Širom planete

svakakve priče...
User avatar
Booze Brothers
glavni internet kezualac Srbije...
Posts: 36044
Joined: Wed Sep 07, 2005 3:40 pm
Location: Singidunum 44°48'51.26"N / 20°29'52.15"E
Contact:

Širom planete

Post by Booze Brothers »

Pa da krenemo...malo vesti iz Srbije...


Neuni?tivi Rambo Amadeus juče je na brodu ?Sirona?, koji, inače, slu?i za razgledanje Beograda, okupio prijatelje i novinare, da bi promovisao svoj novi album ?Oprem dobro?. Taman ?to je ?Sirona? isplovila, Rambo je tra?io da se brod vrati na obalu i pokupi troje njegovih prijatelja koji su malo zakasnili! Nekoliko minuta kasnije, ?bela lađa? na kojoj je bilo stotinak ljudi, krenula je u pravcu Zemuna, a Rambo je odmah si?ao pod palubu i obukao belo kapetansko odelo, dodu?e, sa ?sumnjivim? rupama na rukavima i nogavicama. Kada su prisutni počeli da ga zezaju zbog odela, Rambo je filozofski izjavio da je on interplanetarni kapetan, a da mu rupe na uniformi slu?e za ventilaciju. Logično, dok drugi muzičari na svojim promocijama pričaju sa novinarima, pu?taju ili sviraju nove pesme, Rambo Amadeus je uradio sve suprotno.

?Sa novinarima ne pričam, do?li smo da jedemo i pijemo. Do sada sam vas uvek maltretirao i provocirao i zaslu?ili ste i vi da se jednom provedete. Hrana je tu, piće je tu...a o mojoj novoj ploči ne bih da vas gnjavim, moj posao je da radim muziku, moj album je najprodavaniji u Srbiji, pa sam odlučio da to proslavimo. ?to se tiče koncerta u Beogradu, čekam da vidim koliko sam popularan, pa da odlučim da li ću svirati u ?Areni? ili KST-u?, svečano je objavio Rambo.

Malu protekciju su imali strani novinari, njih nekoliko, sa kojima je Rambo pričao na svom ?pakistanskom? engleskom.

Dok se sa razglasa čula d?ez muzika, domaćin ?promocije? se ?etkao po brodu, pozirao fotoreporterima, kopirao ?Titanik? scenu na pramcu... A gosti, među kojima su bili Kojot iz ?Ajzbrna?, Marija Mihajlović, Dragan Kremer, Petar Janjatović, Ivan Ivačković, članovi Rambovog benda, bacili su se na sendviče i piće. (Blic)

i jedna tu?na vest za sve po?tovaoce legende srpskog glumi?ta...
IN MEMORIAM

Umro glumac Ljuba Tadić
stana - 28. oktobar 2005.

Na? poznati i proslavljeni pozori?ni i filmski glumac Ljuba Tadić umro je danas u Beogradu u 76. godini. Tadić je rođen 31. maja 1929. godine u Uro?evcu, zavr?io je Akademiju za pozori?nu umetnost u Beogradu, a debitovao je u kragujevačkom pozori?tu 1944. godine, odakle je pre?ao u Beograd. Bio je stalni član Beogradskog dramskog pozori?ta, Narodnog pozori?ta, Ateljea 212 i Jugoslovenskog dramskog pozori?ta, u kojima je ostvario veliki broj zapa?enih uloga, među kojima su upamćene njegove kreacije Otela, Kralja Lira, Edipa, Raskoljnikova i Sokrata u predstavi Sokratova odbrana i smrt. Glumio je u vi?e od 60 filmova i u mnogim radio i televizijskim dramama. Za svoj rad Tadić je nagrađen Oktobarskom nagradom Beograda 1969. godine, Sedmojulsku nagradu Srbije dobio je 1970, prvi je dobitnik glumačke nagrade ?Dobričin prsten?, a u biv?oj Jugoslaviji je četiri puta nagrađen zlatnom Arenom filmskog festivala u Puli. Vreme komemoracije i sahrane biće naknadno objavljeni. (RTS)
'63. OFK Beograd-Juventus 2-1
Image
Ofka till I die
Nezvanični sajt OFK Beograda
Sačuvajmo Omladinski stadion!

User avatar
Booze Brothers
glavni internet kezualac Srbije...
Posts: 36044
Joined: Wed Sep 07, 2005 3:40 pm
Location: Singidunum 44°48'51.26"N / 20°29'52.15"E
Contact:

Post by Booze Brothers »

'63. OFK Beograd-Juventus 2-1
Image
Ofka till I die
Nezvanični sajt OFK Beograda
Sačuvajmo Omladinski stadion!

