Navijacka svest u Srbiji...

Sve o grupi...
User avatar
Usamljeni hashishar
ken vi touk abaut d biznis...
Posts: 6179
Joined: Tue Dec 27, 2005 2:10 am
Location: Kasha
Contact:

Navijacka svest u Srbiji...

Post by Usamljeni hashishar »

Ako neko ima bolji predlog za naziv topica neka napise...ali mislim da su svi shvatili koja je tema...

Poceli smo malo sa razglabanjem u topicu Vesti sa tribina pa nastavljamo ovde...mislim da ima sto sta da se napise...i bilo bi dobro kada bi svako izneo svoje misljenje...

Sta jedna navijacka grupa treba da radi da bi napredovala?
Sta mislite o odnosima navijaca i uprave?
Kako jedna grupa treba da se finansira?
Navijacki mentalitet, da li postoji u Srbiji?
Koliko su grupe u Srbiji originalne?
Pesme, zastave, koreografije...
Da li ste navijac ili huligan?
Koliko su incidenti vazni za jednu navijacku grupu?
Merketing medju navijacima?

Ima sigurno jos mnogo stvari o kojima mozemo da raspravljamo...

Navali narode... 8)

User avatar
BSK 1911
Sinovac
Posts: 1919
Joined: Fri Sep 02, 2005 10:55 am
Location: Beogradski hram fudbala

Post by BSK 1911 »

Ja sam hteo da otvorim topic "Fanatizam prema klubu" ili tako nesto,ali i ovo je odgovarajuca tema za ono sto hocu da napisem...
Napisacu nesto o tome kako pojedini navijaci OFKe pokazuju ljubav prema klubu...
Setimo se naseg vernog navijaca koji nazalost nije medju zivima,a to je pokojni Goran Omcikus...Posto je ziveo u ucenickom domu kao srednjoskolac (a podsetimo da je izbegao iz Knina) jednom smo se vratili sa nekog gostovanja,ne znam tacno kog i zaglavili smo u okolini stadiona da cirkamo,bilo je toplo vece i vec onako pijani krenuli svako svojoj gajbi,a Goran je imao problem da mora do 22h da bude u domu,posto nije stigao resio je da spava na stadionu i to je izabrao lozu na zapadu.Iako je to tajno uradio i rekao nam tek posle par dana...Takodje se secam kada smo bili u dvorani "pionir" da gledamo OKK koji je igrao odlucujucu tekmu protiv "IVA zorka farm" iz Sabca i tada smo ispali u drugu ligu a Goran nije mogao da sakrije suze,izdvojio se par stepenika iznad kopa seo i spustio glavu na kolena...
Једини Српски клуб са краљевским титулама
1931,1933,1935,1936,1939...

User avatar
celtic
...chuvam notj od budnih...
Posts: 2937
Joined: Wed Aug 31, 2005 10:32 pm
Location: tamo gde je hladno

Post by celtic »

Sta jedna navijacka grupa treba da radi da bi napredovala?
Ozbiljnost grupe se vidi u samoj organizaciji...domtje teke , gostovanja , marketing ,koreografije ....mada ako si mislio na brojnost na zalost zavisi samo od uspeha kluba ,,kad ide klubu brojnost se povecava :(
Sta mislite o odnosima navijaca i uprave?
Jedan ozbiljan klub mora da saslusha i "glas" navijacha , da chuje i njihovo mishljenje ali ne samo da ih saslushe reda radi vec i da razmisli o tome ...ako se ochekuje od kluba da pomaze navijachima samo finansijski onda se postavlja pitanje o ozbiljnosti te naijachke grupe ..klub treba da bude uz navijache bar 10ti deo od onoga koliko su navijachi uz klub
stalni kontakti sa upravom , da se znaju njihovi planovi za buducnost itd
Kako jedna grupa treba da se finansira?
chlanarine, marketing ,KLUB navijacha chlanske karte koje bi uz dogovor sa upravom zahvatio i druge tribine ne samo JUG u nashem sluchaju...ako se chlanska karta uzme preko kluba navijacha deo tog novca da ostene navijachima a deo ide klubu ...tako bi se povecala brojsnost na stadionima ...i reklama koja je mnogo vazna ,,,mzoda chak da se nadje neki sponzor chiji bi logo mogao da stoji na nekoj od reklama na stadionu
Navijacki mentalitet, da li postoji u Srbiji?
?????
Koliko su grupe u Srbiji originalne?
jedinim potezom koji bi odudarao od svega do sad vidjenog na stadionu ne chini jednu grupu originalnom...sve shto se vidja na nashim stadionima je samo kopija nekih drugih navijachkih grupa shirom sveta...
Pesme, zastave, koreografije...
Pesme ni po koju cenu ne smeju da budu "prepravljen tekst" neke druge grupe sa nashih prostora", zastave zavisi od mashte ljudi u grupama , a koreografije ,mislim da se mnogo potencira na njima...zashto mora da na svakoj vetjoj tekmi da se napravi ista.???..nekad je bolje navijati celu tekmu bez ikakve koreografije nego da se napravi koreografija a da se npr drugo poluvreme tjuti...koreografija treba da je osmishljena i odradjena dobro a ne samo da se neshto uradi ....josh neshto shto meni ide na kurac...to su parole ...ako nema ideje za neshto stvarno dobro bolje da se ne uradi nego aj reda radi da se pricha po netu kao imali su parole bla bla...
Da li ste navijac ili huligan?
ma ja sam sad kurac na biciklu :cry:
Koliko su incidenti vazni za jednu navijacku grupu?
????
Merketing medju navijacima?
ne znam shta si mislio sa ovim pitanjem...marketing je veoma vazan ali ne da se u jednom malom vremenskom periodu napravi veliki broj ...svega...a posle da usledi zatishje..nego mora uvek da se radi neshto novo a to shto se uradi mora da bude dostupno stalno ne da se radi u ogranichenom tirazu jer to je vezano za ono pitanje , finansiranje grupe,
"Mladiću, smatrajte se opsovanim..."

