Politika na tribinama

Sve o grupi...
Post Reply
User avatar
forum_admin
OFKovac
OFKovac
Posts: 2114
Joined: Tue Aug 30, 2005 4:36 pm

Politika na tribinama

Post by forum_admin »

Kao sto smo mnogo puta razgovarali, polemisali i mozda cak i razmisljali na temu, ovoga puta vas molim da to "bacimo na papir"...

Ja sam licno - ZA i to uvek...

Jedan od razloga (ako se tako moze nazvati) je i taj sto smo MI kao grupa nastali na osnovi neke Skinhead ideje koja je u ono vreme bila ekstremno protiv tadasnje (a bogami i sadasnje) vlasti, protiv mnogih ljudi koji se jos uvek povlace po drzavnim funkcijama, bili smo u kojekakvim akcijama i protiv "rezima" i sopstvenim -nazvacu ih- C18 - akcijama, lozili smo se na neke prave i na neke lazne idole...

Zato bih vas zamolio da date svoje misljenje o TRENUTNOJ situaciji...

Ne diskusuja o politicarima, strankama i ostalim sranjima nego o onim idejema koje danasnje i bivse a i buduce politicke stranke i organizacije zastupaju...znaci - ideja i polemika o njoj...

Kao sto rekoh - JA sam UVEK za politiku na tribinama i politicki orijentisane parole, stavove i ideje...

Fora -bez politike na tribinama- mi je strasno glupava, to mogu da furaju klinci koji nisu znali sta se desavalo ovde proteklih 20 godina i oni koji su bili u dupetu svima ih sada vredja kada im se to spomene...da ne spominjem buljlisce svih rezima koji su UVEK u fazonu - ne znam nista i ne zanima me...satro...

User avatar
11
atleticar
Posts: 163
Joined: Tue Sep 13, 2005 4:10 pm

Post by 11 »

Sada kada si odrastao mozes da se bavis politikom na stadionu?
Nema poente da se politika mesa u navijanje jer ce samo napraviti raskol u navijackoj grupi!

Ja sam prvi protiv mnogih gestova i dovikivanja koja su cesta na stadionu, a kada bi se sada jos i politika umesala bilo bi sranja!Ovako mogu da negodujem i da se nadam da jednog dana nece biti takvih debilnih i malogradjanskih dobacivanja!

I sta onda,kao na sastanku se odluci da se napravi transparent sa podrskom kraljevini,naprimer,a recimo ja ne podrzavam to i onda necu da stojim iza takvog transparenta...To je hipoteticki!

Hajde razmislite!Ako se pocne forsirati to da svi pratimo odredjenu ideju,nevezano da li je politicka,onda ce se profil navijaca svesti na istomisljenike,a samim tim i smanjice se broj istih!
Poenta je da se razliciti ljudi okupe oko jedne ili dve stvari, a to su u ovom slucaju navijanje i klub!

User avatar
11
atleticar
Posts: 163
Joined: Tue Sep 13, 2005 4:10 pm

Post by 11 »

A kada je vec pokrenuta tema moram da prokomentarisem da cemo tesko postati ozbiljna navijacka grupa,u smislu masovnosti, dok god ljudi budu dobacivali nacionalisticke i rasisticke komentare i dok go budu otpozdravljuali u stilu nacista!
To ne da odbija normalne ljude od stadiona i navijanja nego cini da im se gadimo!

Ako treba nesto da se uradi , onda je to marketing u smislu prikazivanja navijacke grupe u najboljem svetlu, a to iskljucuje extremna ponasanja!

Dzabe sve koreografije i bakljade kada sve to moze jedan pojedinac da baci u vodu nekim ruznim gestom, za koji moze da se javnost zakaci, ili da krene prica o tome i onda nece niko das dolazi na stadion!

Uh, bas sam se zahuhtao!Eto, to su moja misljenja!
Komentari?

kasha casuals

Post by kasha casuals »

Svaka cast!

Moja stranka je OFK Beograd!

Moje opredeljenje je BLUE UNION BELGRADE!

