eRepublik

svakakve priče...
Post Reply
ultra1914
novajlija
novajlija
Posts: 3
Joined: Mon Feb 01, 2010 6:46 am

eRepublik

Post by ultra1914 »

Prvo izvinjavam se adminima ako sam otvorio na pogresnom mestu, i ako jesam neka prebace u odgovarajucu temu...

Istorija eSrba
...........................................................................................................................................................
1. dio
Posto se ne secam puno tacnih datuma, pokusacu da priblibzno hronoloski odredim redosled situacija.

Jednog dana, tacnije oko 20. septembra 2008. godine ja i matija na team speaku pricamo nesto i shvatamo da smo se smorili od svih gluposti po internetu kojima smo do tada ubijali slobodno vreme.. Odlucimo da odemo na google i trazimo neku online igru koja nece postati dosadna posle par nedelja igranja. I tako trazimo mi i vidimo negde reklamu za erepublik i kratko objasnjenje o cemu se tu radi. U to vreme u igru nije moglo da se udje bez pozivnice nekog od vec aktivnih clanova igre, te nismo mogli odmah da se registrujemo. Ne budemo mi lenji i potrazimo jos neke stvari u vezi igre i Matija nadje coveka koji je vec u igri i posalje mu mail... Nakon par sati Matija je bio u igri, a odmah nakon toga i moja malenkost. Tacan datum naseg ulaska na erepublik bio je 24. septembar 2008.

U to doba na snazi je jos bila beta verzija igre, koja je po mom licnom misljenju daleko bolja od trenutne pre svega zato sto je sve izgledalo daleko ozbiljnije i sto je najbitnije, sve je bilo daleko jednostavnije... Posle par dana igranja i setanja po forumu erepublika, primetili smo razne peticije, zahteve i molbe koje su bile upucivane adminima. Od svih peticija najvise nam je zapala peticija hrvata koji su u to vreme ziveli u Juznoj Africi (tamo su imali svog predsednika) i koji su potpisivali peticiju za kreiranje hrvatske. Posto smo u to doba bili vise nego neiskusni palo nama na pamet da i mi pisemo peticiju za dobijanje Srbije. Pomocu te peticije, koju su mogli da vide svi aktivni igraci erepulika, pronasli smo jos par Srba koji su bili u igri a pomenucu za sada igraca Azoo Lazzo, koji je istog trenutka zajedno sa nama nastavio sa pravljenjem peticija i novih zahteva za kreiranje Srbije. U to vreme ziveli smo u Grckoj i bilo nas je mozda 5 ili 10 srba...

Kako je vreme prolazilo poceli smo da shvatamo da nas nekolicina nece mnogo toga uciniti i shvatili smo da nam je sto pre potreban veci broj ljudi. Tako smo prvo krenuli sa pozivanjem svojih drugara u igru i pocetkom oktobra bilo nas je dvadesetak... Onda mi saznamo da cemo svoju drzavu najlakse dobiti na taj nacin sto cemo da odradimo TO nekoj od postojecih i preuzmemo vlast u njoj... Zbog dobrog odnosa sa Grcima, odlucili smo da ne pravimo njima nepotrebne probleme (kojih su vec imali dovoljno zbog rata sa Turcima, a tada su inace imali samo jednu regiju) nego smo poceli da trazimo drugu pogodnu zemlju gde cemo to lakse da odradimo. Shvatili smo da je to Austrija, ali nismo zurili sa selidbom iz prostog razloga sto je vec tada uveliko planiran prelazak sa "beta" verzije na "v1" verziju igre. Promena sa "beta" na "v1" planirana je za 14. oktobar 2008. godine, tako da smo u prvoj polovini oktobra pokusali da nadjemo i dovedemo sto vise ljudi u igru. U isto vreme krece i planiranje nase buducnosti u Austriji. Jedan od glavnih planova bio je ekonomsko obezbedjenje zajednice Srba i njihova nezavisnost u odnosu na Austrijance. Tako smo poceli da sakupljamo gold, davao je ko koliko moze i nakon 14. oktobra 2008. godine oko 30 (mozda i vise) prelazi da zivi u Austriju. Istog dana osnovana je prva Srpska organizacija "Delta Holding" kao i kompanija zita u okviru nje. Na ovaj nacin obezbedili smo radna mesta za sve Srbe koji nisu uspeli da nadju posao u nekoj od Austrijskih kompanija. U pocetku kompanija je jako lose radila i nije bilo nikakvih prihoda... Kompanijom smo tada upravljali ja i Matija i shvatili smo da ako se takav trend nastavi, uskoro cemo ostadi bez i jednog dinara. Onda smo kontaktirali sve proizvodjace hrane u Austriji i zatrazili pomoc (napravili smo dogovor sa "CHICCO-m" koji je bio najpoznatiji biznismen u Austriji) nakon cega su nam par kompanija izasle u susret i celokupna kolicina zita koju smo u tom trenutku posedovali (bilo je preko 1000 q1 zita u silosu) prodata je za par dana! Sve ovo omogucilo je da u veoma kratkom roku osnujemo i kompaniju za hranu (q2) i tako smo obezbedili jeftinu hranu za sve Srbe i dodatna radna mesta!

