Istorija navijanja na Karaburmi

Sve o grupi...
User avatar
Electric Blue
Siledzija Sebes
Posts: 3579
Joined: Wed Aug 31, 2005 11:21 pm

Post by Electric Blue »

Igrali smo dva puta protiv kikinde na jna...Jednom je bila neka kisha a nama se valjda sredjivao teren jer je bio uzoran :lol:
A drugi put smo igrali zato sto nam je teren bio zaledjen a jna je bio ociscen :lol: Bilo je - 12c
Inace,ja sam utakmicu pratio iz loze na jna,sto dovoljno govoru o znacaju koji je dat utakmici...Na tribinama je bilo 17 ljudi :D Brojao!
ImageImageImageImage

User avatar
Black Bloc
zaista me boli kurac...
Posts: 2885
Joined: Thu Jun 14, 2007 11:59 pm
Location: Daleko od alkohola u zagrljaju karaktera

Post by Black Bloc »

NE...nije se igralo VAN Omladniskog Stadiona nego je stadion bio PRAZAN...plus od najavljivanih "stotina navijaca" nije bilo NIKOGA...

Zato kazem - valjda se igralo nesto tamo pa niko nije obratio paznju na poslednju u 2. ligi na Karaburmi...
His Excellency President for Life, Field Marshal Al Hadji Doctor Idi Amin, VC, DSO, MC, Lord of All the Beasts of the Earth and Fishes of the Sea, and Conqueror of the British Empire in Africa in General and Uganda in Particular !

User avatar
Richard III
sasvim,potpuno sasvim najbolji dasa...
Posts: 1162
Joined: Sun Sep 18, 2005 1:22 pm

Post by Richard III »

...mislim da sam prisustvovao pomenutoj utakmici na omladinskom...sedeo sam kao i obicno ispod stuba u kavezu na istoku...

NekoIzMase
junior
junior
Posts: 488
Joined: Thu Sep 01, 2005 7:24 pm

Post by NekoIzMase »

sima wrote:Nema slika,pa dooobro....... :smt102

Samo cu kratko o utakmici sa zvezdom , mislim da je bila 92' odigrano je na marakani.
Jedna od onih tekmi gde je sve bilo u da tako kazem prijateljskoj atmosveri od same utakmice do navijanja na tribinama.
Kad je rec o navijanju tome je doprinela cinjenica da je u to vreme jedan od vodja na severu bio svima vama znani momak sa kashe .
Sto se nas tice,cimali su nas dugo pre nego sto su nas pustili na stadion
cak je uveliko bila i pocela tekma kada smo konacno usli na zapad .
Nije bas jasno sto na zapad,al' ajde bolje ista nego nista.
Grmeli smo cini mi se kao nikada,sve vreme je isla pesma,imam vhs snimak,na kome se cujemo mnogo bolje nego sever sve vreme tekme,pri tom nije ih uopste bilo malo,cak naprotiv.
Na poluvremenu pomenuti momak je dosao do nas i sada da vas ne lazem nesto smo razmenili,ne secam se sta nije ni bitno.
Sve kada se sabere , nadjacali smo ih toga dana u navijanju ali i na terenu i to ekipu koja je malo pre toga osvojila evropu samo nije igrao Pancev koji se nesto tih dana durio upravi,rezultat na kraju 0:2 Loncar i ne znam ko jos , ako ne i opet Loncar,zaboravio sam vec.
Isli smo kuci presrecni sa pesmom koja je nastavila da grmi sve jace do karaburme,usput srecemo jednog nemog momka sa severa koji
je navijao i sa nama na gotovo svim tekmama koje smo igrali kuci,koji nije sportski podneo poraz ali k. g. j...
Eto toga dana,kao i uvek vredelo je biti ofkovac,navijanje za ponos
igra isto tako , sve u svemu odlicno je bilo.



"SVAKI DECAK PRAVI U DUSI JE PLAVI"

Moram da se javim povodom ovog posta :)

Bila je 1991. oba gola je dao Loncar, recimo da je neko 6. kolo prvenstva, nakon ove tekme smo bili PRVI i tu smo ostali do 10. kola kad nas je partizan ubio 6-0 na karaburni.

