Širom planete

svakakve priče...
User avatar
voja 10
terijer
Posts: 1902
Joined: Mon Oct 31, 2005 10:47 am
Location: divlji zapad

Re: Širom planete

Post by voja 10 »

"Sigurna kuća" za muževe bez posla

Kada je Nišlija Đorđe Mišić na brvnari na placu na kojem cepa i prodaje ogrevno drvo, više iz šale, napisao “Sigurna kuća za muškarce“, nije ni sanjao da će početi masovno da dolaze
Za nešto manje od godinu dana u njegovoj kolibici u ulici Dušana Popovića, nedaleko od Ćele kule, utočište je pronašlo 15 muškaraca!
Đorđeva “sigurna kuća“ pravi je muški raj - na placu cepaju drva po celi dan, popije se na miru i po koje pivce, dok se na ”smederevcu“ krčka pasulj... ovde muževi mogu da zarade i neki dinar cepajući drva.
”Čisto iz šale sa drugarima napisao sam ”Sigurna kuća za muškarce“. A onda su počeli stvarno da mi dolaze zlostavljani muževi. Nisam ustanova, ne mogu nikoga da zbrinem, ali za ne daj bože imam pet ležajeva u brvnari”, priča Mišić i navodi da se radi o muževima koji su ostali bez posla, iz porodica u kojima žene rade.
”Jedan dolazi samo da pojede burek ovde na miru, da mu niko ne zvoca”, priča Mišić.
Jedan od prvih posetilaca Mišićeve “sigurne kuće” je Milan V. koji svakodnevno cepa i tovari drva na placu, a usput je i noćni čuvar jer nema gde da živi.
”Kada sam ostao sam bez posla, žena mi je rekla – idi ne trebaš mi. Preko dana ovde cepamo i tovarimo drva, odmaramo se kada hoćemo. Ovde imam mir, kaže Veličković.
I Saša N. je na ovom mestu našao spokoj.
”Odmorim se ovde, kao da sam na more došao”, kaže kratko on za "Alo."
"un poco con la cabeza de Maradona y otro poco con la mano de Dios"

User avatar
Electric Blue
Siledzija Sebes
Posts: 3579
Joined: Wed Aug 31, 2005 11:21 pm

Re: Širom planete

Post by Electric Blue »

Ti pederi uvek edituju tekst kako im odgovara i naprave popularisticko govno...Evo pravog teksta...
voja 10 wrote:"Sigurna kuća" za ofkovce

Kada je Beogradjanin Nesha Pangazijus u Ruzveltovoj , u staroj kuci gde se cepa vopi i prodaje njakvi, više iz šale, napisao “6 i 400“, znao je da će početi masovno da dolaze
Za nešto manje od godinu dana u njegovoj kafanici u ulici Ruzveltovoj, nedaleko od Ćele parkinga, utočište je pronašlo 15-ak muškaraca!
Pangazijusova“sigurna kuća“ pravi je alkoholicarski raj - u birtiji cepaju vopi po celi dan, popije se na miru i po kojie vinjace, dok se na ”smederevcu“ krčka pasulj,a kuvarica izbacuje smece... ovde ofkovci mogu da izgube zadnji dinar cepajući vopi.
”Čisto iz šale sa drugarima napisao sam ”6 i 400“. A onda su počeli stvarno da mi dolaze zedni ljudi. Nisam ustanova, ne mogu nikoga da zbrinem, ali za ne daj bože imam i pomocnu prostoriju u kafani ako nagrnu”, priča Shone Pangazijus i navodi da se radi o Ljudima koji mahom ne rade, iz porodica u kojima žene dzandraju.
”Jedan dolazi samo da popije gajbu piva ovde na miru, da mu niko ne zvoca”, priča Panga.
Neki od prvih posetilaca Panginog “6 I 400” su ofkovci koji svakodnevno cepaju vopii i ponekad zavare u parku, a usput su s'konca i konopca i imaju gde da žive.
”Kada smo ostali bez dragstora, zima nam je rekla – idite u kafanu. Preko dana retkoovde cepamo i vopi, odmaramo se kada hoćemo. Ovde imam mir,ali nas ovaj debeli odra sa cenama, kaže Veličković.
Ofkovci su na ovom mestu našli spokoj.
”Odmorimo se ovde, kao da smo u poresku upravu otisli ”, kažu kratko oni za "Alo."
I Djole je ovde nasao mir: "Ja sam Djole! Ja sam ovde dosao samo da se protegnem"
ImageImageImageImage

