Korisni i zanimljivi linkovi ,textovi...

svakakve priče...
User avatar
Booze Brothers
glavni internet kezualac Srbije...
Posts: 36044
Joined: Wed Sep 07, 2005 3:40 pm
Location: Singidunum 44°48'51.26"N / 20°29'52.15"E
Contact:

Re: Korisni i zanimljivi linkovi ,textovi...

Post by Booze Brothers »

'63. OFK Beograd-Juventus 2-1
Image
Ofka till I die
Nezvanični sajt OFK Beograda
Sačuvajmo Omladinski stadion!

User avatar
Booze Brothers
glavni internet kezualac Srbije...
Posts: 36044
Joined: Wed Sep 07, 2005 3:40 pm
Location: Singidunum 44°48'51.26"N / 20°29'52.15"E
Contact:

Re: Korisni i zanimljivi linkovi ,textovi...

Post by Booze Brothers »

Broj Srba u republikama i pokrajinama bivše Jugoslavije (po popisu iz 1953 god.)

Image

Za poređenje: Broj Srba u republikama i pokrajinama bivše Jugoslavije po poslednjim popisima (iz 2001 i 2002 godine) i procjenama (za BiH i Kosovo)

Image

Image

na poslednjoj mapi ne treba sve uzeti kao tacno jer npr. u bosni jos nije odrzan popis posle 1991. a na Kosovu nisu dodate nove opstine (enklave) u kojima su Srbi, kao sto je npr. Gracanica...
'63. OFK Beograd-Juventus 2-1
Image
Ofka till I die
Nezvanični sajt OFK Beograda
Sačuvajmo Omladinski stadion!

User avatar
Booze Brothers
glavni internet kezualac Srbije...
Posts: 36044
Joined: Wed Sep 07, 2005 3:40 pm
Location: Singidunum 44°48'51.26"N / 20°29'52.15"E
Contact:

Re: Korisni i zanimljivi linkovi ,textovi...

Post by Booze Brothers »

Image
'63. OFK Beograd-Juventus 2-1
Image
Ofka till I die
Nezvanični sajt OFK Beograda
Sačuvajmo Omladinski stadion!

User avatar
Booze Brothers
glavni internet kezualac Srbije...
Posts: 36044
Joined: Wed Sep 07, 2005 3:40 pm
Location: Singidunum 44°48'51.26"N / 20°29'52.15"E
Contact:

Re: Korisni i zanimljivi linkovi ,textovi...

Post by Booze Brothers »

Image
'63. OFK Beograd-Juventus 2-1
Image
Ofka till I die
Nezvanični sajt OFK Beograda
Sačuvajmo Omladinski stadion!

User avatar
Booze Brothers
glavni internet kezualac Srbije...
Posts: 36044
Joined: Wed Sep 07, 2005 3:40 pm
Location: Singidunum 44°48'51.26"N / 20°29'52.15"E
Contact:

Re: Korisni i zanimljivi linkovi ,textovi...

Post by Booze Brothers »

Image
'63. OFK Beograd-Juventus 2-1
Image
Ofka till I die
Nezvanični sajt OFK Beograda
Sačuvajmo Omladinski stadion!

User avatar
Booze Brothers
glavni internet kezualac Srbije...
Posts: 36044
Joined: Wed Sep 07, 2005 3:40 pm
Location: Singidunum 44°48'51.26"N / 20°29'52.15"E
Contact:

Re: Korisni i zanimljivi linkovi ,textovi...

Post by Booze Brothers »

Будимир: Срби ће бити на ''Туђманових'' три одсто
http://www.frontal.rs/index.php?option= ... ovost=5071

bugari za deset godina smanjili broj za 600 hiljada...
http://www.nsi.bg/census2011/pagebg2.ph ... 7&SSPP2=38
'63. OFK Beograd-Juventus 2-1
Image
Ofka till I die
Nezvanični sajt OFK Beograda
Sačuvajmo Omladinski stadion!


User avatar
Black Bloc
zaista me boli kurac...
Posts: 2885
Joined: Thu Jun 14, 2007 11:59 pm
Location: Daleko od alkohola u zagrljaju karaktera

Re: Korisni i zanimljivi linkovi ,textovi...

Post by Black Bloc »

Bistri Bili...

