bilo koju...

usput mene linux izludjuje ...ili sam navikao na jeb.. windows koji je bushan sa svih strana a trenutno je aktuelan virus(vishe trojanaca) koji se kachi na IE , taman ochistish sve ili bar mislish da si ochistio..chim podignesh IE odma se kache bez obzira na koju stranicu ishao..pomaze jedino format
i josh neshto FF ima novu verziju za linux 1.5 , kako da je instaliram jer pojma ne znam o linuxu????
"Mladiću, smatrajte se opsovanim..."

kasha casuals

Post by kasha casuals »

Svemirska sela! :shock:

Post Reply