User avatar
Booze Brothers
glavni internet kezualac Srbije...
Posts: 36044
Joined: Wed Sep 07, 2005 3:40 pm
Location: Singidunum 44°48'51.26"N / 20°29'52.15"E
Contact:

Post by Booze Brothers »

Tra?i se
Jelena Dokić!?
A. PALIĆ 30.10.2005, 19:15:00

JELENA Dokić napu?ta "beli sport"!? Prema informacijama iz teniskih krugova u Zagrebu, nekada najbolja evropska igračica je posle vi?egodi?njeg propadanja okačila reket o klin. Dokićeva već mesecima ne trenira, na mnogim turnirima ove jeseni se bez obja?njenja nije ni pojavila, a ?to je najgore, niko ne zna gde se na?a teniserka trenutno nalazi!
- Verujem da je vest o kraju Jelenine karijere tačna, iako je ona majci izjavila da će već od Nove godine zaigrati na nekoliko turnira u Australiji, pa i samom Australijen openu. Ja bih ?eleo da tako i bude, ali pla?im se da je Jelena slagala i da je njena karijera zavr?ena. Januar je koliko sutra i tada će sve biti poznato. Ako se opet ne pojavi na turniru, to je kraj - ka?e Jelenin otac, Damir Dokić.
Propast nekada planetarne sportske zvezde, prema rečima Dokića, dugo je planirana, a ogorčeni otac zna i krivce.
- Pre nego ?to ka?em ko su, hteo bih da se svaki čovek zapita da li je moguće da devojka koja je bila na vrhu, imala bolje sponzorske ugovore od Serene Vilijams, preko noći toliko psiholo?ki popusti, da padne na dno. Da niko ne zna gde je, niti mo?e da joj priđe? Verujte, to je nemoguće i svaki psihijatar to mo?e da potvrdi - obja?njava Dokić. - Jelenu već godinama sistematski uni?tavaju. Ko? Pre svega, agencija američkih Jevreja "Oktagon", koja bukvalno upravlja VTA organizacijom. Problem je ?to smo s njima jo? ranije zaratili, "Oktagon" je ostao bez određenih finansija i onda su re?ili da mi se osvete, ba? kao i usta?ki lobi, koji dobro zna ko je Damir Dokić.
Postavlja se pitanje: "Kako je moguće da niko ne mo?e da odredi gde se nalazi Jelena!?
- To niko ne zna! Ona se s vremena na vreme majci javi telefonom, ali nikada ne ka?e odakle. Ipak, tvrdim da je i dalje u Zagrebu i da je tamo dr?e pod prisilom! Kako je moguće da ona provede tolike godine u Hrvatskoj, a da je nikada niko ne uslika, da zagrebačke novine ne napi?u ni jedan tekst o Jeleni. Verujte, za to je zaslu?na hrvatska obave?tajna slu?ba - zaključio je Damir Dokić.

PRIJAVLjUJEM NESTANAK

OTAC na?e najbolje teniserke uskoro će da prijavi i Jelenin nestanak u beogradskoj op?tini Savski venac. Uz to, zahtevaće od Ministarstva inostranih poslova da odmah ustanovi gde se nalazi srpska teniserka.
- Neka se Ministarstvo raspita kod na?eg ambasadora u Zagrebu ili u bilo kojoj drugoj zemlji i sazna gde je moja kćerka! Kada bi tako nestala neka američka teniserka, Vlada SAD bi zbog nje prevrnula "nebo i zemlju".

BIO SAM U PRAVU

DAMIR Dokić ne mo?e da oprosti ni "du?ebr?nicima" iz domaćeg Teniskog saveza, koji su pritiskali Jelenu da se osamostali.
- Pričali su: "Pusti ti ludog Damira", ali sada je na?alost jasno da je "ludi Damir" sve vreme bio pravu. Voleo bih da gre?im, da jo? ima nade za moju kćerku, ali, pla?im se da je kasno. Dok je bila uz mene, Jelena je bila bezbedna. Pitam vas: "?ta će se dogoditi s mojom kćerkom kada je Hrvati potpuno uni?te i izvuku joj poslednju paru iz d?epa"? ?ta bi trebalo ja njima posle da uradim... - ogorčen je otac.
'63. OFK Beograd-Juventus 2-1
Image
Ofka till I die
Nezvanični sajt OFK Beograda
Sačuvajmo Omladinski stadion!

kasha casuals

Post by kasha casuals »

?ta bi trebalo ja njima posle da uradim... - ogorčen je otac.
Baja je odlepio!!!

