ONLINE HELP ili POMOC dok ste na liniji...

svakakve priče...
User avatar
BW_casual
senior
senior
Posts: 850
Joined: Thu Nov 27, 2008 5:45 pm
Location: curva sud
Contact:

Re: ONLINE HELP ili POMOC dok ste na liniji...

Post by BW_casual »

Poslednjih dana imam ne bash prijatnih problema sa mashinom.... :arrow: kompjuter posle podizanja sistema radi normalno do nekog 15 minuta kada konekcija pochinje da se gushi,obichan homepage otvara do 5 min,youtube- ne mozhe nikako da otvori,a otvaranje foldera traje vishe od nekog standarda

shta mi je chiniti ? :( :bom:
OFK-A!
lutanje, fudbal i tombole.

User avatar
Black Bloc
zaista me boli kurac...
Posts: 2885
Joined: Thu Jun 14, 2007 11:59 pm
Location: Daleko od alkohola u zagrljaju karaktera

Re: ONLINE HELP ili POMOC dok ste na liniji...

Post by Black Bloc »

reinstall windowsa je jedino i najkonkretnije resenje resenje...mada si to vec i sam znao...

takodje (a ovo vazi za sve) bitno je da instalacija bude "fresh", znaci - format HDD pa instalacija, znam da smara jer onda mora sve ponovo da se instalira ali...

mada mozes i ovako da se igras...

instaliraj neki firewall, neki simpaticni...ja preporucujem Comodo Personal Firewall (ionako je dzabe)...

pa ce on posle instalacije da pita za bukvalno svaku stvar koja zeli na mrezu ili zeli sa mreze kod tebe...i ti onda tu blokiras ili pustas saobracaj...

Pustis browser a ostalo blokiras...pregledas sta to tako silno zeli sa tvoje masine na mrezu i sa tim se posle zabavljas (malo dejstvujes nekim AV softom po njemu, malo neki cleanovi po striktnim lokacijama, kurci palci...itd...) ja kontam da ce to da bude cuveni SVCHOST ali ne smem da tvrdim...

Mislim, ceo taj postupak traje koliko i reinstalacija windowsa a opet nisi bas najsigurniji da li ce sve biti kako treba...
His Excellency President for Life, Field Marshal Al Hadji Doctor Idi Amin, VC, DSO, MC, Lord of All the Beasts of the Earth and Fishes of the Sea, and Conqueror of the British Empire in Africa in General and Uganda in Particular !

User avatar
BW_casual
senior
senior
Posts: 850
Joined: Thu Nov 27, 2008 5:45 pm
Location: curva sud
Contact:

Re: ONLINE HELP ili POMOC dok ste na liniji...

Post by BW_casual »

uhhh hvala :8) :wink: u medjuvremenu sam doshao do zakljuchka da konekcija zapravo gushi ceo sistem,kad god bi se konektovao na NET pojavljuju se navedeni simptomi :mrgreen: da li mozhda postoji neka alternativa,ili je FORMAT jedino reshenje :?: :)
OFK-A!
lutanje, fudbal i tombole.

User avatar
Eric Cartman
exbanovani starmali Raja
Posts: 5183
Joined: Wed Mar 08, 2006 10:37 am
Location: Beograd
Contact:

Re: ONLINE HELP ili POMOC dok ste na liniji...

Post by Eric Cartman »

Ако успеш да нађеш шта покушава да се накачи и шта вуче с нета, можда (мада не верујем) можеш то да сузбијеш. Овако је најреалније да форматираш.
Χριστός Ανέστη εκ νεκρών

User avatar
celtic
...chuvam notj od budnih...
Posts: 2937
Joined: Wed Aug 31, 2005 10:32 pm
Location: tamo gde je hladno

Re: ONLINE HELP ili POMOC dok ste na liniji...

Post by celtic »

BW_casual wrote:uhhh hvala :8) :wink: u medjuvremenu sam doshao do zakljuchka da konekcija zapravo gushi ceo sistem,kad god bi se konektovao na NET pojavljuju se navedeni simptomi :mrgreen: da li mozhda postoji neka alternativa,ili je FORMAT jedino reshenje :?: :)
nije format nikad jedino reshenje..ali je najbolje :D ...pre par godina sam imao slichan problem i neki tip je krenuo da mi objashnjava shta treba da radim..te ovo te ono te registre pominje te vidi koji su procesi u toku ...chitao sam ga kao kineski sajt...dodushe ne znam ni danas shta je prichao i reshim da uradim format...opet tu mi je objashnjavao da ne radim format tako shto cu da ubacim win disk i da selektujem opciju format vetj da idem sa "butabilnim diskom" ako se to tako zove i da uradim format...
tu se ulazi u bios pa trte mrte i najjednostavniju opciju sam uradio...kupio novi HD i novi win i instalirao sam ....to je bilo pre 5 godina i to i dalje radi...


znachi format najlaksha opcija .. :D
"Mladiću, smatrajte se opsovanim..."

User avatar
BW_casual
senior
senior
Posts: 850
Joined: Thu Nov 27, 2008 5:45 pm
Location: curva sud
Contact:

Re: ONLINE HELP ili POMOC dok ste na liniji...

Post by BW_casual »

Uspeo sam hvala svima :wink: klasichna reinstalacija je uspela,jedino ostaje zhal za nekim slikama... :(
OFK-A!
lutanje, fudbal i tombole.

User avatar
Booze Brothers
glavni internet kezualac Srbije...
Posts: 36044
Joined: Wed Sep 07, 2005 3:40 pm
Location: Singidunum 44°48'51.26"N / 20°29'52.15"E
Contact:

Re: ONLINE HELP ili POMOC dok ste na liniji...

