Istorija navijanja na Karaburmi

Sve o grupi...
NOZDRVA
senior
senior
Posts: 661
Joined: Mon Aug 27, 2007 4:08 pm

Re: Istorija navijanja na Karaburmi

Post by NOZDRVA »

ova secanja su nikad jaca
РОМАНТИЧАР ВЕЧНО!

User avatar
Black Bloc
zaista me boli kurac...
Posts: 2885
Joined: Thu Jun 14, 2007 11:59 pm
Location: Daleko od alkohola u zagrljaju karaktera

Re: Istorija navijanja na Karaburmi

Post by Black Bloc »

Booze Brothers wrote:Do jaja, totalni old school...bravo! Ovde ne bih prepoznao nikog osim No remorsea...
samo da dam jedno moje zapazanje, nebitno skroz...
Tad kad ste isli u SU, to je bila sezona 1991/92...a ova slika dole i lici na dresove Kikinde, ali te sezone nije bila u Prvoj ligi...mozda je sezona 1992/93...koliko je trqajala zastava BG Boys...?

Slika je sa poslednje utakmice u II saveznoj ligi - (sezona 1990/1991) a u Suboticu se islo sledece sezone - 1991/1992, kada smo vec bili prvoligasi, doduse bez HR klubova ali tu su bili Zeljo, RajvoSa, Sloboda, Borac - naravno, na ta gostovanja "Sokolovi" nisu isli jer te sezone se ustvari i nije islo na gostovanja u BiH niti su oni dolazili ovamo, jer se liga igrala pro-forme na ivici rata.

Te sezone, kao sto se neki secaju, smo bili 4. na tabeli te kvazi-savezne lige i bas onda kada smo trebali da budemo izvuceni za kup UEFA - svet nam lupi sankcije koje su povlacile NE igranje srpskih timova u UEFA i FIFA takmicenjima, u slucaju da igraju kod kuce, tako da su cigojneri igrali u Sofiji, Segedinu i ko zna gde, za grobose ne mogu da se setim a mi - posto para za postenu opremu a kamoli za igranje u Madjarskoj, recimo, NIJE bilo u tim trenutcima - se samo pozdravili sa UEFA kupom i nastavili da djuskamo domacu ligu...

Koliko je trajao trans BG Boys....hmmm... trajao je od 1990, kada je napravljen do 1994, kada je zavrsio isecen u slova za drugi transparent...

Drugim recima, transparent je gledao sezonu i po u II ligi pa tekme u I ligi, samo sto smo tada bili klinci i transparent nismo nosili stalno, samo ponekad, kada se setimo - jbg, zaboravis ga kod kuce ili zapalis iz skole na tekmu, ko ce trans jos u skolu da nosi...
Prvi put je osvanuo na ogradi na kup tekmi protiv Buducnosti iz Titograda (da, tada je jos uvek bio Titograd) u sezoni 1990/1991, kada smo od njih ispali u 1/4 finalu kupa...a svi smo se nadali da cemo ih proci i da cemo gledati 1/2 finale sa Hajdukom (jer takav je zreb bio) ali jebiga - Buducnost nas izbaci njih izbaci 'ajduk i dobije cigojnere u sred Beograda na JNA (to su one cuveni snimci Torce ispred JNA i slike)...Posle toga, kao sto sam vec rekao - sve odlazi u kurac...

Mada mislim da smo sve te detalje ovde u topiku vec naveli ali nema veze, ajde da se podsetimo...(a mozda i gresim u nekim sitnicama ali kostur price je tacan, sto ce reci "pamtim to k'o da je bilo danas..." - pa da ne sitnicarimo)
His Excellency President for Life, Field Marshal Al Hadji Doctor Idi Amin, VC, DSO, MC, Lord of All the Beasts of the Earth and Fishes of the Sea, and Conqueror of the British Empire in Africa in General and Uganda in Particular !

User avatar
Booze Brothers
glavni internet kezualac Srbije...
Posts: 36044
Joined: Wed Sep 07, 2005 3:40 pm
Location: Singidunum 44°48'51.26"N / 20°29'52.15"E
Contact:

Re: Istorija navijanja na Karaburmi

Post by Booze Brothers »

E tako moze, za Kikindu...nisam znao da je napravljena zastava pre sezone 1991/92 sa gostovanjem u SU...
a u 1/4 finalu kupa smo izbacili Buducnost i u polufinalu igrali sa ciganima (to je ona slika gde smo igrali u zuto crvenim dresovima jer je za tu tekmu sponzor bio Jugopetrol rez. 3-0 i 3-3)...kod kuce bili neki dimovi i secam se onog Srbe bezbednjaka sa onim sranjem u uvetu kako juri mlade sokolove po tribini da ih jebe...
u glavnom dobra prica, ajde jos...
'63. OFK Beograd-Juventus 2-1
Image
Ofka till I die
Nezvanični sajt OFK Beograda
Sačuvajmo Omladinski stadion!