User avatar
Booze Brothers
glavni internet kezualac Srbije...
Posts: 36044
Joined: Wed Sep 07, 2005 3:40 pm
Location: Singidunum 44°48'51.26"N / 20°29'52.15"E
Contact:

Re: Širom planete

Post by Booze Brothers »

aaaaaa, dobrodosao na forum nazad!!!!! :D bravo!!!!!!! Ovaj forum je nakada bio zanimljiv... :jocolor: :wink:
'63. OFK Beograd-Juventus 2-1
Image
Ofka till I die
Nezvanični sajt OFK Beograda
Sačuvajmo Omladinski stadion!

User avatar
Billy Bright
mučki provokator
Posts: 1746
Joined: Mon Jul 23, 2007 11:56 am

Re: Širom planete

Post by Billy Bright »

------*-----*-

User avatar
voja 10
terijer
Posts: 1902
Joined: Mon Oct 31, 2005 10:47 am
Location: divlji zapad

Re: Širom planete

Post by voja 10 »

”Jedan dolazi samo da popije gajbu piva ovde na miru, da mu niko ne zvoca”, priča Panga.
------*-----*- ------*-----*- ------*-----*- :cyclopsani: briljantno
"un poco con la cabeza de Maradona y otro poco con la mano de Dios"

User avatar
Booze Brothers
glavni internet kezualac Srbije...
Posts: 36044
Joined: Wed Sep 07, 2005 3:40 pm
Location: Singidunum 44°48'51.26"N / 20°29'52.15"E
Contact:

Re: Širom planete

Post by Booze Brothers »

Svaki građanin će dobiti po 31 akciju, čija je početna cena 2,27 evra po jednoj akciji.
http://www.mondo.rs/s241759/Info/Ekonom ... ekoma.html
'63. OFK Beograd-Juventus 2-1
Image
Ofka till I die
Nezvanični sajt OFK Beograda
Sačuvajmo Omladinski stadion!

User avatar
Booze Brothers
glavni internet kezualac Srbije...
Posts: 36044
Joined: Wed Sep 07, 2005 3:40 pm
Location: Singidunum 44°48'51.26"N / 20°29'52.15"E
Contact:

Re: Širom planete

Post by Booze Brothers »

Navijači Hartpul junajteda postali Internet senzacija nakon što su se pojavili na utakmici obučeni kao Štrumfovi.
http://www.mondo.rs/s243865/Zabava/Ludi ... kmici.html
'63. OFK Beograd-Juventus 2-1
Image
Ofka till I die
Nezvanični sajt OFK Beograda
Sačuvajmo Omladinski stadion!

User avatar
Booze Brothers
glavni internet kezualac Srbije...
Posts: 36044
Joined: Wed Sep 07, 2005 3:40 pm
Location: Singidunum 44°48'51.26"N / 20°29'52.15"E
Contact:

Re: Širom planete

Post by Booze Brothers »

Aktivista Antifašističke akcije iz Novog Sada Zoran Petakov dobio je rešenje o izdržavanju kazne zatvora u trajanju od sto dana jer nije platio kaznu za uvredu episkopa bačkog Srpske pravoslavne crkve (SPC) Irineja

http://www.pressonline.rs/sr/vesti/vest ... atvor.html

inace ide na Vojvodinin istok sa Starejsem gardom...
'63. OFK Beograd-Juventus 2-1
Image
Ofka till I die
Nezvanični sajt OFK Beograda
Sačuvajmo Omladinski stadion!