User avatar
Richard III
sasvim,potpuno sasvim najbolji dasa...
Posts: 1162
Joined: Sun Sep 18, 2005 1:22 pm

Post by Richard III »

...uvek smo kao grupa bili desno orijentisani,najvise zbog toga sto je tadasnja vlast bila komunisticka...politicki extremizam smo cesto ispoljavali i isticali na nasoj tribini...danas kad smo malo stariji nadam se da smo shvatili da je to malo deplasirano...svoje politicko opredeljenje iskazujemo tamo gde je i mesto tome...na izborima...
...sto se tice naseg rasizma stvar je slicna... nosili smo kukuljice,tranparente sa rasistickim oznakama(a nosimo i dalje) peglali smo cigane redovno,uzvikivali rasisticke parole...i tako to...danas takve stvari ne radimo i to je normalno(glupo je da tu uhapse zbog napada na glupog ciganina) ali ipak mislim da na tribini njima nema mesta zbod vise razloga a koje se svode na "koji ce nam oni do kurca"...
...stvar sa crncima(kao igracima u nasem klubu)je za mene potpuno drugacija...crnci nisu nas nacionali problem i apsolutno mi ne smetaju...podrzacu svakog ako svojom igrom to zasluzi(sto ne znaci da mu necu jebati crnacku mater zbog loseg poteza)...

User avatar
forum_admin
OFKovac
OFKovac
Posts: 2114
Joined: Tue Aug 30, 2005 4:36 pm

Post by forum_admin »

Sada kada si odrastao mozes da se bavis politikom na stadionu?

Bicu bezobrazan pa cu reci - DA MOGU...

Drago mi je da ima zainteresovanih za diskusiju na temu, kao prvo.

Lepo je primeceno da se oko mase stvari masa ljudi ne slaze ie. "podrska kralju", kao sto je i stav da nas neke deplasirane stvari kao sto su naci obelezija ili pak petokrake zvezde mogu dovesti na "zub" u javnosti...

Medjutim, ono sto je, barem ja smatram, bitno je cinjenica da grupa mora biti opredeljena za ovu ili onu stranu tj. da bude - orijentisana. Nacin na koji cemo mi prikazivati nasu orijentisanost ne mora uvek da bude transparentima, parolama ili povicima, moze da bude samo prica na sastancima, u kafanama ili na ulici. Smatram da je veoma bitna stavka da postoji i ta vrsta svesti kod clanova grupe i to posebno kod onih koji mogu to da razumeju. Oni koji ne mogu ili pak pogresno shvataju odredjene fazone i ideje - ne moraju da budu u prici, zar ne?

Da ne bude da je sve ovo zato sto, recimo, potenciram desnu orijentaciju ja sam bio pre nekoliko godina prvi zagovornik leve orijentisanosti grupe - iz fazona..nema problema - samo ako ce nas to dovesti u medije, a posle cemo da se vadimo. Naravno, od toga smo odustali brzo (iako bi bila super fora) jer bi nam trebale godine da speremo ljagu sa imena a da ne spominjem efekat u javnosti koji bi bio u najmanju ruku kontraproduktivan...(osim sto smo mogli da se uclanimo u JUL i postanemo ministri...:))

Da finisiram za sada :

Smatram da je potrebna definicija politicke orijentacije i to, za sada, na nivou ideje a za kasnije - videcemo i to iz sledecih razloga. Drzava nam se nalazi na nivou neke Banana Republike, korupcija i bezvlasce su u svakoj pori drustva, kurta i murta kupuje i prodaje po Srbiji a raja trpi, nezaposlenost, obrazovanje na najnizim nivoima ikada, teror kriminalaca na svim slojevima...itd.
(Sve ove stvari se odrazavaju i na sport kao sto se da primetiti)
Svi slazu ramenima i cekaju...sta ???
Da li nam je dobro, da li nam je lepo...???
Ako neko treba da digne glas onda smo to mi...nazalost, jer nazalost jedno mi ostajemo sa slobodnim (koliko-toliko) glasom...

Komentari...???

User avatar
Richard III
sasvim,potpuno sasvim najbolji dasa...
Posts: 1162
Joined: Sun Sep 18, 2005 1:22 pm

Post by Richard III »

...nemam nista protiv kriminala,to je osnovni vid borbe protiv sistema...a i nasa grupa je prepuna onih sa druge strane zakona hehe...
...do skoro su na nasoj tribini(s pingvinima uglavnom) bili dominantni simpatizeri i clanovi SRSa i ja nisam imao nista protiv toga...jer nisu nosili nikakva obelezja te stranke...tako bih voleo i da ostane u buduce...
...sto se tice "podrske kralju"...jesam za monarhiju ali sa ovim prestolonaslednikom to izgleda jako smesno,ipak mislim da tu ima prostora za napredak u vidu osposobljavanja njegovih sinova da preuzmu tu funkciju u nekom buducem periodu...a i princeza Jelisaveta je divna osoba i ne bih imao nista protiv da imamo Nju za kraljicu npr...