User avatar
Usamljeni hashishar
ken vi touk abaut d biznis...
Posts: 6179
Joined: Tue Dec 27, 2005 2:10 am
Location: Kasha
Contact:

Post by Usamljeni hashishar »

Pa da krenemo malo da raspravljamo...

Ozbiljnost grupe se stvarno vidi po tome u kolikom broju prate utakmice i kako pristupaju svakoj...da li bleje na tekmi i samo pevaju ili se rade neke koreografije...da li ima desavanja i van tekme...
Mislim da nisi u pravu kada kazes da broj zavisi od rezultata ekipe, ako je grupa ozbiljna broj bi trebao da se povecava iz utakmice u utakmicu...da mlade privuce na tekme i nesto drugo osim rezultata kluba...
Odnosi sa upravom...navijaci bi trebali da vode rec u klubu...neka se fudbalskim pitanjima bave oni koji su za to strucni ali neka klupska pitanja bi trebali da resavaju oni koji su uvek uz klub...oni koji tu ostaju...koji ce sa klubom ziveti jos 100 godina...a ne pacijenti koji jure fotelje i koji ce sutra napustiti sve, preci u neki drugi klub i pricati kako su bas ti navijaci najbolji...
U stvari sa upravom i ne treba da bude odnosa, oni treba da znaju sta navijaci zele...i da to ispune...
Finansije su uvek bile boljka...kad neko krene da radi za grupu, da doprinosi, uvek se nadju neki banditi da pljunu na sve to i da kazu :"Vidi ovoga samo nas potkrada"...gluperde...
Grupa da bi bila samostalna treba mnogo, mnogo cimanja...prodaja karata na tribini, clanarina, prodaja rekvizita, donacije...to su stvari od kojih grupa moze da profitira...a pare uvek imaju nasta da se potrose...zastave, koreografije, prevoz, jos rekvizita...
Samo je jako bitno pametno ulagati..vrteti pare..da uvek ima dovoljno za sve.
Navijacki mentalitet u Srbiji postoji...nema potrebe da se tu stavljaju znakovi pitanja...onaj ko shavata kako navijac treba da se ponasa kada je utakmica, onaj ko zna kako da doprinese grupi i kada nije tekma...taj je ULTRAS!
Originalnost nesto i ne krasi grupe kod nas...sve go plagijator to plagijatora...jedino sto nas izdvaja to je da smo mozda pokupili najbolje od svih, pa napravili neku nas fazon...srbski...
Dosta za sada...