Ja sam ovu tekmu gledao sa severa posto sam isao sa 2 cigana i jednim grobarom na utakmicu ali to nas dvojicu nije omelo da kao manijaci skacemo kad bi Loncar postigao golove :)

U poluvremenu smo od njih dobili zastavu plava pozadina sa natpisom OFK Beograd a izmedju je bio dvoglavi orao.

Najjaci utisak je ipak ostavilo ono sto se desilo nakon utakmice. Ceo stadion a bilo je preko 15.000 ljudi cini mi se je ustao i aplaudirao nasim igracima, evo opet neka jeza prodje kad se setim.....

Sve u svemu, Misko je tu Mihajlovica vozio kao vola, Spoljara je komandovao sredinom terena, Djurdjevic je bio jednak sa Jugovicem, cak i cuveni Sveta NIkolicic nije igrao lose :D

NekoIzMase
junior
junior
Posts: 488
Joined: Thu Sep 01, 2005 7:24 pm

Post by NekoIzMase »

i svestan sam da sam citirao post star vise od godinu dana :P

User avatar
Electric Blue
Siledzija Sebes
Posts: 3579
Joined: Wed Aug 31, 2005 11:21 pm

Post by Electric Blue »

partizan u nedelju,pa se tamo prisecaj(te)........
ImageImageImageImage

User avatar
Eric Cartman
exbanovani starmali Raja
Posts: 5183
Joined: Wed Mar 08, 2006 10:37 am
Location: Beograd
Contact:

Post by Eric Cartman »

Image
Image
Image
Image
Χριστός Ανέστη εκ νεκρών

User avatar
Black Bloc
zaista me boli kurac...
Posts: 2885
Joined: Thu Jun 14, 2007 11:59 pm
Location: Daleko od alkohola u zagrljaju karaktera

Post by Black Bloc »

Dve (2) strane pre ovo...vec bilo...
His Excellency President for Life, Field Marshal Al Hadji Doctor Idi Amin, VC, DSO, MC, Lord of All the Beasts of the Earth and Fishes of the Sea, and Conqueror of the British Empire in Africa in General and Uganda in Particular !

User avatar
Usamljeni hashishar
ken vi touk abaut d biznis...
Posts: 6179
Joined: Tue Dec 27, 2005 2:10 am
Location: Kasha
Contact:

Post by Usamljeni hashishar »

Black Bloc wrote:Dve (2) strane pre ovo...vec bilo...
A ima i u galeriji...nego voli dasa da budzi...4000! A|A|A|

User avatar
Eric Cartman
exbanovani starmali Raja
Posts: 5183
Joined: Wed Mar 08, 2006 10:37 am
Location: Beograd
Contact:

Post by Eric Cartman »

Usamljeni hashishar wrote:
Black Bloc wrote:Dve (2) strane pre ovo...vec bilo...
A ima i u galeriji...nego voli dasa da budzi...4000! A|A|A|
A sta je ovo tvoje, nego budzenje? :roll: :shock:
Χριστός Ανέστη εκ νεκρών

User avatar
Booze Brothers
glavni internet kezualac Srbije...
Posts: 36044
Joined: Wed Sep 07, 2005 3:40 pm
Location: Singidunum 44°48'51.26"N / 20°29'52.15"E
Contact:

Post by Booze Brothers »

e ne dipr...moras ti da poklapas u picku materinu...a ovaj hashishar jeste klasican budzator...jebao ga :lol:
'63. OFK Beograd-Juventus 2-1
Image
Ofka till I die
Nezvanični sajt OFK Beograda
Sačuvajmo Omladinski stadion!

User avatar
westendfan
novajlija
novajlija
Posts: 7
Joined: Wed Mar 25, 2009 6:32 pm
Location: shinewBelgrade
Contact:

Re:

Post by westendfan »

White boy wrote:
celtic wrote:Hotjesh , dochekatjesh...ako ceca ili zdravko cholitj naprave koncert na njemu :twisted:
Ako Ceca bude imala koncert na omladinskom ubicu se ko siroche od tuge. :cry: Bitcharka Obilicarska :twisted:
Pa bio je koncert `Riblje Corbe`-ciganjska posla!
Jedna od najbrojnijih beshe protiv Slobode iz Uzica u Prvoj `B` ligi :8)
mnogi se predstavljaju kao ponos našeg grada,ali samo je jedna,prava beogradska garda!!!!!!!!!!!!