User avatar
Black Bloc
zaista me boli kurac...
Posts: 2885
Joined: Thu Jun 14, 2007 11:59 pm
Location: Daleko od alkohola u zagrljaju karaktera

Re: Istorija navijanja na Karaburmi

Post by Black Bloc »

E jebiga, eto vidis...pogresi covek...
His Excellency President for Life, Field Marshal Al Hadji Doctor Idi Amin, VC, DSO, MC, Lord of All the Beasts of the Earth and Fishes of the Sea, and Conqueror of the British Empire in Africa in General and Uganda in Particular !

User avatar
Booze Brothers
glavni internet kezualac Srbije...
Posts: 36044
Joined: Wed Sep 07, 2005 3:40 pm
Location: Singidunum 44°48'51.26"N / 20°29'52.15"E
Contact:

Re: Istorija navijanja na Karaburmi

Post by Booze Brothers »

ajd malo neka gostovanja da se opisu...kod kuce sam sve to redovno pratio, bio sam mali pajser da bih isao na gostovanja...zanimljiva mi je prica da je legendarna Ceca osamarila nekog Hindusa u Petrovgradu...ali mislim da je to bilo ranije...sokolovi se nisu voleli sa meraklijama...:)
a secam se dolaska Marinela, njih 7-8 a grafiti na dnu Dragoslava Srejovica su stajali do skora, dakle skoro 20 godina...Sokolovi na poluvremenu dosli do njihove ograde da se valjda zgotive ili sta vec, a marinci ih iskulirali, verovatno po difoltu jer su brude sa Nislijama...od gostujucih se secam meraklija '92. (sokolovi im dosli do kopa medju njih i navijali pogrdnim pesmama za njih, a ovi seli dole i ticu, a posle kazu da su pticurine, kako zvase Sokolove, ispali kurekanje jer im nisu uzeli zastavu... secam se indijanaca i njima posvecene pesme: vi ste indijanci, vodja vam Manitu, zato Sokolima - popusite kitu! :D
secam se sektasa koje kad sam kao klinac video, kad prodjose pored mene, zaprepastio sam se totalno, jer nikad nisam do tada divio skinse... pa onda zemunaca kada je bio pun kurac ljudi na jugu sa sve ciganskim zastavama karaburma, pa su Sokolovi krenuli sa stadiona napolje da im udju na tribinu, ali ih murja lako vratila nazad...tada se skupila cela Burma, do skora sam imao sacuvan neki mini plakat, koji sam skinuo sa neke bandere pored moje osnovne skole na kom pise nesto u fazonu Karaburci, dodjite tad i tad, da pokazewmo zemuncima ko je bolji u navijanju i tuci... :cheese:
'63. OFK Beograd-Juventus 2-1
Image
Ofka till I die
Nezvanični sajt OFK Beograda
Sačuvajmo Omladinski stadion!

User avatar
Usamljeni hashishar
ken vi touk abaut d biznis...
Posts: 6179
Joined: Tue Dec 27, 2005 2:10 am
Location: Kasha
Contact:

Re: Istorija navijanja na Karaburmi

Post by Usamljeni hashishar »

Vezano za tekmu sa Zemunom...

Rivalstvo nasih grupa je oduvek bilo veliko...secam se, mislim da je to bila neka '90 ili '91 i itrbali smo da igramo tekmu sa Zemunom kod kuce...pricalo se o tome i nedeljama ranije...mi smo vec nosili zastavu BG Boys, ali na ovu tekmu je nismo poneli iz bezbedonosnih razloga...pricalo se da ce sorka biti do jaja.
Kada smo se pojavili na ulazu na ispred Juzne tribine (ranije nije bilo teretane Avanti, nego veliki plato) bilo je gomila ljudi sa Karaburme i svi su cekali da se vidi sta ce dalje...mi klinci, sa strane, cekamo i mi...
I dok su svi nesto cekali na opste iznenadjenje, posto je sigurno bilo skoro sat do tekme, pojavili su se Zemunci...i to iz pravca istocne tribine, pored uprave i direktno ka nama...pandura 3 i po...
Sokolovi su stali i cekali, zemunci se priblizavali...cekao se verovatno neko ko ce da povede masu...kad se neko na kraju dosetio oni su bili nadomak stepenica, 20 metara od nas...masa je krenula da se spusta, a zemunci polako da se odmicu...taman kad sam mislio da ce biti sorke, ta 3 i po pandura krenu da vracaju zemunce nazad, okolo do ulaza na severnu tribinu...
Malo je falilo da se Sokolovi tada obrukaju...ali sva sreca do toga nije doslo, cak su se pokazali kao mudinje...
A, kakve su to SFRJ face bile...i kakav je tada bio casual pokret...pa to je show...secam se jednog zemunca...gledao sam ga sa te terase...sa sve dendi kapicom, faerkom (mozda cak i okrenutom), nekim stranim salom...sav nadrkan ide prvi i galami... :)