User avatar
celtic
...chuvam notj od budnih...
Posts: 2937
Joined: Wed Aug 31, 2005 10:32 pm
Location: tamo gde je hladno

Post by celtic »

Dobro de nemorash da postujesh dva puta ..hehehe
Odnosi sa upravom...navijaci bi trebali da vode rec u klubu...neka se fudbalskim pitanjima bave oni koji su za to strucni ali neka klupska pitanja bi trebali da resavaju oni koji su uvek uz klub...oni koji tu ostaju...koji ce sa klubom ziveti jos 100 godina...a ne pacijenti koji jure fotelje i koji ce sutra napustiti sve, preci u neki drugi klub i pricati kako su bas ti navijaci najbolji...
U stvari sa upravom i ne treba da bude odnosa, oni treba da znaju sta navijaci zele...i da to ispune..
.
Na veliku zalost to shto se tiche foteljasha je istina i upravo zbog tih koji jure fotelju i traze u svemu tome lichni interes niko ne pita navijache ...znash shta ce oni reci ...
-ko obezbedjuje plate za sve shto rade u klubu
-ko obezbedjuje premije i plate za igrache..troshkove za sudije teren bla bla...
i naravno ono najvaznije shto bi oni rekli...da zive od ulaznica ne bi imali ni za sijalice u kancelarijama...
niko nece da pomene one ko deli pare od prodaje igracha...
Hashko , nemojmo da se zaludjujemo bez veze....svi dobro znamo da na veliku zalost nas koji volimo i zivimo za taj klub i na zalost mnogih drugih koji su vezani za druge klubove nikad necemo imati pravo glasa ..sav mogutji shljam se uvukao u uprave klubova...kriminalci vode glavnu rech peru pare...prodaju igrache kao belo roblje...to je surova realnost srpskog fudbala
"Mladiću, smatrajte se opsovanim..."

ofkovac1
novajlija
novajlija
Posts: 7
Joined: Fri Apr 25, 2008 4:14 pm
Location: vrlo blizu

_mislim_sta_reci_

Post by ofkovac1 »

ovaj topik moze puno pomoci navijackoj sceni u SRBIJI,samo ako se gleda i svati pravilno,moze se dobiti pravi rezultat.



moji odgovori na postavljena pitanja:

-Sta jedna navijacka grupa treba da radi da bi napredovala?
-Svaki clan grupe mora da svati da "GRUPA"nije napravljena da bi
postojala samo na tekmama,vec i van njih,da se komunikacija
vodi sa svim clanovima,a ne samo pojedinci.
-Sta mislite o odnosima "navijaca" i "uprava"?
-navijaci i uprava moraju stvoriti maksimalu komunikaciju,
jer Uprava bez navijaca,kao ni navijaci bez uprave nemogu imati
nikakve rezultate,(FK Bezanija,FK Obilic,FK hajduk kula itd...)

-Kako jedna grupa treba da se finansira?
-svaka grupa treba da ima clanarinu na godisnjem nivou,uprava
mora davati svakoj grupi na godisnjem nivou,....

-koliko su grupe u SRBIJI originalne?
-Navijace grupe u Srbiji nimalo nisu originalne,jer nemaju svoje
ideje,kupe ideje sa ostrva(engleske),i iz celog sveta,dok svoje,
ideje koje bi prestavljane grupe iz Srbije sputavaju....
-koliko su incidenti vazni za jednu grupu:
-naravno da su vazni,vaze su i tuce,ali van stadiona, jer lako
je biti hrabar napadati neduzne na zapadu i istoku,budi hrabar
pa se sukobi sa drugom grupom koja je jaca od tebe....

-Marketing medju navijacima?
-naravno da je marketing vazan,pogotovo sto sada postoji i net
ali za navijaci marketig mora i uprava kluba da se potrudi i
pripomogne gde god zapne...

mislim da sam iskazao po nesto pametno,i da necu biti banovan,pokusao sam da iskazem ono o cemu se najmanje govori,a cega smo svi svesni.
moje je misljenje da pirotehnicka sredsta netreba zabraniti,ali i navijavi moraju biti svesni da ce ce i njihovi kopovi biti puniji ako su puni zapadna i istocna tribina.



..........mislim ta reci.....









[/b]

CAPS LOCK
novajlija
novajlija
Posts: 32
Joined: Tue Apr 22, 2008 10:27 pm

Post by CAPS LOCK »

