Vesti sa tribina...

Sve o grupi...
Garfield
prosto obozavam da gostujem...
Posts: 4160
Joined: Sun Jan 27, 2008 5:08 pm
Location: Tribina stajanje!!!

Re: Vesti sa tribina...

Post by Garfield »

Koji bolidi jebote..... :lol:
31300

User avatar
Booze Brothers
glavni internet kezualac Srbije...
Posts: 36044
Joined: Wed Sep 07, 2005 3:40 pm
Location: Singidunum 44°48'51.26"N / 20°29'52.15"E
Contact:

Re: Vesti sa tribina...

Post by Booze Brothers »

Inćidenti de la grupo Meraklije...

http://www.juznevesti.com/Hronika/Nis-e ... us.sr.html

Mi smo to 1996/97 u Bačkom jarku... :shaking:
'63. OFK Beograd-Juventus 2-1
Image
Ofka till I die
Nezvanični sajt OFK Beograda
Sačuvajmo Omladinski stadion!

User avatar
BW_casual
senior
senior
Posts: 850
Joined: Thu Nov 27, 2008 5:45 pm
Location: curva sud
Contact:

Re: Vesti sa tribina...

Post by BW_casual »

sarajvo - lech poznan , najzanimljiviji par kvalifikacija za LS

Za sada je bilo incidenata u centru, oko hotela gde su smesteni gosti...
U Vogošći se potuklo više desetina navijača, angažovani i specijalci
http://www.klix.ba/vijesti/crna-hronika ... 0713136#11





Image
OFK-A!
lutanje, fudbal i tombole.

User avatar
Booze Brothers
glavni internet kezualac Srbije...
Posts: 36044
Joined: Wed Sep 07, 2005 3:40 pm
Location: Singidunum 44°48'51.26"N / 20°29'52.15"E
Contact:

Re: Vesti sa tribina...

Post by Booze Brothers »

Ostatak glavne ekipe kako imam neke info je bio sinoc smesten u Doboju, sad dolaze u Sa...

Image

Image

http://www.klix.ba/sport/nogomet/poljsk ... 50714058#8
'63. OFK Beograd-Juventus 2-1
Image
Ofka till I die
Nezvanični sajt OFK Beograda
Sačuvajmo Omladinski stadion!

User avatar
Booze Brothers
glavni internet kezualac Srbije...
Posts: 36044
Joined: Wed Sep 07, 2005 3:40 pm
Location: Singidunum 44°48'51.26"N / 20°29'52.15"E
Contact:

Re: Vesti sa tribina...

Post by Booze Brothers »

'63. OFK Beograd-Juventus 2-1
Image
Ofka till I die
Nezvanični sajt OFK Beograda
Sačuvajmo Omladinski stadion!

User avatar
Toni
junior
junior
Posts: 191
Joined: Mon Oct 22, 2012 2:22 pm
Location: Kod dragstora...

Re: Vesti sa tribina...

Post by Toni »

Izvještaj Poljaka iz Sarajeva: Ovakvu "akciju" nismo imali od 90tih godina u Poljskoj.
"Naš plan je bio takav da idemo za Sarajevo na različite načine, da se ne bi desila situacija da policija hapsi čitavu ekipu, jer tu bi bio kraj. Dakle, neka grupa je spavala u Tuzli, neka u Vogošći, a najviše ljudi je došlo u utorak.
Dan prije utakmice došlo nas je najviše. Jedini naš poraz ogleda se u tome što se grupa od sedam osoba iz Krakovije izgubila u Sarajevu u centru, dobili su batine. Bila je čak informacija da je jedan poginuo, ali na sreću to nije bila istina. Najveća akcija bila je u Vogošći oko ponoći, u blizini Sarajeva.
Htjeli smo svi ići u centar Sarajeva, čak smo sjeli u autobus, ali stigla je policija i ekipa je morala ostati u hotelu. Onda je stiglo oko 100 osoba Horde Zla (mi smo ih malo provocirali), svaka im čast, to su dobro organizovali, došli su valjda iz četiri različite ulice. Bio je to pravi "balkan style", znači i oni su imali neke palice i slično (mi u Poljskoj to ne radimo, samo na šake idemo).
Na početku su nas iznenadili, tuča je trajala blizu pola sata, zaista nismo imali ovakvu "akciju" od 90tih godina u Poljskoj, jako dobra tuča, a poslije nekoliko minuta imali smo sve veću prednost i Horde su morale bježati. Kod nas je bilo nekoliko navijača povrijeđenih, Hordi mnogo više. Da zaključim - Horde su pobijedile u centru Sarajeva, a kad su stigli pred naš hotel - pobjeda je bila naša.
Nakon toga Horde su uništile naš autobus, ali to nije ništa zanimljivo, to može uraditi svaki dječak. Na dan utakmice nije se desilo ništa bitno. Ekipa koja je stigla imala je žurku u Republici Srpskoj gdje su građani bili uz nas i vrlo su bili ljubazni, svaka im čast. Šetali smo po gradu, vidjeli smo lijepe crkve. Panduri su nam zabranili da idemo svi u centar Sarajeva, dakle bili smo dugo u Doboju, a onda smo stigli na stadion.
Imali smo dobru koreografiju i pirotehniku, ali nažalost policija je to našla i više od 10 osoba uhapšeno je zbog toga. Uzeli su našu koreografiju i šteta je što to nismo mogli pokazati na utakmici. Nakon utakmice u kojoj smo pobijedili čekali smo da puste naše prijatelje, što su i uradili.
Što se tiče Hordi na utakmici, za mene je to razočarenje. Pjevali su veoma glasno, ali samo u momentu kada smo dali gol. Poslije toga bili su tihi, nije bilo pirotehnike, ništa specijalno. Bila je samo dobra tuča pred utakmicu. Bilo nas je oko 800 u Sarajevu. Čekamo ih u Poznanu
Леп, јак, добар ђак!