User avatar
Booze Brothers
glavni internet kezualac Srbije...
Posts: 36044
Joined: Wed Sep 07, 2005 3:40 pm
Location: Singidunum 44°48'51.26"N / 20°29'52.15"E
Contact:

Post by Booze Brothers »

Nema vi?e "Parnog valjka"
25.10.2005, 18:06:21

KULTNI hrvatski bend "Parni valjak", uz čiju muziku su stasale generacije i generacije, odlučio je da prestane sa radom 1. januara 2006. Neopozivu odluku o rastanku, posle 30 godina, doneli su članovi grupe jednoglasno, a razlog nije umor, već spoznaja da se vi?e ne mo?e ići dalje.
- ?elja svih u bendu bila je da odemo dok smo veliki. Nije nam namera da na? veliki zagrebački koncert povodom 30 godina "Parnog valjka", 20. decembra, bude opro?tajni nego slavljenički. Hoćemo veselje zbog dugog opstanka na sceni - rekao je pevač Aki Rahimovski.
'63. OFK Beograd-Juventus 2-1
Image
Ofka till I die
Nezvanični sajt OFK Beograda
Sačuvajmo Omladinski stadion!

User avatar
Electric Blue
Siledzija Sebes
Posts: 3579
Joined: Wed Aug 31, 2005 11:21 pm

Post by Electric Blue »

Danas,u ranim jutarnjim casovima vidno alkoholisan mladic napao sofera u autobusu ispod Pancevackog mosta..
...opsirnije u narednim postovima....
Izvor: hah....ko li je izvor......?
ImageImageImageImage

User avatar
Booze Brothers
glavni internet kezualac Srbije...
Posts: 36044
Joined: Wed Sep 07, 2005 3:40 pm
Location: Singidunum 44°48'51.26"N / 20°29'52.15"E
Contact:

Post by Booze Brothers »

Izvorinka Miloshevic...
'63. OFK Beograd-Juventus 2-1
Image
Ofka till I die
Nezvanični sajt OFK Beograda
Sačuvajmo Omladinski stadion!

kasha casuals

Post by kasha casuals »

Electric Blue wrote:Danas,u ranim jutarnjim casovima vidno alkoholisan mladic napao sofera u autobusu ispod Pancevackog mosta..
...opsirnije u narednim postovima....
Izvor: hah....ko li je izvor......?
Ako ovo ima veze sa tobom - ne zelim da znam nista!
Prijavicu te policij bez razmisljanja! 8)

User avatar
Booze Brothers
glavni internet kezualac Srbije...
Posts: 36044
Joined: Wed Sep 07, 2005 3:40 pm
Location: Singidunum 44°48'51.26"N / 20°29'52.15"E
Contact:

Post by Booze Brothers »

SCG u 3. ?e?iru za EVRO2008

Fudbalska reprezentacija Srbije i Crne Gore bice u "trecem ?e?iru", kada se 27. januara budu odredjivale kvalifikacione grupe za naredno Evropsko prvenstvo, objavila je UEFA.
SCG ce biti u "dru?tvu" sa Rusijom, Danskom, Norve?kom, Bugarskom, Ukrajinom i Slovackom, ?to znaci da se sa njima nece takmiciti.
Evropska fudbalska federacija odredila je danas nosioce grupa (prvi "?e?ir") i to su evropski ?ampion Grcka (mada se nije plasirala na SP), zatim Holandija, Portugal, Engleska, ce?ka, Francuska i ?vedska. Organizatori prvenstva ?vajcarska i Austrija kao domacini su obezbedili plasman na EP, a u kvalifikacijama ce ucestvovati 50 reprezentacija rasporedjenih u sedam grupa.
Na EP plasirace se dve najbolje ekipe iz svake grupe. "?e?iri" su odredjene prema uspehu na pro?lom EP i kvalifikacijama za SP, a reprezentacije su rasporedjene na slede?i na?in:

I: Grcka, Holandija, Portugal, Engleska, ce?ka, Francuska, ?vedska

II: Nemacka, Hrvatska, Italija, Turska, Poljska, ?panija, Rumunija

III: SCG, Rusija, Danska, Norve?ka, Bugarska, Ukrajina, Slovacka

IV: BiH, Republika Irska, Belgija, Letonija, Izrael, ?kotska, Slovenija

V: Madjarska, Finska, Estonija, Vels, Albanija, Kipar, Island

VI: Gruzija, Makedonija, Belorusija, Jermenija, Severna Irska, Kipar, Moldavija

VII: Lihten?tajn, Azerbejd?an, Andora, Malta, Farska Ostrva, Kazahstan, Luksemburg, San Marino
'63. OFK Beograd-Juventus 2-1
Image
Ofka till I die
Nezvanični sajt OFK Beograda
Sačuvajmo Omladinski stadion!