Mislim da je pored naziva ove teme trebalo da umesto tački bude upitnik.Ufff...odakle da počnem.Evo ovako objasniću prvo zashto mislim da te svesti i savesti nema.Ni jedan stariji lik koga ja znam a da je u navijačkom svetu NIKAD nije niti će potegnuti oruzije na nekog u tuči dok 80% mladjih SA SVIH TRIBINA U SRBIJI oće jer je u glavama mladjih ljudi izgubljena tuča MAlA SMRT.ČAST IZUZECIMA.Najbolja stvar koja se meni desila je bila shto sam u 3 navrata popio batine.Tada sam shvatio koliko ti to promeni percepciju vidjenja stvari i sveta u kome zivish.Pokazlo je meni i mojim ortacima gde su nam mane i kako da ih izkorenimo i iz svega toga smo izashli jači.Nepostoji čovek u navijačkom svetu koji sebe smatra huliganom i prpadnikom neke "firme"koji nikad nije popio batine.U glavama mojih vrshnjaka to je nezamislivo pa idu i dotle da bodu,seku ,PUCAJU na druge navijače.TO JE SRAMOTA I SVAKA TRIBINA TREBA DA RADI NA OTKLANJANJU TIh...TIH..KANCEROGENIH ĆELIJA.Pa zar je ishta vredno jednog zivota.Navijački svet u kome nadam se većina ljudi sa ovog foruma zivi je neshto prelepo.Svet unutar sveta.Drugarstva za ceo zivot,ljubav i tuga ,gostovanja ,znati to da imash nekog ko će da ti čuva ledja izgubljene i dobijene tuče VEZA jednostavno.To je pravi FOOTBALL FACTORY ,a ne onaj pederski homoseksualac dani dajer koji je izgleda POPIO MOZAG ovima iz moje generacije i mladjima.Starije likove izgleda boli kurac( i totalno kapiram zashto...)da objashnjavaju mladjima neke stvari jer i oni vide da su klinci debili i opet kazem ČAST IZUZECIMA .
ja ću sad malo navrat'nanos ali skapitaće te shta zelim da vam kazem.

Koliko su incidenti vazni za jednu navijacku grupu
Pogledaj te ČETE ČAČAK shta oni imaju od togo shto se toliko pojavljuju po novinama i teVeu kad ih ceo svet smatra kretenima zbog tih istih incidenata.INCIDENTI APSOLUTNO DA ali sa razlogom i ne po autobusima GSPu i nikad u prisustvu CIVILA jer time samo radimo protiv nas jer dajemo onim NOVINARIMA razlog da pishu protiv nas a ACABu dajemo razlog za represiju protiv nas.

Da li ste navijac ili huligan?

Ne volim etiketu huligan jer tako ONI imaju razlog da strpaju u ćorkuPRIMER' sbog neke gluposti smo se pokačili u kafani pre neko veče i gazda je zvao policiju.Sve se zavrshilo normalno samo su nas popisali i mi smo platili shetu na mestu,ali je jedan od ORGANA preko vokija dobio odgovor da je jedan od mojih ortaka već privodjen zbog incidenata na utakmicama i oni su to okarakterisali kao navijački obračun i sad ćemo videti za koji dan shta će biti ....vishe mi se svidja ime VERNI NAVIJAČ

Pesme, zastave, koreografije...

UVEK

Sta mislite o odnosima navijaca i uprave?
Kako jedna grupa treba da se finansira
?

Ja ne znam koja grupa u Srba ima kontakte sa upravom.mislim da je ovde najbolje da neko od moderatora nadje maniffesto(mislim da se tako to zove) od navijača Napolia.To je pravi smer za sve grupe i to je odgovor na ovo pitanje

Koliko su grupe u Srbiji originalne?
Vrlo su originalne .U kakvoj situaciji zivimo EXTRA smo Pa pogledaj te samo Zemun- OFK,extra originalno pa kad na to josh dodate Delije, Firmu,....

Sta jedna navijacka grupa treba da radi da bi napredovala?
Prave vodje koje će gurati mladje i edukovati ih.

Ova tema je prezvakana već dosta puta pa vam moj post mozda liči na neshto već ispričano ali veruj te da nije tako.

Izvinjavam se svima za pisanje malo sam pobenavio sa Srpskim ali uskoro ću se vratiti u normalu
PS Pozdrav informativnom odeljenju MUPa Beograd koje čita ove postove. :8)

User avatar
Booze Brothers
glavni internet kezualac Srbije...
Posts: 36044
Joined: Wed Sep 07, 2005 3:40 pm
Location: Singidunum 44°48'51.26"N / 20°29'52.15"E
Contact:

Post by Booze Brothers »

strasno vazna tema ,mozda i najvaznija...dacu i ja moje mishljenje uskoro...
'63. OFK Beograd-Juventus 2-1
Image
Ofka till I die
Nezvanični sajt OFK Beograda
Sačuvajmo Omladinski stadion!

User avatar
Doktor Gonzo
jooo instruktore
Posts: 1616
Joined: Wed Aug 30, 2006 2:58 pm
Location: na Beogradskom asfaltu gde legende nastaju...
Contact:

Post by Doktor Gonzo »

Sta mislite o odnosima navijaca i uprave?
Kako jedna grupa treba da se finansira?


