Istorija navijanja na Karaburmi

Sve o grupi...
User avatar
Black Bloc
zaista me boli kurac...
Posts: 2885
Joined: Thu Jun 14, 2007 11:59 pm
Location: Daleko od alkohola u zagrljaju karaktera

Re: Istorija navijanja na Karaburmi

Post by Black Bloc »

Tadasnji Blue Blood sa zapada je bio punoletan :wink:
His Excellency President for Life, Field Marshal Al Hadji Doctor Idi Amin, VC, DSO, MC, Lord of All the Beasts of the Earth and Fishes of the Sea, and Conqueror of the British Empire in Africa in General and Uganda in Particular !

User avatar
Booze Brothers
glavni internet kezualac Srbije...
Posts: 36044
Joined: Wed Sep 07, 2005 3:40 pm
Location: Singidunum 44°48'51.26"N / 20°29'52.15"E
Contact:

Re: Istorija navijanja na Karaburmi

Post by Booze Brothers »

e to jeste...zadnji put sam video tu zastavu sa jos pored ofk beograd malom i mozda jos jednom manjom na poslednjem kolu sezone 1991/92 protiv sutjeske na zapadu...secam se njih desetak kako prave vozic dole skroz do ograde...sokolova nekih 80-100 sa nekoliko vecih barjaka...tu tekmu sam gledao sa severa, a pored te tekme samo sam jos jednom gledao odatle kada se navijalo sa severa do zapada na jednoj tekmi krajem osamdesetih...
Mimi mi je polovinom 90-ih obecao da ce mi dati blue blood zastavu ali je ne donese, a jos mi sam prisao i pitao jel bi nosio ti tu zastavu, a mi cemo biti tu iza...na zapad sam tada isao, nije bilo organizovane podrske...ja se bio izlozio kao i svako dete, poveo pola razreda, ali Mimi me zajeba... :)
'63. OFK Beograd-Juventus 2-1
Image
Ofka till I die
Nezvanični sajt OFK Beograda
Sačuvajmo Omladinski stadion!

User avatar
Usamljeni hashishar
ken vi touk abaut d biznis...
Posts: 6179
Joined: Tue Dec 27, 2005 2:10 am
Location: Kasha
Contact:

Re: Istorija navijanja na Karaburmi

Post by Usamljeni hashishar »

Blue Blood je bila ekipa od par ljudi...slicna sadasnjoj sa zapada...ofkini fanovi, ali ne i pravi ultrasi...Mimi, Vajaga i mozda jos po koji lik...

NOZDRVA
senior
senior
Posts: 661
Joined: Mon Aug 27, 2007 4:08 pm

Re: Istorija navijanja na Karaburmi

Post by NOZDRVA »

ovo su jako zanimljive stvari o kojima apsolutno pojma nisam imao a verujem i mnogi drugi dajte jos prica
РОМАНТИЧАР ВЕЧНО!

plavobelibmw
junior
junior
Posts: 173
Joined: Sun Mar 30, 2008 12:18 pm

Re: Istorija navijanja na Karaburmi

Post by plavobelibmw »

Vidim da dosta ljudi interesuje ova tema pa ja kao veteran da napisem koju.Ovde se uglavnom pominje period od Sokolova a ja bih se vratio jos dvadesetak god.unazad.tada se navijalo sa zapada i kop se nalazio na srednjem delu tribine.Ulazilo se organizovano tj.sa nekim od obelezja tako da se masovno ulazilo na jednu zastavu za koju se svako drzao makar malo a dosta ljudi je ulazilo i sa popovima koji su masovno dolazili na utakmice.Tih godina je nas klub imao u proseku 3-4000 ljudi na svakoj utakmici a na vazmijim i po 20 tak hiljada.Meni u secanju je ostala utakmica sa Zagrebom koja je odlucivala o opstanku i kada je stadion bio skoro pun a ograda okicena plavo-belim zastavama skroz u krug.U drugoj polovini osamdesetih krece rezultatsko posrtanje i ljudi je dolazilo sve manje da bi devedesete i ratovi kao i ekonomska kriza dokusurilo nasu posetu.

User avatar
Usamljeni hashishar
ken vi touk abaut d biznis...
Posts: 6179
Joined: Tue Dec 27, 2005 2:10 am
Location: Kasha
Contact:

Re: Istorija navijanja na Karaburmi

Post by Usamljeni hashishar »

Pravi coek na pravom mestu...daj neki info iz perioda Blue Thunders-a...

User avatar
Booze Brothers
glavni internet kezualac Srbije...
Posts: 36044
Joined: Wed Sep 07, 2005 3:40 pm
Location: Singidunum 44°48'51.26"N / 20°29'52.15"E
Contact:

Re: Istorija navijanja na Karaburmi

Post by Booze Brothers »

cuo sam da su popovi bili redovni i masovni...a jel se islo na neka gostovanja, koje druge grupe su dolazile kod nas(vec su legendarne posete pazaraca i niksicana, no to je narod, ne organizovano navijanje)....sa kime je bio rivalitet tih godina...?
'63. OFK Beograd-Juventus 2-1
Image
Ofka till I die
Nezvanični sajt OFK Beograda
Sačuvajmo Omladinski stadion!

NOZDRVA
senior
senior
Posts: 661
Joined: Mon Aug 27, 2007 4:08 pm

Re: Istorija navijanja na Karaburmi

Post by NOZDRVA »

kako su izgledale zastave u tom vremenu? Da li si negde nasao neke slike sa te utakmice protiv Zagreba? bas me zanima kako je to izgledalo kad je sve bilo okiceno zastavama
РОМАНТИЧАР ВЕЧНО!