User avatar
BSK 1911
Sinovac
Posts: 1919
Joined: Fri Sep 02, 2005 10:55 am
Location: Beogradski hram fudbala

Re: Istorija navijanja na Karaburmi

Post by BSK 1911 »

Da da taj plato je bio do jaja,a ispod OAK Bgd,sjebase to u roku od par dana...A sto kaze Buza onaj grafit kod hale pionir je bukvalno trajao 20 godina,secam se da je pisalo B M Subotica (izmedju b i m je bila munja)
Једини Српски клуб са краљевским титулама
1931,1933,1935,1936,1939...

djape
novajlija
novajlija
Posts: 2
Joined: Sun May 08, 2011 11:58 pm

Re: Istorija navijanja na Karaburmi

Post by djape »

eee mogu ja da se uclanim u plavu uniju????

User avatar
O.F.K.B
junior
junior
Posts: 158
Joined: Sun Nov 20, 2005 11:25 pm
Location: M3

Re: Istorija navijanja na Karaburmi

Post by O.F.K.B »

dalabona ------*-----*-
Karabinjeri u Milanu u Londonu bobi obrni, okreni, ja batine dobi...

User avatar
Black Bloc
zaista me boli kurac...
Posts: 2885
Joined: Thu Jun 14, 2007 11:59 pm
Location: Daleko od alkohola u zagrljaju karaktera

Re: Istorija navijanja na Karaburmi

Post by Black Bloc »

djape wrote:eee mogu ja da se uclanim u plavu uniju????
Mozes ali kod nas je primanje u grupu nesto kao kod 18-ice ili MS13...

Znaci, "blood in - blood out"...

Prvo ces morati neke stvari da uradis za grupu a posle cemo da razmotrimo kako si ih uradio i da li si dostojan da budes clan...
His Excellency President for Life, Field Marshal Al Hadji Doctor Idi Amin, VC, DSO, MC, Lord of All the Beasts of the Earth and Fishes of the Sea, and Conqueror of the British Empire in Africa in General and Uganda in Particular !

User avatar
Electric Blue
Siledzija Sebes
Posts: 3579
Joined: Wed Aug 31, 2005 11:21 pm

Re: Istorija navijanja na Karaburmi

Post by Electric Blue »

Moze!Ponesi 4 hiljade dinara SA SOBOMI PREDSOBLJEM
ImageImageImageImage

User avatar
Doktor Gonzo
jooo instruktore
Posts: 1616
Joined: Wed Aug 30, 2006 2:58 pm
Location: na Beogradskom asfaltu gde legende nastaju...
Contact:

Re: Istorija navijanja na Karaburmi

Post by Doktor Gonzo »

Bez 14 tetovaža nemoj ni da se pojavljuješ..
"Веруј ми, ми П******и смо страшно пргави!"

User avatar
Booze Brothers
glavni internet kezualac Srbije...
Posts: 36044
Joined: Wed Sep 07, 2005 3:40 pm
Location: Singidunum 44°48'51.26"N / 20°29'52.15"E
Contact:

Re: Istorija navijanja na Karaburmi

Post by Booze Brothers »

Image

Ofkovci u Zemunu 1982. godine! Sta li pise na ovoj zastavi...?
'63. OFK Beograd-Juventus 2-1
Image
Ofka till I die
Nezvanični sajt OFK Beograda
Sačuvajmo Omladinski stadion!

plavobelibmw
junior
junior
Posts: 173
Joined: Sun Mar 30, 2008 12:18 pm

Re: Istorija navijanja na Karaburmi

Post by plavobelibmw »

I kad gubi i kad bije plavo bela zastava se vije

User avatar
Booze Brothers
glavni internet kezualac Srbije...
Posts: 36044
Joined: Wed Sep 07, 2005 3:40 pm
Location: Singidunum 44°48'51.26"N / 20°29'52.15"E
Contact:

Re: Istorija navijanja na Karaburmi

Post by Booze Brothers »

odlicna... zapadnjaci da je urade ponovo! Da li moze nekako Buda da se aktivira ponovo?
'63. OFK Beograd-Juventus 2-1
Image
Ofka till I die
Nezvanični sajt OFK Beograda
Sačuvajmo Omladinski stadion!

Post Reply