Post by Booze Brothers »

pa cemu se zahvaljujes...
'63. OFK Beograd-Juventus 2-1
Image
Ofka till I die
Nezvanični sajt OFK Beograda
Sačuvajmo Omladinski stadion!

User avatar
Black Bloc
zaista me boli kurac...
Posts: 2885
Joined: Thu Jun 14, 2007 11:59 pm
Location: Daleko od alkohola u zagrljaju karaktera

Re: ONLINE HELP ili POMOC dok ste na liniji...

Post by Black Bloc »

A ti ubuduce obrati paznju i nemoj nista da drzis na particiji sa sistemskim fajlovima do - sistemske fajlove...drugim recima - My Documents, Program Files i tako to, sto se nalazi pored Windows direktorijuma - NISU mesta za cuvanje podataka :wink:
His Excellency President for Life, Field Marshal Al Hadji Doctor Idi Amin, VC, DSO, MC, Lord of All the Beasts of the Earth and Fishes of the Sea, and Conqueror of the British Empire in Africa in General and Uganda in Particular !

User avatar
Booze Brothers
glavni internet kezualac Srbije...
Posts: 36044
Joined: Wed Sep 07, 2005 3:40 pm
Location: Singidunum 44°48'51.26"N / 20°29'52.15"E
Contact:

Re: ONLINE HELP ili POMOC dok ste na liniji...

Post by Booze Brothers »

e jedno pitanje, pa se smejte prozivajte,boli me kurac...zasto mi se, kada nesto kucam u vordu i kada nesto posle hocu da "editujem",brisem i ponovo pisem, slova gube...ono sto kucam guta ova slova ispred...kako to da sredim...? nece da sredi ovo dugme na tastaturi insert...valjda ste me skapirali sta hocu da pitam...
'63. OFK Beograd-Juventus 2-1
Image
Ofka till I die
Nezvanični sajt OFK Beograda
Sačuvajmo Omladinski stadion!

User avatar
celtic
...chuvam notj od budnih...
Posts: 2937
Joined: Wed Aug 31, 2005 10:32 pm
Location: tamo gde je hladno

Re: ONLINE HELP ili POMOC dok ste na liniji...

Post by celtic »

ja sam te skapirao jer sam imao isti problem koji ne znam pojma kako se sredio...valjda sam nauchio da kucam bez ispravljanja ...to ti je savet :D

inache sam "prfoeisionanli datkilgorf"

prochachkaj malo po opcijama..stvarno ne znam kako sam to sredio
"Mladiću, smatrajte se opsovanim..."

User avatar
Black Bloc
zaista me boli kurac...
Posts: 2885
Joined: Thu Jun 14, 2007 11:59 pm
Location: Daleko od alkohola u zagrljaju karaktera

Re: ONLINE HELP ili POMOC dok ste na liniji...

Post by Black Bloc »

Booze Brothers wrote:e jedno pitanje, pa se smejte prozivajte,boli me kurac...zasto mi se, kada nesto kucam u vordu i kada nesto posle hocu da "editujem",brisem i ponovo pisem, slova gube...ono sto kucam guta ova slova ispred...kako to da sredim...? nece da sredi ovo dugme na tastaturi insert...valjda ste me skapirali sta hocu da pitam...
Nece sa INSERT ???

Koja verzija Worda je u pitanju ?
His Excellency President for Life, Field Marshal Al Hadji Doctor Idi Amin, VC, DSO, MC, Lord of All the Beasts of the Earth and Fishes of the Sea, and Conqueror of the British Empire in Africa in General and Uganda in Particular !

User avatar
Booze Brothers
glavni internet kezualac Srbije...
Posts: 36044
Joined: Wed Sep 07, 2005 3:40 pm
Location: Singidunum 44°48'51.26"N / 20°29'52.15"E
Contact:

Re: ONLINE HELP ili POMOC dok ste na liniji...

Post by Booze Brothers »

2003...ma nebitno, nije samo worda...to mi se desavalo i npr. ovde kada kucam poruku...pogotovo duzu pa onda sve sjebe...ja reko ima neka prosta fora zasto se to desava...
'63. OFK Beograd-Juventus 2-1
Image
Ofka till I die
Nezvanični sajt OFK Beograda
Sačuvajmo Omladinski stadion!

User avatar
Booze Brothers
glavni internet kezualac Srbije...
Posts: 36044
Joined: Wed Sep 07, 2005 3:40 pm
Location: Singidunum 44°48'51.26"N / 20°29'52.15"E
Contact:

Re: ONLINE HELP ili POMOC dok ste na liniji...

Post by Booze Brothers »

stalno mi se gubi language toolbar sa taskbara...kako to da vratim...
'63. OFK Beograd-Juventus 2-1
Image
Ofka till I die
Nezvanični sajt OFK Beograda
Sačuvajmo Omladinski stadion!

User avatar
Booze Brothers
glavni internet kezualac Srbije...
Posts: 36044
Joined: Wed Sep 07, 2005 3:40 pm
Location: Singidunum 44°48'51.26"N / 20°29'52.15"E
Contact:

Re: ONLINE HELP ili POMOC dok ste na liniji...

Post by Booze Brothers »

Sundjerche mi je pomogao i resio sam stvar sa alt+shift... :8)
'63. OFK Beograd-Juventus 2-1
Image
Ofka till I die
Nezvanični sajt OFK Beograda
Sačuvajmo Omladinski stadion!

User avatar
Zbidelj
OFKovac
OFKovac
Posts: 1304
Joined: Thu Mar 01, 2007 10:34 pm
Location: Beograd

Re: ONLINE HELP ili POMOC dok ste na liniji...

Post by Zbidelj »

Jedno pitanje,ko zna, kako da obisem acount na yahoo? Otvorio bih novi.
Volim i ja zljut,kentor i mespatle!

Post Reply