User avatar
Booze Brothers
glavni internet kezualac Srbije...
Posts: 36044
Joined: Wed Sep 07, 2005 3:40 pm
Location: Singidunum 44°48'51.26"N / 20°29'52.15"E
Contact:

Re: Istorija navijanja na Karaburmi

Post by Booze Brothers »

Шумари 1992 wrote:Шумари 1992 олд скул, oво су нам најстарије слике које имамо.

Балкан-Мабат Аалпекс 92/93
http://yfrog.com/41002balkanmabatalpeks929j
http://yfrog.com/jm001balkanmabatalpeks929j

Вождовац-Хајдук Лион 93/94
http://yfrog.com/6z003vozdovachajdukjhhjj
dve ex ofkoske zastave koje su se nosile za vreme Sokolova, Blue Blood-a, Blue Thundersa, Pirata...kod sumara - Mirijevo, a kod lionaca - Lion (slabo se vidi)...okrenuli se ljudi lokalnim klubovima, a u to vreme su se i raspali Sokolovi kod nas, te nije bilo organizovane podrske...
'63. OFK Beograd-Juventus 2-1
Image
Ofka till I die
Nezvanični sajt OFK Beograda
Sačuvajmo Omladinski stadion!

User avatar
Usamljeni hashishar
ken vi touk abaut d biznis...
Posts: 6179
Joined: Tue Dec 27, 2005 2:10 am
Location: Kasha
Contact:

Re: Istorija navijanja na Karaburmi

Post by Usamljeni hashishar »

Slova od zastave Mirijevo su posle nasivena na ljubicastu pozadinu...slova su ostala bela sa plavim okvirom...

Ta ekipa nije bila losa u to vreme...vreme Sokolova...bez veze je da nabrajam nadimke tih ljudi koji su tada isli na OFK, a bili su iz Mirijeva...bilo ih je 15-20...medju njima cak i nekih vidjenijih cigana sada (Ultrsa, Crazy North)...vide se na nekim nasim slikama sa zapada...ta ekipa se uglavnom raspala...niko od njih nije nastavio da gleda Balkan...osim tih par koji su nastavili da redovno prate cz...

Lionaca nikad nije bilo u nekom vecem broju na Karaburmi...po njih par...imali su tu zastavu...mislim da je stajala na zapadu...nikada nisu bili nesto posebno vredni paznje...i ne znam sta je bilo kasnije (po raspadanju Sokolova) sa njima...

I samo malo da ispravim Buzu...kada je nabrajao nase ekipe...to nijj bilo vreme Sokolova, Blue Blood-a, Blue Thundersa, Pirata...Blue Thunders-i su isli pre nastanka Sokolova...posle su spontano krenuli Pirati (Mirijevo) i par ekipica sa razlicitih delova Karaburme...u dogovoru oni su osnovali Sokolove...

User avatar
Booze Brothers
glavni internet kezualac Srbije...
Posts: 36044
Joined: Wed Sep 07, 2005 3:40 pm
Location: Singidunum 44°48'51.26"N / 20°29'52.15"E
Contact:

Re: Istorija navijanja na Karaburmi

Post by Booze Brothers »

a dobro znam da su blue thunders bili pre sokolova, jos kao klinja sam bio prisutan kada su sokolovi iscepali zastavu blue thunders na nekom sastanku jer je bila izdrpana i u losem stanju...to sam samo rekao da bih pomenuo sve te ekipe ili ti imena navijaca plavih pe nas...nisam znao za strukturu tih sto su dolazili sa Mirijeva, zanimljivo...a lionaca jeste bilo malo, no cak mislim da su oni medju poslednjima isli na tekme, kada se njih (ne samo tih lionaca naravno) skupljalo na zapadu po 10-15...onda je doslo vreme da je fora da se prate lokalni klubovi i ende...ovaj lionac CH***** je bio najredovniji na tempovoj tribini navijaca sa pismima...a sve je to bilo onako, retko ko da je bio punoletan...
'63. OFK Beograd-Juventus 2-1
Image
Ofka till I die
Nezvanični sajt OFK Beograda
Sačuvajmo Omladinski stadion!

Post Reply