User avatar
Booze Brothers
glavni internet kezualac Srbije...
Posts: 36044
Joined: Wed Sep 07, 2005 3:40 pm
Location: Singidunum 44°48'51.26"N / 20°29'52.15"E
Contact:

Post by Booze Brothers »

Sidu "izbacio" iz sebe
V.N. 13.11.2005, 19:39:06

LONDON - Britanac koji je pre tri godine bio seropozitivan, mogao bi biti prva osoba na svetu koja je prirodnim putem pobedila virus HIV-a.
Kako piše britanski nedeljnik "Nenjs of the Njorld", u avgustu 2002. godi?ne, Endrjuu Stimpsonu dijagnostikovan je virus HIV-a, međutim, s obzi?rom na to da je bio u ranom stadijumu, lekari nisu preporučili nikakvu te?rapiju, ali 14 meseci nakon toga, Stimpson je otišao na novu seriju pre?gleda. Na iznenađenje doktora dokazalo se da je virus HIV-a potpuno ne?stao iz njegovog organizma.
Britanska štampa piše da, ukoliko se pokažu istinite tvrdnje da se Stimp?son sam izlečio, to bi pomoglo dosta u otkrivanju leka protiv smrtono?snog virusa.
Portparol bolnice u kojoj se lečio Endrju Stimpson potvrdio je da je je?dan pacijent bio negativan na virus HIV-a, 14 meseci nakon što je utvrđe?no da je pozitivan na taj virus. "Još uvek nam nije poznat način njegovog izlečenja jer se on nije vratio na dodatne testove", rekao je portparol, pre?nosi Rojters.
Stimpson je britanskim medijima rekao da je dijagnozu HIV-a dobio u av?gustu 2002. godine. Kaže da je posle toga postao depresivan i sklon sa?moubistvu, ali i dalje je bio zdrav i nisu mu bili potrebni nikakvi lekovi. Ka?snije, doktori su mu ponudili novo testiranje, čiji rezultat je bio negativan. Tada je tražio nadoknadu od bolnice zbog pretrpljenog straha, ali nije do?bio slučaj, jer je ustanovljeno da nije bilo nikakvih problema na aparati?ma za testiranje.
"To je bilo šokantno jer čovek ne očekuje takve stvari. U svetu postoji 35 miliona ljudi sa HIV virusom i izgleda da sam ja jedina osoba kojoj je us?pelo da ga kontroliše, da preživi i izbaci ga iz svog organizma. Za mene je to neverovatno. To je čudo. Mislim da sam jedan od najsrećnijih ljudi na svetu".
Doktori koji rade na leku protiv HIV-a i side kažu da Stimpsonov slučaj može dosta da pomogne u razotkrivanju bolesti. BBC prenosi saopšte?nje bolnice Čelzi Vestminster u kojem se navodi da je ovo bio redak i ve?oma složen slučaj. "Kada smo saznali da je HIV test gospodina Stimpso?na negativan, ponudili smo mu dalje testove kako bi istražili i objasnili različite rezultate. On, međutim, odbija bilo kakve nove testove", navodi se u saopštenju bolnice.

Shto bi Steva security rekao Burek sa sidom...
'63. OFK Beograd-Juventus 2-1
Image
Ofka till I die
Nezvanični sajt OFK Beograda
Sačuvajmo Omladinski stadion!