User avatar
Black Bloc
zaista me boli kurac...
Posts: 2885
Joined: Thu Jun 14, 2007 11:59 pm
Location: Daleko od alkohola u zagrljaju karaktera

Re: Istorija navijanja na Karaburmi

Post by Black Bloc »

Evo IH...Najzad sam iskopao slike sa poslednje tekme koju smo igrali u II saveznoj ligi SFRJ, znaci sezona 1990/1991, kod kuce sa OFK Kikindom...

Mi smo se tada, kao podgrupa Blue Thundersa a kasnije Sokolova (koji su nastali po ulasku u I ligu) zvali - BG BOYS...

Evo nas na terenu posle tekme...

Image

Evo ga i cuveni trans koji je ko zna gde zavrsio...svojerucno sam ga napisao autolakom (moram malo da se pohvalim a Usamljenko je donirao svoj carsav za vise ciljeve)

Image

A za ljubitelje fudbala, evo i poslastice - slika iz, recimo drugog poluvremena, slikano sa zapada, sto se i da primetiti...

Image
His Excellency President for Life, Field Marshal Al Hadji Doctor Idi Amin, VC, DSO, MC, Lord of All the Beasts of the Earth and Fishes of the Sea, and Conqueror of the British Empire in Africa in General and Uganda in Particular !

User avatar
Black Bloc
zaista me boli kurac...
Posts: 2885
Joined: Thu Jun 14, 2007 11:59 pm
Location: Daleko od alkohola u zagrljaju karaktera

Re: Istorija navijanja na Karaburmi

Post by Black Bloc »

Ustvari znam gde je zavrsio trans BG BOYS :wink:

Ali to je neka druga prica...
His Excellency President for Life, Field Marshal Al Hadji Doctor Idi Amin, VC, DSO, MC, Lord of All the Beasts of the Earth and Fishes of the Sea, and Conqueror of the British Empire in Africa in General and Uganda in Particular !

User avatar
Billy Bright
mučki provokator
Posts: 1746
Joined: Mon Jul 23, 2007 11:56 am

Re: Istorija navijanja na Karaburmi

Post by Billy Bright »

:8)

User avatar
Usamljeni hashishar
ken vi touk abaut d biznis...
Posts: 6179
Joined: Tue Dec 27, 2005 2:10 am
Location: Kasha
Contact:

Re: Istorija navijanja na Karaburmi

Post by Usamljeni hashishar »

Daj i one iz treceg poluvremena...

Razlog sto svi nosimo salove Rome, Juve, Manchester, Liverpool je taj sto u tom trenutku ('90) u Srbiji niko nije imao salove klubova odavde...pravi "hit" je bila radnja u Sremskoj gde su se prodavali strani salovi...jedini plavo-beli na slici je bio "mislim" vlasnistvo No remorsa, sal west Bromwich Albion...

Zastava BG BOYS je bila i na jednom gostovanju, u piotanju je Subotica, to je i moje prvo gostovanje...

http://bubg_gallery.phpnet.us/photo.php?id=175&o=d&u=all&of=12

Zastava je stajala pored Sokolovi...na ovoj slici se ne vidi jer smo stajali u cosku...za nas koji smo tada imali 13-14 godina ovo je bilo full gostovanje...pre tekme na Palicu...

User avatar
Black Bloc
zaista me boli kurac...
Posts: 2885
Joined: Thu Jun 14, 2007 11:59 pm
Location: Daleko od alkohola u zagrljaju karaktera

Re: Istorija navijanja na Karaburmi

Post by Black Bloc »

Trece poluvreme je bas sranje kvalitet slika, em su slike mutne i tamne em su bezveze...

Jedini plavno beli sal na slici je vlasnistvo Sime (koji je i pisao pod ovim nikom bas na ovom topiku) i NIJE WBA jer si ti taj WBA dobio kasnije sa neke druge strane (mislim od celtica - nemoj ja da te podsecam jebote), No Remorse ovde drzi svoj sal - Ultra Roma a koji je Simin sal...ko ce ga znati
His Excellency President for Life, Field Marshal Al Hadji Doctor Idi Amin, VC, DSO, MC, Lord of All the Beasts of the Earth and Fishes of the Sea, and Conqueror of the British Empire in Africa in General and Uganda in Particular !

User avatar
Usamljeni hashishar
ken vi touk abaut d biznis...
Posts: 6179
Joined: Tue Dec 27, 2005 2:10 am
Location: Kasha
Contact:

Re: Istorija navijanja na Karaburmi

Post by Usamljeni hashishar »

Jbg, mozak na ispasu... sta cu... :)

User avatar
Booze Brothers
glavni internet kezualac Srbije...
Posts: 36044
Joined: Wed Sep 07, 2005 3:40 pm
Location: Singidunum 44°48'51.26"N / 20°29'52.15"E
Contact:

Re: Istorija navijanja na Karaburmi

Post by Booze Brothers »

Do jaja, totalni old school...bravo! Ovde ne bih prepoznao nikog osim No remorsea...
samo da dam jedno moje zapazanje, nebitno skroz...
Tad kad ste isli u SU, to je bila sezona 1991/92...a ova slika dole i lici na dresove Kikinde, ali te sezone nije bila u Prvoj ligi...mozda je sezona 1992/93...koliko je trqajala zastava BG Boys...?
'63. OFK Beograd-Juventus 2-1
Image
Ofka till I die
Nezvanični sajt OFK Beograda
Sačuvajmo Omladinski stadion!

Post Reply