Ovaj poslednji spomenik u Zenici nije napusten tj. "abandoned" - vec je oko njega popularno izlaziste Zenicana, takozvani Smetovi, odlican vidikovac...

A jos jedna stvar, interesantno je kolike su spomenike 'gorci dizali eto npr. onaj u Niksicu ili Kolasinu - a u CG skoro da nije bilo borbi, bilo ih je ali u odnosu na ofanzive po Bosni ili Uzicku republiku i Sremski front - te borbe u CG su na nivou akcija ilegalaca u jednoj tadasnjoj beogradskoj opstini...

Ah, da - glavni grad im se zvao po drugu Titi...to sam zaboravio :mrgreen:
His Excellency President for Life, Field Marshal Al Hadji Doctor Idi Amin, VC, DSO, MC, Lord of All the Beasts of the Earth and Fishes of the Sea, and Conqueror of the British Empire in Africa in General and Uganda in Particular !

User avatar
Booze Brothers
glavni internet kezualac Srbije...
Posts: 36044
Joined: Wed Sep 07, 2005 3:40 pm
Location: Singidunum 44°48'51.26"N / 20°29'52.15"E
Contact:

Re: Korisni i zanimljivi linkovi ,textovi...

Post by Booze Brothers »

'63. OFK Beograd-Juventus 2-1
Image
Ofka till I die
Nezvanični sajt OFK Beograda
Sačuvajmo Omladinski stadion!

User avatar
Black Bloc
zaista me boli kurac...
Posts: 2885
Joined: Thu Jun 14, 2007 11:59 pm
Location: Daleko od alkohola u zagrljaju karaktera

Re: Korisni i zanimljivi linkovi ,textovi...

Post by Black Bloc »

Hmmm...zemlja Azera na obalama Kaspijskog mora/jezera...

Interesantno izgleda ali pitam se na sta me podseca...ah, da - na Severnu Koreju !

I tamo ima gomila nekih grandioznih objekata, nekih poluzavrsenih gradjevina koje nicemu ne sluze...po ovim slidzama ne bi se reklo da je u Azerbejdzanu tako ali sudeci po kadrovima u kojima se vide samo nove zgrade i sveze renovirana fontana, ulica i nekoliko zgrada - sumnjam da je Baku tako divno mesto za njegove stanovnike...
Siguran sam da velika vecina tamo lupa glavom o zid kada vidi ove gradjevine kako se dizu u nebesa a oni leba nemaju da jedu...

Al' nema veze - bitno je da lepo izgleda i fontane sijaju u bojicama kao u BGDu...
His Excellency President for Life, Field Marshal Al Hadji Doctor Idi Amin, VC, DSO, MC, Lord of All the Beasts of the Earth and Fishes of the Sea, and Conqueror of the British Empire in Africa in General and Uganda in Particular !

User avatar
Booze Brothers
glavni internet kezualac Srbije...
Posts: 36044
Joined: Wed Sep 07, 2005 3:40 pm
Location: Singidunum 44°48'51.26"N / 20°29'52.15"E
Contact:

Re: Korisni i zanimljivi linkovi ,textovi...

Post by Booze Brothers »

kakva severna koreja....
Azeri su nafta prica i sve za sto ovo rade imaju pokrice...oni nama da daju 2 miliona jura za park! ne kazem da raji tamo tece med i mleko, ali je "bar" infrastruktura kakva treba da bude...
imaju dve linije metroa! ali pravog, a zipa im samo kakve su te metro stajge...ova kod vuka jedva da moze da im parira...ne vidim neku ruznu nakaradu od zgrade, osim ove tri najvece koje su mi bas grozne...valjda je ideja da su to buktinje...to je kopiranje onih arapskih strahota i izdrkavanja po kataru, uae, bahreinu... ima novih, ali isto tako i gomila old school buildings koje se odrzavaju i izgledaju kao nove...vidi bre puteve, pod konac...koliko vidim mislim da su dosta sekularna drzava i nema previse dzamija...
jedino sto mi je ovde ljabu je to da izgleda nemaju plazu, a na slanom su jezeru/moru....
'63. OFK Beograd-Juventus 2-1
Image
Ofka till I die
Nezvanični sajt OFK Beograda
Sačuvajmo Omladinski stadion!