User avatar
Booze Brothers
glavni internet kezualac Srbije...
Posts: 36044
Joined: Wed Sep 07, 2005 3:40 pm
Location: Singidunum 44°48'51.26"N / 20°29'52.15"E
Contact:

Re: Širom planete

Post by Booze Brothers »

Žena koja je varala svog muža Kenijca nije ni slutila da će se on obratiti lokalnom vraču za pomoć i da će se ona i njen ljubavnik naći u vrlo neugodnoj situaciji.

http://www.24sata.rs/vesti/svet/vest/cr ... 0126.phtml
'63. OFK Beograd-Juventus 2-1
Image
Ofka till I die
Nezvanični sajt OFK Beograda
Sačuvajmo Omladinski stadion!

User avatar
Booze Brothers
glavni internet kezualac Srbije...
Posts: 36044
Joined: Wed Sep 07, 2005 3:40 pm
Location: Singidunum 44°48'51.26"N / 20°29'52.15"E
Contact:

Re: Širom planete

Post by Booze Brothers »

Бугарија оди на матура

Кратка репортажа од соседството. Тема - матура, поконкретно - матурантки. Во моментов некоја певаљка седи некаде, ја чита статијава и со подзината уста им се чуди на децава - кај најдовте бре толку пудра и чипка.

http://off.net.mk/zezalici/kanta/bugarija-odi-na-matura
'63. OFK Beograd-Juventus 2-1
Image
Ofka till I die
Nezvanični sajt OFK Beograda
Sačuvajmo Omladinski stadion!

User avatar
Papiga
junior
junior
Posts: 461
Joined: Thu May 28, 2009 8:05 pm

Re: Širom planete

Post by Papiga »

Bugarcad :) a vesele se uz nase trube,samo nakaradjene na njihov nacin ------*-----*-

zadnja
junior
junior
Posts: 191
Joined: Sat Nov 12, 2011 1:41 am
Location: skolsko

Re: Širom planete

Post by zadnja »

pre neki dan sam bio o bosni u onom etno selu stanisic....iskreno vredi otici videti..

Image
Image
Image
Image
Image
Image
Image
Image
Image
Image
Image

User avatar
zoffmann
junior
junior
Posts: 145
Joined: Thu Sep 15, 2011 1:00 am
Location: Opstina Zarkovo

Re: Širom planete

Post by zoffmann »

Stvarno lepo izgleda....vredi posetiti...
Tramvaj 12--Omladinski Stadion

User avatar
Booze Brothers
glavni internet kezualac Srbije...
Posts: 36044
Joined: Wed Sep 07, 2005 3:40 pm
Location: Singidunum 44°48'51.26"N / 20°29'52.15"E
Contact:

Re: Širom planete

Post by Booze Brothers »

srace nam se u zivot, ceo zivot... :) a da prekrajate granice sadasnje Srbije to podrzavate... i samo da znate, Vi Hrvati, Cetnici i Partizani su u nasoj Skupstini izjednaceni i ako to ne prihvatate onda ne prihvatate ni Drzavu Srbiju pa onda zatvorite bilateralne odnose... licumurna govna... Solo Zivojin Misic style!

Predsednik Hrvatske Ivo Josipović izjavo je da neće prisustvovati inauguraciji predsednika Srbije ako Tomislav Nikolić "zauvek ne napusti ideje četništva".

"Svako ko želi da učestvuje u zajedničkom projektu evropeizacije regiona, ko želi da ima partnere i prijatelje u Evropi, mora da napusti ideje četništva i teritorijalne ekspanzije, ideje o tome kako teritorije i granice nisu definisane", rekao je Josipović.

On je u Briselu na marginama konferencije "Stanje u Evropskoj uniji 2012" poručio da svako ima za to priliku, pa i Nikolić.

"Kada bude jasno da je prihvatio takav koncept, onda ćemo sarađivati. Ako se o tome jasno ne izrazi, sigurno neću otići na inauguraciju u Beograd", rekao je Josipović novinarima.
'63. OFK Beograd-Juventus 2-1
Image
Ofka till I die
Nezvanični sajt OFK Beograda
Sačuvajmo Omladinski stadion!


Post Reply