User avatar
11
atleticar
Posts: 163
Joined: Tue Sep 13, 2005 4:10 pm

Post by 11 »

Poenta je da se ljudi, koji se razlikuju misljenjem i stavovima, slazu dok su na tribini!
Naravno to znaci da svako moze kazati sta misli, ali nikako nam ne treba neki "veliki brat" koji ce nam saputati na uvce sta da kazemo.

Ali sa druge strane mislim da bi trebalo da se uvede neka vrsta odlucivanja,na sastancima ili vec negde drugde, sta se "sme kazati" a sta ne, sve u cilju bolje slike navijacke grupe u javnosti, a i da se izbegnu interne svadje...

I sam sebi zvucim kontradiktorno,ali shvatili ste sta hocu da kazem!

Kako smo krenuli napisacemo novi ustav! Plavi Memorandum! :D

User avatar
Richard III
sasvim,potpuno sasvim najbolji dasa...
Posts: 1162
Joined: Sun Sep 18, 2005 1:22 pm

Post by Richard III »

...to je upravo ono sto sam ja rekao...neki okvirni pravac grupe se zna to je desno orijentisana politika a sve ostalo stranacerenje i slicno je licna stvar pojednica...e sad ako su neki novi clanovi grupe levo orijentisani to je vec druga stvar...mada mislim da takvih nema...jos uvek...

User avatar
11
atleticar
Posts: 163
Joined: Tue Sep 13, 2005 4:10 pm

Post by 11 »

Ja nisam protivnik monarhije, smatram da to moze da se izvede, ali u nekom tradicionalnom obliku i da nemaju mnogo politickog uticaja...

Mislim da tribine ne smeju biti mesto odakle ce se "obarati vlast", za to sluze izbori,a ako su namesteni, tu je ulica!

Ako neko hoce da se organizuje oko jedne ili vise slicnih ideja koje nemaju veze sa klubom,navijanjem i slicnim stvarima, neka ne koristi navijacku grupu za to, jer na taj nacin postaje isti onima protiv kojih se "bori"...

Pozdrav

kasha casuals

Post by kasha casuals »

Hajde razmislite!Ako se pocne forsirati to da svi pratimo odredjenu ideju,nevezano da li je politicka,onda ce se profil navijaca svesti na istomisljenike,a samim tim i smanjice se broj istih!
Naravno da je nasa grupa oduvek bila desno orjentisana, ali to ostaje medju nama, ne treba to da vicemo na sav glas!

User avatar
forum_admin
OFKovac
OFKovac
Posts: 2114
Joined: Tue Aug 30, 2005 4:36 pm

Post by forum_admin »

Pod kriminalce ne stavljam ljude koji zive od rada na drugoj strani "jastuka", vec one sto sede po kojekakvim odborima, saborima, skupstinama i drzavnim funkcijama a bave se ultranelegalnim poslovima upravo sa tih funkcija. EJ, bre, pa ministar kulture se UGRADIO u stampu i prodaju BUKVARA ove i prethodne godine...ljudi...pa gde to ima, da ne pominjem ostale jos bahatije primere...

A sto se tice "velikog brata"...naravno da ne treba imati takvog nekog niti cemo ikada imati nesto takvo, jer to nema nikakvog smisla.
Kao sto ste i sami zakljucili, potrebno je imati kakvu-takvu organizovanu ideju i svest o orijentaciji i vidovima tj. nacinima njenog ispoljavanja ili neispoljavanja.

User avatar
Richard III
sasvim,potpuno sasvim najbolji dasa...
Posts: 1162
Joined: Sun Sep 18, 2005 1:22 pm

Post by Richard III »

...nisam za ispoljavanje politickih stavova...to je nase licno...
...ispoljavanje stavova iskljucuje mnoge stvari,npr druzenje sa sarajlijama...jbg meni je tamo bilo do jaja...i sa Zeljinim Manijacima i sa Slavijinim Sokolovima...

User avatar
11
atleticar
Posts: 163
Joined: Tue Sep 13, 2005 4:10 pm

Post by 11 »

A da nas trojica: admin, richard i ja, glasamo pa nek demokratija i pravo glasa pobedi?! 8)

User avatar
forum_admin
OFKovac
OFKovac
Posts: 2114
Joined: Tue Aug 30, 2005 4:36 pm

Post by forum_admin »

Richard III wrote:...nisam za ispoljavanje politickih stavova...to je nase licno...
...ispoljavanje stavova iskljucuje mnoge stvari,npr druzenje sa sarajlijama...jbg meni je tamo bilo do jaja...i sa Zeljinim Manijacima i sa Slavijinim Sokolovima...
NE mora da znaci...uopste nemora da znaci...

Post Reply