Vas NICK kako je nastao ?!

svakakve priče...
User avatar
Eric Cartman
exbanovani starmali Raja
Posts: 5183
Joined: Wed Mar 08, 2006 10:37 am
Location: Beograd
Contact:

Post by Eric Cartman »

:cheers: Doskicio si mi, nema sta :wink: samo smo ostali uskraceni za ime /1
Χριστός Ανέστη εκ νεκρών

User avatar
Booze Brothers
glavni internet kezualac Srbije...
Posts: 36044
Joined: Wed Sep 07, 2005 3:40 pm
Location: Singidunum 44°48'51.26"N / 20°29'52.15"E
Contact:

Post by Booze Brothers »

zmajevi karaburma wrote:
Eric Cartman wrote:
zmajevi karaburma wrote:
pinoce wrote:moj nick je nastao iz jedne domace serije de se pominje pinoce,pa mi bilo simpa kako to izgovara taj glumac i eto stavih pinoce...
Tasko Nacic :lol:
Ma jebes to, aj' izvuci kako se Ciganovic zove :wink: :D
Ciganovic se i u privatnom zivotu preziva Ciganovic, odnosno prezivao, ziveo je u 63. bloku i rodom je iz Soko Banje, ha!!!
jel on dao glas Panco Banili u onim crtacima...onaj sto puca...? :D
a Shid...evo promenicu ti nik odmah... :wink:
'63. OFK Beograd-Juventus 2-1
Image
Ofka till I die
Nezvanični sajt OFK Beograda
Sačuvajmo Omladinski stadion!

User avatar
BU Shid
...disem za tebe...
Posts: 1396
Joined: Mon Oct 16, 2006 2:28 pm
Location: ШИД
Contact:

Post by BU Shid »

Hvala, hvala :lol:
Image
МАРКО ПАВЛОВСКИ ФАН КЛУБ
ПЛАВА УНИЈА-СЕКЦИЈА ШИД-

User avatar
zmajevi karaburma
senior
senior
Posts: 728
Joined: Wed Sep 07, 2005 1:28 pm

Post by zmajevi karaburma »

Booze Brothers wrote:
zmajevi karaburma wrote:
Eric Cartman wrote:
zmajevi karaburma wrote:
pinoce wrote:moj nick je nastao iz jedne domace serije de se pominje pinoce,pa mi bilo simpa kako to izgovara taj glumac i eto stavih pinoce...
Tasko Nacic :lol:
Ma jebes to, aj' izvuci kako se Ciganovic zove :wink: :D
Ciganovic se i u privatnom zivotu preziva Ciganovic, odnosno prezivao, ziveo je u 63. bloku i rodom je iz Soko Banje, ha!!!
jel on dao glas Panco Banili u onim crtacima...onaj sto puca...? :D
a Shid...evo promenicu ti nik odmah... :wink:
Jeste :lol:
Paranormal Division VFC
Sezione Karaburma

User avatar
Zbidelj
OFKovac
OFKovac
Posts: 1304
Joined: Thu Mar 01, 2007 10:34 pm
Location: Beograd

Post by Zbidelj »

Ajs Nigrutin - Spejs Nigrutin

Space Nigrutin...ja...
Seo sam u kola i krenuo na Mars
Poneo sam sendviche i jedan paradajz
Javi se Nigrutine dal si u orbiti,
Ponesi sa Zemlje hashisha i rizli.
Poneo sam vishe nego proshli put
Vi spremite kentor i 2g zljut,
Jer klantor je jak za moj organizam,
Na benzinskoj pumpi sipam kerozina,
Svi misle da su Marsovci zeleni
U stvari su metalik roze i debeli
Usput sam svratio na planetu Wikler
Gde se zene shetaju gole i sa shtikle
Imaju tri sise i po chetri pichke
Dolazim u miru i donosim virshle
Tu nema vegetacije samo raste zbidelj
To ja biljka koja lechi i od side
U kola se vratio,krenuo dalje idem,
Meteori lete jedva da se vide,
Ukljucio sam mod svetlosne brzine,
Ajzache barabchino kada ces da stignesh?
Posle 4 dana slecem u svemirsku bazu,
Jesi lepo putov'o jel si don'o travu,
Doneo sam sve moj metalik brate,
Bongove,pajpove,zemaljske opijate..
VOLIMO HASHISH, OCHI NAM SE CAKLE,
VOLIM I JA ZLJUT, KENTOR I MESPATLE...
Tu sam ost'o godinu i nekoliko dana,
Spakov'o mespatle za ortake iz kraja,
Dovidjenja Ajzache dodji nama opet,
Marsovci mi mashu dok spremam se za pokret,
Podelio im diskove od gazda Valderame,
A sledeci put donecu im sarme,
Mashinu palim,krecem ka planeti Zemlji,
Pon'o sam i zljut da dam malo Velji,
Slecem u Kotez na basket terene,
Signal mi ometale satelitske antene,
Sa planete Wikler doneo sam zbidelj
Da Ukrainke imaju da leche se od side,
Beshe loshe vreme,nais'o je i Timbe
Na Marsu sam nabavio i plazma 8 sistem
da mozemo da igramo zajebane igre,
Sony je dosadio, bacam zljut u rizle,
To je laka droga kakve ovde nema nigde,
Cepanjem atoma,parchica na krishke,
Dobija se kristal koji predivno mirishe,
Marsovci mi salju sms gde pise...
VOLIMO HASHISH, OCHI NAM SE CAKLE,
VOLIM I JA ZLJUT, KENTOR I MESPATLE...