User avatar
BW_casual
senior
senior
Posts: 850
Joined: Thu Nov 27, 2008 5:45 pm
Location: curva sud
Contact:

Re: Vesti sa tribina...

Post by BW_casual »

da se zaokruzi ...
Na carsiji ih jesmo razbili jer nas je bilo mnogo vise,tu su izvadili suzavce pa cak i posjekli nozem naseg jednog momka ali im je uzvraceno istom mjerom,dakle minus za jedne i druge zbog toga ali na carsiji su dobili batine,opet kazem mnogo vise nas je bilo ali su momci i tu stali.Sto se tice vogosce,znali smo citav dan da su tu i da svakim satom sve ih vise dolazi,da smo mozda ranije napali ko zna sta bi bilo.Znali smo da napadamo grupu jacu od sebe znali smo da ce pruziti strasan otpor ali smo ih napali,o brojkama ne bih pisao po meni podjednake brojke sa obje strane iako neki poljaci negdje pisu da ih je vise bilo(autobus na sprat par velikih kombija i dosta auta).U prvom naletu poljaci su se malo povukli crta se drzala vise nego dobro,tu nam je falilo iskustvo koje se ne moze steci u belajima na bh gostovanjima.Par puta su oni nas natrerali na povlacenje kao i mi njih,ali na kraju smo se mi povukli ko sto se vidi na klipovima,krivo mi je samo sto nema prvih desetak minuta belaja.Belaj je trajao po meni nekih 25 minuta,povrijedjenih ima sa obje strane s tim da dosta poljaka odbija medicinsku pomoc.Na cumu tj u bolnici u sarajevu smo cak i bili sa nekim poljacima.Vecina povreda sa obje strane je od kamenica znam samo za par povreda koje su rezultat bliskog kontakta,dva poljaka cekicem i dvojica nasih ne znam od cega vjerovatno palice.Momak iz poljske koji je dobio noz ranije u gradu je zavrsio na operaciji zbog ostecenja tetive sada je ok.Sutradan dobivamo info od momka koji je ujedno i uposlenik hitne pomoci da ih dosta odbija bilo kakvu medicinsku pomoc,opet kazem vecina od kamenja.Na cumu je sa nama bio i jedan manijak kojeg je kamen pogodio pa moze potvrditi moje navode.Sto se tice manijaka u svemu ovome,bilo ih je par jer su citav dan kruzili po vogosci cekajuci priliku,nama su kasnije rekli da su cekali da ih mi napadnemo jer njih nema mnogo i nisu se mogli skupiti za neku ozbiljnu akciju sto je vjerovatno rezultat stanja u grupi.Momci iz manijaka koji su bili sa nama na cumu i mimo ovoga sa moje strane imaju navijacki respekt jer nisu poklonjenici neke od krimogenih frakcija nego su za mene pravi navijaci sto su pokazali bezbroj puta.Sve su svemu svjesno smo napali jacu grupu od sebe drzali se dobro nekih 20-25 minuta i povukli smo se na kraju,centra grada kao grupa ocima nisu vidjeli sto opet ne znaci da ne bi da nije bilo ovog belaja,i dalje ih se ne bojimo vidimo se u poljskoj.
OFK-A!
lutanje, fudbal i tombole.