User avatar
Tar-Andukal
Van Nistelroj
Posts: 2315
Joined: Mon Oct 17, 2005 4:38 pm
Location: Belgrade
Contact:

Re: Korisni i zanimljivi linkovi ,textovi...

Post by Tar-Andukal »

Booze Brothers wrote:http://www.skyscrapercity.com/showthread.php?t=1388314

Baku, Azarbaidzan...

JBT! i oni da imaju veći standard od nas (i metro :lol: ), Što sam gled'o ove slike, smorio sam se sad...

Ne kapiram ih samo za one bronzane kipove, širom parkova u gradu...reci kada se vraćaš janpi gajbi i nalećeš na bronzane ljude, ma milion ih ima! grozno! horor! :shock:
Naš je samo jedan grad, zove se Beograd,
Mi smo deca njegova, on je naša svetinja.

User avatar
Black Bloc
zaista me boli kurac...
Posts: 2885
Joined: Thu Jun 14, 2007 11:59 pm
Location: Daleko od alkohola u zagrljaju karaktera

Re: Korisni i zanimljivi linkovi ,textovi...

Post by Black Bloc »

Prekoputa mora su im drugari iz Turkmenistana, zemlja vredna ako nikako drugacije onda posete na Google Earthu + Wikipediji - isti kurac, samo malo ludje...

Po Turkmenistanu postoje zlatne statue, zlatni detalji na spomenicima, sve je pod konac, sve funkcionise ali se dani zovu onako kako je sin cika Samarpurata Nijazova oca nacije i prvog velikog Turkmenbase odredio (malo je drugacije nego sto je njegov tata to definisao), cita se literatura koju je veliki djavo predlozio itd. itd...ali zato standard (misli se na globalni, naravno) - im jebe kevu...ali jebe kevu - takodje, u Turkmenistanu, svako ko je rodjen tamo ima pravo na stan po zavrsetku skolovanja...i obezbedjen posao u struci...e to je standard...

Naravno, sve to je moguce jer kroz Turkmenistan prolazi naftovod i gasovod i Kaspijske oblasti i pravac preko Afgana do mora gde cekaju Shell, BP i ostale superdzambo naftne kompanije...samo da protok crnog zlata bude ok i sve moze da se radi...

Slicna situacija i kod Azera, malo naftovod, malo gasovod, malo ovo malo ono i standard je korektan, naravno globalni...tesko biti bolji od Srbije u picku materinu, pa od nas nisu bolji samo oni koji jos zive u dzunglama ili po nekim planincinama i imaju tzv. drzave...

Pitanje je - isto kao i kod nas - koliki je zaista standard tamo, posto ono sto mozes da vidis pre nego malo konkretnije boravis tamo jeste samo ono sto se iz te zemlje plasira - "sve je super, ovde je do jaja, imamo metro, pobedili smo na Evroviziji...juhuuu"...isto kao i kod nas - "lud provod u Srbiji, sve je jefitno, Srbi su do jaja, Beograd je sjajan, NS je odlican, narod je veseo i nasmejan, svi se super zezamo...juhhuuu..."

A da li je tako ??????

Ako nista drugo, u vidu treba imati da se u standard ubrajaju i Miskovic i Beko i Tadic i Vucic i masa buzdovana kojima na papirima pise stravicno mnogo cifara kao iznos licnog dohodka...a to sto ga ostatak glodje za po 200-300 evra (opet prosek) na metar dana, to nema veze...

I da, dali 2 milke evra za park...pa nisu poklonili sigurno...niko nikome ne poklanja vise od 10 evra a da ne trazi nesto za uzvrat...ni baba kad ti ostavi pare i umre ocekuje da ces barem grob da joj obilazis, jbg...ko zna kakva je mutljavina oko parkica ispala, ko zna sta mi njima dodjemo za te pare...a znajuci da je ovde cena prodaje bulje veoma mala - plasim se da ce nekoliko Azerbejdzanskih firmi da dodje ovde da malo "uspesno posluje" ili barem jedna "velika" banka iz Azerbejdzana da malo deli kredite napacenom narodu...
His Excellency President for Life, Field Marshal Al Hadji Doctor Idi Amin, VC, DSO, MC, Lord of All the Beasts of the Earth and Fishes of the Sea, and Conqueror of the British Empire in Africa in General and Uganda in Particular !