Ja ne znam koja grupa u Srba ima kontakte sa upravom.mislim da je ovde najbolje da neko od moderatora nadje maniffesto(mislim da se tako to zove) od navijača Napolia.To je pravi smer za sve grupe i to je odgovor na ovo pitanje
1) ВОЛЕТИ САМО ДРЕС , А НЕ ФУДБАЛЕРА КОЈИ ГА НОСИ

2) МАРКЕТИНГ ГРУПЕ ( шалови, мајице, налепнице,...) СЕ НЕ ПРОДАЈУ , ВЕЋ СЕ ИСКЉУЧИВО ДЕЛЕ ЧЛАНОВИМА ГРУПЕ !

3) НИКАКВЕ КАРТЕ СЕ НЕ УЗИМАЈУ НА ПОКЛОН ОД УПРАВЕ КЛУБА ( у нашој групи постоје момци који већ 30 година долазе на утакмице и никада нису узели ни једну улазницу бесплатно )

4) КРВ И НАСИЉЕ НА СВАКОЈ УТАКМИЦИ , АЛИ САМО ПРОТИВ НЕПРИЈАТЕЉА, ОСТАЛИ ЉУДИ СЕ НИКАДА НЕ ДИРАЈУ !

5) УЛТРАС 7 ДАНА У НЕДЕЉИ , А НЕ САМО КАДА ЈЕ УТАКМИЦА !
"Веруј ми, ми П******и смо страшно пргави!"

User avatar
Ofkas_Familija
senior
senior
Posts: 560
Joined: Fri Jan 25, 2008 1:04 am
Location: KARABURMA

Post by Ofkas_Familija »

-Dobra organizacija,sto znaci da svi trebaju da imaju svoja zaduzenja,a ne jedan ili dva coveka da brinu o svemu,jer kakva bi bila neka firma da u njoj samo direktor radi
-Dosta incidenata,ali uspenih,jer se tako grupa uzima za ozbiljno
-Velika privrzenost klub,a ne da se gleda korist od istog
-Provereni ljudi,najbolje drustvo koje se druzi vec duze godina,jaca sigurnost,a samim tim i cvrstinu grupe
-Jak markering,majce,salovi,nalepnice,grafiti itd
I po meni najvaznija stavka
-NOVITETI,znaci stvari koje jos nisu vidjene na navijackoj sceni,a ima sigurno gomila,samo treba naci,a za to treba mnogo jaka volja i kreativnost,ali sam gotovo siguran da ovo dize reiting grupe,mnogo vise od bilo kog incidenta

BEZ NASILJA NEMA NI NAVIJACA :twisted: :twisted: :twisted:
I ZANESEN TOM LEPOTOM
Image

TO JE TAJ GAS...MI SMO LJUDI KOMPLEKSASI...

User avatar
BLUE FAMILY CUPRIJA
dzindzer
Posts: 517
Joined: Sun Oct 28, 2007 10:43 pm
Location: KARABURMA

Post by BLUE FAMILY CUPRIJA »

iskreno slazem se sa mojim ofkasem iz familije,al bez incidenata nema grupe
MRS ' IZ KLUBA BANDO LOPOVSKA

User avatar
Ofkas_Familija
senior
senior
Posts: 560
Joined: Fri Jan 25, 2008 1:04 am
Location: KARABURMA

Post by Ofkas_Familija »

to je realnost,nijedna grupa bez incidenta i ne moze da se nazove grupom
I ZANESEN TOM LEPOTOM
Image

TO JE TAJ GAS...MI SMO LJUDI KOMPLEKSASI...

User avatar
Doktor Gonzo
jooo instruktore
Posts: 1616
Joined: Wed Aug 30, 2006 2:58 pm
Location: na Beogradskom asfaltu gde legende nastaju...
Contact:

Post by Doktor Gonzo »

Jel' to vas dvojica nagovestavate da ce familija u nedelju praviti incidente? :lol:
"Веруј ми, ми П******и смо страшно пргави!"

User avatar
Ofkas_Familija
senior
senior
Posts: 560
Joined: Fri Jan 25, 2008 1:04 am
Location: KARABURMA

Post by Ofkas_Familija »

eeeeeeeeeeeeeeeeeeeee :wink:
I ZANESEN TOM LEPOTOM
Image

TO JE TAJ GAS...MI SMO LJUDI KOMPLEKSASI...

User avatar
BLUE FAMILY CUPRIJA
dzindzer
Posts: 517
Joined: Sun Oct 28, 2007 10:43 pm
Location: KARABURMA

Post by BLUE FAMILY CUPRIJA »

sta bude bice :8)
MRS ' IZ KLUBA BANDO LOPOVSKA

Post Reply