User avatar
BW_casual
senior
senior
Posts: 850
Joined: Thu Nov 27, 2008 5:45 pm
Location: curva sud
Contact:

Re: Vesti sa tribina...

Post by BW_casual »

Krenulo je od zabarske tessere pa se nastavlja.... U Turskoj su pocetkom godine uveli fan karticu koja sadrzi osnovne podatke, fotografiju itd.... Izgleda ovako :

Image

dosta grupa to bojkotuje



a gotovo identicna stvar najavljuje se i u Grckoj od naredne godine... Videcemo kako bi mogla da izgleda represija u Grckoj i koliko ce se to primenjivati i na koji nacin...Za sada su se i njihove najvece grupe oglasile protivno...

Image

Tekstonske promene i novotarije , crn-i-lo.
OFK-A!
lutanje, fudbal i tombole.

User avatar
BW_casual
senior
senior
Posts: 850
Joined: Thu Nov 27, 2008 5:45 pm
Location: curva sud
Contact:

Re: Vesti sa tribina...

Post by BW_casual »

BBB nakon nekoliko sezona najavljuju povratak na maticnu tribinu 27.09 protiv Juventusa

Mamic trenutno ima funkciju savetnika kluba :salut:
Navijačka grupa Bad Blue Boys donijela je odluku da će od utakmice s Juventusom, 27. rujna ponovno organizirano pratiti utakmice našeg kluba sa sjeverne tribine!

Odluka je donesena u dogovoru sa svim aktivnim grupama i podružnicama i odnosi se na sve utakmice Dinama u svim natjecanjima.

Sjeverna tribina kao naš dom i mjesto na kojem su počinjale i završavale sve borbe za ime i čast našeg kluba zadnjih nekoliko godina bila je prazna, ali ne našom voljom. BBB su protjerani najprije sa sjeverne, a kasnije i s istočne tribine i sve ono što se događalo za to vrijeme možda je i najbolji pokazatelj gdje se nalazimo kao društvo i kao država. Sve fraze o pravnoj državi i zakonima koji su isti za sve rušile su se kao kule od karata upravo na onome za što smo se mi borili.

Nikada, ni u jednom trenutku nismo pristajali na kompromise i polovična rješenja, a tako će biti i ubuduće!

Borba za Dinamo je odavno nadišla samo jednu generaciju BBB i njene navijačke motive, ona je danas simbol borbe protiv nepravde i opće dekadencije društva u kojem živimo. Nedavna događanja oko čelnih ljudi kluba pokazala su njenu opravdanost i da smo bili u pravu, a tek će vrijeme dati konačni sud o svemu što smo govorili i za što smo se borili.

Naša borba u početku možda i jest bila usmjerena protiv jednog čovjeka čija moć u nogometnim i nekim drugim strukturama više nikada neće biti kao prije, ali ona danas ima jasne zahtjeve, glavu i rep i danas su svi svjesni da se postojeće stanje i trenutna situacija mora mijenjati i da navijački pokret u cjelini više neće okretati glavu od loših stvari u nogometu.
Meta nije više samo jedan čovjek, već sistem koji je prvi navijački neprijatelj.

Mi nećemo i ne želimo biti samo kulisa iza onoga što se događa na terenu jer Dinamo je puno više od samog nogometa. Vraćamo se da bi se izborili za promjene u našem klubu jer je to naša obaveza. Vraćamo se i zato što je maksimirski stadion naša kuća, sjeverna tribina naš je dom, a svi drugi osim Dinama i nas su prolazni.

U proteklih nekoliko mjeseci došlo je do kontakta predstavnika grupe i Uprave kluba i jasno je svima stavljeno do znanja da mi nećemo i ne možemo pristati na to da se ustroj kluba ne mijenja, da se tek samo zamijene uloge i imena funkcija onih koje smatramo najodgovornijima za udaljavanje kluba od njegovih navijača koje traje desetljećima. Dinamo nije vlasništvo jednog čovjeka, jedne obitelji ili bilo koje skupine ljudi uključujući i Bad Blue Boyse, a pogotovo ne smije biti igračka u rukama političkih elita. Ni s jednim, ni s drugim se nikada nećemo pomiriti. Dinamo je klub koji pripada njegovim navijačima i naša borba će završiti tek onda kada se postave jasni kriteriji u odabiru vodećih ljudi kluba na zadovoljstvo većine navijača Dinama sa svih tribina.

BAD BLUE BOYS
OFK-A!
lutanje, fudbal i tombole.

Post Reply