...I nema nekog smisla...
Volim i ja zljut,kentor i mespatle!

User avatar
zmajevi karaburma
senior
senior
Posts: 728
Joined: Wed Sep 07, 2005 1:28 pm

Post by zmajevi karaburma »

Zmaj
Izvor: Wikipedija
Skoči na: orijentacija, traži
Kineski zmaj, urezan u drvo, kineska škola, 19. stoljeće
Kineski zmaj, urezan u drvo, kineska škola, 19. stoljeće

Zmaj je u mnogim svjetskim mitologijama čudovište nalik golemoj zmiji ili kakvom drugom gmazu, s magičnim osobinama. Mitološka stvorenja koja posjeduju slične osobine vrlo se često pojavljuju u različitim svjetskim kulturama.
Sadržaj
[sakrij]

* 1 Pregled
* 2 Simbolika
o 2.1 Istočna Azija
* 3 Poveznice
* 4 Vanjske poveznice

Pregled [uredi]

Različita bića koja se sada nazivaju zmajevima vjerojatno ne potječu iz samo jednog mita, ali su spontano uključeni u mitologiju brojnih kultura diljem svijeta. Obično su prikazivani kao bića nalik zmijama ili gmazovima koja se izležu iz jaja, a imaju izdužena tijela prekrivena ljuskama; gotovo uvijek su prikazivani s velikim očima, a često (ali ne uvijek) i s krilima i kako rigaju vatru.

Iako se zmajevi (ili zmajolika stvorenja) često pojavljuju u legendama širom svijeta, različite kulture drugačije ih zamišljaju i prikazuju. Kineski zmajevi (Pojednostavljeni kineski: 龙; Tradicionalni kineski: 龍), i općenito zmajevi u mitologiji dalekog istoka smatraju se dobrim stvorenjima, dok su oni iz europske mitologije većinom zla stvorenja (iako postoje i iznimke). Zli se zmajevi također pojavljuju i u perzijskoj mitologiji i ostalim kulturama.

Zmajevi su imali veliku duhovnu važnost u različitim religijama. U mnogim istočnim kulturama i indijanskim plemenima zmajevi su bili, a u nekim kulturama još uvijek i jesu, štovani kao predstavnici sila prirode i svemira. Povezivani su s mudrošću - često su smatrani mudrijima od ljudi - i dugovječnošću. Obično se smatralo da posjeduju neku vrstu magije ili neke druge nadnaravne moći, a često su povezivani i s vrelima, kišom i rijekama. U mitovima nekih kultura čak imaju i dar govora.

Zmajevi su danas veoma popularni likovi u fantastičnim romanima i video igrama.

Simbolika [uredi]

U srednjem su vijeku zmajevi često bili simboli napuštanja vjere i izdaje, ali i ljutnje i zavisti, a s vremenom su postali i simbol velikih katastrofa. Također, bili su i simbol neovisnosti, vodstva i snage. mnogi su zmajevi predstavljali i mudrost; ubijanje zmaja nije samo samo davalo pristup njegovom blagu, nego je značilo i da je junak savladao i najlukavije od svih stvorenja. U nekim kulturama, a posebno u kineskoj, ili u okolici Himalaje, smtra se da zmajevi donose sreću.

Joseph Campbell je u dokumentarcu Moć mitova (The Power of Myth) zmajeve opisao kao simbol božanskog zato što predstavljaju spoj Neba i Zemlje: obličje zmije (zemlja) i ptice (zrak, nebo).