User avatar
Booze Brothers
glavni internet kezualac Srbije...
Posts: 36044
Joined: Wed Sep 07, 2005 3:40 pm
Location: Singidunum 44°48'51.26"N / 20°29'52.15"E
Contact:

Post by Booze Brothers »

U Nemackoj doslo je do epiloga oko namestenih utakmica.
Sudija Hojcer koji je optuzen da je namestio nekoliko utakmica i za to dobio 67 000 evra i plazma TV kaznjen je sa 29 meseca zatvora.
Njegov kolega Marks dobio je 18 meseci a glavni organizator svega hrvat koji zivi u Nemackoj Ante Shapina koji je tokom namestanja 23 utakmice na kladionici zaradio preko 2 miliona evra provesce narednih 35 meseca u nekom od Nemackih zatvora.Brace Sapine Milan i Filip dobili su po 16 odnosno 12 meseci.
Hojcera i Sapinu takodje tuze i kladionice koje su ostecene tokom ovih namestenih rezultata.
'63. OFK Beograd-Juventus 2-1
Image
Ofka till I die
Nezvanični sajt OFK Beograda
Sačuvajmo Omladinski stadion!

User avatar
Booze Brothers
glavni internet kezualac Srbije...
Posts: 36044
Joined: Wed Sep 07, 2005 3:40 pm
Location: Singidunum 44°48'51.26"N / 20°29'52.15"E
Contact:

Post by Booze Brothers »

Pretnje smrću reprezentativcu Švajcarske
21.11.05. 22:10

Fudbalski reprezentativac Švajcarske i igrač Ajntrahta iz Frankfurta, Bendžanim Hugel, dobio je preko klupskog sajta pretnje smrću, potvrdio je pres ateše Ajntrahta i dodao da su već preduzete mere obezbeđenja i da je obavšetena policija.

Pretpostavlja se da su pretnje stigle od strane gnevnih navijača reprezentacije Turske koja je u baražu kvalifikacija za Mundijal eliminisana od Švajcarske. Prema nekim varijantama, Hugel je neposredni krivac za izbijanje tuče posle duela Turske i Švajcarske u Istanbulu jer je nogom udario jednog od trenera protivničke selekcije.
'63. OFK Beograd-Juventus 2-1
Image
Ofka till I die
Nezvanični sajt OFK Beograda
Sačuvajmo Omladinski stadion!

User avatar
Booze Brothers
glavni internet kezualac Srbije...
Posts: 36044
Joined: Wed Sep 07, 2005 3:40 pm
Location: Singidunum 44°48'51.26"N / 20°29'52.15"E
Contact:

Post by Booze Brothers »

Dejan Osmanovic napadach kulskog Hajduka inache pripadnik romske nacionalnosti optuzio je sudiju Tanovica iz Subotice za rasizam...
-"Rekao mi je jebem ti majku cigansku"...
Disciplinski organi vec su pokrenuli postupak oko ovog incidenta...
'63. OFK Beograd-Juventus 2-1
Image
Ofka till I die
Nezvanični sajt OFK Beograda
Sačuvajmo Omladinski stadion!

User avatar
Booze Brothers
glavni internet kezualac Srbije...
Posts: 36044
Joined: Wed Sep 07, 2005 3:40 pm
Location: Singidunum 44°48'51.26"N / 20°29'52.15"E
Contact:

Post by Booze Brothers »

Umro Džordž Best
25.11.05. 14:35

Legenda Mančester Junajteda i bivši reprezentativac Severne Irske, Džordž Best, umro je u petak u 59. godini.


Best je početkom oktobra primljen u bolnicu sa simptomima gripa, ali je naknadno došlo do infekcije bubrega, pa se njegovo stanje iz dana u dan pogoršavalo. Lekari u londonskoj bolnici Kromvel juče su nagovestili da se približio tužan dan za navijače Mančester Junajteda i sve istinske ljubitelje fudbala.

Džordž Best je bio ikona ostrvskog fudbala tokom šezdesetih godina prošlog veka. Sa Mančester Junajtedom bio je prvak Engleske 1965. i 1967. godine, a 1968. je osvojio Kup šampiona i bio proglašen za igrača godine u Evropi.

Za klub sa Old Traforda je odigrao 466 utakmica i postigao 178 golova, a za reprezentaciju Severne Irske je nastupio 37 puta i postigao devet golova.
'63. OFK Beograd-Juventus 2-1
Image
Ofka till I die
Nezvanični sajt OFK Beograda
Sačuvajmo Omladinski stadion!

User avatar
Booze Brothers
glavni internet kezualac Srbije...
Posts: 36044
Joined: Wed Sep 07, 2005 3:40 pm
Location: Singidunum 44°48'51.26"N / 20°29'52.15"E
Contact:

Post by Booze Brothers »

'63. OFK Beograd-Juventus 2-1
Image
Ofka till I die
Nezvanični sajt OFK Beograda
Sačuvajmo Omladinski stadion!

Post Reply