Zeleo bih da naglasim da smo u tom trenutku bili zivi dokaz izreke "ne daj boze da se Srbi sloze"!!! Svi smo delovali kao jedan, nije bilo svadja, clanci u novinama su imali samo pozitivne komentare i jedino sto nam je bilo vazno bilo je dobijanje Srbije!!!

Ovim zavrsavam prvi deo istorije eSrba, u nastavku sledi politicko aktiviranje Srba u Austriji, kao i jacanje ekonomskog bogatstva!!!
..........................................................................................................................................................................
2. dio
Nakon otvaranja prvih Srpskih kompanija (q1 grain, i q2 food) poceli smo da razmisljamo o politickom angazovanju... Austrijanci su naravno bili svesni naseg prisustva, a takodje su bili svesni situacije koja ih je zadesila par meseci pre naseg dolazka u njihovu drzavu, a to je, da su Slovenci takodje pravili TO u njihovoj drzavi kako bi dobili svoju. Da bi izbegli isti scenario trudili su se da sa nama budu u sto boljim odnosima, a sa druge strane nismo ni mi bili neprijateljski nastrojeni, tako da su nam odnosi sa Austrijancima bili "dobri". Dok smo ja i Matija nastavili sa prikupljanjem novca za dalje unapredjenje nasih kompanija, Azoo Lazzo stupio je u kontakt sa tadasnjim Austrijskim predsednikom Aanok-om i razgovarao sa njim o preuzimanju Moldavske partije koja se nalazila u Austriji, od strane Srba. Posto Aanok nije imao nista protiv, na sledecim partijskim izborima Srbi preuzimaju tu stranku i njen predsednik postaje Azoo Lazzo. U to vreme sakupljamo i dovoljno para da kompanije unapredimo na q3 lvl!! Posto se u komentarima na prosli clanak javio i nas stari prijatelj "Hrvat", moram da dodam da je on u jednom trenutku odlucio da napusti igru, i posto je bio u jako dobrom odnosu sa nama, preneo je svu svoju imovinu na moj accaunt! Tu je bilo 35 gold (koji su istog momenta prebaceni na racun "Delta Holding"), i jedna q2 kuca... mozda i dve ne secam se tacno... Tako je novembar i pocetak decembra protekao relativno tiho i mirno, uz konstanto jacanje ekonomske i politicke moci Srba. Mislim da nas je u to vreme bilo i preko 50...

Na decembarskim izborima za predsednika, Austrijanci shvataju da ukoliko Srbi budu imali kandidata za predsednika, odnose sigurnu pobedu, te stoga Aanok predlaze Azoo-u da se napravi koalicija izmedju najjace Austrijske partije i nase, Srpske partije, koja je nosila naziv "Austrijsko-Srpska alijansa" i da za predsednika bude biran Srbin. Na partijskim izborima u decembru, Srbi biraju Matiju za predsednika stranke, a za predsednika drzave kandidujemo Azoo Lazzo! Nakon ubedljive pobede, Srbi dobijaju svog prvog predsednika u erepubliku!

U to vreme, Matija, Azoo i ja uveliko trazimo resenje za dovodjenje jos ljudi u igru! Otvaramo nas prvi chat i tu provodimo jako puno vremena sa ostatkom ekipe Srba koja je uvek bila uz nas! Pocinjemo reklamiranje erepublika na Srpskim forumima, dobijamo odredjen broj clanova, ali sve je to bilo nedovoljno...

Decembar 2008. takodje obelezava dolazak eHrvatske na mapu eSveta. Bilo je jako zanimljivo posmatrati hrvate koji za 10 dana svog postojanja izbijaju na 6. poziciju sa negde izmedju 2000-3000 stanovnika... Tada smo imali veliki broj poseta naseg chat-a od strane hrvata, koji su dolazili da provociraju ili se zezaju sa nama (kako ko), ali su jos tada poceli da nagovestavaju da sto pre treba da trazimo Srbiju kako bi oni mogli da sire svoje granice...

Da clanak ne bi bio preobiman, ostavicu najzanimljiviji deo za sledeci put, samo bih jos napomenuo da je Azoo dolaskom na mesto predsednika eAustrije dobio password Austrijske banke, kao i Austrijske organizacije sa drzavnim kompanijama!




evo link na kojem mozete da se prikljucite --> http://www.erepublik.com/en/referrer/gospodin+Djentlmen


Za svu pomoc, i sve nedoumice obratite se meni i sve cu vam objasniti... /)/}

Post Reply