Istočna Azija [uredi]

U nekim dijelovima Azije zmaj je simbol sreće ili zdravlja, a ponekad ih se čak i štuje. Azijski su zmajevi smatrani mitskim vladarima vremena, a posebno kiše i vode.

U Kini te u Japanu i Koreji, Modri zmaj predstavlja proljeće te element drva, a ujedno je i čuvar Istoka. Zmajevi iz kineske mitologije veći su dio vremena živjeli pod vodom, a ljudi su ponekad nudili rižu kao dar zmajevima. Kineski zmajevi nisu prikazivani s krilima kao europski zato što se vjerovalo da oni mogu letjeti pomoću magije.

Žuti zmaj (Huang long) s po pet pandži na svakom stopalu je pak simbolizirao carski autoritet u Kini, a posredno i kineski narod. Kinezi često koriste termin "Potomci Zmaja" kod izražavanja pripadnosti narodu.

Grb Senja



Zastava Walesa



Zmaj, jedan od simbola Ljubljane



Sv. George ubija zmaja (Stockholm)

...........................................................................................................

araburma
From Wikipedia, the free encyclopedia
Jump to: navigation, search

Karaburma (Serbian Cyrillic: Карабурма) is an urban neighborhood of Belgrade, the capital of Serbia. It is located in Belgrade's municipality of Palilula.
Contents
[hide]

* 1 Location
* 2 History
* 3 Characteristics
* 4 References

[edit] Location

Karaburma is located between the neighborhoods of Zvezdara (south), Bogoslovija (west), Ada Huja (north), Rospi Ćuprija (east) and Ćalije (southeast). Its entire southern border (Dragoslava Srejovića street) is also municipal border between Palilula and Zvezdara, for the most part dividing it from the Zvezdara woods. Northern border is the Višnjička street while the eastern is the Mirijevo Boulevard.

[edit] History

Karaburma was geographically a headland piking into the Danube. When the neighboring island of Ada Huja was connected to the mainland thus becoming a peninsula, Karaburma's area on the right bank of Danube also became known as Ada Huja, so Karaburma is now few hundred meters away from the river.

For centuries area was a true swamp with vast quick clay areas so it was avoided by humans ever since the Roman period. Today non-existing thermal springs along the Danube's bank fumed and heated the water so the swamp was in constant mist. In XIX century Serbian prince Miloš Obrenović ordered that Karaburma will be the official place of death sentences executions (until 1912) which just added to the notoriety of the area.

Until Belgrade's expansion after the World War I, Karaburma was sparsely inhabited with small and scattered shanty towns. Today it is a modern neighborhood 10 minutes away from downtown Belgrade with good transportation connections.

The name, Karaburma, is Turkish for black ring which is suppose to mean that the area was forbidden, that is, it should be avoided by people. However, this may be an example of folk etymology as the old Ottoman and Austrian maps name the area Kajaburun (Kaya-burun) which is Turkish for rocky headland.

On September 1, 1955, Karaburma became one of the municipalities of Belgrade, but already on January 3, 1957 it was incorporated into the municipality of Palilula. Today, it roughly consists of Stara Karaburma (Old Karaburma), the western section, and Karaburma-Dunav or Nova Karaburma (Karaburma-Danube or New Karaburma), the eastern section. The south-eastern corner, which extends into Ćalije, is also known as Karaburma II.

[edit] Characteristics

Karaburma is a residential area, and one of the most populous neighborhoods of Belgrade, with a combined population of 34,343 (several local communities which make the neighborhood). Some of distinctive features are two green markets, the VII Belgrade Gymnasium and the stadium of OFK Beograd.
Paranormal Division VFC
Sezione Karaburma

Invalidi VFC

Post by Invalidi VFC »

Sta bi se tek desilo da ti je nick "Paranormal Division",ode forum u bestraga :D :D :D


Invalidi VFC

Invalidi - (Invalidi Vozdovac)
V - (Vozdovac)
F - (Football)
C - (Club)

User avatar
BadMan
lošica
Posts: 1042
Joined: Fri Sep 02, 2005 9:04 am
Location: Belgrade
Contact:

Post by BadMan »

Dobrica - pa obrnuto, pa na engleskom - BadMan...

User avatar
Booze Brothers
glavni internet kezualac Srbije...
Posts: 36044
Joined: Wed Sep 07, 2005 3:40 pm
Location: Singidunum 44°48'51.26"N / 20°29'52.15"E
Contact:

Post by Booze Brothers »

a na srpskom Loshica... :D
'63. OFK Beograd-Juventus 2-1
Image
Ofka till I die
Nezvanični sajt OFK Beograda
Sačuvajmo Omladinski stadion!

Post Reply