User avatar
Booze Brothers
glavni internet kezualac Srbije...
Posts: 36044
Joined: Wed Sep 07, 2005 3:40 pm
Location: Singidunum 44°48'51.26"N / 20°29'52.15"E
Contact:

Re: Korisni i zanimljivi linkovi ,textovi...

Post by Booze Brothers »

to je dosta tacno, i arapi se digli na oruzje, a poenta mojih postova je da imaju infrastrukturu u odnosu na nas koja je bolja milion puta...hocu da imam jebeni auto put, hocu zeleznicu, hocu metro, hocu stadion.....................u 21-om veku...
za 11 godina od dolaska ovih na vlast uradio se kurac od puteva...kurac...mogu da se vade na klisure u jugozapadu, ali to nije opravdanje...ti bre nemas autoput od ns-a do subotice gde je ravno kao pista...sramota! a pun ih je kurac na televiziji sa pricama o obezbedjenoj djunti za izgradnju od kojekakvih helenik planova ili kog vec zaduzenja od nekog robovlasnickog fonda i izgradnji nekih izmisljenih koridora tipa XI i autoputa ka RS...
imas zeleznicu gde ljudi ginu jer nije obezbedjen ni pruzni prelaz, a da ne pominjem prosecne moguce brzine na nasim prugama, na jednom od najvaznijih putnih pravaca u Evropi!
Gledamo utakmice sa tribina koje su stare po 50+ godina i koje se raspadaju...pravimo most na adi koji je poskupeo tri puta u odnosu na prvobitni plan...pa ko ce za to da odgovara, ko bre?
o metrou se prdi decenijama, a ni buducu glavnu glavnu stanicu kod Prokopa ne mozes da zavrsis...imas jedan jebeni most u Beogradu preko Dunava...ej...a i on je truo i korodiran skroz...
selo ti izumire jer ljudi nemaju jebene puteve...povezi mi bre i tutin i bosilegrad i sta vec sa PRAVIM putevima i tako zadrzi coveka da tu i ostane a ne da svi dolaze u Beograd jer ovde tece med i mleko...
od Beograda i ostalih gradova se pravi ruglo sa raznoraznim nadogradnjama na brzaka, a vecina predratnih lepih zgrada koje nisu nastradale od bombardovanja neprijatelja i "saveznika" je crno i razjebano - neodrzava se...
smrdljivi politicari zive od tajkuna i od love koju im trpaju raznorazne oloske inostrane organizacije...
ali glavno je da su ti putarine po najtrulijem i do pola izgradjenom autoputu u Evropi najskuplje, glavno je da si ubacio kontrolore u GSp, glavno je da ne das raji da koka posle 22 h, da deres ljude za tablice i licne cipovane karte, da teras ljude na robiju ako ih zateknes sa konzervom piva kilometar od stadiona, a ti roksujes sampanjac u svecanoj lozi i uvodis vize Belorusiji i tako glumis da si uredjena i pravna drzava.................................
dakle ono sto sam hteo da kazem postavljajuci slike iz tog Bakua je to da oni imaju infrastrukturu posle koje treba da skapiramo kakvi su uslovi kod nas...dizaster...21 vek...prica o ratovima, sankcijama i vladavine onih prethodnih skotova posle 11 godina vlasti stvarno ne pije vodu...
'63. OFK Beograd-Juventus 2-1
Image
Ofka till I die
Nezvanični sajt OFK Beograda
Sačuvajmo Omladinski stadion!

User avatar
BSK 1911
Sinovac
Posts: 1919
Joined: Fri Sep 02, 2005 10:55 am
Location: Beogradski hram fudbala

Re: Korisni i zanimljivi linkovi ,textovi...

Post by BSK 1911 »

To bih ja nazvao jednostavno propast jednog naroda i jedne zemlje i neka nam je Bog u pomoci u buduce,ali kako je krenulo mislim da je ne zaustavljivo,sto pa neka nasele nasa sela nekim drugim narodima,toliko ima Indusa,Kineza Vijetnamaca,ko nas jebe kad ne zasluzujemo bolje sutra...Sto bi rekao Arcibald Rajs `Srbi cuvajte se sebe`
Једини Српски клуб са краљевским титулама
1931,1933,1935,1936,1939...

Post Reply